Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ZoZO teşekkürler

• @hardrock Cevap için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yeşil kart zamanlama olarak oldukça iyi bir süreçte çıktı. Umarım sonuç da aynı şekilde olur. Ben sosyoloji bölümündeyim.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Emre-Sürer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhabalar. Ds-260 formunu doldurmayabşladım ancak bir kaçşey kafama takıldı;

1- Eski adreslerime baktığımda Üniversite okumak için gittiğim ilde ikametgah başlangıç örneğin 01.09.2012 yazıyor. Ancak benim okul başlangıç tarihim 01.01.2012. Yani orada kaldım ama ikametgahımı 8 ay sonra aldırmışım resmi olarak. Bu durumda hangisini esas almam gerekir resmi belgeyi mi yoksa gerçek tarihi mi?
    2- Halihazırda daha önce yaptığım bir iş olmadı. Önceki yorumlardan anladığım kadarıyla 1 aydan kısa süren ve profesyonel eğitim gerektirmeyen işlerin sigorta girişlerinin yazılmasına gere yok. Ben 2013 ve 2018 olmak üzere 2 defa 1'er hafta olmak koşuluyla satış danışmanlığı yaptım. Yani toplamda 2 haftalık bir sigorta girişim bulunmakta. Bu durumda yazmama gerek yok değil mi?
    3- Ben sosyal bilimlerde doktora öğrencisiyim ve son 2 yıllık bir sürecim kaldı. Amerika'da ne iş yapmayı düşünüyorsunuz?" sorusunun cevabı benim için elbette sosyal bilimler olacaktır. Ancak gittiğimde bir süre hizmet sektöründe çalışma durumum olacak elbette. Eğer sosyal bilimler seçeneğini işaretlersem ben de bankada daha fazla para göstermek zorunda mıyım?
    Şimdiden teşekkür ederim.

3.sosyal bilimler secenegini secin...

Cevap için teşekkür ederim 🙂

• Merhaba.Esim talihli. Form ds260 da ki tereddutlerimi sormak isterim.
    1 .liseye devam eden kizim icin present work educationa gittigi okulu yazdim. Previous bolumune de ayni okulu yazmalimiyim.
    2. Kizimin asi karti var ama onlar yeterli asilar mi bilemedim. Kartim var yazdim dogru mudur
    3.esim 24 yil once TB gecirip tedavi olmus . Medikaldeki ilk soruya no dedim dogru mudur
    4. Askerlikte cavus belgem var sergeant olarak yazdim dogru mudur.
    Simdiden teşekkürler

• MERHABA . Eşim 2021 talihlisi.ds260 doldurdum fakat kafama takılan yerleri danışmak istedim

1. kızım lise öğrencisi present school name e şu anki okulu yazdım.previous educatina da aynı okulu yazmalı mıyım.
      2.kızımın mevcut bir aşı kartı var ama aşılar onlar için yeterli mi bilemedim yine de. aşı kartım varı işaretledim uygun mu
    2. eşim 24 yıl önce TB geçirip tedavi olmuş. 1. sağlık sorusuna şu an hastalığı olmadığı için no işaretledim dogrumudur
    3. askerlikte çavuş belgem var .belge de yazılı değil ama istihkam da görevli idim. rütbe sergeant .specialty e fortification yazdım uygun mudur

• Merhaba bir şey daha sormak istiyorum 🙂 Benim adres bilgilerim taslak olarak şu şekilde;
    2019-2020 : Ankara A adresi
    2018-2019: Aydın-
    2017-2018: Ankara A adresi
    .
    .
    .
    Tüm adres kayıtlarımda Ankara'daki aynı adres 3 kere yer alıyor. Bu durumda "previous" istendiği için aynı adresi tekrar belirtmeliyim değil mi?

• Merhaba arkadaşlar. DS260 Formunu KCC ye gönderdikten tahminen kaç gün sonra KCC bizden belgeleri isteyecek ? Azerbaycan dan sicil belgesi almam gerekiyor, eğer vekalet veremezsem kendim gidip almayı düşünüyorum. Korona yüzünden yollar ağustosa kadar kapalıymış nasıl bir şansızlıktır bu ya. 😞

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock bu durumda isim kaya soyad zorlu gibi birşey mi?:) Saka bir yana zamanla herşey değişiyor.aslinda yazmisken hocam bari size sorayım formda başlığa yazacaktım ama.ds 260 formunu imzalayıp yolladiktan sonra kcc den ( email confirmation etmek dışında) mail geldi mi?ulaştı tebrikler formu inceleyip size şöyle şöyle geri döneceğiz gibi.birkac kullanıcı yorumu okumuştum o tarz birşeyler yazmışlar bana herhangi bir mail gelmedi email dogrulama dışında.sistem fazla yoğundu arada atıyordu oyuzden korkuyorum başvuru iletilmemis olabilir mi diye.selamlar.

Kaya Zorlu güzel bir tahmin:) Ama soyadım Çetinkaya o yüzden hardrock:)

DS-230’u doldurup, “submit” butonuna basıp gönderdikten sonra e-mail ile doğrulama ister misiniz, çıktı almak istersen misiniz gibi bir kaç seçenek vardı. E-mail ile doğrulama istedik, ekinde bar kodlu 1 sayfalık PDF dökümanı olan bir e-mail geldi. Bunun dışında başka bir e-mail gelmedi.

• @gokces, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO Merhaba! Formu doldurdum ama imzalarken casenumber da sureklı kırmızı ok ile uyarı veriyor. İmzalayamıyorum. sebebi ne olabilir?

Kusura bakmayin inanin hatirlayamiyorum. Case number yazarken sifirlardan olabilir mi ? Belki yeni dolduran arkadaslar yanit verebilir

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock bu durumda isim kaya soyad zorlu gibi birşey mi?:) Saka bir yana zamanla herşey değişiyor.aslinda yazmisken hocam bari size sorayım formda başlığa yazacaktım ama.ds 260 formunu imzalayıp yolladiktan sonra kcc den ( email confirmation etmek dışında) mail geldi mi?ulaştı tebrikler formu inceleyip size şöyle şöyle geri döneceğiz gibi.birkac kullanıcı yorumu okumuştum o tarz birşeyler yazmışlar bana herhangi bir mail gelmedi email dogrulama dışında.sistem fazla yoğundu arada atıyordu oyuzden korkuyorum başvuru iletilmemis olabilir mi diye.selamlar.

Az önce söylemeyi unuttum. Eğer başvurunuzun iletilip iletilmediği konusunda aklınızda soru işareti varsa sisteme yeniden giriş yapıp (formu doldururken yaptığınız gibi) bakabilirsiniz. Başvuru tamamlanıp gönderildiyse “Completed” yazıyor.

• @nayyer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba.Esim talihli. Form ds260 da ki tereddutlerimi sormak isterim.
    1 .liseye devam eden kizim icin present work educationa gittigi okulu yazdim. Previous bolumune de ayni okulu yazmalimiyim.
    2. Kizimin asi karti var ama onlar yeterli asilar mi bilemedim. Kartim var yazdim dogru mudur
    3.esim 24 yil once TB gecirip tedavi olmus . Medikaldeki ilk soruya no dedim dogru mudur
    4. Askerlikte cavus belgem var sergeant olarak yazdim dogru mudur.
    Simdiden teşekkürler

1 sanirim orta kisim icin soruyorsunuz ayni okulun secondary veya middle school yazabilirsiniz
    2 sorun degil mulakat oncesi doktor randevusunda asilariniza bakip eksikleri tamamlarlar ama belgelerin resmi olmasi onemli
    3 TB yi doktor kontrollunde danisiniz bazen extra test isteyebiliyorlar
    4 dogrudur

• @Emre-Sürer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bir şey daha sormak istiyorum 🙂 Benim adres bilgilerim taslak olarak şu şekilde;
    2019-2020 : Ankara A adresi
    2018-2019: Aydın-
    2017-2018: Ankara A adresi
    .
    .
    .
    Tüm adres kayıtlarımda Ankara'daki aynı adres 3 kere yer alıyor. Bu durumda "previous" istendiği için aynı adresi tekrar belirtmeliyim değil mi?

Evet kronolojik olarak takip etmesi gerekiyor

• @ZoZO Rica ederim, çok teşekkürler yanıtınız için. Evet sıfırları atınca imzalama işlemi başarılı olmuştu. Sonrasında sorun yaşamadım.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar. DS260 Formunu KCC ye gönderdikten tahminen kaç gün sonra KCC bizden belgeleri isteyecek ? Azerbaycan dan sicil belgesi almam gerekiyor, eğer vekalet veremezsem kendim gidip almayı düşünüyorum. Korona yüzünden yollar ağustosa kadar kapalıymış nasıl bir şansızlıktır bu ya. 😞

Merhaba, eğer imkanınız varsa Azerbaycan’a gitmeden sicil belgesi alabilmenin yollarını araştırmanızı tavsiye ederim (haddim olmayarak). Korona vaka sayısı Haziran’dan itibaren çok hızlı artmaya başladı, gidişiniz veya dönüşünüzde belki problem yaşayabilirsiniz.
    Internetten almak mümkün mü? Örneğin Vize işlemlerini vs internetten yapabiliyorsunuz Azerbaycan’a giderken.

• @hardrock Teşekkür ederim hocam. Azerbaycana gitmeden almanın yollarını araştırdım, buradan noter onaylı vekaletname gondermem gerekıyormuş azerbaycana ama fax veya mail olmaz orjınalını oradan herhangı bırısı gıdıp alabılırmıs yerıme. Pazartesi azerbaycan da yaşayan tanıdıgım asan xitmet var orayı arayıp tam detaylı öğrenecek.

En kötü ihtimali düşünerek dedim belki ben giderim ama umarım gerek kalmaz. KCC ne zaman evrakları ısteyecek bılgınız var mı ? Tahmını olarak yanı ?

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

En kötü ihtimali düşünerek dedim belki ben giderim ama umarım gerek kalmaz. KCC ne zaman evrakları ısteyecek bılgınız var mı ? Tahmını olarak yanı ?

Çift haneli case numaralarından istemeye başladılar. Henüz 3 haneli kimseye gelmedi diye biliyorum; ama ilerleyen günlerde isteyeceklerdir. Ağustos bülteninde ilk mülakatlar da belli olacağı için 1-2 ay gibi bir süre var.

Diğer taraftan KCC belgeleri istemiş olsa da, geç gönderip kendinize göre ilerletebilirsiniz ama çok geç gönderirseniz bu sefer de mülakatınız bir süre gecikebilir.

Bence şimdiden belgenizi temin etmekte fayda var.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock Teşekkür ederim hocam. Azerbaycana gitmeden almanın yollarını araştırdım, buradan noter onaylı vekaletname gondermem gerekıyormuş azerbaycana ama fax veya mail olmaz orjınalını oradan herhangı bırısı gıdıp alabılırmıs yerıme. Pazartesi azerbaycan da yaşayan tanıdıgım asan xitmet var orayı arayıp tam detaylı öğrenecek.

Geçen yılın bilgilerine baktığımda dosya numarası sizin gibi 3000’lerde olup DS-230 formunu Mayıs ayında gönderenlere Ağustos ayında geri bildirim gelmiş. Size de Ağustos ayında gelebilir. Ama gelir gelmez göndereceksiniz diye bir şart yok. Siz elinizden geldiğince gerekli belgeleri şimdiden toplamaya çalışın. Unutmayın numaranız çok küçük, çok büyük bir avantajınız var. Hiç telaşa ve sıkıntıya gerek yok, inşallah rahatça yeşil kartınızı alıp gideceksiniz ABD’ye.

• @Sono
    @hardrock

Çok teşekkur ederım sağolun. Azerbaycana gitmeden sicil belgesini almaya çalışacağım. Bu hafta içi nasıl alabileceğimi %99 netleştirmiş olurum. Gelişmelerden haberdar ederim bu konu altında. 🙂

• Merhaba ,

2021 için seçildim numaram 20xxx civarında. Amerika’da F1 vizesiyle doktora yapıyorum. AOS veya CP Arasında hangisini seçmem gerektiği konusunda kararsızım. AOS te yetişir mi emin değilim. CP de sorun çıkarsa ve dv yi vermezlerse, F1 vizem iptal olur mu ya da tekrar F1 vizesi alamazsam korkusu yaşıyorum. F1 vizem haziran 2021 de zaten bitiyor fakat okulun bitişi 2022. Benim durumumda olan arkadaşlar olduysa yol gösterebilirler mi?

• Merhabalar ben 2 yıllık ünv bitirdim sonra tekrar 2 yıllık ünv ye gittim ancak sildirdim kaydımı bitirmedim ve şuanda da 4 yıllık okuyorum son sınıftayım. bıraktığım ünv'yide yazmalımıyım? yada suanki okuduğumu dahil etmeli miyim? vize görüşmesine kadar mezun olacağım kesin. yani diplomayla gidebilirim.

Benzer Başlıklar

• 51
  • 36
  • 152
  • 332
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |