Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Mustafa-Es, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali sabıka kaydım yurtdışında

Sayın @crazycells bu konuda sizi daha doğru yönlendirecektir

Evet, yurtdisindan sabika kaydinizi alin ve onlar size ulastiktan sonra DS-260 formunu doldurup gonderin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okan-yüksel, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar bi sene önce öğrenci vizesine başvurmuştum ve vizeden red aldım. Şimdi gc çıktı. Bu vize reddi başvuru sürecini etkiler mi? Daha önce başına böyle bir durum gelen varsa yardımcı olabilir mi?

etkilemez, gocmen olmayan vizelerle gocmen vizelerin direkt bir alakasi yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@parametri, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Waiverla ilgili bi kac sorum daha olacak ama konunun asil ait oldugu yerde yazayim ilgisini cekenler icin daha faydali olacaktir.

evet, waiver hakkindaysa direkt waiver konusundan sorarsaniz daha iyi olur.

• @crazycells teşekkürler çok sağolun. Ama bu red vizelerini formda belirtmem gerekiyor dimi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okan-yüksel, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells teşekkürler çok sağolun. Ama bu red vizelerini formda belirtmem gerekiyor dimi?

evet, belirtmelisiniz.

• Merhaba, adres konusunda bir sorum var. Ben istanbulda yaşıyorum. 3 yıldır bursada okuyorum. İlk yıl evde kaldım ama e devlette görünmüyor. 2. Yıl yurtta kaldım ve e devlette görünüyor. 3. Yıl ise okula kaydım devam ettiği halde gitmedim.

Bursadaki ilk adresimi yazmalı mıyım? 3. Yılı yazmaya gerek yok aslında ama e devlette 2. Yıl kaldığım yurt hala devam ediyor gibi görünüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrys, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, adres konusunda bir sorum var. Ben istanbulda yaşıyorum. 3 yıldır bursada okuyorum. İlk yıl evde kaldım ama e devlette görünmüyor. 2. Yıl yurtta kaldım ve e devlette görünüyor. 3. Yıl ise okula kaydım devam ettiği halde gitmedim.

Bursadaki ilk adresimi yazmalı mıyım? 3. Yılı yazmaya gerek yok aslında ama e devlette 2. Yıl kaldığım yurt hala devam ediyor gibi görünüyor.

gercekte kaldiginiz adresler ne ise onlari yazmalisiniz. e-devlet'teki adresleri istemiyor o soru...

• Merhaba, DV2021 talihlisiyim. Süreçle ilgili kafamda birkaç soru var. Aşağıda soruları maddeler halinde belirttim.

1- Greencard teslimatı belirttiğimiz adreste yaşayan kişiye yapılırken biz yurtdışına çıkmış olursak sorun olur mu ?
    2- Greencard teslimati yapılırken evde kimse bulunamazsa kart geri mi gider? Giderse nasıl geri alırız?
    3_ Re-entry permit için başvuru yapmamızla biyometrik randevuya çağırılmamız arasında ne kadar süre geçer?
    4_ DS-1810 formunu online olarak doldurup süreci online takip edebilir miyim ? Eğer online dolduramazsam işlemlerimi yapmam ne kadar sürer?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhaba,

Srhn'ın ilk 2 sorusuyla bağlantılı bir şey yazmak istiyorum. Bu kartın ilk basımı, girişten sonra başlayacakmış; bundan ötürü buradaki ilk giriş sürecini en iyi şekilde nasıl yürütebiliriz? Birçoğumuz ilk anda gidip yerleşmeyi düşünmeyebilir, o durumda kartın adrese gitmesi, oradan bize teslimi gibi karmaşaya sebep olabilecek bir süreç olabilir. Yanılıyor muyum?

• Herkese iyi akşamlar. Kazanan arkadaşları tebrik ederim. Bende talihlilerdenim umarım çıkacağımız bu yeni süreçte herşey istediğimiz gibi olur inşaAllah. Benimde Ds 260 formu ile ilgili bi sorum olucaktı bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
    Ben memurum formda meslek kısmında government sekmesi var onu mu işaretlemem lazım yoksa othet seçeğini işaretleyip civil servant mı yazmam lazım ayrıca mesleğin 2 yıl deneyim gerektirdiğine dair sekmeyi işaretleyip mesleğimden bahsetmem gerekir mi?
    Şimdiden teşekkür ederim cavabınız için.

• Merhaba eşim yabancı adres kaydını edevlet te sadece iki yıllık görebiliyoruz kalanları hatırladığı kadarıyla mı yapacağız

• Merhaba herkese arkadaşlar

1.sorum: yaklaşık 5 yıl önce üniversitede okurken 2 defa yurt değiştirmiştim ve yurt oda numaralarımı hatırlamıyorum. Sizce sadece yurt adını ve blok numarsını yazsam olur mu? olmazsa nasıl bir yol izlemeliyim?

2.sorum: Amerikada şuanda bir tanıdığım var ve onun adresini vereceğim fakat bu aralar taşınabilirmiş. Sizce adresi yazıp mulakatta güncellemek mi mantıklı yoksa adrese none diyiğ mülakatta en güncel adresi vermek mi mantıklı?

Teşekkürler

• Merhabalar, Önlisans mezunuyum. Önlisans ve Lise diplomamı bulmamıyorum. Önlisans diplomasını e-devletten mezun belgesini çıkartabiliyorum fakat lise diplomam kayıp. Bu mükalatta isteniyor mu ? Teşekkür ederim şimdiden

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Srhn'ın ilk 2 sorusuyla bağlantılı bir şey yazmak istiyorum. Bu kartın ilk basımı, girişten sonra başlayacakmış; bundan ötürü buradaki ilk giriş sürecini en iyi şekilde nasıl yürütebiliriz? Birçoğumuz ilk anda gidip yerleşmeyi düşünmeyebilir, o durumda kartın adrese gitmesi, oradan bize teslimi gibi karmaşaya sebep olabilecek bir süreç olabilir. Yanılıyor muyum?

Girişinizi yapıp geri döndükten sonra kartınız belirttiğiniz adrese genellikle 2/8 hafta arasında ulaşmış oluyor. Girişte size verilen göçmen vizesinin üstüne bir stamp basılıyor bu stamp sayesinde elinizde ki vize ile 1 yıl boyunca giriş sağlayabiliyorsunuz ilk girişinizden sonra.
    İkinci girişinizi elinizde ki Stamp basılı vize İle gerçekleştirirseniz bu kargolama olayına girmemiş olursunuz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken durum 2. girişinizde aktarma değil direkt uçmanız gerekli.

• Yasaklı

Merhaba arkdaşlar ben amerikadaki adresimi mülakat günü değişmek istersem nasıl değişeceğim ? Bana mülakat esnasında kalacağım adresi mi soracaklar yoksa ben kendim mi söylemem gerekiyor ? Belki amerikadaki arkadaşım adresten taşınabilir o yüzden soruyorum.

• ⭐⭐⭐

@Yusuf-UZUN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, Önlisans mezunuyum. Önlisans ve Lise diplomamı bulmamıyorum. Önlisans diplomasını e-devletten mezun belgesini çıkartabiliyorum fakat lise diplomam kayıp. Bu mükalatta isteniyor mu ? Teşekkür ederim şimdiden

Sorun olmaması lazım fakat işinizi sağlama almakta fayda var.
    E-develetten aldığınız Ön lisans diplomanız yeterli olacaktır dediğim gibi ama siz yinede diplomanızın aslını bulmaya çalışın.
    Kaybettiğiniz zaman yanlış hatırlamıyorsam sizin adınıza mezun belgesi düzenliyorlardı bu konuyuda bir araştırın mülakat gününe kadar.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkdaşlar ben amerikadaki adresimi mülakat günü değişmek istersem nasıl değişeceğim ? Bana mülakat esnasında kalacağım adresi mi soracaklar yoksa ben kendim mi söylemem gerekiyor ? Belki amerikadaki arkadaşım adresten taşınabilir o yüzden soruyorum.

Green card ve Ssn teslimat adreslerini değiştirmek istiyorum demeniz yeterli. Görevli değişikliği sağlayacaktır. Onun sormasını beklemenize gerek yok

• ⭐⭐⭐

@O-B-K, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese arkadaşlar

1.sorum: yaklaşık 5 yıl önce üniversitede okurken 2 defa yurt değiştirmiştim ve yurt oda numaralarımı hatırlamıyorum. Sizce sadece yurt adını ve blok numarsını yazsam olur mu? olmazsa nasıl bir yol izlemeliyim?

2.sorum: Amerikada şuanda bir tanıdığım var ve onun adresini vereceğim fakat bu aralar taşınabilirmiş. Sizce adresi yazıp mulakatta güncellemek mi mantıklı yoksa adrese none diyiğ mülakatta en güncel adresi vermek mi mantıklı?

Teşekkürler

1. yeterli olur, hatırladığınız kadar yazın.
      2)adresi yazın mülakat esnasında güncellersiniz, sorun olmaz
  • ⭐⭐⭐

@sivasredlabel, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba eşim yabancı adres kaydını edevlet te sadece iki yıllık görebiliyoruz kalanları hatırladığı kadarıyla mı yapacağız

Evet, hatırladığınız kadar doğru yazmaya çalışın.

• @crazycells Teşekkürler cevapların için, konsolusluk açılınca onlara da bir sorarım. Alternatif birşey çıkması durumununda forumu haberdar ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |