Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@akıf_turk açıklandı diyelim kazandın eee sonuç eline geçecek koyun can derdinde kasap et derdinde. 2020 kazananlar ne olacak daha belli bile değilken sana nasıl baksın amerika halkını önce düzene sokması lazım daha lafı geçmiyor ama tazminat davaları hava da uçacak. @MySea finans uzmanı @redsat2000 ise walmart yöneticisi aynı zamanda miami de ikamet ediyor. Orlando da bulunan walt disney kişi başı 50 dolar sen hesapla. Hollywood stüdyo gezileri müzeler açık kapalı parklar amerikada ki mağazaların zararları hakkında bilgi versinler. Amerika da satış yaparak ekonomisini ayakta tutuyor. Özel günlerde ki ciroları bir araştır.

• ........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ne olacak ta ne olacak diye tüm linkler de sorulan soruya biz yazdık 30 nisanı bekleyin diye. Hala soruyorlar buyrun haber artık sormazsınız umarım

Aynı haberi farklı sayfalarda paylaştım. Çünkü gözünüze batsın diye

• ⭐⭐

Dünyada bu yılın ilk üç ayında AÇLIKTAN ölenlerin sayısı 2.280.000.
    Sadece son bir haftada(pzt.den perşembeye kadar 4 gün) 84.000 kişi açlıktan ölmüş. Son bir günde( gece 00.00 dan su ana kadar 10 saatte) ise 10.000 kişi açlıktan ölmüş. Ve bu dünyanın en büyük ve ölümcül salgınında her saniye bir insan ölmeye devam ediyor.
    Ama korkulacak bir şey yok. Çünkü ölenlerin %100 ü fakir.

• ⭐⭐⭐⭐

sinir olduğum kısım şu hastalık ölmesi gerekenleri öldürmüyor ya ona uyuz oluyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Dünyada bu yılın ilk üç ayında AÇLIKTAN ölenlerin sayısı 2.280.000.
    Sadece son bir haftada 84.000 kişi açlıktan ölmüş. Son bir günde ise 10.000 kişi açlıktan ölmüş. Ve bu dünyanın en büyük ve ölümcül salgınında her saniye bir insan ölmeye devam ediyor.
    Ama korkulacak bir şey yok. Çünkü ölenlerin %100 ü fakir.

galiba bu bölümündeydi izlemenizi tavsiye ederim fakirlikle alakalı çok sevdiğim bir hoca ve başarılı bir yönetmenin çalışması.

• ⭐⭐⭐⭐

@Drywall

bunda da olabilir.

• ⭐⭐⭐

@gokcell, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@fetihy tesekkurler. Benim gibi instagram kullanmayan eski kafali bir adam nerden bilsin 🙂 Kazanana hayirli olsun. Lakin bu sene GC bende 🙂

Rica ederim. İnşallah sizinde kazananlardan olmanız ümidiyle

• Bu arada dün veya evvelsi gün trump ölü sayısını 100binin altında tutmak içi çabalayacaklarını söylemişti sanırım.

• ⭐⭐

@Rhonster Ölmek de en az doğmak kadar doğal bir olgudur. Tabi ki insanlar ölecek. Bu bir döngü. Fakat açlıktan ölmesi benim yüreğimi ve insanlık fıtratımı yaralıyor. Bu bir vahşettir. Bu bir soy kirimdir. Zenginlerin fakirlere uyguladigi bir irksal olmasa dahi sinifsal soykirimdir. Bunun farkında olmasalar dahi bu gerçeği değiştirmez. Corona virüsü hafiye aldığımdan değil. Corona virüs açlıktan ölenlerin yanında bence masum kalıyor. Çünkü en azindan tedavisi veya aşısı yok henüz. Ama açlığın tabiri caizse tedavisi de var aşısi da var. Ve goz gore gore bu manzara bu vahset devam ediyor. Bu vahşetin karşısında hepimiz sorumluyuz. Kimse kendisini bu sorumluluktan ve bunun vebalinden kurtaramaz. Sadece kendimizi kandırır dururuz. Veya gözümüzü kapatarak görmemeye ve duymamaya calisiriz. Kafalarimizi kuma gomersek bu vebalden siyrilacagimizi zannederiz. Ama corona virüse gösterilen duyarlılığın sadece %10 u kadar bir ilgi ve hassasiyet açlıktan ölenlere gösterilse bu milyonlarca açlıktan ölen insan sayısı da %90 azalacak. İnsanların ilgi ve hassasiyetleri sadece ucu kendilerine dokununca artıyor. Insan empati kurabildiği kadar ve paylaşabildiği kadar insandır. Malesef istisnalar dışında bu insanlık sınavında sürekli sınıfta kalıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Rhonster Ölmek de en az doğmak kadar doğal bir olgudur. Tabi ki insanlar ölecek. Bu bir döngü. Fakat açlıktan ölmesi benim yüreğimi ve insanlık fıtratımı yaralıyor. Bu bir vahşettir. Bu bir soy kirimdir. Zenginlerin fakirlere uyguladigi bir irksal olmasa dahi sinifsal soykirimdir. Bunun farkında olmasalar dahi bu gerçeği değiştirmez. Corona virüsü hafiye aldığımdan değil. Corona virüs açlıktan ölenlerin yanında bence masum kalıyor. Çünkü en azindan tedavisi veya aşısı yok henüz. Ama açlığın tabiri caizse tedavisi de var aşısi da var. Ve goz gore gore bu manzara bu vahset devam ediyor. Bu vahşetin karşısında hepimiz sorumluyuz. Kimse kendisini bu sorumluluktan ve bunun vebalinden kurtaramaz. Sadece kendimizi kandırır dururuz. Veya gözümüzü kapatarak görmemeye ve duymamaya calisiriz. Kafalarimizi kuma gomersek bu vebalden siyrilacagimizi zannederiz. Ama corona virüse gösterilen duyarlılığın sadece %10 u kadar bir ilgi ve hassasiyet açlıktan ölenlere gösterilse bu milyonlarca açlıktan ölen insan sayısı da %90 azalacak. İnsanların ilgi ve hassasiyetleri sadece ucu kendilerine dokununca artıyor. Insan empati kurabildiği kadar ve paylaşabildiği kadar insandır. Malesef istisnalar dışında bu insanlık sınavında sürekli sınıfta kalıyoruz.

ilk önce şunu belirteyim ölmesi gerekenler derken isyan ediyordum kardeşime sabah sabah ondan demiştim yazdığınıza ithafen ben bu tarz şeyleri düşünmüyorum insan her zaman aç gözlü ve bencil olmuştur doğasında var, bu arada bu durumun aykırıları var ama malesef yeterli sayıda değil.

• ⭐⭐

@Rhonster Anlıyorum. Duyarlılığıniz ve farkındaliginiz için teşekkür ediyorum. Bu arada bunları söylemiş olmamız corona virüsü hafife aldığımız şeklinde anlaşılmasın. Corona virüs ile mücadeleye ve korunmaya çalışmalıyız tabi ki. Sadece corona virüse gösterilen bu yoğun ilgi vesilesi ile her yil açlıktan da milyonlarca insanın öldüğünü hatırlatmak istedim.

• @gokcell sayın @gokcell ben de nasıl yaptığınızı anlatan bir video sandım. Güzel ve ilginç olmuş, "elinize sağlık" (: Eldeki malzemelerden mi yaptınız yoksa malzemeleri özel olarak sipariş mi ettiniz?

Bu arada karantina günleri nasıl gidiyor? Kafamdaki algıya göre Suudi Arabistan'ı beğenmezdim ama yazdıklarınıza göre pandemi döneminde aldıkları tedbirler epey sıkı sanırım

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Arkadaşlar öncelikle bu salgın gelip geçici bunu biliyoruz.. benim konuşmak istediğim şey şudur New York valisi Cuomo, “Bu deneyimin bizi nasıl değiştireceğini düşünmeye başlamalıyız. Bir daha asla eskisi gibi olmayacağız. Normale döneceğimizi sanmıyorum, yeni normale alışacağız ve bu yüzden bu değişim ve dönüşümün pozitif olması için uğraşmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu. böyle bir açıklama yaptı salgın sonrası nasıl bir dünya kurulacak buna benzer bir şeyi Trumpta söyledi örneğin bir daha okulların açılmaması yani uzaktan eğitim olarak kalır mı ve bu durum Türkiyeden oraya öğrenci olarak gitmek isteyenler açısından sizce neyi değiştirir? yani giderler mi gitmezler mi internetten mi eğitim alırlar?

Normale döneceğiz. Bir süre tedirgin, sonra temkinli ve unutkanlığımız sağolsun bir süre sonra olağan halimize döneriz. Vebalar, ispanyol gripleri, yanardağ patlamaları, depremler, tsunamiler, fırtınalar, nükleer felaketler, irisi ufağı bölgesel ve ya daha geniş etkileri olanı, her ne felaket yaşanmışsa etkisine göre belirgin bir süre tedirginlik yaratmış, sonra yavaş yavaş unutulmuştur. Herbirini ayrı ayrı incelediğinizde yaşanan zamanda ve bölgede çok derin etkileri ve korkutucu sonuçları olduğunu göreceksiniz. Seneye bu covid 19 unutulmuş olacak. Bu benzer örnekler ışığında okulların bir daha açılmaması, uzaktan eğitimin tek eğitim modeli olması mümkün değil. İlkokul çağındaki çocuklara bile uzaktan eğitimde başarı sağlanamazken akademik bir eğitimin, mühendislik, mimarlık, doktorluk türevlerinin uzaktan eğitimle yetişemeyeceği aşikar. Bu dallarda yeni insan yetiştirmekten vazgeçmek de mümkün değil. Kaldı ki insan fiziki etkileşimi olduğunca insandır. Arabanızla gezecek, tamirciye gidecek, hastalandığınızda doktora gidecek, sıkıldığınızda dışarı çıkıp arkadaşlarınızla bir kafede oturacaksınız. Bu böyleyken eğitimde insanların temas etmemesi bir çözüm değil. Bilim kurgu filmlerinin bize yarattığı, büyülü, izole yalnızlık ambiansının dünya üzerinde gerçekten hayata geçebileceğine hiç inanmıyorum. O filmler bile insanın nihayet özgür temiz hastalıksız doğaya kavuşabildiği bir sahne ile biter. İnsanın İD ile arzu ettiği yaşam budur. Tatile, ıssız adaya, tropik ülkelere merakımız da sırf bundan. Londradaki,Manhattan daki, Paris deki aksiyon dolu şehir hayatını arzu etmemiz de sırf sosyal ihtiyaçlarımız ve bizim gibi insanlarla bir arada olma isteğimizden. Bu virüs insanları çok korkutup eve mi hapsedecek. Bunu bertaraf etmenin bir yolunu bulur insan. Ve ya en nihayetinde korkusuna aldırmaz, atın ölümü arpadan olsun deyip bodoslama riske dalar. Türkiyeden öğrenci olarak yurtdışına giden öğrenciler de salt eğitim kalitesi yüksek diye amerika kanada ve ya avrupa hatta uzak doğuya gidiyor değiller. İçlerindeki ''dışarıda olma'', keşfetme arzusuyla, göçebelikten gelen genlerle yer değiştirmekten mutlu olma sebebiyle gidiyorlar. Eğer eğitim internetten olursa kimse o ekranın yüzüne bakmaz emin ol 🙂

• @gokcell Kırşehir, İzmir ve Aksaray'a gitti hediyeler ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maestro, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@crazycells sayın @crazycells new york için çok kötü ölüm ve pozitif sayısı olacağı söyleniyor. Kendinize dikkat edin. New york'ta bulunan insanlara sağlıklı günler diliyorum.

tesekkurler sayin @maestro , cumlemize...

Hickimseyi coronavirus yuzunden kaybetmek istemeyiz...

• 24 saatte 1047 kisi daha olmus abd de.

• Bu sene green card i unutacagiz gibi geliyor bana. Hadi oldu diyelim bu krizde abd de is bulmak kendi vatandaslari dururken biz gocmenleri kotu gunler bekliyor. Abd ruyalar ulkesi olmaktan cikacak gibi.

• Bu salgında herkes gördüki , Dünyada en iyi sağlık sistemi Türkiye,Almanya da varmış. Dünyada bu salgın yönetimini en iyi organize eden 2 ülkeden biriyiz maşallah.

• Issizlik maasi icin basvurular ABD'de 6.6 milyona yukseldi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |