Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar Dostlar ben Hüseyin. Abim DV 2020 talihlisi olarak Amerikaya gidebildi. Ayrılmak zor olsada ben ankarada bir iş buldum ve zarzorda olsa tek başıma geçiniyorum. babam sağ değil. F2A vizelerini felan araştırdım ama galiba olmuyor. Abd ye çekilişsiz şekilde gidebilmem için herhangi bir yol varmı ? Pek bir bilgim yok bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim. ( en olmadı dv2022 ye talihli olmaya çalışırım, tabi çıkarsa...)

• ⭐⭐

@GreenCardHüseyin

size en kötü bunu öneriyorum ancak süre olarak çok uzun bir süre... başka bir yol denenebilir öğrenci olarak gidebilirsiniz abiniz size sponsor olabilir öğrenim masraflarını karşılayacağına dair ancak konsolosluktan onay alabilmeniz oldukça güç diye düşünüyorum... siz her halükar da bu bahsettiğim yollardan birini deneseniz bile green card çekilişine katılacaksınız.. onun dışında başka ne önerebilirim abinizin size oradan evlenecek birini bulması olabilir onun dışında pek bir yol yok gibi maalesef umarım yardımcı olabilmişimdir

• Abinizin üzerinden gidebilmeniz için malesef süreç 10 yılı geçik oluyor. F4 vizesi olarak araştırabilirsiniz. Öğrenci vizesiyle gitmenizi tavsiye ederim, fakat abiniz amerikada olduğu için Türkiye’ye döneceğinizi bir şekilde kanıtlamanız gerekiyor. Nişanlım bu şekilde 4 kere red aldı. Öğrenci vizeside sıkıntı yaşatıyor malesef..

• Yol karanlık gibi gözüküyor , cevaplarınız için teşekkürler , ben yine umut kaybetmeden dv 2022 de kazanmayı umayım 🙏

• Siz yine öğrenci vizesini deneyin bence, şans 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Abinizin üzerinden gidebilmeniz için malesef süreç 10 yılı geçik oluyor. F4 vizesi olarak araştırabilirsiniz. Öğrenci vizesiyle gitmenizi tavsiye ederim, fakat abiniz amerikada olduğu için Türkiye’ye döneceğinizi bir şekilde kanıtlamanız gerekiyor. Nişanlım bu şekilde 4 kere red aldı. Öğrenci vizeside sıkıntı yaşatıyor malesef..

Evet, bu sekilde durumlarda red cok fazla aliniyor (ailenin cogu ABD'de oldugu icin). Fakat cok ciddi okullardan okumak icin veya master/doktora icin kabul alirsaniz o durumda konsoloslar vizeyi veriyorlar. Fakat dil okulu vs. gibi denemelerin cogu red ile sonuclanacaktir diye dusunuyorum.

• @hulyaek benim de soyadım değişmeden eski pasaportta 10 yıllık turist vizem var giriş çıkışta yapmıştım malum şimdi f2â surecindeyim size soyadı degisikligiyle ılgılı sorun oldu mu ve hangi eyaletten giriş yaptınız Texas sorunlu deniyor

• @bologna evlendikten, soyadım değişmiş olmasına ragmen pasaportumu değiştirmeden, LA den F2A süreci başladıktan sonra turist vizemle birkaç kez giriş-çıkış yaptım. Hiç sorun yaşamadım. TR deki soyadı değişikliği zaten varolan turist vizesini veya varolan pasaportun kullanılmaya devam etmesini çok etkileyen bir konu değil bildiğim kadarıyla.

• @crazycells

merhabalar, ankaradan mülakat görüşmesi için tarih aldığımızda giderken bütün belgelerin orijinallerini götürmemiz gerektiği yazıyor USCIS’te. Buna sponsorumuzun belgeleri de dahil mi? Vatandaşlık kağıtları, kimliği,vergi belgeleri vs. çünkü bunların orijinallarini ABD’den buraya getirtmek çok masraflı (bu arada şuan kağıtlarımız NVC’de onay sürecinde)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okyay96, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells

merhabalar, ankaradan mülakat görüşmesi için tarih aldığımızda giderken bütün belgelerin orijinallerini götürmemiz gerektiği yazıyor USCIS’te. Buna sponsorumuzun belgeleri de dahil mi? Vatandaşlık kağıtları, kimliği,vergi belgeleri vs. çünkü bunların orijinallarini ABD’den buraya getirtmek çok masraflı (bu arada şuan kağıtlarımız NVC’de onay sürecinde)

Oyle yaziyor ama konsolosluk ciktilari da kabul ediyor.

Renkli sekilde formlari tarayip size gondersinler, siz de renkli ciktisini alip goturun. Zaten o sekilde orijinalinden hic farki olmuyor.

• IR-5 vizesi alırken kişi yanındaki 21 yaş altı çocuklarına da vize çıkarabiliyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mihok, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

IR-5 vizesi alırken kişi yanındaki 21 yaş altı çocuklarına da vize çıkarabiliyor mu ?

Hayir, o dediginiz zaten ABD vatandasi kardesi oluyor? (Anne/babadan birinin ortak olmasi yeterli)

ABD vatandasi kardesi icin F4 kategorisinde basvuru gerekiyor. Ama dediginiz durumda anne/baba ayrica Green Card sahibi olacagi icin ayrica F2A vize basvurusunu da baslatabilirsiniz. Hangisine sira once gelirse o yoldan ilerlemek mumkun...

• @crazycells, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@Mihok, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

IR-5 vizesi alırken kişi yanındaki 21 yaş altı çocuklarına da vize çıkarabiliyor mu ?

Hayir, o dediginiz zaten ABD vatandasi kardesi oluyor? (Anne/babadan birinin ortak olmasi yeterli)

ABD vatandasi kardesi icin F4 kategorisinde basvuru gerekiyor. Ama dediginiz durumda anne/baba ayrica Green Card sahibi olacagi icin ayrica F2A vize basvurusunu da baslatabilirsiniz. Hangisine sira once gelirse o yoldan ilerlemek mumkun...

Anladım. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

USCIS butcesi ile ilgili aciklama:

https://www.uscis.gov/news/news-releases/deputy-director-policy-statement-uscis-fiscal-outlook

Eger Kongre, istenilen butceyi onaylamazsa ya da geciktirirse, USCIS'teki tum islemler de gecikme bekleyebiliriz... Zaten USCIS randevulari uzun sure yapamamisti, USCIS'ten randevu veya onay bekleyen tum arkadaslarin bu gelismeleri takip etmeleri onemli... Islemlerde ciddi gecikmeler yasanabilir.

• @crazycells consular processing I-130 onayı bekleyenleri de etkileyecektir muhtemelen değil mi? zaten sürekli case inquiry date geri atıyor.

• Merhaba @crazycells sorum su ;Greencard mülakatımda sponsor istendi ve aile dostlarımız amerikadan bana sponsor oldular amerikaya geleli yaklaşık 8 ay oldu acaba bana sponsor olan ailenin sponsorluğu ne zaman düşer yada düşermi ? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Picolo12, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhaba @crazycells sorum su ;Greencard mülakatımda sponsor istendi ve aile dostlarımız amerikadan bana sponsor oldular amerikaya geleli yaklaşık 8 ay oldu acaba bana sponsor olan ailenin sponsorluğu ne zaman düşer yada düşermi ? Teşekkürler

Şurada yazana göre siz vatandaş olana kadar yasal olarak sorumlu olacak:

"..sponsor’s responsibility usually lasts until the family member or other individual either becomes a U.S. citizen, or is credited with 40 quarters of work (usually 10 years)."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells consular processing I-130 onayı bekleyenleri de etkileyecektir muhtemelen değil mi? zaten sürekli case inquiry date geri atıyor.

evet, I-130 onayini USCIS yaptigi icin eger butce cikmazsa tum islemlere etkisi olacaktir...

• @knnrn Teşekkür ederim.

• ankara büyükelçiliği yeniden randevu vermeye başlamış. hayırlısı olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |