Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells doldurdum adres hakkinda bilgim yok. sehirden emin olamadigim icin bos biraktim oralari

• Yasaklı

@crazycells Hocam yine bir şey soracağım izninizle, dün birisi söyledi ama siz onaylarsanız içim daha rahat olacak. Aşı belgesi istiyor ben onu pdf. dosyasında yazdığı gibi mülakat günü getireceğim dedim. Ankaradaki doktor bana aşı belgesi verir mi ? Ben Azerbaycan vatandaşıyım o yüzden soruyorum. Aşılarımı Azerbaycan da oldum ama belgeyi bulamıyorum.

• @crazycells cevabın için teşekkürlerler.
    Peki eşim ilk giriş-çıkış yaptıktan sonra maksimum kaç ay içinde geri gelmesi gerekir?

• @hardrock Teşekkürler. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Hocam yine bir şey soracağım izninizle, dün birisi söyledi ama siz onaylarsanız içim daha rahat olacak. Aşı belgesi istiyor ben onu pdf. dosyasında yazdığı gibi mülakat günü getireceğim dedim. Ankaradaki doktor bana aşı belgesi verir mi ? Ben Azerbaycan vatandaşıyım o yüzden soruyorum. Aşılarımı Azerbaycan da oldum ama belgeyi bulamıyorum.

Sorun degil, Ankara'da mulakata girecek herkese veriyorlar belgeyi. Azerbaycan vatandasi olmaniz bir problem degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Can-Serinyel, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells cevabın için teşekkürlerler.
    Peki eşim ilk giriş-çıkış yaptıktan sonra maksimum kaç ay içinde geri gelmesi gerekir?

Surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Yasaklı

@crazycells Of bu harika işte. Teşekkür ederim. 😃

• @crazycells Teşekkürler 🙂

• @crazycells çok teşekkür ederim, sağolun,

Anne baba hayatta ve aynı adreste yaşıyorlar, bilgileri 3 kez kontrol ettim fakat anne aynı adrestemi yaşıyor sorusunu göremedim

• @crazycells 39000ler bu yıl virüs, yerel olaylar vs. Gibi etkenlerden dolayı Amerika yolcusu olabilirlermi sizce? Çünkü global çapta olaylar var ve insanlar hiç olmadığı kadar tedirgin ülke değiştirmeyi sizce göze alabilirlermi, yorumunuzu merak ediyorum.

Birde tüm numaraların current olması tüm numaraların konsolosluğa çağrılması ve sorun görüşmede bir sorun olmadıkça Amerika ya girebilmeleri anlamınamı geliyor?

Teşekkürler

• @Greylist hocam o soru bende de gozukmuyordu formu doldururken. submit ettikten sonra baktim ki ciktida o soru var .geri donup kontrol ettigimde review bolumunde de gordum. ancak formda complete kisminda goremedim .formu doldururken bende de gozukmedi o soru.

• @crazycells öncelikle selamlar, green card çıktı bu sene bana ilk başvurumda. Sıram 33 binlerde. Green card bana çıktı ancak kız arkadaşımla evlenip gelmeyi planlıyoruz. Kentucky'e ds 260 formunu açıklandıktan bir gün sonra 08/06/2020 tarihinde gönderdik, sadece benim adıma. 1-2 ay içerisinde evlenip kentucky'e mail atıp eşimi de ekletmeyi düşünüyorum 2 kişi Amerikaya geleceğiz. Fakat merak ettiğimiz bir şey var bir çok forum araştırdım gerçekten araştırmadan yazmadım size :): sıramız 33 binlerde fakat kentuckyden evrak istenen mail tarafıma geldikten sonra ds260 formunda değişiklik yapabiliyor muyum? birkaç yerde değişiklik yapılamayacağını okudum. zira eşimi ekletmeden gelmek istemiyorum. geç kalmadan evlenmeyi planlıyoruz (temmuz ağustos gibi) sizce 1-2 aya kadar bu mail gelebilir mi? yada geldikten sonrada değişiklik yapılabiliyor mu? sizin engin bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese sevgiler..

• Her hangi bir ülkede bulunan bir şirkette bir yıl kadar remote çalışıp, Bir yıldan az süre ile o ülkede ikamet ettiğimizde bizden her hangi bir şekilde o ülke adli sicil kaydı istenir mi ?
    DS-260 formunu göndereli nerede ise 1 hafta oldu her hangi bir KCC dönüşü olmadı, veya evrak istenmedi.
    Sevgiler , saygılar

• -Herkese merhaba, 2 tane sorum olacakti DS260 formu ile ilgili.

1. Onceki is deneyimleri bolumunde ayni isverende farkli rollerde (job title) calistim, her bir job icin ani employer da ayri sekilde doldurdum(Add another diyerek), bu sekilde mi doldurulmali.
    2. Kisa donem askerlik yapanlar (6 ay) , adres biligileri kisminda bulunduklari askeri birligin adresini mi girmeli mi ?
      Simdiden cok tesekkurler
  • ⭐⭐

Son 5 yılda gidilen ülkelere ben birşey yazmadım viyanaya gittim ama soruda iş eğitim başlığı altında sormuş ben gezmek amaçlı gittim ama gezi demiyordu hata mı yaptım acaba 🤔

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Son 5 yılda gidilen ülkelere ben birşey yazmadım viyanaya gittim ama soruda iş eğitim başlığı altında sormuş ben gezmek amaçlı gittim ama gezi demiyordu hata mı yaptım acaba 🤔

Bazı ülkelerde çalışma ve/veya oturum vizesi alabilmek için daha önce altı aydan fazla bulunduğunuz bir ülke var ise o ülkeden alacağınız "Adli sicil belgesi" istenmekte. Aynı durum Green Card için'de gerekli ise ki ben Montenegro'da üç aylık süreçlerde kalmama rağmen evraklarımın eksiksiz olmasını istiyorum. Onun haricinde gezi amacı ile gittiğiniz ülkelerde oturum izniniz ve tahminen altı ayı aşkın konaklamanız bulunmuyorsa sizden isteyeceklerini sanmıyorum. Benim durum biraz farklı. Saygılar

• ⭐⭐

@Mustafa-Sayılan teşekkür ederim

• Yasaklı

Merhaba, bu soruya NO mu demeliyim ?
    Did anyone assist you in filling out this application?

Kendim doldurdum, daha doğrusu sizlerin yardımıyla. 🙂

• @Orhan-Cabarov kendiniz doldurdunuz, no deyin.

• Yasaklı

@cervantes Teşekkür ederim, Ds260 formunu gönderdim. Çok heyecanlandım. 😃

Benzer Başlıklar

• 56
  • 145
  • 116
  • 6433
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |