Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Tamamdır, teşekkür ederim.

• Ben size soru sormak istiyorum evim var satarak mülakatta göstermek istiyordum süreçten dolayı satış bata zor şimdi asıl soru şu mülakata girerken akrabadan borç alıp göstermek istiyorum. Mülakattan sonra yatırılan parayı geri alabilirmiyim.

• @nfs741 evinizi satmayın kasinlikle.Konsolosluk bunu özellikle istemiyor.Tapunuzu gösterin ve değerini belirten bir belge( emlakçılardan veya sahibinden emsal evleri gösterecek çıktı) alın. Arkadaşınızdan para alıp gösterebilirsiniz. Ama bunu bir günde koyacağınız için size sebebini soracaklardır. O yüzden paranızı peyder pey şimdiden hesabınıza yatırmaya başlayın. Mülakatı geçerseniz paranızı çekip geri verebilirsiniz.

• Tesekkurler

• Arkadaşlar kolay gelsin. Uzun bir süredir foruma girmiyorum. KCC'ye maili göndermiştim 1 ocakta. Fakat otomatik mesaj dışında bir dönüş olmadı. Askıya mı alındı acaba mülakatlar? Case 40XXX.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dark, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar kolay gelsin. Uzun bir süredir foruma girmiyorum. KCC'ye maili göndermiştim 1 ocakta. Fakat otomatik mesaj dışında bir dönüş olmadı. Askıya mı alındı acaba mülakatlar? Case 40XXX.

evet, su an konsolosluk kapali oldugundan mulakatlarda ilerleme olmuyor... Konsoloslugun acilmasini bekliyoruz.

• Merhabalar,
    USCIS olsada bile en azından insanlara iyi gelir diye bu linki paylaşmak istedim.

• Arkadaşlar merhaba,
    2020 talihlisiyiz. Ben TC vatandaşıyım ama eşim yabancı Ukraynalı ve Greencard ona çıktı. İkimizde üniversite mezunuyuz. Eşim T.C. vatandaşı değil Türkiye'de 99 ile başlayan oturum kimliği var. Başvurumuzu Türkiye'den yaptık ve yıllardır da İstanbul'da yaşıyoruz. Numaramız 27000'lerde ve hayırlısıyla sıramız da aktifleşti.

Şimdi siz değerli arkadaşlarımıza birkaç sorum olacak cevap verip katkı sağlayan herkese de şimdiden çok teşekkür ediyorum.

SORU 1: Ankara'da konsolosluktan randevuyu nasıl alacağız? Onlar mı bize gün ve saat veriyorlar? Bundan tam olarak nasıl haberdar olacağız? Eğer randevuyu biz alıyorsak bunu nereden yapabiliriz?

SORU 2: Eşim yabancı Ukrayna vatandaşı ve Greencard ona çıktı ve kendisi sadece Rusça biliyor. Ankara'da eğer sorular sorarlarsa onun orada tercümanlığını ben yapabilir miyim? Buna müsaade ediyorlar mı? Eğer benim orada tercümanlık yapmama izin verilmezse o zaman Rusça İngilizce ya da Rusça Türkçe bilen bir tercüman gerekince konsolosluk bu imkânı bize anında sağlayabilecek mi? Rusça İngilizce ya da Rusça Türkçe bilen tercüman isteğimiz konusunda konsolosluğu önceden haberdar mı etmeliyiz? Tercüman istediğimizi onlara önceden nasıl söyleceğiz? Ha bir de bu tercüman yeminli mi olmalı? Ek ücreti var mıdır? Bu konuda nasıl bir yol izleniyor?

SORU 3: Sağlık muayenesi randevusunu önceki yıllarda http://www.doctorun.com/tr alanlar olmuş. 2020 yılında eğer değişmediyse yine aynı yerden mi alacağız?

SORU 4: İstabuldan Ankara'ya çocuklarla birlikte ailecek geleceğiz. Konsolosluk görüşmesinden 4 gün önce gelsek tüm işlerimizi yetiştirebilir miyiz?
    1.Gün ilk işimiz gidip sağlık raporumuz için kontrollere girmek. Sonuçlar kaç günde çıkıyor?
    Sağlık raporunun sonuçlarının mülakattan önce çıkması garanti midir? Yoksa kafalarına göre mi sonuçları veriyorlar? Sağlık muayenesi raporu sonuçları 1 gün sonra kesin mi çıkıyor?
    Eğer sonuçlar ertesi gün çıkıyorsa o zaman
    2.Gün sonuçları alacağız.
    3.Gün birşey yapmadan bekleyeceğiz.
    4.Gün gidip konsolosluğa mülakata gideceğiz ve akşam İstanbul'a döneceğiz.
    Ankara'da sağlık muayenesi raporu ve mülakat için 4 gün kalmamız yeterli midir? Sizler nasıl bir yol izlediniz?

SORU 5: Mülakatta bütün belgelerin İngilizce tercümesinin olma şartı var mıdır?
    Ben sadece Rusça olan belgeleri hem Türkçe hem de İngilizce'ye tercüme ettirdim.
    e-devletten aldığımız Türkçe dökümanları tercüme ettirmedik. Bundan bir sorun yaşar mıyız?

SORU 6: Eşim üniversite mezunudur. Şu anda çocuklara o bakıyor, ev hanımı (Greencard ona çıktı) ve hali hazırda bir geliri bulunmuyor, banka hesabı da yok. Aileme ben bakıyorum. Benim banka hesabımı mali geçim kanıt olarak sunacağız. Bu konuda bir bize bir sıkıntı çıkartırlar mı?

SORU 7: Mülakatta eksik bir belgemiz olursa onu tamamlama süresi kaç gündür? Biz belgemizi tamamlayıp gelene kadar hakkımız yanar mı? Bizim yerimize bir başkasını alırlar mı?

Yanıtını bildiğiniz sorulara CEVAP 1, CEVAP 2 gibi yazıp cevap verirseniz çok hoş olur. İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. 🙂 Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036 bu kadar sorudan önce tek bir soruyu cevaplaman gerekiyor. Eşin tahsili lise yada üniversite mezunu mu eğer hayır dersen tüm yazdıklarını silebilirsin çünkü yeterli kriterleri karşılamadığı için ret alırsınız.

• @ayvalik10 ikimizde üniversite mezunuyuz. Sorularımdan cevabını bildiğiniz şeyler varsa lütfen katkı sağlayabilir misiniz? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036
    1-) sizler siteye girip mülakat tarihini kontrol edeceksiniz. Sizler sadece bekleyeceksiniz. Bu linkten kontrol edeceksin
    https://dvprogram.state.gov/ESC/(S(5cu41khobln43rpslo4i2wbe))/CheckStatus.aspx
    2-) hiçbir konsolosluk size tercüman ayarlamaz. Ondan dolayı ingilizce konuşacak eşiniz.
    3-) Randevu tarihi belli olamadan zaten unganlardan randevu alamazsın. Hala aynı yer.
    4-) Ungan zaten bir gün sonra akşam üstü saat 16.00 sonra size dosyanızı verir. Yani 4 gün değil 3 gün yeterli. Birinci gün ungan 2. gün dosya alma 3. gün mülakata girersiniz.
    5-) Eşiniz Rusya ile ilgili tüm evrakları ingilizceye çevireceksiniz. Sizinle ilgili ve evlilik cüzdanını türkçe götürmeniz yeterli.
    6-) Maddi olarak kimde olduğu önemli değildir.
    7-) Eksik evrak olursa zaten size renkli bir kağıt verecekler bu kağıda göre eksiği hazırlayıp hemen mail atacaksınız. Ondan sonra sizler anka konsolosluktan tekrar mail bekleyeceksiniz.
    Yenisiniz burada ayrıca 2018 - 2019 ve bu 2020 mülakata deneyimleri başlığı vardır oradan da binlerce kez insanlar yazdı oradan da inceleyebilirsin.

• @vubafommic-1036, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba,
    2020 talihlisiyiz. Ben TC vatandaşıyım ama eşim yabancı Ukraynalı ve Greencard ona çıktı. İkimizde üniversite mezunuyuz. Eşim T.C. vatandaşı değil Türkiye'de 99 ile başlayan oturum kimliği var. Başvurumuzu Türkiye'den yaptık ve yıllardır da İstanbul'da yaşıyoruz. Numaramız 27000'lerde ve hayırlısıyla sıramız da aktifleşti.

Şimdi siz değerli arkadaşlarımıza birkaç sorum olacak cevap verip katkı sağlayan herkese de şimdiden çok teşekkür ediyorum.

SORU 1: Ankara'da konsolosluktan randevuyu nasıl alacağız? Onlar mı bize gün ve saat veriyorlar? Bundan tam olarak nasıl haberdar olacağız? Eğer randevuyu biz alıyorsak bunu nereden yapabiliriz?

SORU 2: Eşim yabancı Ukrayna vatandaşı ve Greencard ona çıktı ve kendisi sadece Rusça biliyor. Ankara'da eğer sorular sorarlarsa onun orada tercümanlığını ben yapabilir miyim? Buna müsaade ediyorlar mı? Eğer benim orada tercümanlık yapmama izin verilmezse o zaman Rusça İngilizce ya da Rusça Türkçe bilen bir tercüman gerekince konsolosluk bu imkânı bize anında sağlayabilecek mi? Rusça İngilizce ya da Rusça Türkçe bilen tercüman isteğimiz konusunda konsolosluğu önceden haberdar mı etmeliyiz? Tercüman istediğimizi onlara önceden nasıl söyleceğiz? Ha bir de bu tercüman yeminli mi olmalı? Ek ücreti var mıdır? Bu konuda nasıl bir yol izleniyor?

SORU 3: Sağlık muayenesi randevusunu önceki yıllarda http://www.doctorun.com/tr alanlar olmuş. 2020 yılında eğer değişmediyse yine aynı yerden mi alacağız?

SORU 4: İstabuldan Ankara'ya çocuklarla birlikte ailecek geleceğiz. Konsolosluk görüşmesinden 4 gün önce gelsek tüm işlerimizi yetiştirebilir miyiz?
    1.Gün ilk işimiz gidip sağlık raporumuz için kontrollere girmek. Sonuçlar kaç günde çıkıyor?
    Sağlık raporunun sonuçlarının mülakattan önce çıkması garanti midir? Yoksa kafalarına göre mi sonuçları veriyorlar? Sağlık muayenesi raporu sonuçları 1 gün sonra kesin mi çıkıyor?
    Ankara'da sağlık muayenesi raporu ve mülakat için 4 gün kalmamız yeterli midir? Sizler nasıl bir yol izlediniz?

Ben sadece Rusça olan belgeleri hem Türkçe hem de İngilizce'ye tercüme ettirdim.
    e-devletten aldığımız Türkçe dökümanları tercüme ettirmedik. Bundan bir sorun yaşar mıyız?

SORU 6: Eşim üniversite mezunudur. Şu anda çocuklara o bakıyor, ev hanımı (Greencard ona çıktı) ve hali hazırda bir geliri bulunmuyor, banka hesabı da yok. Aileme ben bakıyorum. Benim banka hesabımı mali geçim kanıt olarak sunacağız. Bu konuda bir bize bir sıkıntı çıkartırlar mı?

SORU 7: Mülakatta eksik bir belgemiz olursa onu tamamlama süresi kaç gündür? Biz belgemizi tamamlayıp gelene kadar hakkımız yanar mı? Bizim yerimize bir başkasını alırlar mı?

Yanıtını bildiğiniz sorulara CEVAP 1, CEVAP 2 gibi yazıp cevap verirseniz çok hoş olur. İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. 🙂 Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

ankara da elçilikte rusça bilen görevliler var. vize memuru olup rusça bilenler. sorun olacağını sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

Cevap 1 Randevunuz için case niz current olunca, (artık oldu) evraklarınızı kcc ye gönderdikten sonra konsolosluklar açıldıktan sonra olmak üzere size mail ile konsolosluk tarafından bildirilecek.

Cevap 2. Konsoloslukta görüşmeye girerken eşinizin rusçadan başka dil bilmediğini belirtirseniz rusça bilen bir personel ile tercumanlık sağlayacaklarını tahmin ediyorum.

Cevap 3 Aynı yerden alacaksınız.

Cevap 4 Yeterli görünüyor fakat bir sağlık sorunu varsa süre uzayabilir. Yine de farketmiyor. Sağlık raporu yetişmese bile konsolosluk görüşmesinden sonra sağlık raporu alınabiliyor.

1. Genelde 1 gün sonra teslim alınabiliyor.

Mülakattan önce olacak diye bir zorunluluk yok zaten.

Bir aksilik çıkmazsa yeterli gibi görünüyor.

Cevap 5 Orijinali Türkçe dışında olan tü evrakların ingilizceye tercüme ettirilmesi gerekiyor.
    Orijinali Türkçe olanların tercümesine gerek yok.

Hayır bir sorun yaşamazsınız.

Hayır hiç bir sorun yaşamazsınız. Paranız ortak kabul ediliyor.

Cevap 7 : Mülakata götüreceğiniz belgeler KCC ye zaten göndermiş olacağınız tüm belgelerin kağıda basılı hali. Eksik evrakınız olursa pasaportunuzla birlikte ne istediklerini belirten bir yazı verip bilgilendiriyorlar. Mesela banka dökümanı yetersiz ya da sponsor evrakı isteniyor gibi. Bu evrakı tamamlayıp pasaportunuzla birlikte konsolosluğa gönderiyorsunuz. Uygun görürlerse vizenizi basıp gönderirler pasaportunuzu. Vize adedi 55 bin adet ile sınırlı olduğu için, eğer bu evrakı tamamlama süreniz uzun olursa vize kalmayabilir. Yani araya sürekli yeni birilerini alıyorlar. Ama 55 bin vize bitmediyse hakkınız yanmaz.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

2-) hiçbir konsolosluk size tercüman ayarlamaz. Ondan dolayı ingilizce konuşacak eşiniz.

Tercüman sağlama konusunda emin misiniz? Yoksa siz mi öyle düşünüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036 türkçe bilmeyen yetkili diğer türkçe bilen arkadaşını çağrıyor. Ondan dışarıdan tercüman getirmiyorlar. Tüm yıllar da yazılan mülakat deneyimlerinde dışarıdan tercüman getirildi diye kimsenin yazdığın görmedim.

• @Adama-Coulibaly hocam ingilizce bilmedigim icing anlamadim nectar diyor bu kadin acaba

• @ibrahimasar cevap 2 : 4 yıl önce kazakistan için danışmanlık firması bana dışardan yeminli tercüman getirebilirsiniz denmişti. Bu konuda acentalar ve danışmanlık firmalarında sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

• @ilhanucarus, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@nfs741 **evinizi satmayın kasinlikle.Konsolosluk bunu özellikle istemiyor.**Tapunuzu gösterin ve değerini belirten bir belge( emlakçılardan veya sahibinden emsal evleri gösterecek çıktı) alın. Arkadaşınızdan para alıp gösterebilirsiniz. Ama bunu bir günde koyacağınız için size sebebini soracaklardır. O yüzden paranızı peyder pey şimdiden hesabınıza yatırmaya başlayın. Mülakatı geçerseniz paranızı çekip geri verebilirsiniz.

Ben de aynı durumdayım söylediğiniz şu "evinizi satmayın kasinlikle.Konsolosluk bunu özellikle istemiyor." kısmı biraz daha açabilmeniz mümkün mü acaba? Tam olarak sebebi nedir ne yapmamı önerirsiniz?

• @Odesca Yani size şunu söyleyebilirler mülakatta 'size kesin vize vereceğimizi nereden biliyorsunuz da evinizi satıyorsunuz?' Daha önce de bu şekilde evini satanlar oldu ve mülakatta sırf bu yüzden vize alamadılar

• Green cart eşime çıktı. Eşim Ukrayna vatandaşı İngilizce bilmiyor, Türkçesi ise çok çok az. Yani sadece Rusça'sı var. İkimizde üniversite mezunuyuz. Ben T.C. vatandaşıyım. Rusça ve İngilizce'yi iyi derecede biliyorum. Orada eşime soracakları soruları yanında olup ben tercüme edebilir miyim? Ankara'daki mülakata biz ailecek girebilir miyiz? Aileleri mülakata nasıl alıyorlar? Tek tek mi yoksa birlikte mi?
    Cevap verecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |