Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet arkadaşlar 7/8 gün gibi bi zaman kaldı bültene Current ‘e hazırmıyııızzzzz:)))

• current olunca sürec nasıl ilerliyor acaba . numaraya göre herkese sırayla tarih mi veriliyor . current olacagından degilde bir umut :)))

• @yekta case number a göre çağrılıyor diye biliyorum birde ds_260 formunu doldurma zamanında önemli sanırsam yanlışım varsa düzeltin lütfen arkadaşlar 🙂

• @ozan-aydemir DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@yekta case number a göre çağrılıyor diye biliyorum birde ds_260 formunu doldurma zamanında önemli sanırsam yanlışım varsa düzeltin lütfen arkadaşlar 🙂

@crazycells Bu soruya sanırım crazycells hiç bağlantısı yok diye cevap vermişti. Tamamen random gelişigüzel sıra geliyor demişti. Doğru mu @crazycells ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@ozan-aydemir DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@yekta case number a göre çağrılıyor diye biliyorum birde ds_260 formunu doldurma zamanında önemli sanırsam yanlışım varsa düzeltin lütfen arkadaşlar 🙂

@crazycells Bu soruya sanırım crazycells hiç bağlantısı yok diye cevap vermişti. Tamamen random gelişigüzel sıra geliyor demişti. Doğru mu @crazycells ?

Ayni ay icinde verilen mulakatlar icin dediginiz dogru.

Fakat current olmak butun numaralarin aktif olmasi ve mulakat alabilecekleri demek, boyle bir sey su an icin mumkun gorunmuyor.

Formunuzu zamaninda gondermek, dosyanizin siraya konulmasi icin onemli; ama bir kere siraya konulduktan sonra 1 ay once gonderilmis olmasi ile 1 yil once gonderilmis olmasi arasinda bir fark yok.

• Merhabalar, bir süredir forumu takip edip okuyorum. İlk defa da soru sorma ihtiyacı hissettim 🙂 Numaram temmuz ayında görüşmeye çağırılacak olan 20xxx'lerden, bir kaç hafta önce adres değişikliği yaptım başka bir şehre taşındım ve ikamet kaydımı da aldırdım. Bu bilginin güncellenmesi için formu açtırmalı mıyım? Yoksa mülakat günü sorunsuz güncelleyebilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gallifrey DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhabalar, bir süredir forumu takip edip okuyorum. İlk defa da soru sorma ihtiyacı hissettim 🙂 Numaram temmuz ayında görüşmeye çağırılacak olan 20xxx'lerden, bir kaç hafta önce adres değişikliği yaptım başka bir şehre taşındım ve ikamet kaydımı da aldırdım. Bu bilginin güncellenmesi için formu açtırmalı mıyım? Yoksa mülakat günü sorunsuz güncelleyebilir miyim?

Hosgeldiniz.
    Hayir, bu bilgi icin ne formu actirmaya, ne de formdaki bilgiyi guncellemenize gerek yok. Formu doldurdugunuz gune gore verdiginiz bilgilerin dogru ve tam olmasi yeterli.

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@gallifrey DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhabalar, bir süredir forumu takip edip okuyorum. İlk defa da soru sorma ihtiyacı hissettim 🙂 Numaram temmuz ayında görüşmeye çağırılacak olan 20xxx'lerden, bir kaç hafta önce adres değişikliği yaptım başka bir şehre taşındım ve ikamet kaydımı da aldırdım. Bu bilginin güncellenmesi için formu açtırmalı mıyım? Yoksa mülakat günü sorunsuz güncelleyebilir miyim?

Hosgeldiniz.
    Hayir, bu bilgi icin ne formu actirmaya, ne de formdaki bilgiyi guncellemenize gerek yok. Formu doldurdugunuz gune gore verdiginiz bilgilerin dogru ve tam olmasi yeterli.

Tamamdır o halde, teşekkürler.

• selamlar,

Konsolosluktan, Haziranın başında randevu verdiler.
    DS-260 Formunda adres bilgileri bölümünde Yurt Dışında İngilterede 13 ay kaldığımı yazmıştım, fakat pasaportumun giriş cıkış tarihlerini kontrol ettiğimde İngilterede toplamda sadece 10 ay kaldığımı fark ettim, cünkü 13 lık süre zarfında 1ay ve 2ay olmak üzere toplam 3 ay Türkiyede kalmıştım. İngilterede toplamda sadece 10 ay kaldığım için Police Certificate almam gerekmiyor anladığım kadarıyla.
    Bu durumu DS-260 Formunda düzeltebilirmiyim. Bu düzeltme nasıl yapılıyor, ve eğer düzeltmek mümkünse bu randevu tarihinin ertelenemsine neden olur mu?

• ⭐⭐

İngiltere için bu kural bir sene değil. 6 ay. Forumda daha önce böyle bir durum yaşayan arkadaş oldu.

• ABD'nin diversity visa resmi sitesinde böyle bir şey göremedim. Bu forumda da göremedim.
    Herhalükarda bu hatayı düzeltmek gerekmiyor mu yada interview de belirtmek yeter mi?

• Bu konuda formda yayınlanan Göcmen Vize Bölümü - Soru Formunda ( https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ ) ds 260 Formunu açmaları için soru sormaya çalıştım ama hata veriyor halbuki bütün bilgileri girdim.

Nerde hata yapıyor olabilirim. Bu yöntem çalışmaz ise başka bir yol var mı? e-mail gibi ?

• Ben ve eşim TC vatandaşıyız, ama ikimizin doğum yeri İsviçre ve Libya. Bu bi sıkıntı olur mu? Bir de TR de doğmayanlar hangi ülkede doğduysa o ülkeden Doğum Belgesi çıkartmaları gerekir diye okudum. Fakat onu nasıl yapacağız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucuc77 DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Bu konuda formda yayınlanan Göcmen Vize Bölümü - Soru Formunda ( https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ ) ds 260 Formunu açmaları için soru sormaya çalıştım ama hata veriyor halbuki bütün bilgileri girdim.

Nerde hata yapıyor olabilirim. Bu yöntem çalışmaz ise başka bir yol var mı? e-mail gibi ?

Evet sitede hata var, su email adresinden konsolosluga ulasmayi deneyebilirsiniz: [email protected]

Ingiltere'den polis kaydi icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/

Bu belgeyi almanizin gerekip gerekmedigine dosyaniza bakan konsolos karar verecek. Eger gerekiyorsa mulakattan sonra da belgeyi gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-hacioglu DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Ben ve eşim TC vatandaşıyız, ama ikimizin doğum yeri İsviçre ve Libya. Bu bi sıkıntı olur mu? Bir de TR de doğmayanlar hangi ülkede doğduysa o ülkeden Doğum Belgesi çıkartmaları gerekir diye okudum. Fakat onu nasıl yapacağız?

DV2018 talihlisi misiniz?

Su siteden ilgili ulkeleri secerek "birth certificate"in nasil alindigina bakabilirsiniz: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country.html

• ⭐⭐

Sn @crazycells , Sn @ucuc77 nin yorumuna İngiltere için 6 ay koşulu var diye yazmıştım. Açıkcası hangi forumda Deneyim olarak yazılmıştı hatırlamıyorum ama bir arkadaş mülakatında böyle bir durum yaşamıştı. Hatta Konsolosluk görevlisi son anda daha önce hangi yurtdışında yaşadınız mı diye sormuş. O arkadaş da İngiltere dediğinde kaç ay diye sormuştu. O da yanılmıyorsam 10 ay gibi bir süre, 12 aydan kısa olunca belgeye gerek duymadık diye cevaplamıştı. Konsolos ingiltere için durum farklı. Orada süre 6 ay demiş. Eksik belge ile çıkmıştı mülakattan. Ama o belgeyi internetten alıp hemen göndermişti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Sn @crazycells , Sn @ucuc77 nin yorumuna İngiltere için 6 ay koşulu var diye yazmıştım. Açıkcası hangi forumda Deneyim olarak yazılmıştı hatırlamıyorum ama bir arkadaş mülakatında böyle bir durum yaşamıştı. Hatta Konsolosluk görevlisi son anda daha önce hangi yurtdışında yaşadınız mı diye sormuş. O arkadaş da İngiltere dediğinde kaç ay diye sormuştu. O da yanılmıyorsam 10 ay gibi bir süre, 12 aydan kısa olunca belgeye gerek duymadık diye cevaplamıştı. Konsolos ingiltere için durum farklı. Orada süre 6 ay demiş. Eksik belge ile çıkmıştı mülakattan. Ama o belgeyi internetten alıp hemen göndermişti.

Aynen oyle sayin @arnblt , ben de dediginiz gibi hatirladim ama emin olamadim. Siz zaten belirttiginiz icin bir daha vurgulamadim. Bir de konsolosluk boyle alisilmadik davranislarda bulununca bu kararin Ingiltere'den mi kaynaklandigina yoksa kisiden mi kaynaklandigina emin olamiyoruz, o nedenle "buna konsolos karar verecek" demek bence en dogru cevap 🙂 Gecen yillarda da cok az sayida kisi (su ana kadar sanirim 2 ya da 3 kisi boyle durum yasadi) 12 aydan daha az kalmasina ragmen gittikleri ulkelerden polis belgesi almak durumunda kaldi. Ama sayin @ucuc77 'a tavsiyem, "bunu resmi sitelerde okumadim" tavrindan vazgecmesi 🙂 karsisindaki konsolos bu belgeyi istiyorum dedigi anda olay bitmistir, vizeyi alabilmek icin o belgeyi hazirlamasi gerekir 🙂

• @crazycells çok teşekkürler. Yok ne yazıkki değilim. ama dv2019 sonuçlarını bekliyorum herkes gibi. 15 mayıs sonrası sanırım kazan talihliler tarafından soru bombardımanı olacağını düşünerekten. önceden aklıma takılan ve cevabını bulamadığım için sormak istedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-hacioglu DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler. Yok ne yazıkki değilim. ama dv2019 sonuçlarını bekliyorum herkes gibi. 15 mayıs sonrası sanırım kazan talihliler tarafından soru bombardımanı olacağını düşünerekten. önceden aklıma takılan ve cevabını bulamadığım için sormak istedim

anladim, farkli bir amacla sormustum aslinda. Cekilise basvuru sirasinda "chargeability" ulkenizi ne olarak sectiniz?

Bu sayfanin en altindaki notu okuyun lutfen: https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

• @crazycells chargeabilty kısmını hatırlamıyorum ama. kişisel bilgilerim neyse onun girdim. örnek doğum yeri isviçre, adres ve hangi vatandaş vs. Turkiye...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |