Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

Ayrica sahte numarayla sistemi mesgul edecek bilincsizlikteki basvurucularin turkiyeden cok olacagini ve bunun avrupanin sansini artiracagini dusunenler, avrupa dendiginde romanyayi, macaristani, polonyayi, bulgaristani bir dusunsun. Bu ulkelerde yasayanlarin kultur seviyesi Turklerden farksiz. Irkcilik olmasin diye de yorumu genisletmiyorum. Anlayan arkadaslarimiz var zaten. Şansa ulkelerinin AB ye girmesi disinda bir avrupalilik havalari yok. Ayrica gc alan avrupa ulkeleri arasinda sayica en ondeki ulkeler bunlar. Daha genis bir yorumla, gc basvurusu cok yuksek olan ve sayica fazla gc alan ulkeler, nepal iran turkiye de dahil rakam ne kadar yuksek ise ulkenin (kisilerin degil ulkenin) geri kalmislik seviyesi de o kadar belli oluyor. Avrupanin bir ulkesine isci olarak gitmek ve zaman icinde orali olmak, turkiyedeki kultur olarak ilerlemeye devam eden kitleden daha ileri seviyeye cikarmadigi gibi "bazilari" o ulkelerde turklerin de kotu taninmasina sebep oluyor. Ben turkiyedeki gc basvurucularini nispeten daha kulturlu, ileri goruslu ve kabugunu kirmaya calisan kisiler olarak goruyorum. Avrupanin genelinden basvuran insanlarin bu konuda cok fazla kaygisi olmadigini biliyoruz. Bir alman ya da ingiliz icin gc olsa da olur olmasa da.

• ⭐⭐⭐⭐

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells şöyle bir entry gördüm ekşisözlük'te.. entry'de bahsedilen numarası büyük olanın, daha önce çağırılabilme ihtimali gerçek mi?

""siz türkiye girişlilerin içinde 3501.nci sırada kazanan biriyseniz, numaranız current olsa dahi vize alamazsınız mülakata dahi çağrılmazsınız."

bunu yazan arkadas varsayimlar uzerine biraz fazla kurup yazmis. varsaydigi sey su: 3500. numaraya kadar olan arda$ik 1,2,3,4...,3500 numarali herkesin ama herkesin istisnasiz mukemmel form ve belgelerle surece devam edecegi.

mulakat randevulari case numarasi sirasiyla ilerlemiyor. belgelerini en erken gonderenlere randevu alma imkani saglaniyor numarasi current olduktan sonra.

ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir.

abd'de cogu kamu alaninda "first come first serve" mantigi vardir. bu da oyle. kimsenin numarasi dusuk oldugu icin vize alma garantisi yokken, kimsenin de numarasi yuksek oldugu icin mulakata cagrilmama kesinligi yoktur.

case numarasi sadece bir numara. cok yuksek olmadigi surece "kesinlikle alamazsin" anlamina gelmiyor. emaillerde de bunu yaziyorlar (diye hatirliyorum)

gelen emailleri dikkatli okuyun. milletin sagda solda yazdigi seylere (bu entry de dahil) koru korune bel baglamayin. kendiniz okuyup kendiniz karar vererek yapin.

kardesim icin ben tek basima bu sureci yesil kart adresimize ulasana kadar yuruttum. bilip de konusuyorum."

Eksi sozlukteki kisi atmis. 3501. Hic bir kosulda vize alamayacak olsa conf. numberi dahi olmaz. Dediginiz gibi onundeki 3500 kisinin tumu eksiksiz vize alabilecek donanimda olmali. Kaldi ki basvurup sonuca bakmayi bile unutan olen vs. bir suru aksiligin yani sira istatistiklerde goruyoruz ki 2000 kazanandan 1200 vize basilmis. Tekil olarak 750-800 kisi ve ailesi vize almis yani. Bu durumda 3501. degil 5000. bile vize alabilir.

• Yemin ediyorum şu pasaport meselesinin nasıl sonuçlandığını çekiliş sonucum kadar merakla bekliyorum. Ne teoriler havada uçuştu forumda bununla alakalı şiştim yeminle 😃 Bakalım sahte pasaport numarası olayının sonucu ne olacak.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells şöyle bir entry gördüm ekşisözlük'te.. entry'de bahsedilen numarası büyük olanın, daha önce çağırılabilme ihtimali gerçek mi?

""siz türkiye girişlilerin içinde 3501.nci sırada kazanan biriyseniz, numaranız current olsa dahi vize alamazsınız mülakata dahi çağrılmazsınız."

bunu yazan arkadas varsayimlar uzerine biraz fazla kurup yazmis. varsaydigi sey su: 3500. numaraya kadar olan arda$ik 1,2,3,4...,3500 numarali herkesin ama herkesin istisnasiz mukemmel form ve belgelerle surece devam edecegi.

mulakat randevulari case numarasi sirasiyla ilerlemiyor. belgelerini en erken gonderenlere randevu alma imkani saglaniyor numarasi current olduktan sonra.

ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir.

abd'de cogu kamu alaninda "first come first serve" mantigi vardir. bu da oyle. kimsenin numarasi dusuk oldugu icin vize alma garantisi yokken, kimsenin de numarasi yuksek oldugu icin mulakata cagrilmama kesinligi yoktur.

case numarasi sadece bir numara. cok yuksek olmadigi surece "kesinlikle alamazsin" anlamina gelmiyor. emaillerde de bunu yaziyorlar (diye hatirliyorum)

gelen emailleri dikkatli okuyun. milletin sagda solda yazdigi seylere (bu entry de dahil) koru korune bel baglamayin. kendiniz okuyup kendiniz karar vererek yapin.

kardesim icin ben tek basima bu sureci yesil kart adresimize ulasana kadar yuruttum. bilip de konusuyorum."

Eksi sozlukteki kisi atmis. 3501. Hic bir kosulda vize alamayacak olsa conf. numberi dahi olmaz. Dediginiz gibi onundeki 3500 kisinin tumu eksiksiz vize alabilecek donanimda olmali. Kaldi ki basvurup sonuca bakmayi bile unutan olen vs. bir suru aksiligin yani sira istatistiklerde goruyoruz ki 2000 kazanandan 1200 vize basilmis. Tekil olarak 750-800 kisi ve ailesi vize almis yani. Bu durumda 3501. degil 5000. bile vize alabilir.

onu sormuyorum ben.. "ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir." kısmı doğru mu onu soruyorum.

• @ibrahimasar peki pasaport şartının gelmesi ile şansımız arttı mı dersiniz? Bu konu ile ilgili çeşitli söylentiler var

• @MySea tadı beyaz et olarak tavuğa mı daha yakın balığa mı?

• @fifadan geçmiş entryleri okumanızı tavsiye ederim bir milyon kez konuştuk bu konuyu. Cevap seneye, bu senenin verileri gelince anlaşılacak bir durum bu.

• Türkiye saatiyle kaçta açıklanır bilen var mı

• Türkiye saatiyle 8 de açıklanacak

• @İrem-Özbey teşekkür ederim

• @İrem-Özbey Ben Türkiye saati ile 19.00 da açıklanacak diye biliyorum.

• Akşam 7de açıklanacak

• Sonuclar USA saati ile oglen 12,00 da acıklanacak turkıyede saat 19,00 ama sanırım ılk 3 4 saat sıstem acılmayacak yogunluktan o yuzden muhtemelen Pazar gecesı gece 00,00 veya 01,00 gıbı ogrenmıs olacagız

• Bugün akşam saat 21 de sayın @muhtaradana Yeşil Kart Forum Discord sunucusunda Green Card heycanını ve mutluğunu anlatıyor. Müsait olan herkesi Discord sunucumuza bekleriz.

• ⭐⭐

1. yorumu yazdım 🙂

• @kryilkilic Tavuk etine daha yakin diyebilirim. Ben gencken Turkiye'deyken deniz yilani etide yemistim birkac defa. Bana timsah etinin tadi da yilaninki ile hemen hemen ayni geldi.

• Yavaştan DV2022 Bekleme odasına mı geçsek 🙂 umarım girdiğim ilk ve son bekleme odası olur. Daha güzel odalarda karşılaşırız 🙂

• ⭐⭐

@MySea bende ahtapot yedim dil balığı birde ama yeni şeyler deneme taraftarıyım 🙂

• Bu ileti silindi!

• Black mırror dızısı bolumu gıbıyız elenenler yarısma hak kazananlar 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |