Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

ABD'de guncel durum:

188.592 vaka,
    4.056 olum,
    7.251 iyilesme.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 marmaris bodrum fethiye evi olan çoktsn geldi emlakçıların telefonu durmuyor büyükşehirlerden sürekli kiralık satılık ev arayan arayana gruplarda birbirlerini uyarıyor emlakçılar yapmayın etmeyin böyle böyle yayılacak diye😞

• ⭐⭐

John Hopkins sağlık güvenliği merkezi direktörü Dr. Thomas Inglesby Amerikanın corona salgınının henüz başında olduğunu söylemiş.

• Şimdi bu Corona Virüs 2021 çekilişini engeller mi sizce? her hangi bir haber var mı?

• ⭐⭐

Çin Istanbul Baskonsolosu aşının bulunduğunu ve deneme aşamasında olduğunu söylemiş.
    Ayrıca tedavi için kullanılan iki ilaç hakkında bilgi vermiş.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Semihmete Gerçek doktorlar işinin başında olur Mehmet Öz'de iyi doktor ama tv şovundan başka bir şey yapmıyor. Aspor, trt sporda bile virüs konuşuluyor bu tarz yorumlarla kendinizi kandırırsınız."Herşey normal ki" sağlık çalışanların istifa etmesi yasaklandı, "herşey normal ki" yardım kampanyaları düzenliyoruz

Mubalağa yapıyor semih. Yani bu heriflerin tv de ne işi var demeye getiriyor. Ben öyle anlıyorum.

• @redsat2000, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Arkadaşlar umut yiğidin kamcisidir. Ancak Covid 19 sendromunun çözümü tahmini 30 Hazirandan önce olmayacak gibi gözüküyor. Yapilan ilaç ve aşı calismalari ve mevsim sıcaklıkları degisimleri bu tarih üzerinde yoğunlaşmış durumda. Mevcut durum itibariyle Gelisinizin erken olması size hiçbir fayda sağlamayacak . Birkaç yer haricinde iş yok . Cepten yiyeceksiniz. Hoteller ve airbnbler misafir alımı yapmıyorlar. Yurt içi ulaşım kısıtli yada hiç yok. İssizlik ve Covid sonrası ekonomik sendrom bekliyor.

Yani demek istediğim, Sizi hayal ettiginizin ötesinde sendrom sonrası ağır giden bürokrasi çarkları arasında ağır bir resesyon bekliyor. Buna şimdiden hazirlikli olun. Ona göre para planınızı yapın. İlk geliş zamanı bayağı zorlu geçer . Sizi ne yazık ki extra sıkıntılar bekliyor olacak .

Kesinlikle zorlu bir surecin icine giricegiz kazanirsak.Hatta 1yillik yetecek para miktarinda da cok buyuk artis olacaktir. Artik 15-20bin$lar bile yeterli gelmeyecektir issizligin ve ekonomin bozulmasindan dolayi cok zorlayacaklardir ve belki de artik ulkeler seyahat kisitlamasi bile getirecektir diye dusunuyorum.

• Türkiye’de herşeyde olduğu gibi bu virüs olayındada bölündü millet😊 Halk Tv izleyenler ile A haber izleyenler , Sözcü okuyanlar ile Sabah okuyanlar , Herkes kendi doktoruna inanıyor😊Kim neye inanmak istiyorsa onu takip ediyor😊Yardımlaşmada bile bölündü millet.Tv lerde doktorlar bile kendi aralarında bölünmüşler😊 En azından kavga gürültü yok oda iyi birşey.

• ⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

irş

Evet, toplumca bölünmemizin bir etkisi de bu virüs olaylarında çıktı ortaya.

• Yaklaşık 10 gündür girmiyordum foruma, hiçbir başlığa bakamadım, biraz rahatsız olmuştum hala daha “grip gibi birşey bu yaa, abartmayın yeaa” gevşekliğinden, daha önemlisi empati yoksunluğundan.. aynı zamanda alternatif haber görebildiğim bir yerdi burası, dayanamadım tekrar bakayım dedim, tilkinin dönüp dolaşacağı yer malum 😌 geriye dönüp vakit buldukça bakarım mesajlara, merak ediyorum bir yandan da oradaki arkadaşların durumu ne, green card süreçlerinde durum ne.. o arkadaşlarım için de hayırlısını diliyorum bu arada..

• Yalniz Turkiye'de hicbir TV kanali hastanelerden canli yayin yapmiyorlar. Depremde ve hatta sehitler geldiginde bile hastaneden, hayatini kaybedenlerin evlerinden, yakinlarindan canli yayin yaparlardi. Bu cok ilginc geldi bana.

• @MySea polis izin vermez muhtemelen, artık çoğu şey yasaklı buralarda malumunuz.. benim bildiğim çapa samatya gibi büyük hastanelerin -ve büyük ihtimalle çoğunun- normal girişleri acil girişleri bile kapalı, başka girişlerden derdinizi anlatıp çok acilse bakılıyorsunuz. En fazla binaların hatta kampüslerin dışından canlı yayın yapmak isteyebilir halk tv, krt, tele1 gibi kanallar, ama onlara da dediğim gibi önce hastane güvenliği sonra polis izin vermez.. zaten pek anlamı da olmaz bence şu durumda bu yayınların, bol bol tulumlu maskeli insanlar gösterirler hepsi bu.

• Moodys raporuna gore ABD'de Mart ayinda 27,000 kisi ozel sektorde isten cikarildi.

• Delaware: 374 vaka, 22 iyilesme, 13 vefat

• Bu ileti silindi!

• Diger ulkelerde durumlar nasil tam bilemiyorum ama ABD'de cogunluk evde kaliyor ve ayni zamanda genis bir cografyada bircok insan, ozellikle dikis konusunda yetenekli ev hanimlari ev yapimi pamuklu kumas ve lastiklerle maske uretip yakindaki hastanelere ulastiriyorlar. Saglik alaninda calisan arkadaslarimdan ogrendigime gore, hergun kutular dolusu ev yapimi maske bagisi aliyorlarmis. Zaten cogu hastanelerin yakinlarinda saglik malzemesi bagis noktalari kuruldu.

• @MySea çok güzel haberler

• @MySea Yanlışınız olmasın? Hastanelerde sağlık çalışanları N95 harici maske takamazlar! Eğer takarlarsa zaten hemen virüsü alırlar. Hastanelerde maske sukıntısı var denilince söylenmek istenen herkesin kullandığı basit sıradan maskeler değil.Basit maskeleri herkes kendi evinde diker zaten , zor değilki .

• @Semihmete Yanlisim yok. Cift kat pamuklu kumastan yapilmis maskeler. Bizim yasadigimiz sitedede yapanlar var, bizde lastik ve kumas bagisinda bulunduk.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |