Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• Merhabalar,

Şuan dünya genelinde bütün konsolosluklar güncel olarak hangi tarihe kadar kapalıdır acaba?

• ingiltere bugün önümüzdeki dönem için programını açıklayacak.bizde de kabine toplantısı var sonrasında açıklamalar gelecektir.
    italya almanya çalışma hayatı ile ilgli adımlar atıyor.
    uçuşlar mayıs sonuna kadar açılması beklenmiyor.ayrıca uçuşlar açıldığında uçuşlardaki en az birer koltuk boşluk bırakıeslması gibi önlemer bilet fiyatlarında artışa
    neden olacağı söyleniyor.emirates gibi uçuş öncesi test yapıyor ülkeler diğer havayollarından bu şekilde tedbirler isteyebilir.
    almanya ve rusya bu yaz vatandaşlarımız tatil planı yapmasınlar diyor.günlük verilere adımların hızını belirleyecektir.

• ⭐⭐

@erkcet Bu madde de diyorki,
    -ABD dışında isen,
    -Kararın yürürlüğe girdiği tarihte geçerli bir göçmen vizeniz yoksa,
    -Vizenin dışında geçerli bir seyahat dokümanın yoksa
    bu karadan etkilenirsiniz diyor.

Sizin vizeniz yokmu ? Var. Dolayısıyla bu 3 lü madde sizi ilgilendirmiyor.
    Son madde kafanızı karıştırmasın. Orada demek istediği şu. Siz tatile geldiniz ve Green Card'ınızı kaybettiniz. Konsolosluktan Boarding Foil belgesi alıp ABD ye giriş yapabiliyorsunuz. Yani TR deyken GC sini kaybeden biri olursa diyor boarding foil belgesi ile girebilir anlamında.

Kısacası bu madde hiçbir şekilde sizinle ilgili değil.

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠️ÖNEMLİ ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Biliyorsunuz 22 nisanda başkan Trump Executive Order kararlarını imzaladı

Bu kararların biz dv 2020 talihlilerini ilgilendiren kısmı 24 haziran 2020 tarihine kadar vize basılamaması şeklinde oldu ( son Ais sitesindenki güncellemeyle muhtemelen bu 60 gün süre zarfında mülakatlarda yapılmayacak).

Bir çok göçmenlik üzerine çalışan uzmanların yazılarında bu kararların Stephen Miller ın etkisiyle bir daha uzatılacağının tahmin edildiği söylendi

Stephen Millerda kendi taraftarları ile görüştüğü toplantıda bu niyetini açıkça belli etmişti zaten, ayrıca bu kararların bu şekilde kalmayacağı daha geniş kitlelerin göçmen vizesini almasını sınırlayacağı şeklinde genişletileceği konuşuluyor(bu kısım bizi ilgilendirmiyor zaten dv vizelerine yaptı yapacağını)

Yani bu sebeplerden dolayı bu kararların 60 gün ile kısıtlı kalmayacağı düşünülüyor

Ama bizim için önemli bir gelişme gerçekleşti, Ekim 2020de yürürlüğe giren sigorta şartı kararlarınında durdurulmasında davayı açan AILA(Amerikan Göçmenlik Avukatlar Birliği), JAC (Adalet Eylem Merkezi) ve buna bu davada katılan innovationlawlab ekibinden Avukatlar 9945 kararlarınıda durduran Portland bölge mahkemesinde Executive order kararlarının durdurulmasına yönelik dava açtı

Davanın duruşması 29 Nisan Çarşamba günü gerçekleşecek, davayı açanlardan AILA internet sitesinden bir acil başlıklı bir çağrı yaparak Executive order kararlarından etkilenen tüm taraflara, kendi hikayelerini bu kararların kendilerini nasıl etkilediğine dair bir metin hazırlayıp kendilerine duruşma öncesinde ulaştırmasını istedi

20200427_181205.jpg

Bizde arkadaşlarla ortak metin hazırlayıp AILA nın bize hikayeleri atmamızı istediği
    [email protected]
    e-mail adresine atacağız

Siz metindeki ifadeleri değiştirerek kendi özgün metninizi oluşturabilirsiniz, bu metni tüm grup arkadaşlarımızın kendilerine göre düzenleyerek atmalarını rica ediyoruz, Sadece vizesini almaya bekleyenler değil, hali hazırda elinde vizesi olup ilk girişini yapmayan arkadaşlarda bu kararlardan etkilenecek,bu tür ilk girişini uçuş yasaklarından dolayı yapamayan arkadaşlarında bu metni düzenleyerek [email protected] e-mail adresine atması faydalı olacaktır

E-mail konu kısmına AILA Doc.No.20042690 yazabiliriz

Vizesi elinde olup Executive order kararlarından etkilenebilecek arkadaşlar kendi özel durumunu ayrıca belirtse eminim çok faydalı olacaktır, Vize almayı bekleyen arkadaşlar ya ilgili isim case numarası gibi kısımları değiştirerek olduğu gibi atabilir, yada kendi hikayerinden bir şeyler katarak gönderilen metinlerde çeşitliliği sağlayabilir

Metnin son halini arkadaşlarımız düzenledi⬇

Hello Sir/Madam , I am a winner of dv 2020 my name is Muhammet. Unfortunately I’m not able to hold a visa interview due to the 60-day restriction in Executive order decisions signed on April 22, 2020

As DV 2020 winners, we have to get our visa until 30 September 2020 before fiscal year end. After 30 September 2020, visa cannot be issued to the DV 2020 winners

My case number is 28XXX (son üç hanesine yazmayın) and it was activated in the April Visa Bulletin. Normally, we were expecting to interview in June, but we became the victims of the executive order signed by President Trump, and it will be extremely difficult for us to get a visa since the number of days to be given a visa will be reduced after 60 days

Considering this situation, I demand that the court stop the execution of executive order decisions

Buradaki isim, case numarası, bültende aktif olma zamanını kendi bilgilerinizle değiştirmeyi unutmayın lütfen

Şimdiden tüm katkı sunacak arkadaşlara teşekkür ederim

• @Muhtaradana Dava kazanılırsa genel olarak değişecek konular var mı? Bu 60 gün sınırından başka yani etkileyecek durumlar vs

• @Muhtaradana Gönderdim şimdi 👍🏾

• Bende göndereceğim birazdan. Sayin @crazycells bu metni daha görünür bir yere taşıyıp sabitlerse bizi mutlu eder...

@Muhtaradana hocam, acilan dava tum taraflara mi? Yani bizi de kapsayacak mi?

• @Muhtaradana ben dün yabancı bir platformdada gördüm bunu. İklemde kaldım. Gönderirsek ve olumsuz sonuçlanırsa ne olur. Kızım Amerikan vatandaşı en azından vizemle bugün olmasa ilerki zamanda okumasında yanına gidebilrim. Bunuda kaybetmek istemem. Bir avukata danışabilseydik keşke.

• @Muhtaradana

Subject kismina : AILA Doc.No.20042690

Yazilmali

• @Muhtaradana bir sorun olmaz mı dersiniz? Sorabileceğimiz kimse varmı danışabilceğimiz?

• @tuncayarat hayır sadece durum kararnameden önceki hale dönecek
    Kısıtlamadan etkilenen

• Dv Lottery talihlileri

• Greencardı olan kişilerin eşi ve çocukları

• Amerikan vatandaşlarının anne, babaları ve kardeşleri

• Amerika dışında vize alabilecek

Tabi konsolosluklar tekrar rutin vize işlemlerine başladıklarında

• @İrem-Güzel zaten kişisel bilgi paylaşmıyoryz, sadece davada mağdur tüm kesimleri ne kadar gösterebilirler o kadar elleri rahatlıyacak sanırım, onun için kendi hikayemizi göndermemizi istiyorlar

Biz aklımıza takılan tüm soruları ayrıca bir metin olarak düzenleyip AILA ya sorduk, gelen cevabı bekliyoruz

• @ZaurO tavsiye için teşekkür ederim iletiye bu bilgiyi ekliyorum

• @İrem-Güzel hayır neden sorun olsun, dediğim gibi case numarası gibi bir bilgi vermiyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Muhtaradana sayin @crazycells e soralim bilgisi var midir? Belki sordurma veya sordurtma sandı vardir.

Maalesef ben de net bilmiyorum, hukukculara sormak lazim... ama bana mantikli gelen tum kararnamenin bir butun olarak degerlendirilip, eger kanuna aykiri bir durum varsa tamaminin durdurulmasi...

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@Muhtaradana sayin @crazycells e soralim bilgisi var midir? Belki sordurma veya sordurtma sandı vardir.

Maalesef ben de net bilmiyorum, hukukculara sormak lazim... ama bana mantikli gelen tum kararnamenin bir butun olarak degerlendirilip, eger kanuna aykiri bir durum varsa tamaminin durdurulmasi...

Merhabalar, DV2021 Açıklanma tarihi halen 5 Mayıs değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@johncan, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Merhabalar, DV2021 Açıklanma tarihi halen 5 Mayıs değil mi ?

Hayir, 6 Haziran'a ertelendi.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/dv2021-entrant-status-check-announcement.html

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@senayw, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Merhabalar,

Şuan dünya genelinde bütün konsolosluklar güncel olarak hangi tarihe kadar kapalıdır acaba?

Her ulkedeki konsolosluk, o ulkeye gore kendisi belirliyor diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |