Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

ABD'de Şirket açmak

Arkadaşların Eyaletlerdeki LLC Şirket kurulum ücretlerini, yıllık yenileme ücretlerini ve yenileme zamanlarını oluşturan bir tablo yaptım.
    Şirket açma açısından kafanızda biraz fikir oluşur en azından.

Arizona, New Mexico, Ohio, Missouri ve South Carolina eyaletlerinde 1 kere kurduktan sonra bir daha yıllık ücret yok. Ayrıca Yıllık yenileme başvurusu da gerekmiyor.

Texas, Mississippi, Idaho ve Minnesota'da da yıllık ücret yok ama her yıl yenileme başvurusu yapmak gerekiyor.

California ise yıllık $800+ yenileme ücretiyle en pahalı eyalet.

Alıntıdır.

• Genelde vergi avantajı nedeniyle Delaware da LLC açmak daha avantajlı diye biliyorum. Sadece yıllık sabit 329 usd ücret var sanırım

• Eline sağlık çok güzel olmuş 👍

• ⭐⭐⭐⭐

@TheWinner2020, içinde söyledi: ABD'de şirket açma ücretleri

Genelde vergi avantajı nedeniyle Delaware da LLC açmak daha avantajlı diye biliyorum. Sadece yıllık sabit 329 usd ücret var sanırım

linkte hepsinin ücretleri var

• ⭐⭐⭐⭐

@TheWinner2020, içinde söyledi: ABD'de şirket açma ücretleri

Genelde vergi avantajı nedeniyle Delaware da LLC açmak daha avantajlı diye biliyorum. Sadece yıllık sabit 329 usd ücret var sanırım

zaten sadece şirket açma ücretleri var bu linkte diğer kıyaslamaları yine tabi ki şahıs yapacaktır.

• Güzel bir başlık ve güzel bir içerik olmuş. Ellerinize sağlık.

• texasta gelir vergisi yok diye yazılmış kazanılan üzerinden vergi ödemiyor muyuz

• ⭐⭐⭐⭐

@evrennce federal vergi her eyalette var texasta eyalet vergisi olarak gelir vergisi yok.

• @Rhonster peki federal vergi yüzde kaç biliyor musunuz ?

• ⭐⭐⭐⭐

@evrennce detaylı bilmiyorum ama abd de vergiler sizin gelir düzeyinize medeni durumunuza kaç çocuğunuz var vs vs gibi durumlara göre belirleniyor.

• nasip olur da gidersek (Ankara mülakata çağırıp zahmet edip vize verirse) ben de Florida'da açmayı düşünüyorum. incfile aracılığı ile bir şirket kurmayı planlıyorum.

• @Ghost merhaba özel olmayacaksa hangi alanda şirket kurmak istiyorsunuz? ben de FL gideceğim ve aynı düşünceler içerisindeyim, araştırıyorum.

• @hope34 aslında uluslararası import export tarzında açacağım. alt dallarında artık türkiye'den bir şey getirip mi satarım, fotoğrafçılık mı yaparım, danışmanlık mı yaparım, marka mı yaratırım vs. vs. daha belli değil karar veremedim araştırıyorum.

• @Ghost bende Tr de import export yaptığım için geniş alanda bir şey düşünüyor ve araştırıyorum. hayırlısı olsun, yolunuz açık olsun. Bol şanslar..

• @hope34 teşekkür ederim sizin de yolunuz açık olsun.

• Merhaba baska eyalette sirket acmak herhangi bir soruna sebep olabilir mi?Tasimak gerekirse bu nasil yapilir,bilgisi olan var mi?

• benim ortagi oldugum bir llc mevcut texas da. satis da aldiginiz 0.8 lik payi aylik(bizde o sekilde) olarak devlete oduyoruz. yil sonu vergilendirme ise ayri oluyor.

• Forumdaki arkadaşlar bir araya gelsek, amerikada bir "çok ortaklı" şirket kursak, bu şirket vasıtası ile oturum izni alamazmıyız? (kafamda deli sorular 😃 )

• Merhabalar , online siteler uzerinden ( Amazon Etsy vs) satis yaparken sirket acmak zorunda miyiz? Sirket acma islemlerini kendimiz istersek eksiksiz bir sekilde yapabiliyor muyuz? Bir danisman ve muhasebeci ile birlikte calismak zorunda miyiz? Bilgisi olan donus yaparsa cok hayra gececek.

• Merhaba. Etsy için şirket zorunluluğu yoktur. Amazon için ise gereklidir. Şirketi de kendiniz kurabilirsiniz. Adımları basit ve youtube'da gayet açık adım adım anlatılmakta. Ben incfile.com sitesini tavsiye ederim ABD'de şirket kurulumu için. Girip fiyatlarına bakabilirsiniz. medium.com'da ya da youtube'da incfile ile LLC şirket kurmanın maliyetleri ve adım adım kurulum yolları anlatılmakta bir bakın isterseniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |