Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba arkadaşlar ds 260 da şöyle bir sorun yaşadım formun family bölümünde anne bilgilerini girerken tek bir soru vardi is ur mother still living? altta ise current adres vardi yazdim ancak review bölümüne geldigimde family bölümünde is ur mother adress the same as ur father adress ? sorusu da var ve yanit kismi boş. çıkış yaptim denedim tekrar ama ayni. ne yapmam gerek sizce.

• @north, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba arkadaşlar ds 260 da şöyle bir sorun yaşadım formun family bölümünde anne bilgilerini girerken tek bir soru vardi is ur mother still living? altta ise current adres vardi yazdim ancak review bölümüne geldigimde family bölümünde is ur mother adress the same as ur father adress ? sorusu da var ve yanit kismi boş. çıkış yaptim denedim tekrar ama ayni. ne yapmam gerek sizce.

Yanıt kısmını yeniden doldurup kaydetmeyi deneyin. Bir de mümkün olduğunca DS-260 formunu doldururken yaptığınız her değişiklikte kaydetmenizi tavsiye ederim
    Saygılarımla

• iyi Akşamlar,,
    DS-260 formunda son 5 yıl içinde bulunduğumuz ülkeler sorulmuş. Bu kısmın üzerinde belirtilen sadece "work/education/training" konularıyla alakalı gittiğiniz ülkeler diye yazıyor. Ama bu forumdaki bazı sayfalarda özellikle dikkatimi çeken son 5 yıl içinde 1 günlük bile giriş çıkış olan yerlerin yazılması gerektiği söylenmiş. @crazycells bir arkadaşımıza 1 günlük bile Gürcistan'a kimliğiyle girmesiyle ilgili olarak, bu kısımda belirt demişti.
    Sadece sizden onay almak ve emin olmak istiyorum.
    Yani Son 5 yıl içinde tatil amaçlı kısa süreli bulunduğumuz ülkeler de mi olmalı? Eğer böyle olacaksa 5 yılda eşimle 11 ülkede seyahat amaçlı bulunduk.o kısımda da tek tek ülkeleri alt alta seçmek biraz değişik duracak gibi görünüyor. 🙂

• @knnrn Haklısın soruları tekrar araştırıp düzenliyorum.

• @Mustafa-Sayılan yanit kismina dönüyorum soru orada yok ama review e gelince var ve yanit kısmı boş

• @crazycells merhaba ds 260 da şöyle bir sorun yaşadım formun family bölümünde anne bilgilerini girerken anne kizlik soyadi adi dogum tarihi vs sonrasinda is ur mother still living sorusu vardi. altta ise current adres vardi yazdim ancak review bölümüne geldigimde family review bölümünde is ur mother adress the same as ur father adress ? sorusu da var ve yanit kismi boş. tekrar döndüm soruyu cevaplamak icin ancak soru yok. çıkış yaptim denedim tekrar ama ayni. ne yapmam gerek sizce.

• @crazycells kusura bakmayın forum kullanmayı bilmiyorum pek,resmen aradığımı bulamıyorum 😞

• Dsv260 formunda is bilgileri kısmında DUTIES bölümüne yani yapılan iş detayını İngilizce şekilde mi yazıyoruz yoksa Türkçe gecerlimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İlker34, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, bir soru sormak istiyorum. Kız arkadaşıma green card çıktı ve evlilik yaparak beraber gitmeyi planlıyoruz. Sorum; adli sicil kaydım yok ancak arşivli sicil kaydım var ve ben bu kaydı üzerinden 7 sene geçtiği için sildireceğim. Konsolosluğa giderken adli sicil kaydı yoktur belgemi götürmem veya formu doldururken bu durumu belirtmemem bir sorun teşkil eder mi ? Bu durum bizi görüşmede olumsuz etkiler mi? Yardımcı olabilirseniz beni çok mutlu edersiniz. Bu durum oldukça kafama takılıyor. İyi günler dilerim. Cevabınızı bekliyorum.

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi

sadece bazi suclar sorun teskil ediyor, eger sucunuz kucukse veya cezasi azsa o durumda korkmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@cenkduzum Merhaba bende turist vizesinden 215 b (verdikleri kağıtta yazıyor) maddesinden red yedım ..DS 260 ta neden kısmına ingilizce olarak ne yazabilirim acaba yardımcı olabılır mısınız tesekkürler.

214(b)'yi yanlis yazmis olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Lise ve yüksek okul diplomalarımın asıllarını bulamıyorum, ne yapmam gerekir?

en yuksek dereceli diploma yeterli.

• Günaydın arkadaşlar Dsv260 formunda is bilgileri kısmında DUTIES bölümüne yani yapılan iş detayını İngilizce şekilde mi yazıyoruz yoksa Türkçe gecerlimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhaba,
    Mülakat için gerekli evraklarda eski çalıştığımız iş yerlerinden bir çalışma belgesi ve imza sirküleri gibi belgeler gerekli midir? Örneğin ben İhracat Satış Uzmanı olarak çalıştım ama E-devlet üzerinden bakınca şirket tarafından girilen hizmet dökümü kodunda Satış Personeli yazıyor. Aslında öyle bir görevim olmamasına rağmen bu şekilde kodlar girilmiş . Bu durumda hangisini yazmam lazım?
    Teşekkürler

eger lise veya daha ustu bir diplomaniz varsa, calisma bilgileri sorulmuyor.

Mulakata nerede gireceksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vseravno, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ali Cihan bey, benim gecmiste kullanmis olduğum (15 yıl önce) pasportumu mulakatda gormek istermiler acaba? Cok uzun sure geçtiği için üzerinden bulamıyorum. Şuan 4 yıldır kullandığım Abd vizeli güncel pasaportum mevcut, acaba güncel pasaportum yeterli olur mu? Teşekkürler

Guncel pasaport yeterli.

Gecmis pasaportunuzda tarihi gecmemis ABD vizesi yoktur diye dusunuyorum, o nedenle telaslanmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    DS-260 formunda bildiğiniz üzere son 5 yıl içinde bulunduğumuz ülkeler sorulmuş. Bu kısmın üzerinde açıklama olarak sadece eğitim, çalışma vb. işler dolayısıyla gittiğiniz ülkeler diye yazıyor. Ama bu forumda daha önceki sayfalarda sorulan soruları okuduğum kadarıyla @crazycells bazı yorumlarda son 5 yıl içinde 1 günlük bile giriş çıkış olan yerlerin yazılması gerektiğini söylemiş.
    Yani tatil amaçlı kısa süreli bulunduğumuz ülkeler de mi olmalı? Son 5 yılda eşimle 11 ülkeye seyahat amaçlı gittiğimiz için fazla görüneceğini düşünüyorum.

Kisa sureli olanlari yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@north, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba arkadaşlar ds 260 da şöyle bir sorun yaşadım formun family bölümünde anne bilgilerini girerken tek bir soru vardi is ur mother still living? altta ise current adres vardi yazdim ancak review bölümüne geldigimde family bölümünde is ur mother adress the same as ur father adress ? sorusu da var ve yanit kismi boş. çıkış yaptim denedim tekrar ama ayni. ne yapmam gerek sizce.

eger gorunmuyorsa cevaplamaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sameterim, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells kusura bakmayın forum kullanmayı bilmiyorum pek,resmen aradığımı bulamıyorum 😞

cevaplaninca size bildirim geliyor olmasi lazim. gelmiyor mu?

oraya tiklayinca cevabi gostermesi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dsv260 formunda is bilgileri kısmında DUTIES bölümüne yani yapılan iş detayını İngilizce şekilde mi yazıyoruz yoksa Türkçe gecerlimi

ingilizce yazmalisiniz. maalesef o kisimlar Turkce olmamali.

• @crazycells teşekkürler

• Merhaba.. DS260 ve mülakat için Yurtdışına hiç çıkmamış olmak bir handikap mıdır acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |