Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana inşeALLAH olur . Bana hala mulakatın iptal olduğu maili gelmedi. 1 2 gün içinde gelir umarım. Bizim gürcistanla olan sınırda kapalı. En az 1 ay kapalı olacak qaliba zaten gidemiycez. Bakalım ne olacak

• İyi günler arkadaşlar. Biz vizemizi 2 mart günü aldık ancak şöyle bir sorunuz ilk vize görüşmemiz ertelenmişti bu yüzden bizim saglık raporu tarihimiz 27 mayıs sondu ve bize 27 mayısa kadar vize verdiler. Biz de ilk girişimizi 28 nisan olarak planladık ve biletlerimizi aldık daha sonrasında uçuş iptalleri virüs salgını felan derken içimize bir korku saldı. Acaba süreç nasıl ilerler ve konsoloslukla iletişime geçsek bizim için yararlı olur mu?

• @Metin-Tekeli, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

İyi günler arkadaşlar. Biz vizemizi 2 mart günü aldık ancak şöyle bir sorunuz ilk vize görüşmemiz ertelenmişti bu yüzden bizim saglık raporu tarihimiz 27 mayıs sondu ve bize 27 mayısa kadar vize verdiler. Biz de ilk girişimizi 28 nisan olarak planladık ve biletlerimizi aldık daha sonrasında uçuş iptalleri virüs salgını felan derken içimize bir korku saldı. Acaba süreç nasıl ilerler ve konsoloslukla iletişime geçsek bizim için yararlı olur mu?

Bileti erkene alma şansınız varsa bir an önce giriş yapmanızı tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Metin-Tekeli, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

İyi günler arkadaşlar. Biz vizemizi 2 mart günü aldık ancak şöyle bir sorunuz ilk vize görüşmemiz ertelenmişti bu yüzden bizim saglık raporu tarihimiz 27 mayıs sondu ve bize 27 mayısa kadar vize verdiler. Biz de ilk girişimizi 28 nisan olarak planladık ve biletlerimizi aldık daha sonrasında uçuş iptalleri virüs salgını felan derken içimize bir korku saldı. Acaba süreç nasıl ilerler ve konsoloslukla iletişime geçsek bizim için yararlı olur mu?

27 Mayis ve oncesinde seyahat edemezseniz, vize bitmeden 3-4 hafta once konsolosluga bilgi gonderebilirsiniz. O durumda vizenizi yenilerler.

• Amerikada yaşayan bir arkadaşım var bugün görüştüm o şöyle bir şey dedi ordaki bütün ödemeler nisanda birecekken temmuza kadar uzatmışlar sizin kiler de uzatılır dedi çünkü bu kimsenin elinde olmaya birşey esnek davranırlar dedi

• Eylülde değilde kasım aralığa kadar

• Merhabalar

1 Nisan'da green card surecimi tamamlam icin vize evraklari amerikaya goturmem gerekiyordu. Ancak bu olaganustu durumdan goturemeyecegim. Vizem 22 Mayis son. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Turkiye konsoloslugu disinda bu sorunu e mail olarak atabilecegim herhangi bir yer var mi ? Kentucky disinda. Tesekkur ederim.

Herkese saglikli gunler

• ⭐⭐

@myxo11 Ben bu olağan üstü küresel durumda mağdur olanlara olağan üstü durum sona erdiğinde mağduriyetlerini giderici telafi işlemlerinin yapılacağını tahmin ediyorum. Cunku sizden kaynaklanan bir durum değil. Siz sadece sagliginiza dikkat edin zira bu virusu kaparsanız sağlık kontrolünde meydana çıkar ve bu durumunuzu oldukça zora sokar. Bu surec sonunda herkesin ciddi bir saglik taramasindan gecirilecegini dusunuyorum. Bunun dışında da sabırla konsolosluk sayfasından açıklamaları ve bu forumdaki gelişmeleri takip etmekten başka elinizden pek fazla bir şey gelmeyecektir. Âdeta dünya kepenk kapattı/kapatıyor. İşler yoluna girdiğinde gerekli açıklamalar konsolosluk üzerinden yapılır. Belki mail ile size bildirimde de bulunulabilir. Gelişmeleri forumdan da takip edebilirsiniz.

• @Drywall Cok tesekkur ederim yardimci oldugunuz icinn

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@myxo11, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar

1 Nisan'da green card surecimi tamamlam icin vize evraklari amerikaya goturmem gerekiyordu. Ancak bu olaganustu durumdan goturemeyecegim. Vizem 22 Mayis son. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Turkiye konsoloslugu disinda bu sorunu e mail olarak atabilecegim herhangi bir yer var mi ? Kentucky disinda. Tesekkur ederim.

Herkese saglikli gunler

Vizenizin bitmesine 2 aylik bir sure var, eger bu surede gidemezseniz 22 Mayis'tan 3-4 hafta once Turkiye'deki ABD konsolosluguna yazmaniz yeterli olur, sizi yonlendirirler.

• 18mart - 3 nisan arasındaki mülakatları ne yapacaklar bir fikri olan var mı?
    Tüm mülakatları mı kaydıracaklar

• @Mert-Güngör Konsolosluklar açıldıktan sonra kaldığı yerden devam eder.

• Sevgili forumdaşlar mülakat tarihi verilmemesine ve mülakatlara ara verilmesine çok ama çok basit bir yaklaşım öneriyorum. Şuan bütün dünya virüs salgını ile uğraşıyor ve herkesin hayatı tehlikede. Böyle bir süreçte tabii ki bu tarz işlemlere ara verilecek. Her şey kontrol altına alındığında ise kaldıkları yerden devam edeceklerdir işlemlere. Tabiri caizse herşey dondu ve çözülüp kaldığı yerden devam edecek.

• Lütfen ilk önce içinde bulunduğunuz durumu kabullenin. İnsanlar durumu kabullenmedikleri için veya kabullenmek istemedikleri için akıllarına gelen bütün ihtimalleri buradan soruyorlar. Şu an ortada büyük bir kriz var ve yönetilmesi gerekiyor. Zaten kendi hayatında bu krizi yönetemiyorsan okyanusları aşmaya çalışma ki derede doğrulmayasın... (Yorumum hiç kimseyi hedef almamıştır. Muhattap düşünceler umarım idrak ederler)

• @salih2825 gayet ortaya konuşulmuş evet kesinlikle üstüme alınmadım 👍🏻👏🏻

• @crazycells Nasıl ulaşacağız mail adresleri var mı? Ben bulamadım.

• @erkcet hangi kurumun e-mail adresini istiyorsunuz?

• Herkese selamlar,

Normal şartlarda 18 Nisan'a biletimiz vardı ve vizemizin bitiş tarihi 28 Nisan. Bildiğiniz üzere corona mevzuları bu seneki çoğu talihliyi etkiledi. Bizde bu süreçte Amerika'ya girmek istemiyoruz çünkü hem otellerin güvenli olmadığını düşünüyoruz hem de kalacak yer bulmak ev kiralamak kimsenin çalışmadığı bir dönemde baya bir zor olacaktır.

Geçen hafta Amerika Konsolosluğu'na bunu ilettik fakat geri dönüş alamadık çünkü konsolosluklarda kapatılmış anladığım kadarıyla. Forumdan okuduğum bilgiler sayesinde sağlık kontrolüne tekrar gidersem ve vize basım ücretini ödersem vizemizin uzatılacağı yönündeydi. Burada aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim. (Konsolosluğa ulaşmam gerektiğini biliyorum fakat kapalı oldukları için sizlerden ön bilgi almak istedim.)

1- Sağlık kontrolüne ne zaman gitmemiz gerekir vizemiz biterse ve biz ülkeye giriş yapamazsak sonrasında yapabiliyor muyuz bu işlemi?
    2- Vizemiz uzatılırsa sağlık kontrolü ile bir 6 ay daha mı uzamış olacak yoksa son giriş tarihimiz var mıdır bunun öncesinde?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• @Caghan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sağlık kontrolüne ne zaman gitmemiz gerekir vizemiz biterse ve biz ülkeye giriş yapamazsak sonrasında yapabiliyor muyuz bu işlemi?

Merhaba, birisi sormuş bu şekilde. gitmeyecekseniz vizenin 6 ay olmasından dolayı son 1 ay önce bildirmeniz gerekiyor demişler. Bununla ilgili gelen maili arkadaş paylaşmıştı.

• @Muhtaradana sence neyi istiyor olabilirim? Bir onceki konuda konusulan konu bu! Vizenizin bitmesine 2 aylik bir sure var, eger bu surede gidemezseniz 22 Mayis'tan 3-4 hafta once Turkiye'deki ABD konsolosluguna yazmaniz yeterli olur, sizi yonlendirirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |