Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 2020 için güzel bir haber gelmiş. Hayırlısı ile daha fazla kazaya uğramadan tamamlansın süreçleriniz. 2021 lerin de şansı bol, gercekten gitmeyi isteyenlerin de duaları kabul olur inşallahh.

• Merhaba,
    Bir tanidigimin numarasi 43.000 lerde CURRENT oldugu icin mulakata cagirilmasi garanti mi?
    Tesekkurler

• @mokalimokali konsoloslukların açılması,trump EO sürecinin (haziran 24 bitmesi)uzamaması ile tabiki evrakları da tam olan herkes mülakatlara çağıralacak süre şimdilik 24 haziran 30 eylül arası gözüküyor.Temenimiz inşallah bu zaman aralığında sıkıntı olmadan herkesin vizesini alma yönünde.

• Arkadaşlar merhaba;

İmzamdan da görüleceği üzere DS260 formumu 24 Mayıs 2019'da gönderdim. 17 Ekim 2019 tarihinde aldığım evrak talebi e-mail'i sonrası gerekli evrakları hazırlayarak 2 Aralık tarihinde tüm evraklarımı KCC'ye ilettim.

Bu süreçten geçenler bilir; "The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents." ile başlayan "You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview." şeklinde biten otomatik bir e-mail aldım.

Ancak belirtilen süre içerisinde dokümanlarımın alındığını, tam ve doğru olduğuna yönelik onay e-mail'i almadığım için 5 Mart 2019 tarihinde KCC'den onay talebinde bulundum. Bunun üzerine 10 Mart 2019 tarihinde "Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing." şeklinde bir geri dönüş aldım.

Bu bir confirmation e-mail'i gibi ama herhangi bir "confirmation number" almadım (https://dvprogram.state.gov/ESC/ 'den giriş yapıp sorgu yapabileceğim bir confirmation number bildirilmedi). Forumda Case Number'ı benim Case Number'ımdan yüksek olduğu halde "KCC Evrak Onayı" aldığını belirten arkadaşlardan teyit etmek istediğim konu şu:

Sizler sadece "Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center" e-mailini mi aldınız yoksa ek olarak "Confirmation Number" aldınız mı? Ben almadığım için KCC'den bunu sorgulamam gerekir mi? Yönlendirebilirseniz çok memnun olurum.

Teşekkürler

• @cemdur yazdıklarınıza istinaden prosese girmişsiniz herhangi bir sıkıntı gözükmüyor.Bu günden itibaren konsolosluk açılınca ve trump yasağı kalkmasına yakın sizin mailinize mülakat tarih saati yazan bir mesaj gelecek onu bekleyin lütfen.

• Herkesin gözü aydın. Tebrikler

• Bütün numaraların current olduğunu öğrendim, çok sevindim arkadaşlar, artık inşallah en kısa sürede herşey normalleşir ve teker teker vizeler alınır.

• @Muhtaradana herşeyi Size soruyorum kusura bakmayın. Pasaportum bu ayın sonunda bitiyor yeniledim geçen hafta kccye gönderdiğim evraklarda ds-260 formuna yazdığım pasaportum var süresi biten. Bu evrakları onaylarlarmı? Evrakları tekrar yeni pasaportumu ekleyerek aynı zamanda eskisinde de-260 formda olduğu için beraber mi yollıyım? Ds-260 formunu açtırmak istemiyorum açıkcası belki bir önceliği olur evrak onayında diye? Ne yapmamı önerirsiniz? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• Mülakatta yeni pasaportunuzu ekleye bilirsiniz

• @Muhtaradana başta sen olmak üzere herkesi tebrik ediyorum inşallah tüm arkadaşlar vizelerini alırlar sıkıntılı giden sürecin sonu hayırlı olur

• @İrem-Güzel şu aşamada buna cevap vermek zor(sizin onay tarihinize etki edebilir)
    Ama eski pasaportunuzun tarihide yakın zamanda biteceği için evrakların tamamını yenileyerek tekrar atmanız faydanız olabilir, çünkü pasaport geçerlilik tarihi bitip evrak onay aşamasında sorun yaşayan arkadaşlarımız vardı
    Evrakları attıktan bir gün sonra evrakların ulaşıp ulaşamadığını sormak için kcc yi arayın lütfen

• @cemdur siz evrak onay emaili Congratulations our Records indicate emaili ile almışsınız zaten bundan sonra mülakat tarihi almak için bir bildirim anlamak, 18 marttan itibaren tüm rutin vize işlemleri durdurulduğu için yeni bir mülakat tarihi verilmiyor case numarası 14bin veya 20 binlerdede olan arkadaşlarda mülakat tarihi aşamayı bekliyor, yani endişelenecek bir durum yok

Umarım en yakın zamanda konsolosluklar tekrar rutin vize işlemlerine başlar

dvprogram.state.gov/ESC adresine girip mülakat tarihine bakmak için ilk önce size durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair bir email gelmesi lazım, bu email gelmesi için ilk önce konsoloslukların vize işlemlerine başlaması lazım

• @mokalimokali @takvimcas a ek olarak mülakat tarihi alabilmesi için ilk önce Congratulations Records indicate ile başlayan evrak onay emailini alması lazım

• @Muhtaradana ds-260 formunu hiç açtırmıyım dimi? Sadece istenilen evraklara eski tarihi biten pasaportumu ve yeni pasaportumu tekrar yollayım ve onay bekleyim dimi?

• @Muhtaradana @takvimcas bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Bu durumda talihli adayların imzalarında yer alan "KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy" bilgisi "Congratulations Records indicate" ile başlayan evrak onay emailinin alındığı tarihi göstermekte ve herhangi bir "confirmation number" almadılar. Her ay yayınlanan konsolosluklara evrakları ulaşmış (ready) veya ulaşmak üzere olanların (in transit) yer aldığı "2NLs" listesinde "ready" statüsüne ulaşında e-mail ile bir "confirmation number" geliyor, (durumda değişiklik olduğuna dair e-mail gönderilmesi ile kastettiğiniz bu sanıyorum) bu numara ile "dvprogram.state.gov/ESC" web sitesinden mülakat tarihimiz ve detaylarla ile ilgili bilgileri öğreneceğiz.

• @cemdur evet doğru anlamışsınız, sizde imzanızı Congratulations our Records indicate emailini aldığınız tarihle güncelleyebilirsiniz

• @Muhtaradana ben tekrar yolladım yeni pasaport diye dosya ekledim eskilerin üstüne. Durumu açıkladım. Ds-260 formun process edildi diye mail almıştım onuda yazdım eğer açtırmam gerekiyorsa ds-260 formu diye sordum. Bakalım cevap ne gelcek.

• Yeni gördüm tüm numaralar current olmuş, herkese hayırlı olsun. Umarım süreç bitene kadar isteyen herkes vizelerini alır. Darısı biz dv2021 bekleyenlerin başına artık.

• @İrem-Güzel hayırlı olsun, yakın zamanda evrak onayını alırsınız inşallah

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim.

Talihli olduktan sonra sürecin hatasız yürütülmesi adına bir danışman ile çalışmaya başladık. Sürecin ilerleyen her adımında danışmanın yönlendirmesiyle gerekli bilgileri sağladık, evrakları hazırladık ve sunduk. Ancak geçtiğimiz günlerde alınan sürpriz dondurma kararı sonrası süreç detaylarına odaklanmanın faydası olacağını düşündük. Bu noktada aklımıza gelen soruların cevaplarını eksik olmayın sizler başta olmak üzere forum'dan da alıyoruz. Diğer taraftan danışmanımızla da gelişmeleri değerlendirirken forumdaki havanın aksine oldukça temkinli ve olumsuz kanaati olduğunu görüyoruz. Örneğin Mart Bulletin yayınlandığında ülkemizin de bulunduğu Europe bölgesinde 21.000 rakamının iyi bir ilerleme olduğunu söylediğimizde bu rakama güvenmenin hatalı olacağını Mart ayında fiili olarak case number'ı 14.000'lerde olan adayların mülakata çağırıldığını aktarmıştı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Mayıs Bulletin'de sayı 30.000 olunca (kendi case number'ımız 25XXX olduğu için) ümitle tekrar sorduğumuzda aynı cevabı aldık, burada gözüken sayı bu kadar kişinin Mayıs ayı sonuna kadar kesin olarak mülakata çağırılacağı anlamına gelmeyeceğini ifade etti. Son olarak herkesin "current" olması konusunu danıştığımızda ise konsoloslukların tek işinin greencard mülakatları yapmak olmadığını, diğer vize başvuruları da dahil rutin çok fazla işlemleri olduğunu, -inşallah sürecin askıya alınması daha fazla uzamazsa- 30 Eylül'e kadar kalan 3 ay içerisinde iş kapasiteleri ile sınırlı olarak mülakata çağırabileceklerini iletti. 25XXX lerde case number'ı olan birisi olarak çok ümitli de olmayın ama ümidi de kaybetmeyin gibi bir yorum yaptı. Temkinli mi yaklaşıyor ve endişe edecek bir durum yok mu yoksa gerçekten durum o kadar da toz pembe değil mi sizlerin de görüşlerinizi almak istedim.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 358
  • 516
  • 1439
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |