Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Semihmete, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Bizde Houston düşünüyoruz.Tanıdık falan yok uçağa binip gelecez hanımla , tanıdık olmayınca yapacak birşey yok. Gelince @semavi kadir beyden bir araba alıp şehri gezip bir ev tutarız artık 🤷♂️Plan bu şimdilik.Topa gelişine vuracaz artık ne yapalım 🤷♂

Tanidik olsa ne olur olmasa ne olur... Dusunce olarak hazirlikli geliyorsaniz cozulur hersey... Forum sakinleri ve ben (vaktim elverdigince) zaten ilk geliste yapacaklarinizi az cok anlatiyor yada organize ediyoruz... Sonra evde is bekleyip cani sililiyor insanlarin... Acaba isleri zorlastirsak mi 😃 Bize yapmadilar bizde onlara yapmayalim desek mi 😃

Hocam hayat boyunca hiç sevap işlememiş olsanız bile şu yaptığınız yardımlar sayesinde kazandığınız sevaplarla cennete girersiniz valla. İnsanlar bilinmeyene adım atarken o kadar strese giriyor, baskı altında ve umutsuz kalıyor ki , bir nefes ve ışık alıyorsunuz. Tek sizin değil Ailenizin her bireyinin işi gücü rast gitsin valla.

Sevgiler....

• @knnrn, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Dscrt, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Bizde geleli daha 1 ay olmadı ama istanbuldan sonra Houston Bi sıkıcı geldi.. Ne bileyim Bi sosyallık yok gibi.. Galiba Evden işe, işten cıkıp, yemek alıp evde yemek galiba hayatları.. Yani cok cok yeniyiz o yüzden bişey diyemiyorum ama miami veya losangeles gibi canlı değil.. Ama yasaması kolay, iş imkanı fazla, maddi acıdan iyi bir başlangıc yapılacak Biyer.. Bakalım zamanla severiz inşallah bizde

Cuma-Cumartesi aksamlari Midtown tarafina gidin bakalim canli mi degil mi gorun 🙂
    Ayrica haftasonu populer yerlere, parklara, Rice Village'e, Galleria'ya gidince adim atacak yer bulunmuyor. Is cikis saatinde tabii ki herkes evine gitme derdinde oluyor.
    Ben 2009 yilinda 3 ay Houston'da kalmistim ve ayni sizin gibi dusunuyordum. Insanlarin nerelerde takildiklarini gordukten sonra fikrim degisti.

Uber yaptim... Fena kayniyor oralar 🙂

Haftasonuda etkinlikler cok evet.. Cok guzel oluyor...

• @Hawkerx, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

skı altında ve umutsuz kalıyor ki , bir nefes ve ışık alıyorsunuz. Tek sizin değil Ailenizin her bireyinin işi gücü rast gitsin valla.

Hep soyluyorum... Forumda devam ediyorum... cunku buradan ve buradaki arkadaslardan cok sey edindim... Borcumu oduyorum bir nevi... Yaptigimiz seylerin bir cogu cok buyuk seyler degil aslinda... Sadece 'aman be banane' demiyor burada ki bir cok arkadasimiz... bizim icin detay olan seyler yeni gelenler icin cok onemli olabiliyor...

Bu arada Houstona geri donelim... Sabah bogucu, nemli ve sicak bir hava... Oglen gelen ruzgarla usuduk bir anda 🙂

• Merhabalar bir sorum olacaktı houstonda iş bulma konusunda nasıl bir yol izlemeliyim ingilizcem var çok ileri düzeyde olmasada.Önere bileceğini bir site var mı ?

• @irem-begum indeed'ten iyisi yok diye biliyorum çünkü bütün sitelerin iş ilanlarını hepsini bir arada gösteriyor.

• Employment companies...

• Bu arada, Ocak ayinda birkac gunlugune is nedeniyle Houston'da olacagim. Bu ikinci gidisim olacak. Izlenimlerimi paylasirim sonra.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irem-begum, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhabalar bir sorum olacaktı houstonda iş bulma konusunda nasıl bir yol izlemeliyim ingilizcem var çok ileri düzeyde olmasada.Önere bileceğini bir site var mı ?

Nasıl bir iş aradığınıza göre değişir. Ben olsam kapısında "Join us", "Help wanted" vb yazan yerlere şahsen gidip başvuru yapardım. Marketler, giyim mağazaları, kargo şirketleri sürekli eleman arıyor.

• ⭐⭐

@irem-begum Craiglist bu konuda cok kullanisli.

• @knnrn bakalım keşfedicez inşallah.. Teşekkürler bilgi için..

• @Semihmete çok doğru demiş @semavi bey tanıdık olsa ne olur, buraya gelince inanın bu formdan daha çok bilgi öğrenip işlerinizide tek başınıza hallediyorsunuz ve yalnızsınız, keşke bizimde tanıdığımız olmasaydı, ozaman belkide houstona gelmezdik 😅

• @bsk 😂😂 niye ya ! O kadar kötümü Houston

• @Semihmete bu göreceli bir kavram, aslında burada yaşadıklarımı yazmak istiyorum ancak olumsuz şeyler yazıp insanlara negatiflik yüklemekte istemiyorum :)çok defa yazıp sildim yazmakmı iyi yazmamak mı bilemedim, iş anlamındada ne beklendiğinize bağlı, bikere ABD ye gelmiş gibi değilsiniz şahsen ben öyle hissettim hatta eşim ABD nin bi çok eyaletini yerini görmüş birisi o bile hiç bi yer böyle düzensiz, çirkin görünümlü plansız değil diyor, gerçekten çirkin bi şehir diyebilirim, (tx diğer şehirleri çok daha güzel diyorlar henüz görmedik) Houstona gelecekseniz benim tavsiyem houston merkez yerine daha planlı yerlerde başlayabilirsiniz, katy gibi sugarland gibi hatta benim en beğendiğim yer oldu şimdilik woodlands gibi... merkezdede en beğendiğim yerler west university ve heights oldu, biz midtownda oturuyoruz, burasıda fena değil ancak diğer yerler daha güzel ve kira anlamında daha uygun, ayrıca çok fazla göçmen alan bir yer göçmen gelenlerin bizler gibi ilk adımı olduğundan bu bi anlamda iyi gibi gelsede biZe eksisi daha çok oldu açıkcası, ucuza eleman çalıştırma olayına dönmüş.Ki eşimde bende 4. Ayımızda sigortalı işler bulduk ofis içerisinde işler olmasıda bizi motive etti bi yerde, fakat herşey iş bulmak demek değil.. burda ilk olarak herkes işe odaklanıyor, bence burda edineceğiniz arkadaşlıklar, psikolojiniz daha önemli, psikolojik olarak iyi olduğunuzda saati 10-15 dolardan kazandığınız 3-4 bin dolar sizi mutlu eder, akşam gelirsiniz kahvenizi sevdiğiniz insanlarla içersiniz haftasonları plan yaparsınız, hiç bişey olmasa çıktığınızda suyu doğası güzel biryerler görürsünüz, houston bu olaydan tamamen uzak gibi anladığımız kadarıyla, birileriyle tanışıyorsunuz, arıyorsunuz soruyorsunuz hadi şunu yapalım falan filan hep bi bahaneler bilmem neler ozaman hissediyorsunuz ki insanlar birbirinden kaçıyor, pardon ama iki işsiz birbirine napabilirki işindenmi edicem, çelmemi takıcam, senden mi faydalanıcam, işine taşmı koyucam...aman trde kaçtım burda türke bulaşmayayım falan modu olmuş, he evet amerikalılarda kollarını açtılar bizi bekliyorlar :)))) bunlar belkide tr de insanlara öğretilen psikoloji bilemiyorum. herkes yalnızlığa alışıyor burda galiba, yeri geldiğinde mutluluğunuzu yada üzüntünüzü paylaşacağınız kimse yok, o yüzden daha canlı güzel ve ucuz olan yerlere bakmanız benim kendimce nacizane fikrim cocugunuz olmamasıda bir avantaj sizin için, en azından kapıdan cıkınca bi canlılık, bi yürüyüş havası bi doğa görürsünüz, Çok az insan ya ben geldim kimse yardımcı olmadı ben yardımcı olayım erdemine sahip burada emin olun, umarım karşınızada o insanlar çıkar, burda yalnızsınız sıfırdan başlıyorsunuz.. biz bir yandanda kendi işlerimizle ilgili işlere bakıyoruz başka eyaletlerde ve şehirlerde olurda iş bulabilirsek buradan gittiğim zaman birdaha gelmeye gerek duymayacağım bir şehir, houston merkezden bahsediyorum bu arada, ABD nin başka eyaletlerini görenler ve burayı görenler nedemek istediğimi daha iyi anlamışlardır diye düşünüyorum. Hayatınıza nerede başlarsanız orada şekillenir geçici işleri heryerde bulabilirsiniz, (market, lyft, avm, satış vb) ucuzluksa cocugunuz yoksa miamidede orlandodada ne bileyim bostondada calısıp yaşayabilirsiniz, hergün dısarda yemek yemediğiniz sürece planlı olduğunuz sürece heryerde yaşayabilirsiniz, çocuk işin içine girince sanki bir ev daha gecindiriyor oluyorsunuz çünkü, eğer işiniz yoksa, size işle ilgili gerçekten ön ayak olacak birisi yoksa şahsen ben tavsiye etmiyorum houstonu.. düşünün ki bizim tanıdıklarımız arkadaşlarımız olmasına rağmen benim düşüncem bu..daha neler var yazacak ama eminim yazsam bir sürü şey yazarlar altına, evet herkes aynı değil, herkes aynı şeyleri yaşamıyordur vs tabiki...dediğim gibi bunlar göreceli şeyler, beklentiler, benim burda edindiklerimde malesef böyle.. 4 sene önce bostona gelmiştim tr ye dondugumde neden geldim tr ye demiştim şimdi houstona geldim ya benim gördüğüm ABD bu değil diyorum 😅

• @semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Hawkerx, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

skı altında ve umutsuz kalıyor ki , bir nefes ve ışık alıyorsunuz. Tek sizin değil Ailenizin her bireyinin işi gücü rast gitsin valla.

Hep soyluyorum... Forumda devam ediyorum... cunku buradan ve buradaki arkadaslardan cok sey edindim... Borcumu oduyorum bir nevi... Yaptigimiz seylerin bir cogu cok buyuk seyler degil aslinda... Sadece 'aman be banane' demiyor burada ki bir cok arkadasimiz... bizim icin detay olan seyler yeni gelenler icin cok onemli olabiliyor...

Bu arada Houstona geri donelim... Sabah bogucu, nemli ve sicak bir hava... Oglen gelen ruzgarla usuduk bir anda 🙂

Abi inşallah biz gelene kadar borcunu ödememiş olursun 😊

• @bsk böyle cesur yazılar olmasada forum olmaz zaten, teşekkür ederim katkınız için, bazı şeyler zaman içerisinde değişir, belkide değişmez

Benim sizin yazınızdan anladığım ilk günlerde iyi insanlar ne kadar etrafınızda olursa o kadar iyi olur(mümkünsede Türkçede konuşsun)

Veya şehir çok güzel olacak ki, insan bari bunun için çabalayalım desin(yıllardır bizim İstanbul için dediğimiz gibi)

• @bsk Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

• @bsk, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Semihmete bu göreceli bir kavram, aslında burada yaşadıklarımı yazmak istiyorum ancak olumsuz şeyler yazıp insanlara negatiflik yüklemekte istemiyorum :)çok defa yazıp sildim yazmakmı iyi yazmamak mı bilemedim, iş anlamındada ne beklendiğinize bağlı, bikere ABD ye gelmiş gibi değilsiniz şahsen ben öyle hissettim hatta eşim ABD nin bi çok eyaletini yerini görmüş birisi o bile hiç bi yer böyle düzensiz, çirkin görünümlü plansız değil diyor, gerçekten çirkin bi şehir diyebilirim, (tx diğer şehirleri çok daha güzel diyorlar henüz görmedik) Houstona gelecekseniz benim tavsiyem houston merkez yerine daha planlı yerlerde başlayabilirsiniz, katy gibi sugarland gibi hatta benim en beğendiğim yer oldu şimdilik woodlands gibi... merkezdede en beğendiğim yerler west university ve heights oldu, biz midtownda oturuyoruz, burasıda fena değil ancak diğer yerler daha güzel ve kira anlamında daha uygun, ayrıca çok fazla göçmen alan bir yer göçmen gelenlerin bizler gibi ilk adımı olduğundan bu bi anlamda iyi gibi gelsede biZe eksisi daha çok oldu açıkcası, ucuza eleman çalıştırma olayına dönmüş.Ki eşimde bende 4. Ayımızda sigortalı işler bulduk ofis içerisinde işler olmasıda bizi motive etti bi yerde, fakat herşey iş bulmak demek değil.. burda ilk olarak herkes işe odaklanıyor, bence burda edineceğiniz arkadaşlıklar, psikolojiniz daha önemli, psikolojik olarak iyi olduğunuzda saati 10-15 dolardan kazandığınız 3-4 bin dolar sizi mutlu eder, akşam gelirsiniz kahvenizi sevdiğiniz insanlarla içersiniz haftasonları plan yaparsınız, hiç bişey olmasa çıktığınızda suyu doğası güzel biryerler görürsünüz, houston bu olaydan tamamen uzak gibi anladığımız kadarıyla, birileriyle tanışıyorsunuz, arıyorsunuz soruyorsunuz hadi şunu yapalım falan filan hep bi bahaneler bilmem neler ozaman hissediyorsunuz ki insanlar birbirinden kaçıyor, pardon ama iki işsiz birbirine napabilirki işindenmi edicem, çelmemi takıcam, senden mi faydalanıcam, işine taşmı koyucam...aman trde kaçtım burda türke bulaşmayayım falan modu olmuş, he evet amerikalılarda kollarını açtılar bizi bekliyorlar :)))) bunlar belkide tr de insanlara öğretilen psikoloji bilemiyorum. herkes yalnızlığa alışıyor burda galiba, yeri geldiğinde mutluluğunuzu yada üzüntünüzü paylaşacağınız kimse yok, o yüzden daha canlı güzel ve ucuz olan yerlere bakmanız benim kendimce nacizane fikrim cocugunuz olmamasıda bir avantaj sizin için, en azından kapıdan cıkınca bi canlılık, bi yürüyüş havası bi doğa görürsünüz, Çok az insan ya ben geldim kimse yardımcı olmadı ben yardımcı olayım erdemine sahip burada emin olun, umarım karşınızada o insanlar çıkar, burda yalnızsınız sıfırdan başlıyorsunuz.. biz bir yandanda kendi işlerimizle ilgili işlere bakıyoruz başka eyaletlerde ve şehirlerde olurda iş bulabilirsek buradan gittiğim zaman birdaha gelmeye gerek duymayacağım bir şehir, houston merkezden bahsediyorum bu arada, ABD nin başka eyaletlerini görenler ve burayı görenler nedemek istediğimi daha iyi anlamışlardır diye düşünüyorum. Hayatınıza nerede başlarsanız orada şekillenir geçici işleri heryerde bulabilirsiniz, (market, lyft, avm, satış vb) ucuzluksa cocugunuz yoksa miamidede orlandodada ne bileyim bostondada calısıp yaşayabilirsiniz, hergün dısarda yemek yemediğiniz sürece planlı olduğunuz sürece heryerde yaşayabilirsiniz, çocuk işin içine girince sanki bir ev daha gecindiriyor oluyorsunuz çünkü, eğer işiniz yoksa, size işle ilgili gerçekten ön ayak olacak birisi yoksa şahsen ben tavsiye etmiyorum houstonu.. düşünün ki bizim tanıdıklarımız arkadaşlarımız olmasına rağmen benim düşüncem bu..daha neler var yazacak ama eminim yazsam bir sürü şey yazarlar altına, evet herkes aynı değil, herkes aynı şeyleri yaşamıyordur vs tabiki...dediğim gibi bunlar göreceli şeyler, beklentiler, benim burda edindiklerimde malesef böyle.. 4 sene önce bostona gelmiştim tr ye dondugumde neden geldim tr ye demiştim şimdi houstona geldim ya benim gördüğüm ABD bu değil diyorum 😅

Paylasiminiz icin tesekkurler! Benzer dusunceleri ve hatta biraz daha agir ve genis detaylarla, daha once Houston'da 3 yil yasamis olan bir Turk arkadasimdan da duymustum.

• @MySea daha yazılacak çok şey var, şehirle ilgili çok detay var aslında, şehrin temizliğinden, kreşlerden, okullardan, parklardan(Parklarında yavru yılanlar var mesela), çocuklardan, eğitimden, işyerlerinden, bu 4 ayda ne kadar tecrubelenilirse okadar tecrubelendim diyebilirim, o yüzden bana göre TX demiyorum çünkü diğer şehirleri için güzel diyorlar, Houstona gelmek ayrı ABD ye gelmek ayrı diyeyim 🙂 Burayıda tecrübe etmiş olduk. @Muhtaradana aynen öyle çok doğru anlamışsınız, dediğim gibi bu tamamen beklentiyle alakalı, zamanla değişir elbetteki, 1 yıl sonra hayatımızda çok iyi insanlarda olacaktır, ancak ilk zamanlar en önemlisi, bizlerde aslında ona göre şekilleniyoruz. belkide ben fazla sosyal bi insan olduğum için beklentim biraz daha iş olayından insan olayına kayıyor bilemiyorum 🙂 yinede yılmak yok yola devam💥

• Yazilarinizdan anladığım 🙂

Biz sugar Land de yaşadığımiz için, artık Houston lafini kullanmayalım , ayrı anlamlara çıkıyor çünkü... 🙂

Çocuklarım parklardan çıkmıyor... Bir kere bile yılan göremediler...

Midtown downtown civarı bir cok aile için makbul yerler değil ... Ben çocukları olanlara onermiyorum o tarafları... Woodlands gibi uzak yerlerde de iş imkanları kısıtlı yeni gelen ve özellikle aile yad ingilizce handikapi olanlar için...

Houston un genel anlamda Amerika olmadigina katılıyorum... Detroit Orlando Iowa New York vs gidebildim henüz... Fiziksel ozelliklere mantigimi ekledigimde Houston ağır bastı... Hala da basıyor ... Gelecekte ne olacağı bilinmez...

Biz hemen her boslugunuzda aile dostlarıyla buluşuyoruz. En sevdiğim yanı bu buranın... Başımıza kötü bir olay geldi, 15-20 gün dönüşümlü yemek getidi çevremizdeki aileler ... ( Aman turklerden uzak durun diyenlerden uzak durmam için bir sebep daha)

Vaktiniz olursa yolunuz düşerse beklerim...

Selamlar

• @semavi kesinlikle cok haklısınız sugarland katy vs houstona eklenmemeli zaten bende bu sekilde belirttim merkez olarak 🙂 yeni geleceklerin hayatlarına orada başlaması daha bi sıcak geliyor banada, biz malesef tanıdıklarımız var diye burayı tercih ettik😅, kira kontratımız biter bitmez eğer işler hala houstonda devam ediyorsa bizlerde merkez dışına çıkacağız,ne kadar güzel aile dostu edinebilmişsiniz darısı bize diyelim yinede ben artık umutsuz olsamda bu konuda 😅 Woodlandsi çok beğendik, özellikle ben yeşili ve suyu en çok orada gördüğüm için geldiğimden beri ekstra bir artı oldu, bi kaç okulda gezdik, ev fiyatlarıda iyiydi, dediğiniz gibi iş imkanı kısıtlı olabilir, biz bi kaç işe başvurduk (eşim inşaat mühendisi) ben kendi işimi kurmak istiyorum planlıyoruz, dogru yer doğru zaman eşimin inşaat mühendisi olarak nerede iş bulacağına bağlı, gönül daha güzel eyaletleri istiyor tabikiii ama :))) biz oturduğumuz yerden memnunuz, apartmanla yada cevremizle hiç sıkıntımız olmadı, birde sugarland katy vs yerler houstonun genelinden (okul, park, avm vs her anlamda) daha güvenli araştırdığımız ve gördüğümüz kadarıyla.. İnşallah yolumuz düşerse tanışmak dileğiyle.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |