Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@cenkduzum, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Arkadaşlar.Öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ederim. Bende 2021 kazananlarındanım.Ds 260 formu doldurma aşamasındayım.Birkaç sorum olacak.
    1 - iş bilgilerinde diyelim ki 1 aylık bir yerde çalışmışlığımız var ve sgk dokümünde de gözüküyor bunların hepsini yazmamız gerekli mi?
    2 - Videoyu izledim fakat eğitim bilgilerini doldururken anlamadığım bir nokta var.Ben şuan lise mezunu gözüküyorum.en yüksek mezuniyetim bu. fakat 2 yıllık bir üniyi bırakmıştım onuda yazmam gerekiyor mu? Bİr de şuanda açıköğretim işletme öğrencisiyim devam etmeyi düşünmüyorum yazmam gerekir mi?
    3 - Bedelli askerlik yaptıysanız yazmanıza gerek yok diyordu video da sizce yazmazsak yanlış bilgi vermiş olmaz mıyız?
    4 - Sanırım bu sene ilk defa soruluyor. Daha önce ziyaret ettiğimiz ülkeri soruyor.Gördüğümüz her ülkeyi yazmalı mıyım ? Avantaj ya da dezavantajı var mıdır?
    5 - Sosyal medya hesapları ile ilgili başlıkta var.Bunlarında hepsini vermeli miyim?
    6 - Birde case number 17 bin civarı,mülakat gelmeme ihitimali var mı sizce ?

1. O kadar kisa sureli bir deneyimi yazmaniza gerek yok.

2. devam etmeyi dusunmediginiz ve bitirmediginiz yerleri yazmaya aslinda gerek yok, ama bitirmeyi dusunuyorsaniz genelde yazilmasini tavsiye ediyorum.

3. o zaman bedelli askerlik yapinca askerlik yapmiyordunuz, o nedenle oyle diyor video'da 🙂

4. Sadece ziyaret ettiginiz yerleri yazin, aktarma yaptiginiz vs. yerleri yazmaniza gerek yok.

5. evet.

6. yok gibi...

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.İyi günler dilerim.

• Canlar herkese çok selamlar ve öncelikle hepimize hayırlı olsun...

Biz 3 kişilik bir aile olarak ilk defa başvurduk, sonuç olumlu ve sıra numarası 300'lerde gözüküyor. Belirli süredir forumdaki paylaşımları okuyorum, mevzunun tamamen acemisiyim ve içimin rahatlaması için bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var zira stres yaptım.

Konu şöyle ki;
    Kendim, eşim, ve 5,5 yaşındaki kızım için başvurmuştuk ancak 1 ay sonra 1 bebeğimiz daha doğacak. Anladığım kadarıyla bebek doğduktan ve 4'ümüzün de pasaportları hazır olduktan sonra ds260 formunu onaylamam gerekiyor. Bebeğin doğması, foto çekilebilmesi açısından yüzünün gözünün biraz kendine gelmesi ve pasaportun elimize ulaşması toplam 5-6 hafta sürecek diye düşünürsek bu durumda ds260 formunu doldurmak için geç kalmış olur muyuz? ds260 formunu pek çok kişiye göre nispeten geç doldurmuş olmanın sıra numaramızla alakalı olarak bize getireceği bir sıkıntı olur mu?

Değerli vaktini ayırıp görüş bildiren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz...

• merhaba, forumun ds260 videosunda sign kısmında pasaport numarasını sadeleştirerek yazın deniyor. fakat benim pasaport numaramın sonunda 0 yok. S0XXXXXXX şeklinde bir numaram var. direk bu haliye mi yazmalıyım?

• Merhaba arkadaşlar. Annem hem türk hem azerbaycan vatandaşı ama annem türkiye de yaşıyor. Ds260 formunu doldururken annemin yaşadığı yeri soruyor, türkiyeyi mi seçmeliyim? Herhalde öyle olmalı ama yine de yanlış olmasın diye soruyorum. 🙂

• Merhaba arkadaslar ben suan avrupadayım uzun sure donme imkanım yok ...dosya numaram 4 binler de sorum su..
    1.si ankara da değilde bulundugum ülkede girebilirmiyim acaba
    2.si İngilizcem zayıf Fransızcam yok acaba avukat ya da tercümanla girebiliyormuyum mülakata
    3.sü ben türkiyeden başvurdum pariste mülakata girmem Türkiye'ye oranla olumlu geçme oranını etkiler mi acaba yoksa aynımı tesekkürler

• @ZAO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Canlar herkese çok selamlar ve öncelikle hepimize hayırlı olsun...

Biz 3 kişilik bir aile olarak ilk defa başvurduk, sonuç olumlu ve sıra numarası 300'lerde gözüküyor. Belirli süredir forumdaki paylaşımları okuyorum, mevzunun tamamen acemisiyim ve içimin rahatlaması için bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var zira stres yaptım.

Konu şöyle ki;
    Kendim, eşim, ve 5,5 yaşındaki kızım için başvurmuştuk ancak 1 ay sonra 1 bebeğimiz daha doğacak. Anladığım kadarıyla bebek doğduktan ve 4'ümüzün de pasaportları hazır olduktan sonra ds260 formunu onaylamam gerekiyor. Bebeğin doğması, foto çekilebilmesi açısından yüzünün gözünün biraz kendine gelmesi ve pasaportun elimize ulaşması toplam 5-6 hafta sürecek diye düşünürsek bu durumda ds260 formunu doldurmak için geç kalmış olur muyuz? ds260 formunu pek çok kişiye göre nispeten geç doldurmuş olmanın sıra numaramızla alakalı olarak bize getireceği bir sıkıntı olur mu?

Değerli vaktini ayırıp görüş bildiren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz...

Dediğiniz gibi yapabilirsiniz. Temmuz ortası doldurmuş olursunuz. Herhangi bir sıkıntı olmaz.

• @kitsune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba, forumun ds260 videosunda sign kısmında pasaport numarasını sadeleştirerek yazın deniyor. fakat benim pasaport numaramın sonunda 0 yok. S0XXXXXXX şeklinde bir numaram var. direk bu haliye mi yazmalıyım?

Direkt o haliyle yazın.

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar. Annem hem türk hem azerbaycan vatandaşı ama annem türkiye de yaşıyor. Ds260 formunu doldururken annemin yaşadığı yeri soruyor, türkiyeyi mi seçmeliyim? Herhalde öyle olmalı ama yine de yanlış olmasın diye soruyorum. 🙂

Türkiye’yi seçmelisiniz.

• Adli sicil arşiv kaydı olmayan bir kişiden mahkeme kaydı istiyorlar mı arkadaşlar?
    Bir yorum da mahkeme kaydı isteniyor diye belirtildi.
    İsteniyormu? İstenmiyormu? Bilgisi olan cevap yazabilirim sırf bu konu yüzünden DS 260 Formunu bekletiyorum

• @Ryback Teşekkür ederim.

• @Ryback Hocam çok teşekkür ederiz, açıkcası cevabınız sonrasında bir ferahlama geldi👍

• merhaba,
    16 yaşından küçük çocuklarda adres yazarken bırden fazla adres yazmamız gerekıyormu?
    teşekkurler.

• Seçilen arkadaşları tebrik ederim. Yeni bir ülkede yeni bir hayata başlama heyecanınız uzun yıllar sizinle birlikte olur umarım.

İstemediğiniz ortamları, sahip olduğunuz veya olmak zorunda kaldığınız, değiştirmek istediğiniz bakış açılarınızı değiştirebileceğiniz bir süreç yaşamanızı temenni ederim.

• ds 260 formunda bir soruyu anlamadım yardımı olurmusunuz

Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or
    unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?

Calisma Bakanliginin henuz onaylamadigi vasif gerektiren ya da gerektirmeyen
    islerde calismak uzere mi ABD’ye geliyorsunuz

burda ne demek istiyor ?

• @aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar ben suan avrupadayım uzun sure donme imkanım yok ...dosya numaram 4 binler de sorum su..
    1.si ankara da değilde bulundugum ülkede girebilirmiyim acaba
    2.si İngilizcem zayıf Fransızcam yok acaba avukat ya da tercümanla girebiliyormuyum mülakata
    3.sü ben türkiyeden başvurdum pariste mülakata girmem Türkiye'ye oranla olumlu geçme oranını etkiler mi acaba yoksa aynımı tesekkürler

1- Girme şansınız var.
    2- Mülakata girmeyi düşündüğünüz konsolosluğa durumu açıklayıp, yeminli tercüman ile katılabilirmiyim diye önceden sorabilirsiniz.
    3. Etkilemez. Aynı.

• @Ryback işte en önemli konu şuanda yeminli tercümanla girip giremeyeceğim umarım oda olur ...Teşekkürler bu arada

• @azuleverde güzel dileklerin için sağolasın, heyecan çok, hele ki evli çocuklu olunca daha da fazla oluyor sanırım.

Ayrıca burada emeği olan herkese teşekkürler. Yapılan işlerin maddi karşılığı site yönetimi tarafından alınıyordur ya da alınmıyordur bilemem(inşallah alınıyordur) ama bu kadar güzel ve insanların hayatına doğrudan faydası dokunacak bir platformu oluşturmak ve canlı tutmak gerçekten özveri ve iyi niyet istiyor.

Özellikle sıkılmadan usunmadan, belki de 500. kere aynı soruyu görmesine rağmen "yahu bunu da sormayın artık" demeden cevaplayan tüm forumdaşlara en içten hürmetler, saygılar...

Not:Bilmediğim için soruyorum, lütfen mazur görünüz. Foruma ufak büyük demeden ekonomik katkıda bulunabilmek adına yapılabilecek birşey varsa belirtilmesini arzu ederim. Örneğin; reklamlara tıklayın dersiniz, foruma ait bir hesap no paylaşılır ve az çok demeden gönülden koptuğu ve imkan dahilinde bağış yapılır vb.

• @susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba,
    16 yaşından küçük çocuklarda adres yazarken bırden fazla adres yazmamız gerekıyormu?
    teşekkurler.

16 yaşından küçükler için son adres yeterli.

• Merhaba. Present Work/Education/Training Information bölümünü doldurmakta çok zorlanıyorum yardım edebilir misiniz?

1. Benim adıma şahıs iş yeri var. İstanbul da tekstil mağazamız var, yurt dışına tekstil ürünleri satıyoruz aile iş yeri ama benim adıma. Bu durumda BUSINESS olanı mı işaretlemiyim ? Bir mesleğim yok lise mezunuyum.

2. Does this job require at least 2 years of training or experience? Burayı yes mi no mu işaretlememi tavsiye edersiniz? Ticaret yaptığım için sizce ne olmalı ?

3. Were you previously employed? Daha önce bir yerde çalıştınız mı diyor. Hal hazırda kendi iş yerimiz var onu mu yazacağım yoksa bu iş yeri hariç önceleri çalıştığım başka işleri mi yazacağım ?Buraya yazacağım bilgileri kanıtlamam gerekiyor mu ? Mülakatta beni sorguya çekerler mi? Resmi olmayan birkaç iş yerinde çalıştım, şuan o iş yerleri kapalı ne yapmamı önerırsınız? Direk No desem ?
      Bir de Turkıye de oturma izni almak için evde yaşlı birisine bakıcılık yapıyorum olarak gözüküyorum, çalışma iznim var. Sigortalı işçi olarak gozukuyorum. Bunu yazmasam olur mu önemli mi ? Yada yazsam bir şey olur mu ? Adıma hem iş yeri var hem de bakıcılık yapıyorum yaşlı birisine. Hangisini yazmamı önerirsiniz? Orada bana Turkıye de çalışma ıznımı soracaklar mı ?

Vizeyi aldıktan sonra iş yerini adımdan çıkaracağım abd ye gideceğim için, herhangi bir sorun olur mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

Edit !!! Arkadaşlar ben Azerbaycan vatandaşıyım. Mulakatta Turkıyedeki çalışma iznimi filan sormazlar değil mi ? Turkıye de adıma iş yerı var orada çalışıyorum desem yeterlı mı ?Çalışma iznimi bakıcılık işinden aldım. Şahıs şirketinden değil.

• merhaba,
    okul isimlerini yazar iken türkıyedeki gibi mi yazacagız yoksa ingilizceye çevirip mi yazacagız?
    yani universıty of ıstanbul mu?
    yada lise için istanbul hıgh school mu yazmamız gerekir?
    teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |