Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@EmreGdk @crazycells Merhaba ben ufak bir araştırma yaptım, 1.ds160 formunda düzeltme yapıp Ankara olarak orada da düzeltilmesi söylenmiş.
    2.Bunun bir sorun olmayacağı yönünde cevap verilmiş.
    Bir bilginiz var mı Ali bey ? ds de istanbul ais.usvisa-info.com da ankara seçmenin mahsuru var mı ?

Ben de sorun olmayacagini dusunuyorum, AIS'ten girmek istediginiz konsoloslugu secin, ona gore yonlendireceklerdir.

• bilemedim şimdi sorun olmuyor mu acabaa

• Bugün baktımda Ankara'da hiç randevu açılmıyor,
    Seçtiğiniz lokasyonda mevcut randevu yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
    bunu yazmış.

• The Embassy or Consulate at which you actually apply should be able to access your form using the barcode on your DS-160 confirmation page, which you must bring to the visa interview. For example, a business traveler intends to apply for his visa at the U.S. Embassy in City X, so he selects City X as the location where he will submit his application when he completes his DS-160. He then has an urgent reason to travel to City Y on business. Because there is a U.S. Consulate in City Y, he schedules an appointment for a visa interview there, using the barcode from his completed DS-160 application for appointment scheduling. The U.S. Consulate in City Y is able to accept his DS-160 even though it lists the U.S. Embassy in City X as the location where he originally intended to submit his application.
    @EmreGdk sık sık kontrol etmelisin, randevu olmayınca dediğin gibi seçim yapılmıyor.
    @crazycells Ali bey rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Mail attım, sorun olur mu diyerek, yukarıda ki yazının olduğu linki göndermişler.
    Anladığım kadarı ile sorun olmuyor. Ama acil bir nedeni vardır? Kısmı problem olmaz dimi 🙂 Affınıza sığınıyorum, zaten görüşme randevusu alamıyoruz, yarın bir gün açılır bu sebepten işlerin aksamasını da hiç istemem 🙂 teşekkürler ilginiz için.

• Herkese merhabalar arkadaşlar amazonda satış yapmak için kısa süre sonra amerikada llc şirket kurmayı planlıyorum aynı zamanda 1 ya da 2 sene içerisinde öğrenci vizesine başvuracam şirket kurmam vize almamı olumsuz etkiler mi eğer olumsuz etkileyecekse şirketi aile üyelerinden birinin üzerinden açmayı planlıyorum ne yapmamı önerirsiniz tek şansım olacak hata yapmak istemiyorum

• ⭐⭐⭐

@smitra34 burası konuyla alakalı değil isterseniz amazon başlığı altında aratın ordan sorun

• @ahsenaydgdu sorum amazonla alakalı değil ki f1 vizesiyle alakalı

• ⚠⚠⚠️Önemli güncelleme ⚠⚠⚠

Students traveling from the Schengen Area, the UK, and Ireland with valid F-1 and M-1 visas do not need to contact an embassy or consulate to seek an individual national interest exception to travel. Students seeking to apply for new F-1 or M-1 visas should check the status of visa services at the nearest embassy or consulate; those applicants who are found to be otherwise qualified for an F-1 or M-1 visa will automatically be considered for a national interest exception to travel.

Çeviri ⬇

Geçerli F-1 ve M-1 vizeleri ile Schengen Bölgesi, Birleşik Krallık ve İrlanda'dan seyahat eden öğrencilerin, seyahat etmek için kişisel bir ulusal çıkar istisnası aramak için bir elçilik veya konsolosluk ile iletişime geçmesine gerek yoktur. Yeni F-1 veya M-1 vizelerine başvurmak isteyen öğrenciler, en yakın elçilik veya konsoloslukta vize hizmetlerinin durumunu kontrol etmelidir; F-1 veya M-1 vizesi için başka bir şekilde kalifiye olduğu tespit edilen başvuru sahipleri, seyahat için ulusal bir çıkar istisnası için otomatik olarak değerlendirilecektir.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/national-interest-exceptions-from-certain-travelers-from-the-schengen-area-uk-and-ireland.html#.YCR3G__vyJs.twitter

@crazycells

• @Muhtaradana keşke geçerli bir vizemiz olsaydı 🙂

• @Muhtaradana Çok teşekkürler bu arada bilgi için, kararname dün yayınlanmış. Yazının içeriğinde;

'' Yeni F-1 veya M-1 vizelerine başvurmak isteyen öğrenciler, en yakın elçilik veya konsoloslukta vize hizmetlerinin durumunu kontrol etmelidir;
    F-1 veya M-1 vizesi almaya uygun olduğu tespit edilen başvuru sahipleri otomatik olarak seyahat etmek için ulusal bir çıkar istisnası olarak değerlendirilecektir.''

Paragraftan umutlandım şahsen, sistemi kontrol ettim hemen randevu var mı diye, henüz değişikli yok.Fakat belki ilk günü olduğu içindir inşallah 🙂
    Belki f-1 için görüşme tarihi verirler.Yani umarım, bakalım bir kaç gün içinde değişen bir şey olacak mı.

• @Nothing-Man keşke 😊umarım yakın zamanda şu işler düzelir, gerçekten çok sıkıldık

• Peki durumu benim gibiyse (imzamda var) . Bu durumda makul strateji nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

The Embassy or Consulate at which you actually apply should be able to access your form using the barcode on your DS-160 confirmation page, which you must bring to the visa interview. For example, a business traveler intends to apply for his visa at the U.S. Embassy in City X, so he selects City X as the location where he will submit his application when he completes his DS-160. He then has an urgent reason to travel to City Y on business. Because there is a U.S. Consulate in City Y, he schedules an appointment for a visa interview there, using the barcode from his completed DS-160 application for appointment scheduling. The U.S. Consulate in City Y is able to accept his DS-160 even though it lists the U.S. Embassy in City X as the location where he originally intended to submit his application.
    @EmreGdk sık sık kontrol etmelisin, randevu olmayınca dediğin gibi seçim yapılmıyor.
    @crazycells Ali bey rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Mail attım, sorun olur mu diyerek, yukarıda ki yazının olduğu linki göndermişler.
    Anladığım kadarı ile sorun olmuyor. Ama acil bir nedeni vardır? Kısmı problem olmaz dimi 🙂 Affınıza sığınıyorum, zaten görüşme randevusu alamıyoruz, yarın bir gün açılır bu sebepten işlerin aksamasını da hiç istemem 🙂 teşekkürler ilginiz için.

Problem olmaz. Aciklamada da o sekilde yaziyor 🙂 Mulakat tarihi almak cok uzun surdu, bu sirada adres degistirdim dersiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smitra34, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Herkese merhabalar arkadaşlar amazonda satış yapmak için kısa süre sonra amerikada llc şirket kurmayı planlıyorum aynı zamanda 1 ya da 2 sene içerisinde öğrenci vizesine başvuracam şirket kurmam vize almamı olumsuz etkiler mi eğer olumsuz etkileyecekse şirketi aile üyelerinden birinin üzerinden açmayı planlıyorum ne yapmamı önerirsiniz tek şansım olacak hata yapmak istemiyorum

Ogrenci olmanizi yani egitim almanizi gerektirecek bir nedeniniz oldugu surece sorun olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doncarleone, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Peki durumu benim gibiyse (imzamda var) . Bu durumda makul strateji nedir?

Mulakatlar acilinca size sira gelecektir kisa surede.

• @crazycells bu zamana kadar ne dediyseniz cikti. Ne kotumser nede iyimserdiniz her konudaki entrylerinizde. Bu yuzden ayrica tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Doncarleone, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@crazycells bu zamana kadar ne dediyseniz cikti. Ne kotumser nede iyimserdiniz her konudaki entrylerinizde. Bu yuzden ayrica tesekkur ederim.

Rica ederim, surecinizde bol sanslar. Gercek amaciniz ogrenci olmak degilse hic ogrenci vizesi almayi denemeyin bile, konsoloslar durumu anlayinca vize vermezler cunku.

• @crazycells Ali bey Ankara konsolosluğu daha olumlu geçiyor demişti @Nothing-Man sizin fikriniz nedir ? Sizin fikriniz önemli 😃

• @crazycells acikcasi cok sacma bir durumdayim. doktora kovaladigimdan benim icin ulkeden ziyade egitim daha onemli. Ab ulkesi vs olursa o zamanda reentry permitle ugrasmak zorunda kalacagim.

• Silinmis Mesaj.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |