Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @Muhtaradana Anladım bundan haberim yoktu, o karar kaldırıldı mı yani? Sizler için de geçerli mi yoksa

• @tuncayarat yürürlükte

• @Muhtaradana Umarım kaldırılır

• @tuncayarat bu kararlar bu şekilde kalacak görünüyor maalesef, kararın olurunu veren yüksek mahkeme oldu, bu mahkemenin bir üstüde yok diye biliyorum

• Konsolusluklarin mulakat tarihi vermesine su an icin engel yok sanirim. Mulakat tarihi verildigini varsayalm. Mulakat gunleri, temmuz, agustos, eylul tarihlerine yayilmis olacak. Olasi ek bir uzatma kararinda, mesela 30 gun olsun, uzatilan tarihe kadarki yani temmuz mulakatlari yapilamayacak. Fakat case no'su daha yuksek olan ileri tarihe mulakat tarihi almis olan kisi mulakata girebilecek. Bu yuzden yasaklara ragmen konsolosluklarin mulakat tarihi vermesi, haksizliklara yol acacaktir.

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz AILA, JAC ve innovationlawlab.org dan Avukatlar birlikte Executive order kararlarına karşı Portland a dava açtı ama dava metninde dv vizeleri ile ilgili bir ifade yok,AILA 26 Nisan itibariyle Eo kararlarından etkilenecek tüm taraflara acil bir çağrı yaptı
    Linki buraya bırakıyorum, okuyalım lütfen
    https://www.aila.org/advo-media/agency-liaison/case-examples/examples-in-support-of-emergency-motion
    20200427_104742.jpg
    Duruşma 29 nisanda görülecek, İngilizcesi iyi olan arkadaşlar AILA yı arayıp şu soruları sorarsa çok iyi olur
    Ortak bir metin hazırlayıp bizden istenen belgelerle Eo nun muhtemel mağdurları olarak dahil olabiliriz

1. Executive Order kararları durdurulursa, bu karar dava dilekçesinde olmasa bile Dv vize talipleri içinde geçerli olacak mı?

2. Eğer olmayacaksa bizden ne tür bilgiler talep ediyorsunuz? Ücret talep ediyor musunuz?

3)Söz konusu davaya mağdur olarak bilgilerimizi size vererek dahil olursak bu ilerleyen günlerde bizim için bir sorun olur mu?

Dün İspanyadan dv talihlisi bir arkadaş instagram üzerinden iletişime geçti, İngilizce konuştuğu için pek anlaşamadık ama kısaca bahsettiği

Kendisi bu konularda çalışan bir avukatla görüştüğünde eğer dahil olunmak isteniyorsa 1nl(kazandığımızı öğrendiğimiz sayfa), 2nl(mülakat tarihini öğrendiğimiz sayfa) belgelerini ve ds260 submit sayfasındaki barkodlu Belgenin çıktısını istemiş, ücret talep etmiyormuş, bu İspanyol arkadaş birlikte hareket etmemizi teklif etti, onlarda tam hakim değil ve endişeliler sanırım, ben çok güvenemediğim için konuyu biraz araştıracağımı söyledim, sonrasında dün sayın @Emre-Dilekçi AILA nın bu çağrısını haber verince foruma aktarmak istedim

Bu konuyu araştıralım, eğer bize uygunsa bir metin oluşturup gerekli belgeleride dahil ederek AILA nın çağrısındaki e-mail adresine göndeririz

Ruslarda bu konuyu şu anda araştırıyorlar sanırım

AILA iletişim

American Immigration Lawyers Association
    Suite 300, 1331 G Street, NW
    Washington, DC 20005-3142
    Phone: 202-507-7600
    Fax: 202-783-7853

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

• @Muhtaradana dv lottery vizelerinin yer almamasi.... ne olacak hocam simdi?

• @mkonca bu konuda tam bilgimiz yaol, Amerikan hukuk sisteminde karar durdurulursa bir taraf dahil edilmeyip karar çıkartılıyor mu bunu bilmiyoruz, AILA ya bunu sormamız lazım

• @Muhtaradana sayin @crazycells e soralim bilgisi var midir? Belki sordurma veya sordurtma sandı vardir.

• Herkese selam,

Sanırım burda yazılanların hepsini okudum. İlk başta göçmen vizemizin olması uçuşlar başlayınca ülkeye girebileceğimiz yönündeydi fakat sadece vize ile girişler mümkün değil anladığım kadarıyla ve benim vizemin bitmesine yaklaşık bir ay var. Önce umutsuzluğa felan kapıldım felan ama hayali bile güzeldi deyip geçip gitmeli mi yoksa halen yapacak bir şeyler var mı sormak istedim. @crazycells @Muhtaradana

• ⭐⭐

@erkcet göçmen vizeniz olursa niye giremeyeceksiniz ki. ? Vizesi olanlara bir sorun yok

• @erkcet, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Herkese selam,

Sanırım burda yazılanların hepsini okudum. İlk başta göçmen vizemizin olması uçuşlar başlayınca ülkeye girebileceğimiz yönündeydi fakat sadece vize ile girişler mümkün değil anladığım kadarıyla ve benim vizemin bitmesine yaklaşık bir ay var. Önce umutsuzluğa felan kapıldım felan ama hayali bile güzeldi deyip geçip gitmeli mi yoksa halen yapacak bir şeyler var mı sormak istedim. @crazycells @Muhtaradana

gecerli vizeniz var ise giris yapabilirsiniz .

• ⭐⭐

@erkcet ayrıca uçuşlar şu an da da açık. Muhtemelen ABD den düzenlenen 3 tahliye seferi için başvursaydınız sizi ABD uçağına alırlardı. ABD vatandaşları ve Permanent Resident lar diyor ama sizede hak verirlerdi. Ayrıca aktarmalı olarak uçuşlar var ABD ye yabancı hava yollarından. Onlara bakabilirsiniz.

• @erkcet evet sayın @arnblt in dediği gibi siz EO kararlarından önce vizenizi aldığınız için, Amerika'ya uçacak bir uçuş bulduğunuz zaman girebilirsiniz

Geçen günlerde bu kararın imzalanmasından sonra Rusyadan bir talihli Amerika'ya göçmen vize ile ilk girişini yaptı, bir sıkıntı çıkmadı

• @mstf temmuzda yapilmayan mulakati aa yapmayalim atlayalim madem bunlar haklarini kaybetti gibi bir mantik olabilir mi?

• ⭐⭐

@ozlemc böyle bir ihtimal hiç bir şekilde yok merak etmeyin. Zaten hak kaybetme diye bir şey de yok. Mülakat günü veremeyen onlar. İlk mülakatı öncekilere verirler merak etmeyin.

• Yunanistan karantina önlemlerini 4 Mayıs'tan itibaren kademeli olarak kaldırıyor

umarım ulkemizde ve abd'de her sey cok yakin zamanda normale doner ve sürecimiz kaldigi yerden hizla devam eder!

• @Muhtaradana ve @arnblt

Sec. 2. Scope of Suspension and Limitation on Entry. (a) The suspension and limitation on entry pursuant to section 1 of this proclamation shall apply only to aliens who:

(i) are outside the United States on the effective date of this proclamation;

(ii) do not have an immigrant visa that is valid on the effective date of this proclamation; and

(iii) do not have an official travel document other than a visa (such as a transportation letter, an appropriate boarding foil, or an advance parole document) that is valid on the effective date of this proclamation or issued on any date thereafter that permits him or her to travel to the United States and seek entry or admission.

Bu madde kafamı karıştırıyor. Aynı şekilde düşünmüştüm ama vize hariçi seyahat belgesi olmadan olmuyor anladığım kadarıyla

• @mkonca Bayramdan sonra herşey normale dönecek yavaş yavaş. Süper lig bile açılıyor😊

• @Semihmete, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@mkonca Bayramdan sonra herşey normale dönecek yavaş yavaş. Süper lig bile açılıyor😊

Ucuslar da acilacak mi? Bizi ilgilendiren daha cok yurt disi ucuslar

Benzer Başlıklar

• 1
  • 26
  • 1
  • 1137
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |