Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

silinmemis ama konudaki arkadaslar tarafindan eksilenmissiniz.

Bu baslik DV2020 talihlilerinin mulakat deneyimlerine ait, sizin sorunuz ne baslikla ilgili ne de konuya bir katkida bulunmuyor, o nedenle arkadaslar bu iletinin bu konuda olmamasi gerektigini dusunmusler 🙂

Executive Order hakkinda ayrintili bilgi icin su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3304/trump-ın-göçmenliği-durdurma-kararı-nisan-2020

Bu başlık altında yazan ve karşılıklı yazışmalarda bahsi geçen bir konu olan "EO" nun neyin kısaltması olduğunu sormak nasıl konu ile alakasız olarak değerlendirebiliyorlar.Sizin ve soruyu sorduğum @mstf arkadaşımızın verdiği gibi kısaca yanıt verilmesinin neresi uygunsuz bulanabilinir.
    Ben bu başlık altında geçmeyen alakasız bir soru sormadım.O arkadaşlar ya konu içeriğini tam okusunlar ve alakalımı alaksız mı daha doğru muhakeme yapsınlar yada konuya yazanlar herkesin anlayacağı gibi resmi olmayan kısaltmalardan kaçınsınlar bizde okuduğumuzda soru sorma ihtiyacı duymayalım.

Bu platform bilgiyi paylaşmak için var diye biliyorum.
    Tek karar mercisi gibi hiç bir açıklama yapmaksızın yargılayıp mahkum etmek demokratik ortamların olmadığı yerlerde olur ancak.
    Lütfen kimler bu yetkiyi sizin değiminizle "eksilendirmişler"se verdiğiniz bazı özellik ve/veya yetkileri tekrar gözden geçirilsin.
    Güç yerinde kullanılırsa güçtür.Aksi takdirde zorbalıktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kartalveat bu, arkadaslarin kendi takdiri sayin @kartalveat , herkes kendi konusunu koruyor olarak dusunun 🙂 sizin de imzanizdan DV2020 talihlisi olmadiginizi gorunce, sorunuzu gereksiz bulmuslar; bence kisisel algilamayin.

Ayrica mahkum etmek olarak da dusunmeyin, eksi oy almak otomatik olarak sizin foruma girisinizi ya da forumda yazmanizi engellemiyor. tam tersi oldukca pasif bir tepki, ama forum duzeni icin etkili oldugunu soyleyebilirim.

Forumun icinde her soru her baslikta sorulamayabilir, siz de bir baslikta uzun sure konuyu ve/veya muhabbeti ilerletirseniz, eminim sonradan konuyla alakasiz sorular veya konuyla ilgisiz kisilerin sorulari sizi de rahatsiz edecektir. Bence kisisel algilamayin.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@kartalveat bu, arkadaslarin kendi takdiri sayin @kartalveat , herkes kendi konusunu koruyor olarak dusunun 🙂 sizin de imzanizdan DV2020 talihlisi olmadiginizi gorunce, sorunuzu gereksiz bulmuslar; bence kisisel algilamayin.

Ayrica mahkum etmek olarak da dusunmeyin, eksi oy almak otomatik olarak sizin foruma girisinizi ya da forumda yazmanizi engellemiyor. tam tersi oldukca pasif bir tepki, ama forum duzeni icin etkili oldugunu soyleyebilirim.

Forumun icinde her soru her baslikta sorulamayabilir, siz de bir baslikta uzun sure konuyu ve/veya muhabbeti ilerletirseniz, eminim sonradan konuyla alakasiz sorular veya konuyla ilgisiz kisilerin sorulari sizi de rahatsiz edecektir. Bence kisisel algilamayin.

@crazycells konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum.Bu konu ile ilgili son yazım olacaktır.
    soru sorduğum kişi @mstf kısaca yanıt verdi.
    Bana O eksi veren kişilere soruyu sormadım
    1- Yanıt vermeyeceklersede eksi tuşuna niye bastılar ve benim gibi EO kısaltmasının ne olduğunu bilmeyenlerin öğrenmesine engel olacak şekilde yazımın görünmesine engel oldular.
    2-Site içinde birçok konu başlığı altında ilgili yada ilgisiz binlerce gelen sorulara Siz ve başka nezaket sahibi bir çok kişi gibi " konu dışı yada .... ilgili linke bakınız "diye bir iki cümle ile kişileri doğru adrese yöneltirlerken. Bana eksiyi veren kişiler bu nezaketi ve saygıyı göstermediler.Bu platform bilgi paylaşımı ise neden bunu uygulamadılar.
    3- Resmi kısaltmalar olmayan (TC,THY,PTT,USA ,BJK, vs ) her türlü kişisel kısaltmaları bilmek durumunda olmadığımıza göre kendi konuları diye aralarında EO diye kısaltmalı yazacaklarına tam isimli yazılsa bu soruyu sorma ihtiyacı doğmazdı.
    Site arama kısımında EO yazdığınızda kaç sayfa çıktığından onların haberi varmı?
    4-Ben nasıl öğreneceğim EO nun ne olduğunu aramadan bulamazsam. EO geçen başlık altında da soramazsam ,hemen konu başlığı kirliliği üretir gibi EO nedir diye yeni başlık mı açmalıydım.
    Eksi ile görüşlerin karartılma uygulamasını kesinlikle beğenmedim.
    Anti demokratik ve karşı fikirlere saygı duymayan bir anlayışı temsil eden uygulama benim için.

@crazycells başta size ve tüm içtenliği ile kişilere bilgi paylaşan diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, lutfen kiskirtici ifadeler kullanmadan konuyu kapatalim ve basligin normal konusuna geri donelim... 🙂

• bu hafta sari kafanin kararnameyi uzatip uzatmayacagi netlesecek.umarim kararnameyi uzatmaz ve umutlarimiz yesermeye devam eder.

• Bir mucize olsun.

• Cikaracagi kararnamenin anayasaya uygunlunguna da bakarak oyle cikaracak.

• Herşey hayırlısı artik parayı......... herşeyi hazırladım ama bana düşeni yaptim gerisi Allaha kalmis

• Ben baktığım yerlerden ve ABD'deki arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla göçmen olmayan vizeler için bir EO kararı çıkacak diye söylentiler var. Bunlar sadece söylenti tabi, resmi bir durum henüz yok. Kendim araştırdığım kadarıyla DV ile ilgili bir duruma da denk gelmedim genellikle nonimmigrant visa kategorilerinin askıya alınacağından bahsediliyor.

• Bu makale sanki dv lottery etkiler diyor ama belli Olmaz inşallah

https://www.google.com.tr/amp/s/www.am22tech.com/trump-executive-order-coronavirus/%3Famp

• @serdestheval21, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Cikaracagi kararnamenin anayasaya uygunlunguna da bakarak oyle cikaracak.

anayasa mahkemesinde trump çoğunluğu ele geçirdi. anayasayı sallayacağını zannetmiyorum. son atanan kişi hakkında yaşanan tartışmalara bakarsanız demek istediğimi daha net anlarsınız. yeni EO da gc için bir kısıtlama olmayacak gibi L,H,J ve F1 OPT ye kısıtlama gelecek deniliyor.

• Meydan gc ye kalır gibi

• Birisi laf sokup arkasini donup gider, o anda cevap vermene firsat kalmaz. Ayar olursun icinde kalir ya. Trumpta bunu yapti bize. Bizde konusuyoruz kendi aramizda.

• Bence bu sene bitti artık. Önümüzdeki çekilişe bakacağız. Umut tükendi artık...

• @ByDoski, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bence bu sene bitti artık. Önümüzdeki çekilişe bakacağız. Umut tükendi artık...

Umutlarımız tükenmesin, daha Eylül'e çok var. Karamsar olmayalım...

• Executive orderla ilgili bi haber yok henüz, göçmen vizelere dokunmazlarsa zaten 24 hazirandan sonra aynen devam. Amerikanın göçmenlere ihtiyacı var bence, 1 seneyi boş geçirmeyi kendileri de istemezler gibi geliyo bana.

• bir gocmenin abd ye katkisi müthiş olacaktir hele ki bu süreçte. 100 bin dolar civarı yaninda götürecek insanlar tanıyorum. sadece diversity 55 bin vize. 50.000$ ortalama ile ABD ye gitseler 2.750.000.000$ yapıyor. Bu 55 bin kişinin ABD'de yarattığı katma değeri saymıyorum... Trump madem cok iyi bir tüccar, ekonomiyi iyi biliyor, bunlari goz onunde bulunduracaktir. Konsolosluklar zaten kapaliydi. Bence EO uzamayacak. Trump tamamiyle seçmenin gazını almak için zaten konsolosluklarin kapali olduğu bu süreçte EO çıkararak şov yapti. Seçime kadar ekonominin ilerlemesini istiyorsa göçmenlere muhtaç!

• Haberlerde bugün için polislerle ilgili kararı beyaz sarayda imzalayacağını söylemişti.Herhalde bizim konu öyle yada böyle bugün neticelenir diye düşünüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |