Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana arada fark var ilkinde zaten işi hazır yani gider gitmez para kazanacak kaldı ki çalıştığı şirket amerikan ikincisi elini kolunu sallayarak gidersen bir de 6000 dolar sana kim vize verir. Her zaman söylüyoruz mülakattan önce iş başvurusu yapın diye.

• @dilara1424 tekrar tebrik ederim, su gibi akıcı bir deneyim aktarmışsınız, umarım Amerika'daki hayatınız sizin ve eşiniz için çok çok güzel geçer, mutlu olursunuz

• @Muhtaradana çok çok teşekkür ederiz sizin de hayırlı haberlerinizi canı gönülden bekliyoruz

• @ayvalik10 evet forumda kendisi yok sanırım, maalesef süreci tamamen forumdan haberi olmadan sonuçlandıran arkadaşlar var, bazısı iyi bazısı problemli, bu arkadaşımızın şansı 30 Eylül 2020 tarihine uzunca bir süre var, gerekli sponsorluk evraklarını temin edebilir yada kendisine söylendiği gibi para miktarı arttırıp vizesine onay bekleyebilir(para miktarını arttırmak bazen çözüm olabiliyor, ama bugün bir arkadaşımızın başınada aynı şey geldi, kendisine çok önceden para miktarının arttırması gerektiği söylenmişti , oda 10bin euro gibi arttırıp tekrar pasaportunu gönderdi, maalesef bu seferde kendisinden iş teklifi veya sponsor istenmiş)

• @Muhtaradana çok üzüldüm umarım hayırlısıyla sonuçlanır,ben yanlış anlatmış gibi olmayayım eşim Türkiye'de iyi bir Amerikan şirketinde çalışıyor henüz orada bir iş durumumuz yok,ama olması muhtemel tabii.Gerçekten eğer iş konusunu ayarlama durumu yoksa mümkün olduğunca çok para göstermek lazım,bazı şeylerden de feragat etmekte gerekiyor tabii biz nakte çevirebileceğimiz hobi olan elektroniklermizi sattık mesala,Eşim değer verdiği gitarlarını sattı.Gerçekten kolay olmuyor ama gerçekten isteniyorsa değiyor tabii

• Değerli dostlar,bu sabah 07:30’da ki visa interview için 07:15 gibi 4 nolu kapıdaydım.
    Cep telefonumu 5 tl ödeyerek büfeye bıraktım.Sonrasında sıraya geçtim bir çift ile konuştum sizde mi forumdan vs şeklinde sordular.Ardından kaldırımda ki kırmızı cizgiyi ihlal eden iranlılar amerikan bayraklı çelik yeleği olan arkadaş tarafından (polis)uyarılıp hep birlikte birkaç adım geriye kaydık.Saat 07:28 gibi görevli üst araması yaparak Xray sırasına ilerlememizi istedi bu sırada ikinci bir görevli daha önceden cıktısını aldığı randevu kağıdı pasaport ve götürdüğümüz fotoğraf eşleşme kontrolünü yapıp geri dağıttı.Üst araması sırasında yasaklı eşyalardan herhangi birisi üzerinde var mı Mert Can diye sözlüde sordu usb falan dedi.Yok dedim.2. Aşamada kapıdan girdik montlar cıkarıldı evraklar dahil xrayden gecirildi.Böylece güvenlik aşaması tamamlandı.İç bekleme ve görüşme salonuna doğru koridoru takip ediyoruz,Banko var 2 görevli oturuyor pasaportunuzun güncel olanını isteyip arkasına sanırım ais bilgisi olan bir barcode ile birlikte sıra numaranız veriliyor.0002 idi benim numaram.
    Daha sonra bildiğiniz çoklu oturma düzeninin olduğu bekleme salonundasınız green card ve normal vize görüşmeleri sadece kumaş bir şeritle bölünmüş tek salon yani.Green Card için normal vize için oturanların uzağı olan taraftaki bölünmüş alana yönlendiriliyoruz.Ardından evrak teslimi için sıramızın yanmasını bekliyoruz 0001(dışarda ki çift) -ve 0002(ben) paravanlı aynı bankoya çağrıldık burda önemli olan birşey var bir kadın görevli toplamda bi o tarafta bi benim tarafımda aynı anda evrak istedi.diğerleri çift zaten evrakları daha fazla ben tekim bekarım vs.Evraklarınızı verme düzeni yapın çok profesyonel olmayan bir şekilde istiyor sorumluluk sizde unutmayın.KCC’ye gönderdiğim evrakları verdim.Üzerinde durulmadı bile yok güncel değil vs muhabbeti ile karşılaşmadım.Selective Militarry belgesini imzalamış götürmüştüm gerek yok kalsın herşeyide getirmişssin haa bakışı attı.
    ( ds 260’ın cıktısı,barkodlu bölüm,randevu cıktısı vs hiçbir işime yaramadı ) boşa evraklarım arasında yük ararken uğraştım heyecanlı oluyorsunuz.Önerim 2 dosya yapın sıralayın2.ye sorun ile karşılaşırsanız cıkaracağınız argümanlarınız olsun mesela bunlar neydi( daha önce öğrenciliğim esnasında staj yaptığım uluslararası kuruluşla aramda ki contract USD maaş aldığımı belgeliyor+ iş tecrübesi,2. Olarak TOEFL belgem kaç puan almışım vs yazıyor 3.olarak şu siyahi diye bilinen benim tilt olduğum arkadaşa denk gelme ihtimaline ve yeni mezunsun hesaptaki miktar senin mi vs sorgulamalarına karşın 2. Argüman cantamda olan ailemin yazıp benim ingilizceye cevirdiğim işte kabaca içeriği oğlumuzun yeni hayatını kurabilmesi için stajda kazandığı paranın üzerine katkı sağladık vs imza ad soyad.
    Grupta verilen fikirler doğrultusunda evrak teslim ederken kontratımıda verdim anlam veremedi kadın,cokta anlayamıyor zaten o kısa sürede bu ne diyo mantıklı birşey söylerseniz alıp dosyanıza koyuyo o dosya daha sonra konsolosun önüne gidecek unutmayın sözlü bir iddianız olursa dosyada aç bak diyebilirsiniz avantaj kazanabilirsiniz hazırlıklı olduğunuzu hissettirin psikolojide önemli.Devam edelim evrakları verdik geçtim oturdum bi 10-15 dk sonra 10 nolu bankoda numaram tekrar yandı gittim 400 usd verdim 70 usd geri aldım.Bu ne demek oluyor siz tam 330 ile gidin gidebiliyorsanız 400 tam varsada sıkıntı yok konsoloslukta ticaret hızlıydı sabah siftahlarını yapmışlardı rahat rahat para üstümü ödediler😀.Tekrar yerime geçtim 10 dk sonra son kez numaram yandı ve kader anı geldi.O hakkında güzellemeler yapılan yeşil gözlü saçları sarı olan yetkili benim kader kapımı aralamak için görevlendirilmişti... good morning dedi merhaba günaydın vs yaptım ki ingilizce falan devam etmesin.ilk olarak yemin et doğruyu söyle dedi elini kaldır bakim🤚🏻parmakları uzat önce sol dört parmak birleşik olacak ha sonra sağ aynı şekilde en son iki baş parmak aynı anda basıyoruz işlem tamam.3 soru yöneltti bana dosyam arkasında kapalıydı dikkat ettim kodumu girip bilgisayardan devam etti 1. Soru amerikada tanıdık var mı var dedim arkadaşımın arkadaşı dedim,yazıyor bilgisayara nereye gideceksin Georgia Athens dedim verdiğim adres buydu.Ne iş yaparsın necisin dedi.İngilizce cevapladım nedense😀 insani yardım alanında tecrübem var Birleşmiş Milletler Gönüllüsüyüm aynı zamanda ama başlangıcta temel her iş kolunda çalışacağımı söyledim.Yüzde mimik çok aradım ama birşey yakalayamadım en son bu cevaptan sonra vizenizi onaylıyorum gönderecem ptt falan diyodu gülümsedi bende teşekkür ettim 🙏🏻 bu işareti yaptım .Benden önce başlayan ciftin mülakatımdan önce mülakatım bitmiş yerime oturmuştum cift geldi bizimki onaylandı sizinkilerde inş dedi tabi beni bıraktıkları yerde görünce doğal olarak😀Bana onay verdiler dedim o sırada mahsun gelip son tüyoları almak istedi bende sarışın hanım var sıranı takip et evrakların tam mı falan derken sırası geldi gitti.Ciftte ayrıldı.Ben onayı verdiklerini duyduktan sonra gelen rahatlamayla bekleme salonunda sizler için biraz fazla kalıp gözlem yaptım başka ülke toprağı sonucta bir nevi yurt dışında hissettim.😀mahsuna siyahi gelince sıkıntı olacağı içime dogmuştu el kol yapıyodu siyahi türkçe çok yok demek ki dedim bunda.Sonrasında cokta abartmayayım cıkayım derken bu iş sözleşmemi geri vermediklerini fark ettim.orda bi yetkili çalışan bir genç arkadaşa söyledim gel alalım dedi boş ise gittik sarışın konsolasa ingilizce afedersiniz kontratımı geri alsam olur mı falan dedim afalladı o arada genç arkadaş bi tık daha derinlemesine acıklama yaptı ve benim işi cözdü evragı alıp büfeye cıktım.
    Hesapta 10700 USD gösterdim.Hesabım 2019 şubat-eylül arası hep aktifti maaş usd olarak yatmıştı.Toplu para girişi 10 ocak cuma yaptım.
    13’ü sabahı mülakata girdim buda bir fikir olsun.
    Son olarak, konsolosluk görevlisi nihai karar verici kişi her deneyim kişisel ve eşssiz o yüzden aşamaları tekrar tekrar gözden gecirin herkes kendi kişisel tecrübesinden siyahi kötüdür sarı iyidir vs gibi iletimlerin oluşması doğaldır,sonuc olarak bende siyahinin çokta olumlu yanının olduğunu düşünmedim izledim görüşmeyi.Size düşen evrak işlerini tam anlamıyla tamamlayın daha sonra şans ve evrak yeterliliğinizin dönüşünü seyredin.
    18 Ekimde Haberdar olduğum Green Card sürecim 13 ocakta konsolos onayı aldı...
    Beklemek çok zor ama bunun bile stresini,bekleyişinizi ilerde tatlı anımsamanız dileğiyle.

Sevgiler.

Mert Can,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana biliyorsun en canlı örnek @bolatmali var. Eğer hala arttırıp neden vize alamadıysa bize tüm gerçekliği ile yazsınlar. Bilgi saklandıkça bu sefer okuyanlar panik oluyorlar. Zaten mülakat zamanı gelenler hött desen düşüp bayılacak kadar diken üstündeler. Mesela sen ne mezunusun yada okuyon mu çalışıyon mu kaç yıldır çalıştı tecrübesi nedir tanıdık var mı neden new jersey gibi gibi yani bu kadar şeffaf olmayınca ozaman yazmanın bir anlamı kalmıyor

• @Antheryha Hayırlı olsun, Inşallah Amerika'daki yeni hayatınızda mutlu olursunuz. Sizin adınıza çok sevindim ve yorumunuzu heyecanla okudum. Darısı bizlerin başına. 🙂

• ⭐⭐

@Antheryha sizin adınıza sevindim yeni hayatınızda başarılar

• ⭐⭐

@dilara1424 tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar

• @yapay-zeka çok teşekkür ederiz

• @Antheryha gözünüz aydın... Yeni yaşamınızda tüm güzellikler sizinle olsun... Çok keyifli bir anlatım olmuş.. 😀 😀

• Sayın @dilara1424 , Sayın @Antheryha Gözünüz aydın, Tebrikler.

• @dilara1424 Tebriklerrr yeni hayatınızda mutluluklarr 🙂

• @Antheryha harika bir deneyim aktarmışsınız. Her şey gönlünüzce olsun, yeni yaşamınızda başarılar ve mutluluklar diliyorum 🙂

• @Antheryha tebrik ederim, hayırlı olsun, yeni yaşamınızda mutluluklar

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana hocam bugün bende konsolosluk önünden geçtim sabah saat 09.30 gibiydi kapı kalabalıktı gerçekten

• ⭐⭐⭐

@Antheryha tebrik ederim hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@dilara1424 hanım tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar sizlerle olsun. Yolunuz açık olsun

• @dilara1424 ve @Antheryha Tebrikler ve bol sanslar!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |