Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Malkoç-Ömer, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

@kartalveat Merhabalar, aslında tek bir sebebi yok. bir kaç tane sebebi var.
    bunlardan birincisi videoların izlenmemesi. İzleyiciler bilgi almaktan ziyade vlog çekmemi istiyorlar ancak kanalı açma nedenlerimden birisi bilgi eksikliğini gidermekti. Kusura bakmayın ifadem için ama aptal aptal videolar yüzbinlerce izleme alırken kaliteli bilgiler içeren videolarımın izlenmemesi çok motive edici olmuyordu 🙂
    Karantina günlerini evde oturarak geçiriyorum ama mart ayından beri Berkeley üniversitesinde Data Analiz üzerine bir eğitime başladım, haftanın 7 günü bilgisayarın başında geçiyor, eğitim Eylül ayına kadar sürecek yani Eylül ayına kadar video çekmeyeceğim garanti, sonrasını bilemiyorum. ilginiz için teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Bana faydası oldu hocam 😃 sizin, abd ibo, can çolpan, musa yolcu, semih gun gibi kanallar abd’deki pratik yaşam için hem bilgilendirdi hem de motive etti sağolun. Özellikle bu site çok faydalı oldu bana.

• @kartalveat İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, kusara bakmayın yorumlara bakmayalı çoook uzun zaman oldu, hatta bazen arkadaşlar kanal hakında soru sormasa kanalın varlığı bile aklıma gelmiyor 🙂

• @gallifrey İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, sizin bu süreci tamamlamış olmanız çok iyi biz hala boğuşuyoruz ki daha eylüle kadar böyle gidecek. online kaynak konusunda aslında sıkıntı yaşıyorum, elinizdeki paylaşırsanız çok makbule geçer. Bizim Berkeley üniversitesinin her gün online bağlanan eğitmenleri takıldığımız konularda yardımcı oluyor ama bazen önümüzde çok öğrenci oluyor, takıldığımda soruları sorabileceğim birisi olması çok güzel olur. irili ufaklı projeleri kendiniz mi yaptınız yoksa freelance olarak ücret mukabilinde mı yaptınız?

• @semavi teşekkür ederim, hele eğitimden alnımızın akıyla çıkalım da 🙂 o da olur inşallah diyelim.

• @gkhanfeez sizler gibi faydalı olduğumuz birilerinin olması memnuniyet verici yoksa yoksa o kadar çaba tamamen boşa gitseydi üzücü olurdu 🙂

• @thunderstorm ne kadar güzel inş bizlerde sizin gibi şanslı oluruz diyeyim yolumuz bahtımız açık olsun hepimizin🙏☺️ Ama tespitleriniz çok güzel oraya gidiyorsa kişi yadırgamayacak ön yargılı olmayacak sonuçta bambaşka dünya bambaşka kültür, alışmış olduğumuz şeylerin tamamen dışında. Bunları kabullenip öyle gitmek lazım aksi takdirde mutsuz olur zaten insan yapmaz tutunamaz bunlar maddi kısımdan daha önemli bence. Mutluluğu yakalandın mı gerisi gelir zaten benim fikrim böyle🙋♀

• ⭐⭐

Baslik dogru olurmu bilmiyorum ama smoothie dukkani acacacagim ,ama herhangi bir sertifika almalimiyim ,eyaletin saglik kurulusunami yazmaliyim? Ne yapmaliyim 😅

• //////////////

• ⭐⭐

Merhabalar basimiza soyle birsey geldi. Black friday 'de, Best buy'dan bir televizyonu evimize shippinglettik. Sonra televizyon teslim edildi e - maili geldi ve elimize ulasmadi. Bizde musteri hizmetlerine durumu bildirdik ve iade yapacaklarini soylediler. Herneyse aksam dogru komsum televizyon sizemi geldi diye televizyonu getirdi. Yanlis eve teslim edilmis. Bizde hemen musteri hizmetlerini arayip sorunun kalmadigini, geri odemesinin yapilmamasini soyledik. Dun bir baktim hesabima para iade edilmis. Bugun best buy magazasina gidip mi durumu anlatayim yoksa arayipmi soyleyeyim. Basimiz belaya girmesin 😂

• Benzer durum bir arkadasimin basina geldi. Best Buy'dan gecen yil TV almisti. Gelmemis, arayip durumu anlatinca, tekrardan gonderelim demisler. Tekrar gondermisler ve o sirada ilk gonderilen de gelmis. Yani 2 TV birer gun arayla ulasmis. Arayip, iki tane TV geldi deyince, hediyemiz olsun demisler 🙂

• ⭐⭐

@MySea tesekkur ederim cevabiniz icin. Bn boyle seylerden cok korkarim.

• @HockeyUmpire2 Hic sorun olmaz. Arayip durumu oldugu gibi anlatin. Eminim mantikli bir oneride bulunurlar.

• @Cannavaro1903 Merhabalar. Oraya nasıl gittiniz? Vize ve uçak biletimi alayım geleyim durumu yoktur sanırım? Bunun için bilgi verir misiniz?
    Ben de sekiz yıldır devlet memuruyum ve Abd'ye gelmek, tır şoförlüğü yapmak istiyorum. İzlemem gereken yol nedir? İlla green card sahibi mi olmalıyım?

• Amerikaya ilk geldiniz, ev kiraladiniz, esya almaya basladiniz. İlk seferinde nasilsa bir sure kiralik araba olacak altinizda, kiralik arabanz buyuk olsun; mid SUV, SUV ya da truck kiralayin anacim . Esyalari ikea, amazon prime'dan sifir aiyoruz ve getiriyorlar , arada bazi esyalari kendiniz buluyorsunuz ; nextdoor, craiglist gibi. Sedan arabalara hersey sigmiyor. İlk 2-3 hafta, tabi ev buldugunuzu varsayiyorum bu arada, buyuk biraraciniz olsun ki ucuza ikinci el alacaginiz esyalari arabada rahatca tasiyin. Biz yataklari ve bazalari ikea ve amazon prime dan aldik, bir de kanepeyi. Geri yatak basi, sehpa, sandalye isine yazdigim sitelerden bakiyoruz. Bazilarini altimda sedan araba oldugu icin kaciriyorum mesela. Aklinizda olsun diye yazayim dedim.

• Merhaba, ehliyet sınavı için klasik sorular mı yoksa her seferinde değişiyor mu 🙈 önceden listesi varsa çalışılır diye sormak istedim

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Amerika'da Green Cardla Yaşayanların Tecrübeleri

Merhaba, ehliyet sınavı için klasik sorular mı yoksa her seferinde değişiyor mu 🙈 önceden listesi varsa çalışılır diye sormak istedim

Burada muhtemelen aklında olan olmayan tüm sorularına cevap var.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak

• @hadi-BE teşekkür ederim

• ⭐⭐

Merhaba Arkadaslar,

Artik yazmanin zamani gelmisti. Amerika'ya yerleseli 1 sene 1 hafta oldu. Ne zorluklar, skntilar, pandemi ,issizlik herseyle karsilastik bu bir sene icinde. Yalniz en zor zamanimizda bile umitsizlige asla kapilmadik. Geldikten 5 gun sonra 2 ay boyunca pandemiden lockdown olmustu ve sinirli butce ,turkiyede odedigimiz mortgage, hersey ust uste gelmisti. Bu surecte ilk tuttugumuz evimizin ev sahibine 2 aylik kiramizi depozitodan aktarmasini talep ettik ve TR'deki kredileride ertelettik. Dmv 'ye gidip Ehliyet alamiyoruz, plaka alamiyoruz.Stiulamis alamiyoruz,Is ariyip bulmiyorduk. Kabus gibiydi... daha sonra bunca skntidan sonra isyerleri acildi ve ogun bugundur izin kullanmadik desek yeridir 🤣 Daha sonra ne mi oldu ,iki kisi calismak dunyanin her yerinde buyuk avantaj. Yavas yavas ev esyalarimizi yeniledik, biriken odemeleri halllettik,ailemize pandemide harclik yolladik,daha guzel bir townhousa be okul bolgesine tasindik. Sukurler olsun suanda hersey yolunda ,sadece cok cok cok calismak gerekli. Nacizane tavsiyelerim olacaktir.

Cocuklu aileyseniz ,bir aile buyugunden ilk yerlesme ,alisma ,calisma surecinizda yardim isterseniz harika olacaktir,

Greencard'inizin gelmesi icin sakin olaki mecbur kalmadiginiz surece kimsenin adresini vermesin, Amerika'ya geldiginizde evinizi tuttugunuzda ,kendi adresinize yollatin,

Ev tutmak cok zor ,bir tanidiginiz olur insallah yardimci olur,

Yerleseceginiz sehirdeki turk sosyal medya gruplarindan fikir alabilirsiniz,

Paraniz azsa Turkiye'den kredi cekip gelin ,burda zor durumda olmaktan iyidir. (Biz oyle yaptik)

Cocuk antibiyotik ve yetiskin antibiyotik bol alin.

Gelir gelmez eger suresi gecmediyse hemen vergi beyaninizda bulunun,

Bence araba borcumu girmeden once biraz idare edip ,ev aldiktan sonra arabanizi alin,

Gelmeden usa ilan'dan ,forumdan is ilanlarini Takip edip ,isinizi ayarlayip gelin.

Hepinizin yolu acik olsun. En buyuk destegi sevgili @crazycells ve forumun degerli uyelerinden gordum .hepinize cok tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 tecrübelerinizi paylaştığınız için minnettarız 🙂
    umarız bir gün bizim de böyle deneyimler paylaşacak fırsatımız olur..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |