Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar arkadaşlar ,Bulduğumuz sponsor evliyse ve eşi çalışmıyorsa yine de eşinin de ı134 formunu doldurması gerekiyor mu acaba? Yoksa aynı i134 formuna eside imza mi atıyor ?

• Bu ileti silindi!

• Anne ve Baba greencardli olarak amerikada ikamet ediyor, 2 yetiskin evlenmemis cocuga istek yapmak istiyorlar joint sponsorluktan yararlanarak. Bu durumda household size hesaplanip sponsorlugun paylasilmasi konusunda kafa karisikligi yasiyoruz. Annenin I-864 formunda household size: 2 cocuk + 1 kendisi + 1 esi = 4 kisi totalde. Fakat:
    Babanin I-864 formunda (joint sponsor olarak) household size: 1 kendisi + 1 esi = 2 kisiye sponsor olmasi durumunda, Sonuc anne=2 cocuga ve Sponsor baba=2 kisiye(kendisi ve esine) seklinde dagilim mi gerceklesiyor?
    Yoksa anne: 1 cocuk + 1 kendisi + 1 esi = 3 kisi , baba(joint sponsor): 1 cocuk + 1 kendisi + 1 esi = 3 kisi (ama bu durumda esleri sayarken mukerrerlik oluyor)?

Simdiden cevap icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222 konsolosluk sizden sponsor talep etmeden neden sponsor süreci yürütüyorsunuz?

• @gucarslan ben tiranda gireceğim , i 134 istiyorlar Gürcan hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222 anladım.. lütfen imzanızada tiran'ı belirtin.
    eş I-134 doldurmasına gerek yok ama formu imzalamalı.

• @crazycells bir sorum olacak.

Ben dünyaca iyi bilinen bir Türk şirketinde 5 yıldır çalışıyorum, ABD vatandaşıyım. Şirket remote çalışmaya izin veriyor ABD, Almanya gibi yerlerde çalışanlarımız var ve hatta bununla ilgili bir mektup yazıp maaşımın dolar olarak kaç lira olduğunu verebilir, yani işim ABD'ye gitsem dahi devam edecek.

Ayrıca hesaba yatan depositleri dolara çevirip bu paranın nereden geldiğini de gösterebilirim. Expat olmama rağmen her yıl tax return'de aldığım maaşı beyan ettim ve transkriptleri var ama tabi ki bunlar Foreign Earned Income olarak gösteriliyor ve w-2 ları yok (yerine bordo gösteirilebilir mi?).

Eşim için I-864 doldururken bu işin gelirinin devam edeceğini, son 3 yıldır bunu tax olarak beyan ettiğimi, remote employment and salary letter'ı, bankada son 1 yılda yatan paraların dökümünü gösterip (yaklaşık $17000 yıllık yapıyor) geriye kalan 7 8 bin doların (2 kişilik household) 3 katı parayı Amerikan ve Türk hesaplarından gösterip, üzerine Türkiye'de benim olan 72000 dolarlık evin tapusunu expertiz onaylı olarak asset olarak göstersem, ABD'de sadece 3 4 aydır domicile olsam, tek başıma AOS için I-864 gereksinimlerini tamamlamış olur muyum yoksa co sponsor isterler mi?

• İkinci bir soru daha olacak, eşim benden önce B-1 ile ziyarete geldi diyelim, bir arkadaşımızda kaldı. 2 3 hafta sonra ben de Citizen olarak giriş yaptım ve yanına gittim. Hemen banka hesabı açma, state ID yenileme, utility açtırma gibi işlemleri yaptım. Post office'de adres de yeniledim. Yukarıda yazdıklarımın yetmeyeceğini varsayarsak, eşime dedim ki gel burada kalalım, burada bir iş bulayım, ev tutayım ve yavaş yavaş sponsor olacak evrakları sağlayayım. Ne de olsa Vatandaş eşi olduğu için out of status olsa bile AOS'ye hakkı olacak. Bunu yapmamızı engelleyen herhangi bir şey var mı? İkimiz de NYC'de 7 8 yıl yaşadık hatta burada evlenip TR'ye döndük admissible olması durumunda bir sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum port of entry'de.

• Merhaba herkese bir soum olacakti yardimci olursaniz cok sevinirim, esim amerikan vatandasi ben su anda turkiyede yasiyorum esim Amerika'da

evlilik uzerinden Green card'a basvuruda bulunduk su an dosyamiz NVC'de,

bizden esimden icin ek olarak "every w2, 1099 form and schedule form" istemisler, acaba bu 1099 formu ne oluyor? bu konuda yardimici olabilir misiniz,

Esim bir is yerinde calisiyor ve 2022 tax return belgesini yolladik bunun disinda bir geliri yok ve ailesi ile birlikte yasiyor kirada olma durumuda soz konusu degil,

Simdiden tesekkur ederim herkese

• Merhaba Evlilik yolu ile green card başvurusunda bulunacağım eşimin (Amerikalı) ailesi bana sponsor olacak. Ancak ben green cardı aldıktan sonra sponsor olarak eşimi göstermek istiyorlar böyle bir durum var mı? Sponsor kişi daha sonradan değiştirilebilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

• @Onur-Karaca, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba herkese bir soum olacakti yardimci olursaniz cok sevinirim, esim amerikan vatandasi ben su anda turkiyede yasiyorum esim Amerika'da

evlilik uzerinden Green card'a basvuruda bulunduk su an dosyamiz NVC'de,

bizden esimden icin ek olarak "every w2, 1099 form and schedule form" istemisler, acaba bu 1099 formu ne oluyor? bu konuda yardimici olabilir misiniz,

Esim bir is yerinde calisiyor ve 2022 tax return belgesini yolladik bunun disinda bir geliri yok ve ailesi ile birlikte yasiyor kirada olma durumuda soz konusu degil,

Simdiden tesekkur ederim herkese

1099 Belgesi Self employment olanlara verilen W2 belgesi gibi düşünün doordash ubereats vs yapmışsa ona otomatik yolarlar zaten o belgeyi vergi başvurusu için

• Merhabalar; Benim sorum join sponsorumun geliri iyi tüm belgelerini yükledik fakat Ankara eksik evrak diye vizemi bekletiyor. Ben nasıl ve nereden öğrenebilirim eksik evrağım nedir? bilenler beni yeşillendirsin lütfen 😞

• Mülakattan sonra joint sponsor belgelerini upload etmem ve pasaportumu postalamak istendi .Belgeleri yükledikten sonra hemen pasaportumu postalayabilir miyim yoksa belgeler için onay maili gelir mi?Onu mu beklemeliyim ?

• @eda08 Belgeleri yükleyince hemen pasaportunuzu gönderin.

• @D-K Teşekkür ederim .

• Merhabalar,
    Yakın zaman önce IR1 vizesi için NVC'ye yüklenmesi gereken tüm belgeleri gönderdik DQ olduk, IL beklemekteyiz. Bu süre zarfında Mülakat için gerekli belgeleri araştırmaya başladık. Ben Amerikan vatandaşıyım yaklaşık 15 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Maaşımı hep Türkiyeden aldım, dolar bazında da hep düşük kazandığım için hiç Tax return doldurmadım. Başvurumuzu yaparken bundan dolayı joint sponsor ile ilerledik.
    Mülakata gitmeden önce noterden onaylı bir beyan vermem gerekiyor mu vergilerimi neden ödemediğime dair?

• Merhaba, I864 için rfe aldım uscis'ten. Eşim sponsor olmuştu. Joint sponsor veya assets göstermemizi istiyor. Bu noktada sorum olacaktı.

Türkiye'deki banka dökümanlarımızı göstersek, buraya veya amerika bankamıza 20K $ gibi bir para transfer etsek bu kabul olur mu? Yoksa anlık para girişi bir şey ifade etmiyor mu?

• Bu ileti silindi!

• ff.jpeg

1. merhaba arkadaşlar ı 134 formunda yer alan beneficiary ibaresinin yer aldığı tüm kısımlara bizim bilgilerimiz yer alıyor değil mi ? 2) beneficiary bölümlerine biz yazılıyorsak ilk sayfada beneficiary name kısmında tek bir name kısmı var eşimin bilgileri için ikinci formmu doldurtacağız? 3) son olarak yararlanan finansal durum kanıtlarıyla yazıyor onu nasıl doldurtacağız Türkiyedeki maaş durumlarımıza göre mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |