Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizaydinli yeni yaşamınızda başarı ve mutluluklar, bundan sonraki süreçteki tecrübelerinizi forumdaki ilgili konuların altında mesaj olarak görmeyi çok isteriz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akif, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba,
    Konsolusluk görüşmemi Eylül 2019 da tamamladım. 6 aylık vize ile pasaportumu aldım. Ancak askerlik görevi ve ailevi sorunlardan dolayı bu süre içerisinde Amerika'ya ilk girişimi yapamayacağım. Sağlık muayenesinde 6 ay içerisinde giriş yapmazsanız tekrar sağlık kontrolune girmeniz gerekecek dediler. İnternetten izlediğim videolarda 6 ay içinde ilk girişi yapmazsanız hakkınız yanar gibi açıklamalar gördüm. Bu konuda net bilgi sahibi olan, yardımcı olabilecek var mı?

Forumda yeniyim. Başlıkları inceledim. Ancak soruma cevap bulamadım. Umarım konuyu doğru yere açtım.
    Teşekkürler.

Hangi kategoride gocmen vize aldiniz?

Eger hala vize almaniz mumkunse o durumda saglik raporunu yenileyip vize suresini uzatmak mumkun, ama buna konsolos karar verecek.

• @crazycells yanıtınız için teşekkürler. Green Card (DV) ile vize aldım. Süreçte hazırladığım tüm evrakları tekrar mı isteyeceklerdir yoksa sadece sağlık raporu yeterli olacak mı?

• Daha net yanıt almak için, Konsolosluğa mail atsam ne kadar sürede yanıt alırım?
      Teşekkürler.

• @akif dv2019 talihlisi sinizdir. dv2019 sürecide tamamlandığından konsolosluğun sağlık raporu ile uzatacağını düşünmüyorum. Siz hakkınız ölmemesi için ne yapıp edip verilen tarihe kadar girmeniz gerekmekte. Yanlışım var ise diğer arkadaşlar düzeltir ama siz bu duruma göre kendinize plan yapmanız gerekecek.

• @DeathZombie @crazycells Değerli cevaplarınız için çok teşekkürler. Konuyu netleştirmek için az önce konsolosluğa mail attım. 5 iş günü içerisinde cevap vereceklermiş. Cevap geldiğinde yine buradan paylaşırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DeathZombie, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@akif dv2019 talihlisi sinizdir. dv2019 sürecide tamamlandığından konsolosluğun sağlık raporu ile uzatacağını düşünmüyorum. Siz hakkınız ölmemesi için ne yapıp edip verilen tarihe kadar girmeniz gerekmekte. Yanlışım var ise diğer arkadaşlar düzeltir ama siz bu duruma göre kendinize plan yapmanız gerekecek.

Ben de aynı fikirdeyim. Sizin DV süreciniz bittiği, DV2020 vizeleri verilmeye başlandığı için DV2019 talihlisi olarak artık yeni bir vize almanız mümkün değil. Vize bitmeden giriş yapmazsanız hakkınızı kaybetmiş olacaksınız. Konsolosluk da aynı yanıtı verecektir.

• Akif bey cevabi burada paylasir misin

• @crazycells
    arkadaslar merhaba sorum su sekilde,
    greencard vizemizi yeni aldik nisan ilk haftasi newkyortan giris yapicam,
    fakat su anda calismakta oldugum sirkette bi proje nedeniyle 3 gunlugune suadi arabistanin baskanti riyad"a gitmem gerekiyor not:daha once hic gitmedim arap ulkelerine
    amerikaya girisimde problem yartirmi vizemi aldiktan sonra arap ulkesine girmem?????/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453 şirketten alacağın yazı her zaman yanında bulunsun. Tatil değil iş amaçlı olduğunu göstermen gerekiyor. Kesin sorun olacak diye demiyorum. Sadece tedbiri elden bırakmayalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akif, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells yanıtınız için teşekkürler. Green Card (DV) ile vize aldım. Süreçte hazırladığım tüm evrakları tekrar mı isteyeceklerdir yoksa sadece sağlık raporu yeterli olacak mı?

• Daha net yanıt almak için, Konsolosluğa mail atsam ne kadar sürede yanıt alırım?
      Teşekkürler.

Diger arkadaslarin da dedigi gibi DV2019 sureci bitti, o nedenle maalesef artik vize almaniz mumkun olmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

@crazycells
    arkadaslar merhaba sorum su sekilde,
    greencard vizemizi yeni aldik nisan ilk haftasi newkyortan giris yapicam,
    fakat su anda calismakta oldugum sirkette bi proje nedeniyle 3 gunlugune suadi arabistanin baskanti riyad"a gitmem gerekiyor not:daha once hic gitmedim arap ulkelerine
    amerikaya girisimde problem yartirmi vizemi aldiktan sonra arap ulkesine girmem?????/

sorun olmaz.

• Uzun zamandır yazamadım kusura bakmayın öncelikle. 14 ocakta istanbulda başladı maceramız. Harç pulu için önce harç pulunu veren yere sordum onlar polise sormam gerektiğini söyledi, damgayı basan polise geldiğimde pul almam gerektiğini bildirdi bende bu oturma izni diyince bende bilmiyorum o zaman diyip kontrol masası gibi bir yere yönlendirdi, oradaki memura anlatınca tamam sizin odemenize gerek yok diyip görüldü damgası vurdu ve ödeme yapmadan ayni polise gidip çıkış damgami alarak uçağa bindik. 14 saat uçuştan sonra lax'a iniş yaptık. Ben uzun süre bekleriz derken kendi ülke vatandaşlarından bile daha kısa bir sıraya girdik. Hemen bizi aldılar gümrük formunu verdik yanımızda ne kadar olduğunu, yiyecek içecek olup olmadığını vb soruları giris memuru sordu ve tamam diyip hoşgeldiniz dedi ve bu kadarmi diye sirunca evet diyerek gülümsedi. Yaklaşık ucaktan indikten 15 dk sonra L.A. deydik. Kiralik arabayı alip, airbnbdeki evimize vardik. Su anda jatleg yeni yeni geçiyor 😁 ancak yazabildim bunları. Salı günü geri dönüp mayıs ayında temelli girişimizi yapıcaz. O zamana kadar görüşmek dileğiyle herkese başarılar sevgiler.

• @Tairanu hayırlı olsun, sizin için bu gidişimiz güzel bir tatil olur umarım

• @Tairanu Hayırlı olsun Hoşgeldin

• @Tairanu hayırlı olsun yeni yaşamınız. Umarım mutlu olursunuz ve planlarınızı gerçekleştirirsiniz

• ⭐⭐

@Tairanu tebrikler yeni hayatınızda başarılılar

• @redsat2000 Hoş bulduk teşekkürler 😁

• @Muhtaradana sağolun teşekkürler 😁

• @mehmet-JS umarım teşekkürler 😁

• @yapay-zeka teşekkürler 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |