Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif Bilgi icin tesekkurler! Kimbilir birgun Arizona'ya yolumuz duserse, ziyaret ederiz...

Hayırlısı neden olmasın giderseniz oraya belki formda bir arkadaş vardı buranın hikâyesini anlatmıştı der benimde kulaklarımı çınlartırsınız 😊

• @asilelif Evet olabilir 🙂

• Çok inanmamak gerek sanırsam 2 kere katıldım 2 sinde de çok umutluydum çıkmadı yine formu doldurdum fakat bu sefer daha temkimliyim.

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Onu bilemem de gecen yaz Antalya'da restaurantlarda Turklere farkli fiyatli menu, turistlere farkli fiyatli menu vardi.

Bunu özellikle bölgesel halk destekliyor bildiğim kadarıyla. Yani olay sadece turistleri kazıklamak değil de onların alım gücü farklı türkiyedekilerin farklı boyutu da var. Bunu onayladığı mı ya da onaylamadığı mı belirtmek için yazmıyorum Bu mesajı. sadece İnsanlar kendilerine göre böyle bir realite oluşturmaya çalışabiliyor.

• ⭐⭐⭐

Fethiye de yerli ya da yabancı turist olmana gerek yok. Turist olman yeterli farklı tarife için. Eğer buranın yerlisi değilde sonradan yerleştiysen tanınana kadar nereye düştüm diyorsunuz. Eşim bir kaç kere yaptıklarının ayıp olduğunu söylediyse de bizden yüzlü çıktılar. O yüzden biz genelde aynı mekanlara gidiyoruz turist muamelesi görmemek için.

• ⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Fethiye de yerli ya da yabancı turist olmana gerek yok. Turist olman yeterli farklı tarife için. Eğer buranın yerlisi değilde sonradan yerleştiysen tanınana kadar nereye düştüm diyorsunuz. Eşim bir kaç kere yaptıklarının ayıp olduğunu söylediyse de bizden yüzlü çıktılar. O yüzden biz genelde aynı mekanlara gidiyoruz turist muamelesi görmemek için.

Yazık günah bu aç gözlülük nereye kadar bilmiyorum

• ⭐⭐⭐

@asilelif herhalde mezara kadar😝

• Mesela, Alanya'da gecen yaz bir restaurant vardi, biz daha ayaktaydik ve yemek cesitleri icin on tarafta sunulan menuye bakiyorduk, garsonun birisi hemen yanimiza geldi ve once bizi yabanci turist sandi, "welcome" diyerek Ingilizce konusmak istedi ama oglum hemen biz "Turkce biliyoruz" deyince, "ooh hosgeldiniz o zaman" dedi ve bize baska bir menu gosterdi. Aralarinda oldukca fazla fiyat farki vardi cunku birisi TL ile digeri Euro ile yazilmisti. Ayni menu uygulamasini, bir iki tanesi haric, Antalya'da ve Alanya'da hemen hemen butun restaurantlarda gorduk.

• ⭐⭐

develerden sonra atları da vuracaklarmış

• ⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yok artık insallah vurmazlar yazık ya

• ⭐⭐⭐⭐

ben gittim gideli Fethiye ne kadar değişmiş ya 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yok artık insallah vurmazlar yazık ya

vuracaklar. insancıl mı değil ama gerekli mi şahsen gerekli çünkü o ateş çok farklı boyutlara gidiyor şuan.

• Geçtiğimiz yıl Avustralya hükümetinin ülkedeki yerel türleri yok eden vahşi kedileri öldürmek için zehirli sosis kullanacağı açıklanmıştı. Ülke 2020'ye kadar 2 milyon kediyi öldürme sözü vermişti. Düzeni kim bozuyorsa onu ortadan kaldırıyorlar sistem bu şekilde yürüyor.

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yazık günah bu aç gözlülük nereye kadar bilmiyorum

Devlet milleti, millet milleti kazıklamak zorunda bu zincirde...

• ⭐⭐⭐

@Rhonster yaa teyzesinin sen ne gördün ki😀

• ⭐⭐ Yasaklı

@Yunus-Tilki yerel turleri York edeni ortadan kaldirma Hmm Bence kendi sarikafalilarindan baslasalar XD

• ⭐⭐ Yasaklı

@semavi niye olsunki boyle? Normalmi bu? Sonra ulke Coker bugunku gibi.Ahlak Sanat ahilik biter.durust insanlar kacacak yer ariyor. Tanri insan hakki yiyen ates yemis olur diyor.madem herkes bu kadar musluman neden bu pislik dolayli olarak hos gorunebilirki.Bizler odunum bile egri olmasin diyen pir sultanin soyu.Bu rezillikleri Kabul edemez.Tanri aklimizi muhafaza etmemize yardim etsin Amin.yani bir Turk olarak kapikulenin otesine ciktik benzin Eu vatandasina 2 sana 3 patlatir bizim millet kafir edebiyatini

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi niye olsunki boyle? Normalmi bu? Sonra ulke Coker bugunku gibi.Ahlak Sanat ahilik biter.durust insanlar kacacak yer ariyor. Tanri insan hakki yiyen ates yemis olur diyor.madem herkes bu kadar musluman neden bu pislik dolayli olarak hos gorunebilirki.Bizler odunum bile egri olmasin diyen pir sultanin soyu.Bu rezillikleri Kabul edemez.Tanri aklimizi muhafaza etmemize yardim etsin Amin.yani bir Turk olarak kapikulenin otesine ciktik benzin Eu vatandasina 2 sana 3 patlatir bizim millet kafir edebiyatini

Vatandasa inanilmaz vergiler yukle, inanilmaz zamlar inanilmaz cezalar.... Rezalet bir vergi sistemi vs vs...

Kasa hic bir zaman kaybetmez derler kumarda...

Devletin kasasi kaybetmek istemez. Ustelik elinde kolluk kuvvetleri zabita vs hersey var... Yani kaybetmemek icin her yolu dener...

Vatandasta kasasina kaybettirmek istemez... Devlet gaddar olursa her acigi kollar ve kasasini korur... Devlet citayi ne kadar uste koyarsa vatandasta o kadar uste koyacaktir kazanc citasini... Gecen bir forumda ikinci el fiyatlari cildirdi diye tartisma vardi arabalarda... Kimisi keyfi ilanlar falan demis... Durum basit halbuki... Makas fazla... Eskiden 5-40 bin arasinda olan C segmenti arac makasi suan 15-150 arasinda geziyor... Vatandas 'devlete' ayak uyduruyor...

Senin soru yonelttigin mesaji Tasvip icin yazmadim ... Normallesen bir durum olma yolunda anlaminda yazdim. Tasvip etmem mukun degil...

Sahsi durumumu aciklayayim. malum arabarla ilgili birisin... HErkes 'mercedes bakimi pahalidir, toyota ucuzdur' der burada... KOCA BIR YALAN bazi durumlarda...

Mercedes yag fazla alir... Kalaninda ise parcalar yakin fiyatli...

Mercedes ML550 8 silindir aracin buji degisim Lexust RX yada Highlanderdan falan daha kolaydir...

Ben genellikle sattigim araclara hizmet verdigim icin 'buji degisimi' fiyati veriyorum ve hangisi daha uzun suruyorda ona daha cok charge ediyorum... Yani mercedese Toyota'dan daha ucuz!!!

Bu tarz durumlari ise asla Tanri, Allah , din vs uzerinden aciklamam... Bir kisi bana dindarligini hissettiriyorsa bana goe dindar degil dinbazdir... Ticaretinde dini olmaz benim gozumde. Ahlaki olur...

(Sana hitaben yazmadim yanlis anlama)

• ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Yunus-Tilki yerel turleri York edeni ortadan kaldirma Hmm Bence kendi sarikafalilarindan baslasalar XD

bazen çok temiz saçmalıyorsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |