DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @EfeNevada, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Deniz-Kaya Evet esinizin size sponsor olabilmesi icin devletin belirledigi minimum maasin 125% inden ustunde olmasi lazim. Eger destek alirsa bu daha da zorlastirabilir. Esiniz disinda baska bir finansal sponsor bulmaniz gerekebilir.

Merhaba. Eşimin geliri yeterli seviyede ama hala belli yardımları alabiliyoruz. Yani burada temel esas eşimin geliri ise sorun olmaması lazım. Ama hükümetten aldığı desteklere bakıyorlar mı acaba?

• merhaba benim I-485 dosyam onaylandi. GC da basilmis gozukuyor sistemde. benim Sorum seyahat ile alakali soyleki ben universitede egitim aliyorum turkiyeye gidip gelmem gerekecek 4-5 ay kadar turkiyede/fransada kalip sonra amerikaya geri gelsem 1 ay kalsam ve tekrar 4-5 ay turkiyede/fransada kalsam gc acisindan bir sorun yasatiyor mu? 6 ay kurali duymustuk. bu kural bir yil icinde 6 aymi yoksa tek seferde 6 ay mı bilen biri yardimci olabilir mi? simdiden tesekkurler

• @YlimazzYilmazz bu değişkenlik gösteriyor sanırım ama arkadaşıma biyometrikten bir hafta sonra çalışma izn geldi.

• merhaba,
    Daha önce soruldu ise kimsenin zamanını almayayım dedim ama daha önce benim durumum ile ılgılı bir soru goremedım. şimdiden bilgi veren arkadaşa cok teşekkür ederim.
    ben Türk vatandaşıyım eşim ABD vatandaşı ve 4 yıllık evliyiz, Türkiye de evlendik ve Türkiye'de yasıyoruz. eşim 10 yıldır ABD ye gırıs cıkıs yapmamıs.Daha önce Seyahat amaçlı benim ıcın 10 yıllık ABD vizesi aldık ama giris cıkıs yapmadık ben o zaman çalışıyordum. sımdı abd ye yerlesme kararı aldık.esım abd den emeklı.sımdı ben abd ye benim tursıt vızem ıle girsem ve green card başvurusu yapsam mı mantıklı yoksa buradan mı başvuru mantıklı olur.esım sponsor olacak ama maddi olarak yeterli olmaz ıse orada esımın işyeri olan arkadaşları var ve benim ıcın sponsor olacaklarını söylediler. sizce nasıl bir yol izlemem gerek
    sımdıden bılgı ıcın cok tesekkurler

• @Deniz-Kaya Sikinti olabilir bir avukata sormanizi tavsiye ederim. Cunku teoride sizi finansal olarak destekleyebilecegini soyluyor basvuruda ama devletten yardima basvuruyor.

• @duygusen sistemde 3 hafta gozukuyordu her gun degisiyor.2 ay oluyor ertesi gun tekrar 3 haftaya dusuyor, anlamadim vallahi .

• @Fatma-Antalya Sizin durumunuza çok benzer bir arkadaşım turist vizesiyle gelip işlemleri buradan başlattı.Avukatsız ilerleyebileceğiniz kadar basit işlemler

• @Candemir-Candemir oncelıkle cevap ıcın cok tesekkurler.genel yazılanları okuyunca moralım bozulmustu sızın cevabınız cok mutlu ettı tekrar tesekkurler.kısmet artık diyerek gideceğiz .
    ABD de eşyalı ev ve araç kiralayalım başvurunun gidişatına göre olumlu olursa normal ev kıralayıp arac alır, yerleşik düzene geçeriz dıye duşunduk.
    acaba o tanıdıklarınız nasıl bır yol ızledı hıc bir bilginiz var mı acaba
    tekrar cok tesekkurler

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba biyometrik randevusundan bir hafta sonra çalışma izni geldi ( 2 gün önce) ancak seyahat izni için de başvurulmuştu ona cevap gelmedi. Çalışma izni ile seyahat iznine aynı anda başvurulmuştu. Sizce seyahat izni ne zaman gelir?

• @duygusen Degisiyor valla ama yakin zamanda gelir gelicekse yoksa bazi basvurularda greencarddan sonra red geliyor greencardi aldiginiz icin.

• @YlimazzYilmazz biz sistemden bakmamıştık o yüzden kıyaslayamıyorum. İnşallah sizinde bir an önce gelir

• @duygusen insallah,cok tesekkur ederim.Herkese iyi sanslar.

• @EfeNevada Dosyanızı aktif olarak inceliyoruz , şuan olumsuz bir durum yok diyor .

• @Fatma-Antalya ABD de ev kiralama olayı kolay değil.Eşinizin kredi skoru iyiyse sorun değil ama skorunuz yoksa ya da kötüyse kiralamak zor olabiliyor.Bazı ev sahipleri yıllık peşin istiyor ya da abd li olmayan ev sahiplerine denk gelirseniz onlar biraz daha esnek.Araba kiralamak mantıklı da mantıksız da, eğer yeterli peşinatınız varsa temiz sorunsuz araç alıp kirayla uğraşmayabilirsiniz

• @Fatma-Antalya onlar direk kredi skoru olduğu için ev kralayıp sıfır araçlarını aldılar.Çünkü başvurularının onaylanmama gibi bir ihtimali sıfıra yakın.9 yıllık bir evlilik olduğu için

• @Fatma-Antalya ben söylediğiniz gibi yaptım.turist vizesi ile girdim ve Abd den başladım işlemlere.

• @Candemir-Candemir cok tesekkurler.bılgı ıcın

• @seznec merhaba;
    cok teşekkürler bilgilendirme ıcın,sormak ıstedıgım bır konu daha var bılgı verirseniz çok sevınırım.
    ABD ye gırıs yaptıktan sonra hemen green card ıcın başvuru yapabilir mıyım, bugün bır avukat ıle görüştüğümde gırıs yaptıktan 3 ay sonra başvurmanız gerekmekte diye bilgi verdi. Avukatlık ücretleri de epey yüksek 3000 dolar mıs 😞
    sız nasıl bir yol ızledınız bılgı verirseniz cok mutlu olurum tekrar teşekkürler.

• @Candemir-Candemir esımın arkadaşının kiralık evleri mevcut onlardan uygun olan var ıse kiralamayı dusunduk,dedıginız gıbı satın almak daha mantıklı gidişatın nasıl olacağını bılemedıgımız ıcın oncelıkle kiralasak mı dıye dusunduk ama her gun her bir bilgide planlar degısıyor.hayırlısı artık bazen ne mantıklı bilemiyor insan,o yüzden başka bakış açılarına ıhtıyac duyuyor tekrar bilgi ıcın cok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |