Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ercan-Tekoglan, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@vermaynen hic bir degisiklik yok 😁

Tr de olsaydi 100 kere degistirmislerdi. Abd o yuzden saglam bu konularda 5-10 sene once neyse simdi de ayni 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Passion, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@redsat2000 İngilizcesi iyi olan biri Walmart'ta idari işler vs. yapabilir mi sizce? Ofis tarzı yani? Bir de hostelde aylık fiyattan mı anlaştınız günlük mü acaba? Ne kadar ödüyorsunuz? Kiralık ev tutmaktan daha mı ucuza geldi tek kişi için düşünürsek?

@Passion ingilizcesi iyi olan biri yükselebilir. Sırasıyla Supervisor /Sales Assc. , Departman müdürü, Operasyon Müdürü olabilir. Ancak Miami için iki dil Şart İspanyolcada gerekli. Hostel de 15 günlük 210 usd kalıyorum. Bu değer yerine göre değişiyor. Kiralık oda 650 usd altında değil. Ev işi ise 1450 usd civarı . Şuan kiralık oda fiyatları 800 usd civarında geziniyor. Hostel ile kiralık arasındaki fark şahsi odan ve tuvaletin olması ve de temizlik /seninle kalan adamın kim olduğu .
    Ben bu konuda biraz şanslı çıktım. önce airbnb ile başladım. Değişik yerleri gezerek konumumu belirledim. Ev sahibim ve kaldığım yer diğer birçok hostele göre iyi. Konum ,toplu ulaşım, alışveriş ve iş yerine yakınlığım açısından merkezi konumda

• ⭐⭐

@yalta Walmart iyidir. Ben çok keyifli zaman geçirmiştim calisirken. Biraz yorucu oluyordu orası ayrı 🙂 Ancak calisanina en çok deger veren firmalardan birisi. Bugun ben tekrar Montana'yi istiyorsam yalnızca Walmart icin diyebilirim. Çünkü hem ev kiraları uygun, hem okul fiyatı uygun, hem Walmart iyi bir maasla ise alim yapıyor hem de is imkanları çok fazla. Walmart candır ❤ Öğrenci veya geçiş surecinde olan bir göçmen icin şüphesiz en iyi seçeneklerden birisidir.

En güzel yanlarından birisi de zaman zaman personel icin yapılan barbeküler, dagitilan pizzalar, kolalar, dolapta sürekli olan atistirmaliklar, etler, hazır gidalar. Yorgun argın dinlenme odasına girdiğimizde masanın uzerinde bizleri karşılayan taze meyveler, donutlar, muffinler. Çok özledim çoook! 😃

Bu arada Walmart'daki en keyifsiz ve yorucu islerden birisi dışarda biriken alisveris sepetlerini toplamaktır. Bir kaç tane alisveris sepetini koca otopark icinde saga sola carptirmadan market girişine taşımak tam bir zulumdur. Bunu yaz günü güneş altinda yaparsanız 2x eziyet cekersiniz. Bu eylem sonrası atletinizin siril siklam olması muhtemeldir çünkü zaten ağır olan Walmart alisveris sepetleri 5x 6x oldugunda paletle su taşır, kopek maması taşır kadar zorlar, yorar insani. Yorma sebebi aslinda ağır olması degildir, bu agirliktaki uzunca bir kuyruğu yonlendirebilmenin güçlüğüdür. 🙂

• Amazon delivery yapinca ustune 2-3 saatte Lyft yaparim diye denemistim. Dediginiz gibi 2. is cok olasi degil. Hele yas ilerlediyse.

• @caglaror Çağlar bey siz sadece lyft mi yapıyorsunuz şuan ?

• @Nothing-Man Evet. Sadece Lyft, denemek icin diger tum deliveryleri de yapacagim. Amazon flex ve postmates de yaptim.

• @caglaror kusura bakmayın imzanızda yazmıyor, ne süredir oradasınız, tek misiniz aileniz var mı, iyi kötü bu işler ile geçinmek de mümkün oluyor yani istenirse, cevaplarınız için teşekkürler. 🙂

• @Nothing-Man yasam masraflari basliginda sehirlere ait veriler var. 1 cocuklu bir aile Austinde sadece Lyft ile gecinebilir. AMA hep soylendigi gibi cok uzun sure yapilacak bir is degil. Yapilamaz degil yapilir ama yipratici.

• @Nothing-Man Tanımak istersen 🙂

• @DonTurcos @caglaror çok güzel bir söyleşi olmuş ağzınıza sağlık, daha önce görmemiştim videoyu.Bu arada yeni eyalette başarılar(sanırım 3 ay oldu ama).Çağlar bey ayrıca konuşma enerjiniz çok güzel video yapmaya zamanınız var mı bilmiyorum ama düşünmelisiniz.Defne çok şeker allah bağışlasın 🙂 Tekrar size ve güzel ailenize başarılar umarım tüm dilekleriniz gerçek olur.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@DonTurcos @caglaror çok güzel bir söyleşi olmuş ağzınıza sağlık, daha önce görmemiştim videoyu.Bu arada yeni eyalette başarılar(sanırım 3 ay oldu ama).Çağlar bey ayrıca konuşma enerjiniz çok güzel video yapmaya zamanınız var mı bilmiyorum ama düşünmelisiniz.Defne çok şeker allah bağışlasın 🙂 Tekrar size ve güzel ailenize başarılar umarım tüm dilekleriniz gerçek olur.

paşa paylaşmıştık grupta ama denk gelmedin sanırım 🙂

• Walmart calisanlarina en dusuk odeyen marketlerden birisi. Hatta halk arasinda yaygin bir konusmada vardir, Walmart calisanlarinin cogunlugunun medicaid gibi state yardimlarina, calisiyor olduklari halde aldiklari ucret cok dusuk oldugundan, kolaylikla eligible olduklari hakkinda. Bunun yaninda Amerika'ya ilk gelisde ilk adim olarak calisabilecek bir yer, hem cevre edinme hemde uyum saglama acisindan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Walmart calisanlarina en dusuk odeyen marketlerden birisi. Hatta halk arasinda yaygin bir konusmada vardir, Walmart calisanlarinin cogunlugunun medicaid gibi state yardimlarina, calisiyor olduklari halde aldiklari ucret cok dusuk oldugundan, kolaylikla eligible olduklari hakkinda. Bunun yaninda Amerika'ya ilk gelisde ilk adim olarak calisabilecek bir yer, hem cevre edinme hemde uyum saglama acisindan.

Walmart ile ilgili yazilanlari okurken benim de aklima su karikatur gelmisti:

alt metni

Turkiye'de artik nasil sartlarda calisiyorsak, Walmart bile cennet gibi geliyor 🙂

• ⭐⭐

@knnrn Hahaha 😃 Turkiye'de hiç is tecrübem olmamasına rağmen Walmart bana çok iyi gelmişti oysaki 😃 Montana gibi verginin olmadigi, min. wage'in 9.25$ olduğu bi eyalette 12.25 oduyorlardı. 😃 Simdi 14 kusur olmuş saatlik ücret

• ...........

• @yalta yiyorlar seni ehehe

• @knnrn abi resmen günümüzü güzelleştirdiniz mesajınızla. İşiniz gücünüz rast gitsin ☺

• ⭐⭐

@yalta Haha az veriyorlarmıs size 😃 Nerde yaşıyorsun?

• valla 18ime bastığımdan beri marketlerde çalıştım bütün yazıları okudum wallmart anladığım kadarı ile bizim burda ki migros gibi migrosda çalıştım hayatımın en güzel iş aylarıydı eğer olurda abd ye gidersem ilk iş olarak bende wallmart tarzı marketlere başvurmayı düşünüyorum parekende sektorunde tecrubeliyim biraz 😃

• ⭐⭐⭐

8 senedir market işletiyorum kendime ait acaba banada bir faydası olurmu yada tecrübem yetermi 🙂

Benzer Başlıklar

• 11
  • 209
  • 31
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |