Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells çok teşekkürler, çok sevindik 🙂

• Üniversite mühendislik lisansı mezunuyum,

Ds260 formunda üniversite alanında;

Course of Study: ....ENGINEERING
    Degre, Diploma or Certificate Received: BACHELOR OF SCIENCE
    yazmam uygun mudur?

Lise diplomamda ise bölümü: Fen Bilimleri yazıyor
    Öğrenim süresi 3 yıl
    Course of Study: SCIENCE
    Degree, Diploma or Certificate Received: DIPLOMA
    olarak yazmam uygun mudur?
    Orta okul ve liseyi aynı yerde okumustum, giriş çıkış tarihlerine sadece 3 yıllık süreyi gireceğim değil mi? Yani ortaokul başlangıç tarihi değil de 3 yıllık lise başlangıç tarihini?

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@cervantes Çok teşekkür ederim. O belgeler hakkında henüz bir bilgim yok, formu doldurduktan sonra araştıracaktım. Her şeyi sizlere sormaya utanıyorum ama eğer bilginiz varsa Azerbaycan vatandaşları için hangi belgeleri istiyor biliyor musunuz yada nerede yazıyor girip bakayım.

Ilk iletiyi okumalisiniz.

Bu belgelerin Azerbaycan'daki karsiligi icin de su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2188/dv2021-azərbaycan-green-card-lotereyasi-qalibləri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DS260 Formunu onaylayıp gönderdim bana barkot verdi. Bir de orada şöyle bir yazı var ''Requirements for photos''

Fotoğrafımı mülakat günü yanımda mı götüreceğim yoksa ayrıyetten internet üzerinden fotoğraf mı yükleme mi istiyor orasını anlamadım.

EDİT!!! Şöyle bir yazı buldum sitede

**2. KCC'den email ile gelen talimatlar dogrultusunda, istenilen evraklari tarayip dijital olarak gondermek

Formlarinizi doldurduktan ve online olarak gonderdikten sonra yapmaniz gereken tek sey KCC'den email gelmesini sabirla beklemek. Size ve aile uyelerinize ait DS-260 formlariniz KCC ‘ye ulasip islendikten sonra, gerekli destekleyici belgeleri tarayip dijital ortamda gondermenizi isteyen talimat alacaksiniz (e-mail basvuru sirasinda verilen veya DS-260 formuna yazdiginiz e-mail adresine gonderilebiliyor, karisiklik yasamamak adina tum surecte sadece ana e-mail adresinizi kullanmanizi tavsiye ederim). Bu surecle ilgili ayrintili bilgiyi DV2021 Mulakat Deneyimleri basliginda bulabilirsiniz.**

KCC Hangi evrakları isteyecek onu nereden bulabilirim ? Önceden hazırlamak için soruyorum.

Sadece ilk iletide yazilan seyleri yapmalisiniz. Lutfen orada yazmayan bir asamayi "yapmali miyim?" diye sormayin...

• @crazycells burasını tam anlayamadım.Şu anki işimizden önceki 10 yılımı istiyor ? yani atıyorum su anki işimizde 5 senedir calışıyoruz bu durumda 2005-2015 yıllarını mı yazmalıyız ? yoksa toplam son 10 senemi ?

• Üniversite mühendislik lisans mezunuyum,

Ds260 formunda üniversite alanında;

Course of Study: xxx ENGINEERING
    Degre, Diploma or Certificate Received: BACHELOR OF SCIENCE
    yazmam uygun mudur?

Lise diplomamda ise bölümü: Fen Bilimleri yazıyor
    Öğrenim süresi 3 yıl
    Course of Study: SCIENCE
    Degree, Diploma or Certificate Received: DIPLOMA
    olarak yazmam uygun mudur?
    Orta okul ve liseyi aynı yerde okumustum, giriş çıkış tarihlerine sadece 3 yıllık süreyi gireceğim değil mi? Yani ortaokul başlangıç tarihi değil de 3 yıllık lise başlangıç tarihini?

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-Gürdal, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar benimde bir iki sorum olacak. Öncelikle 2021 talihlisiyim ve numaram 2500 lerde.. Şu anda amerikadayız eşim ile birlikte turist vizesi ile şubat 2020 de girdik. Corona dan dolayı çıkış yapamıyoruz. Bu arada kazandığımızı da öğrendikten sonra hiç çıkmadan buradan başvurumuzu yapalım istedik. Bu arada oğlum ve kızım Türkiyedeler.Şimdi sorularım kısaca şunlar :
    1- DS-260 formunu öncelikle eşim ve iki çocuğum ve kendim için dolduruyorum. Bu arada çocuklar için Ankara eşim ve kendim için UCSIS seçeneğini seçiyorum değilmi ?
    2- Daha sonra herhalde bir mail alıyorum ve benden istenen evrakları gönderiyorum mail ile ?
    3- Daha sonra numaram listede çıktıktan sonra Eşim ve Kendim için AOS için başvuruyorum I-485 formu ve aşı ve muayene işlemleri v.s paket yapıp yolluyorum
    4- Bu arada oğlum ve kızım Ankarada görüşmeye girebiliyor mu ? Yoksa kazanan ben olduğum için benim görüşme sürecimin tamamlanmasınımı bekliyorlar ??????

Kısacası bu Corona dan dolayı bizim case biraz karışık . Lütfen anlaşılır bir biçimde yardımcı olursanız ve süreçleri adım adım açıklarsanız çok sevinirim.

Sevgiler Saygılar

1. Hayir. Herkes icin Ankara'yi secmelisiniz. AOS yapmak icin gecerli bir statunuz olmayacak. Out-of-status iken DV kategorisinde AOS yapamazsiniz.

2. evet.

3. hayir. Ekim ayinda bir statunuz olacak mi? Turist vizesini "gocmenlik islemlerini yapmak icin" uzatamazsiniz, kurallara uygun sekilde hareket etmenizi tavsiye ederim.

4. Secilen kisi DV onayi aldigi surece o DV programi bitmeden diger aile uyeleri de vize alabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkduzum
    2.sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sameterim, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,ds-260 formunu doldururken okul seçeneğini no olarak seçmişim farketmemişim,Düzeltmem mümkün mü?imzalayıp gönderdim formu birde :((((

Daha once sorunuzu zaten cevaplamistik. Facebook grubuna ve forumdaki degisik basliklara ayni yaziyi kopyala yapistir yapiyorsunuz. Cevaplari okumuyor musunuz?

KCC'yle iletisime gecip formu actirabilirsiniz, tamamlayip bir daha gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefa-sandkc, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

case number aynı ds260 gönderim aynı galiba mülakatta beraberiz 😃

alinti yaparak veya etiketleyerek yazin isterseniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkan44, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ds 260 doğrulama sayfasında kcc ye herhangi birşey göndermemiz gerekmediği yazıyor. normalde ds 260 onay formundan sonra gerekli belgelerin mail yolu ile cc ye iletilmesi gerktiğini söyleyen bir mail almamız gerekmiyormuydu ? acaba süreçte bir değişiklikmi oldu? olmadı ise bu mailin bizlere atılması tahmini ne kadar sürer gecikip süreci kaçırmak istemiyorum. şimdiden teşekkürler. bu da ds260 onay mailinden bahsettiğim kısım Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for
    review.
    Next Steps
    All Diversity Visa applicants must:

1. Obtain required supporting civil documents.
    2. Obtain photographs that meet the Department of State’s visa requirements.
    3. Review the information specific to the U.S. Embassy/Consulate General where your visa interview will occur.
      You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your application
      and will notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS-260 application
      will be kept on file with KCC until a visa number is available for you and your case can be scheduled. When your case
      is scheduled, the KCC will send you an email message directing you to log into the Entrant Status Check (ESC)
      website for further instructions.

su an KCC'den haber beklemelisiniz. Asamalar icin ilk iletiyi okuyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells bugun düşünürken aklıma geldi. Bedelli askerlik yaptığım 21 gün için ayrı bir adres girmedim formda çünkü izin alıp Rusya'dan 27 günlüğüne gelmiştim sonra geri döndüm. Adresim değişmedi yani. Bunu sıkıntı ederler mi? Konsoloslukta değiştirmem ya da şimdi formu açtırıp değiştirmem gerekir mi ?

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemil-Hacioglu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Eşim (tripoli-libya) ve ben (lachen-isviçre) doğumluyuz, doğum belgesi için konsoloslukla görüştüğümde, doğdunuz belediyeden almalısınız diyor.
    bu durumda Uluslararası Doğum Kayıt Örneği (Formül A) nufus müdürlüğünden almamız yeterli midir?
    e-devletten cıkarttığımız belgerleri ingilizce ye cevirmek zorundamıyız?

Hayir, yeterli degildir maalesef. Dogdugunuz ulkeden almalisiniz bu belgeyi, Turkiye'den ya da e-devletten degil...

Libya icin, Tripoli'deki Turk konsolosluguna yazmaniz gerekiyor...

Birth Certificates

Available. To obtain a Libyan birth certificate, non-national applicants must send all pertinent information (including name, date and place of birth, and full names of parents) to their respective Embassy in Tripoli. That Embassy will then make a formal request to the Ministry of Foreign Affairs to obtain the certificate from the appropriate municipality. Libyan applicants, or a friend or relative of the applicant, must appear in person at the appropriate municipality office.

Isvicre icin, yerel kantona basvuru yapmalisiniz, internetten uzerinden basvuru yapilabilecegi yaziyor...

Birth Certificates

Available

Fees: approx. 25 Swiss francs

Document Name: Geburtsschein (German); Acte de naissance (French); Atto di nascita (Italian)

Or CIEC

Issuing Authority: Local cantonal officials: Zivilstandsbeamter (German); Officier de l'Etat Civil(French); Ufficiale dello Stato Civile (Italian)

Special Seal(s) / Color / Format: The document has a round impression or ink seal of the individual canton

Issuing Authority Personnel Title: Zivilstandsbeamte

Registration Criteria: There is no registration criteria

Procedure for Obtaining: The document can be ordered on the website of the individual civil office.

Certified Copies Available: Certified copies are available

Alternate Documents: CIEC Extracts are also accepted

Exceptions: None

Comments: Records are complete since 1876. Prior to 1876, records were kept by church authorities and are available for all living persons.

Daha sonra bu belgeleri ingilizceye cevirip, tarayip KCC'ye zamani gelince gonderebilirsiniz. Orijinal belgeleri mulakatta yaninizda goturmelisiniz.

Dili Turkce veya Ingilizce olmayan tum belgelerin ingilizce tercumesi gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslıhan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

2018-2019-2020 yılları durum takip çizelgeleri güncel mi? Takip çizelgelerini incelediğimizde hala gedememiş bir sürü insan mı var yoksa güncellemeyen insanlar mı var?

herkes guncellemiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

15k banka hesap belgesini birinden borç alıp yapsam ve ya kredi çekerek yapsam olur mu ? Bununla ilgili detaylı konu başlığı var mı ?

Amerika'da hangi parayla yasamayi dusunuyorsunuz? Konsolosluk bunu gormek istiyor...

Eger maddi birikiminiz yoksa veya ABD'ye gitmeden is bulmaniz mumkun degilse gocmenlik kararinizi bir daha gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serapben, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba ben 2021 talihlisiyim. 260 formunu doldurmaya başladım. ancak benim formda adres kısmında herhangi bir hata yapmasam bile 'bu siteye ulaşılamıyor' diye sistemden atıyor. kızımın formunu doldururken sorun yaşamadım.ama benim formda adres kısmını bir türlü geçemiyorum. ne yapabilirim?

Hizli yazip kaydetmeye calisin isterseniz, uzun zaman gecirince sayfada hata veriyor...

• Merhaba...
    Aklıma takıldı; Ds 260 formuna ekim 2020 yılında vizesi dolan pasaportumu eklemistim. Sorun olurmu ki acaba?
    Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tekrar herkese merhaba. Lütfen şu 3 soruma yardımcı olur musunuz ? KCC belgelerı hakkında.
    Askerlik Kaydi
    (E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)

Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)

1)Arkadaşlar ben 28 yaşındayım ama 2 yaşından beri türkiye de yaşıyorum, ailemle beraber ama henüz TC vatandaşı degılım. Ayrıca Turkıye de okudum. Askerlik yapmadım bir kulağım sağır diye, askerlık belgemde bu yazıyor. Askerlık belgemi azerbaycandan aldım. Bu askerlik belgesini ingilizceye çevirip kcc ye göndermem gerekıyor mu ?

1. Sicilim temiz. Ben sicil belgesini sadece Türkiyeden mi alacağım ? Azerbaycandan da almam gerekecek mi ? Dediğim gibi orada hiç yaşamadım, yılda birkaç kez ziyaret amaçlı gidip geldim.

2. KCC benden fotoğraf isteyecek mi ? Okudum ama göremedim. Sanırım fotoğrafımı mülakata götüreceğim ama emin olamadım.

1. Yapmadiysaniz gerek yok. Ama o belgeyi yine de alin bence ve ingilizceye cevirin, daha sonra baska isler icin lazim olabilir.

2. Azerbaycan'dan da almaniz gerekiyor. Dogdugunuz ulkeden adli sicil kaydi almaniz gerekiyor.

3. Mulakata gotureceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    submıt edip gönderirken herkesin kendi pasaport numaralarını girecegız degilmi?
    sadece talihlinin pasaport numarasını girmeyecegiz.
    teşekkurler.

herkes kendi pasaport numarasini girmeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @cyya

o soruya cevap veremediğim için anne ve babanın adreslerini ayrı ayrı yazdım iki defa sanırım problem olmaz

problem olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |