Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• houston IAH sorun cıkarır mı?kutulardan tek tek çıkarıp valize koysak?

• 2+2 yapın fazlası yasak ama riske girerim sorun olmaz diyorsanız, üstüne ekleyebilirsiniz.

• 4 yeterli zaten 🙂 teşekkürler @Nothing-Man

• Abd de en mantıklısı e-sigara amazondan baktım 10-15 $ kalem gibi çekip çekip cebine koyarsın hem sigara dumanı gibi rahatsızda etmez dikkatte çekmez hem bütçe dostu

• @Mrfirat ÇOK PATLADI ODA SIKINTI OLABİLİR

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Amerika da Sigara içmek ve Sosyal yaşam

@Mrfirat ÇOK PATLADI ODA SIKINTI OLABİLİR

paşa ben geçen sene çok sattım bir tane geri dönüş olmadı. o patlayanlar yan sanayi orjinal değil yani. mesela benim sattıklarımın hepsinin barkodunu kendi sitesinden girip doğruluyorsun. patlıyan sigaraların fiyatları orjinale göre düşük yani orjinal 1000 tl ise yan sanayi olanın 400 küsür. ben hala kullanıyorum sıkıntı yok

• @Oktay-İbiş ABİ ONU DA MI SATIYORDUN 🙂 BU İLAÇ NE OLDU ÖNCELİK O, OLMADI ELEKTRONİK SİGARA DA DÜŞÜNÜRÜZ 😃 19 KASIMDA RANDEVUM ÖNÜMÜZ DEKİ SALI

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Amerika da Sigara içmek ve Sosyal yaşam

@Oktay-İbiş ABİ ONU DA MI SATIYORDUN 🙂 BU İLAÇ NE OLDU ÖNCELİK O, OLMADI ELEKTRONİK SİGARA DA DÜŞÜNÜRÜZ 😃 19 KASIMDA RANDEVUM ÖNÜMÜZ DEKİ SALI

ilacı hanım alıcak ben yorum yazıcam onun içinde 🙂 geçen sene baya bir satmıştım talep olunca o işede girdik 🙂 ama benim sattığım cihazlar ve likitler hep orjinaldi 🙂

• valiz deneyimimi anlatayim...4 karton duty free den sigara aldim extra viski ve cikolata da aldim 🙂 elimde canta ile houston rahatca girdim.houston form doldurma v.s. yok.cok rahat bir havaalani.donuste newyork tan dondum.newyork daha rahatti.Turkiye den amerikaya cikmak cok zordu.heryerde guvenlik heryerde...
    Turkiye ye giriste zaten sabahin koruydu...cok cok yol yurudukten sonra rahatca cikisi yaptik...

• deneyimim kasim ayindaydi...

• yardimci arkadaslara tesekkur ederim...

• Bugün Amerikan İngilizcesi konusunda yeni bir şey daha öğrendim. Arkadaşım Tim benden bizim mahallemizdeki sinekli bakkaldan bir adet sigara satın almami istedi. Yanlış duymadınız bir paket değil sadece 1 adet sigara. Sigara icmeyi veya kullananlarla aynı mekanı paylasmayi sevmem vede aracılık da etmem .Ancak Timin hatırını kiramadim. Zaten yolumun ustunde olduğu için bizim bakkalada ugradim. Normal İngiliz İngilizcesi ile bir adet sigara istedim. Bakkal ilkönce bana bir baktı ve hangi lehcede ingilizce konuştuğumu sordu. Bende İngiliz ingilizcesinde olduğunu söyledim.Bu tek sigaranın isteme bir yordamı varmış burada . “I'm gonna get me a loosie”
    Anlamı ABD de tek bir sigara satın alma için kullanılıyormuş. Single one veya loosie demeniz gerekiyormuş .
    Burada insanlar tek bir sigaraya 50 cent vererek sigara icimini azaltmislar. Kaçak sigara icimini de önleme yönüne gitmişler. İlginç bir uygulama.

• Amerika`dayken hic bu sigaraya soguk bakan, dislayan insanlara denk gelmedim... Tanistigim herkes sigara iciyordu, isveren, dukkan muduru ve dukkandaki elemanlar dahil... Bolgeden bolgeye cok degisiyor tabii sigara fiyatlarinin da cok alakasi olduguna inaniyorum...
    Havaalanlarinda disarida sigara icerken tek sigara icin bir hatta iki dolar teklif edenler, sokakta yuruyerek sigara icince yanindan gecen herkesin ama herkesin bir tane de bana verebilir misin diye durdurup sormasi falan... (ozellikle Venice Beach taraflarinda basima gelmisti bu, cogu da evsizdi bu kisilerin)
    Hatta San Francisco havaalaninda 40 yaslarinda bir kadin gidip gelip 4-5 kere israrla sormustu artik korkup havaalaninin icine kacmistim...

• Sigarayı champix(pfizer) ile bırakmıştım.çok güzel günlerdi Ancak 3 sene sonra depremden dolayı tekrar başladım maalesef. Tekrar bırakmayı çok istiyorum ama champix toplatıldı 😞 yalnız içimi biraz rahatlatmaya çalışıyorum amerikaya gittiğimde yine öyle bir sigara bırakma ilacı champix eşdeğerinde bir ilaç yapmışlardır diye düşünüyorum ve bırakacağımı umuyorum. Var mı öyle sigara bırakma ilaçları

• @LordBolton benim calistigim sirkette boyle bir sorun gormedim ama. ama sigara icmek icin taaa isyerinin disina cikip orda icip geri geliyorsunuz. bunu yapanlar var tabii ki ama sirf bu yuzden molalarimi yurumekle gecirmeyeyim diye once sigarayi azaltmama sonra ise sigarayi birakmama yardimci oldu.

ozetle yasak yok ama yasakla esdeger gibi.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 17
  • 10
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |