Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali Cevabınız için çok teşekkür ediyorum..👍🏻

• @TURKEYANDUSA dv lottery için verilen Green card 10 yıl geçerli

• @turcouz evet doğru anlamışsınız en son bugün evrak onayı alanlar mayıs ayında mülakata girer,[tabi mart 15 inden sonra yayınlanacak Nisan bülteninde(aslında mayıs bülteni ama bülten ismi Nisan diye açıklanacak içinde mayıs bülteni ile ilgili bilgilerde var) cut-off sınırları içerisinde olması gerekiyor]

Cut-off için ay sonu, Mülakat için ise bülten açıklanma ayının 3 üne kadar olan tarihleri esas alıyoruz

Tekrar örnek gerek vermek gerekirse

29 şubata kadar en yüksek Eu 24900 evrak onayı aldıysa mart ayında açıklanacak bültende Eu 25 binden yüksek Cut-off beklenmemeli

3 marta kadar Eu 23 bin evrak onayı almışsa mart ayınının 15 inden sonra açıklanacak bültende de Eu 25 bin açıklanırsa Eu 23 bin mayıs ayında mülakata girer

Ama 3 martta Eu 26 bin onay aldı diyelim bu kişi bültende numarası aktif olmadığı için mayıs ayında mülakata giremez

Şöyle bir durum var mart ayında açıklanan bültende Eu 25 bin açıklansa bile, 5 martta Eu 23 binde evrak onayı alan bir talihlinin mayıs ayında mülakata girmesi çok zor

Bunların hepsi sadece gözlem arkadaşlar, kesin olacak diye bir şey yok, lütfen bu bilgilerle hareket etmeyelim her an dosyaları işleme tarzlarını değiştirebilirler, umarım bu olumlu yönde olacak, herkese bol şanslar

• @turcouz tebrikler, hayırlı olsun
    Sizide mayısta mülakata göndereceğiz anlaşılan 😊

• @250311hd tebrik ederim, hayırlı olsun

• 10 yıl önce göçmen olarak yaşadığım dönemde 3 - 4 ay işsizlik yardımı almıştım. Son çıkan yasa sizce e beni i etkiler mi? @Muhtaradana

• @Muhtaradana Çok teşekkür ederim, sizi karşılamaya önden gideceğiz inşallah 😁

• @cato
    Son 36 aylık süre içerisinde 12 aydan fazla almış olsaydınız sıkıntı olabilirdi, sizin durumunuza bir sıkıntı ol ayacaktır⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/post/80213

• @250311hd Tebrik ederim. Darısı diğer süreçlerin başına.

• @Muhtaradana Numarası 9k , 10k olanlar Mart ayında giriyorsa mülakata numarası 25k olan Mülakata Mayısta nasıl girsin abi ? çok geriden geliyor çok!!!

• @cato Teşekkür ederiz. sıvı birikmesi olmuş. 3 4 ay hastanede yatmış toparlanınca çıkmış. aradan 10 yıl geçmiş olmasına rağmen ki 5 yıl önce evlilik için sağlık raporu aldığımızda iyi demişlerdi. lekelenme görmüşler. bulaşı mı taşıyıcı mı onu araştıracaklar. bence bi muayene olun öncesinde hem sağlınız için araştırma yapmış olursunuz orada da bu sağlık belgelerini sunabilirsiniz belki ( genel olarak başka kurumun evraklarını kabul etmiyorlar ama belki yakın kabule derler. )

• @Ryback teşekkürler bilgi için umarım olumlu bir şekilde atlatırız bu süreci de.

• @alp35 bu tür değişikler için ds260 formunu açtırmanıza gerek yok, mülakatta söyleyebilirsiniz

• @Muhtaradana Tamamdır, mülakat esnasında bildireceğim. Teşekkür ederim 🙏🏼

• Bülten ne zaman açıklanır 😊

• @turturine 17Mart gibi...

• @turturine imzanızı günceleyebilir misiniz?

• arkadaşlar bir sorum var. şimdi ben sanırım kararımı verdim. şimdi yaklaşık bir 3-4 sene bu kart çıksa dahi ben gidemiyorum ABDye. 6ay içinde giriş yapıp kartı almak ondan sonra TRye dönüp cocuğu burada yapmak ve 3-4 yaşına kadar büyütmek istiyoruz. daha once de yazmıştım. bu sebeple baya bir re-entry permit araştırdım. onda da 2 ihtimal var.
    1)ya başvuruyu yapıp geri dönüp sonar tekrar biomektiğe gitmek yada
    2)orada başvuruyu yapıp biometriğe kadar beklemek. beklemek seceneği pek mümkün değil zira işlerimiz var. her 2 durumda da kişi başı yaklaşık 20 bine yakın para gidecek bir re entry için.
    her 2 durumda da yaklaşık 20 bin gidiyor. uçaklar 5bucukdan 2=11 bin, başvuru 4-5 bin, otel ektsra 5 bin. uzun süreli kalıp uçağı 1e düşürsek de otel artacak. gene aynı kapı. bu 20 bin bi kişi için. 2 kişi 40 bin. bir de bunun arada dönersek red alma ihtimali var. bir de re entry yi 2 yıllık tekrar uzattığımız da bir 40 bin daha. 70-80 bin gidecek 4 sene uzatmak için.
    bu sebeple biz şansımızı 3-4 sene sonra temelli gitmekten yana kullanacaz. şimdi sorum şu.
    1- 3-4 yıl boyunca gitmeyip bu süre sonunda gitmek memura bizim re entry için durumumuz ve de süremiz yoktu ayrıca cocuk da büyütüyorduk. şimdi ise şartlar olgunlaştı aşırı geciktirmeden temelli yerleşmek için geldik mi desek
    2- 3-4 yıl içinde senede 1 giriş mi yapsak
    Hangi yol daha iyi gibi. birinde süreyi çok açıyorum diğerinde süreyi kısa tutuyorum ama sürekli yeni açıklama yapmak durumunda kalacağım memur için. yani iş bakmaya geliyorum döneceğim de diyebilirim.
    soruma cevap alırsam sevinirim. son birkaç sorum cevapsız kaldı nedense. hani cevabı verilmiş soruları zaten çoğunlukla tekrar bakıp buluyorum cevap gelmese de önemli değil ama bazı ucu açık ve sizin yorumlarınızın önemli olduğu sorular var. teşekkürler

• @Gezgin-Paksoy madem Türkiyede çocuk yapıp bir 3-4 sene Türkiye yaşama planınız var sanırım maddiyatta sizin için önemli (zira bu greencard prosedürü sizinde bahsettiğiniz üzere hem çook masraflı heleki Konsolosluk işleri bittiğinde oraya gittiğiniz ilk gün işiniz olmayacaksa ve yaşamsal masraflarınız TL-Dolar paritesi dengesizliği üzerinden sizi yıpratacaksa Bence çok iyi karar verin permit olayıda masraflı olacaktır.permit olaylarını düşünmeden önce maddi manevi nerede yaşayacağınıza net karar vermelisiniz daha sonra maddi manevi yıpranmamanız adına nacizane fikrim budur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

35

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |