Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Pokeman Okul tarafından gönderilen I-20 belgesinde yazan tutarı minimum olarak göstermeniz gerekiyor. en ucuz 6 aylık dil okulunun istediği tutarlar genellikle 25k civarı oluyor. I-20'de yazan tutara bakmışmıydınız.

• @crazycells Crazy bey benim bütün planlarımı suya düşürdünüz. Bende önlisansa başvuracaktım ve aynı zamanda lisans bölümünde öğrenciyim. Ancak yeni lisans kaydı yaptırmıştım ve gitmiyorum doğal olarak transkript isterlerse götüremem.

Bunun benim için bir artı olduğunu düşünmüştüm. Zaten burada öğrenciyim. Bir geleceğim var, bir alternatifim var. Planım kaçmak değil (aslında kaçmak) eğer vize alamaz isem burada okul okurum. Şu anki lisansım ile başvuracağım önlisans US tamamen farklı. Yaşım 25. Liseden sonra o işden o işe girdim. Yani lisede mezun olmam ile şimdi ile bir boşluk var. Ne tavsiye edersiniz? Acaba okuldan hiç bahsetmesemmiki? 3 ay önce sigortalı olarak koton'da işe girdim. Büyük ihtimal ile onun pozitif bir etkisi olmaz. Babam sponsor olacak. Hatta kaç yaşındasın neden sponsorun baban diye sorabilir.

• @Semih-Berke-KILIÇ Vizeyi alabildiniz mi?

• @crazycells Amerika'da bir şirkette işe girmek istiyorum demesi vize verilmeme sebebi olamaz mı?

• @baba-yaga Abi tamam da allah aşkına videoyu bir izle... Yani ciddi anlamda "bazılarına" vize verilmesi hiç mantıklı değil. Özellikle Amerika gibi bir ülkenin... Yok turistle geldim dil okuluna cevirdim, yok meslek yüksekokulundaydım şimdi dil okuluna geldim... Şaka gibi bir video. Ve özellikle Los Angeles bölgesinde bunlar gibilerinden çok fazla var artık. Hepsi bu Youtube'un eseri.

• Merhabalar. Ben 1 senelik ekonomi ve finans mezunuyum. F1 vizesine başvurmak istiyorum. Dil okulu ayarladım okul bana i20 yi yolladı başvuru yaptım. Okulum bittikten sonra hiç çalışmadım . Bu vize almamda bir sorun olur mu? Giderlerini kendim kaldıracağım olarak göstereceğim. Mesela ayriyeten Amerika'da kuzenim var onu sponsor olarak göstermem sorun olur mu acaba. Ve yanında kalma durumu?

• @Gamze-Kzlbğ COVID yuzunden iş bulamamış olabilirsiniz normal... Giderlerinizi kuzeniniz karşlayacak olarak gösterirseniz sponsor olarak daha mantıklı. Kendisi GreenCard sahibi veya US vatandaşıysa avantajlı zaten. Asıl mesele vize görüşmesinde kendinizi bu eğitimden sonra ülkenize dönüp örneğin ülkenizde iş aramak konusunda açıklayıp karşı tarafı ikna edebilmekte. Net bi plan sunmanız lazım.

• This post is deleted!

• Merhabalar, F1 vize başvuru tarihleri hakkında bilgisi olan var mı? Yakın zamana veriliyor mu? Yüksek lisans için okuldan kabul geldi. I-20 formu gönderecekler ama turist vizeleri için 2023 tarihlerine verildiği için endişe içerisindeyim. Buarada halihazırda turist vizemde var. Katkısı olur mu bilmiyorum.
    Hemen F1 için vize randevu başvurusu yapılabilir mi? Fikri olan var mıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

• Tekrar merhabalar, şu aralar F1 vizesine başvuru yapan hiç yok mu? Belkide yanlış başlık altında arıyorum cevabı, öyleyse kusura bakmayın🙏 Yüksek lisans F1 vizesi için randevu başvurusunda bulunacağız, sizce en erken nezamana alma şansımız olur? Bu ara f1 deneyimleyen oldu mu? Bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirm😇

• Merhaba! F1 vizesi için başvuru yaptım lakin sponsor konusunda kafama takılan bir nokta var. Sponsor olacak kişi babaannemdi ancak kendisini kaybettik. Annem ve babam da bazı temel sebeplerden bana sponsor olamıyor. 1. dereceden başka bir akrabam da yok. Sponsorum dayım ya da halam gibi 1. derece olmayan akrabalar olsa sıkıntı oluşur mu vize almada? Bilen biri cevaplarsa çok sevinirim.

• @Ege-Yildirim teşekkür ederim. Bir sorun olduğunda sizinle iletişim geçebilir miyim

• @azranurr, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba! F1 vizesi için başvuru yaptım lakin sponsor konusunda kafama takılan bir nokta var. Sponsor olacak kişi babaannemdi ancak kendisini kaybettik. Annem ve babam da bazı temel sebeplerden bana sponsor olamıyor. 1. dereceden başka bir akrabam da yok. Sponsorum dayım ya da halam gibi 1. derece olmayan akrabalar olsa sıkıntı oluşur mu vize almada? Bilen biri cevaplarsa çok sevinirim.

Merhaba Azra hanım, durumunuz hakkında bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum ama sormak isterim F1 vizesi randevusunu alabildiniz mi? Aldıysanız bundan kaç ay sonrasına acaba? Bizde bu hafta randevuya başvuracağız ama çok endişeliyiz bu hazirana yetişmeyecek diye

• @Gamze-Kzlbğ tabii sorunuz olursa yazabilirsiniz.

• Arkadaşlar sizce F1 vizesine Dil okulu değil de Sertifika programları ile başvursak bu vizeyi alma şansımızı arttırır mı?

• @black21 Merhaba. Ben başvuruyu geçen seneden yapmıştım lakin başvuru tarihini ilk aldığımda 2023'e vermişti yani 2 yıl sonraya. Ancak daha sonra randevuyu yeniden zamanlama hakkı bulunduğu için yeni tarihler açılana kadar hep takip ettim. İlk defa alıyorsanız size de büyük ihtimalle çok ileri bir tarihe verecektir ancak daha sonra siz kendiniz takip ederek bu tarihi öne çekebilirsiniz. F1 vizesi için şu an haziran randevuları açılmadı, ben de takip ediyorum.
    Ve benim durumum da birkaç ay için dil okuluna gideceğim. Sponsorum 1. dereceden olmayacağı için sıkıntı olur mu onu öğrenmek istemiştim.

• @azranurr Oo siz ilk başvuruyu geçen sene yaptıysanız, ve hala haziran 2022ye kadar randevuyu geri alamadıysanız, bizim hiç şansımız yok öyle anlıyorum. Çünkü biz hala ilk randevuyu almadık. Sanırım başvurumuz haftasonuna kalabilir. Çünkü yüksek lisans okul ücreti dahil tüm masrafları hesapta istiyor okul, bizde toparlama noktasındayız. I-20 formunu alır almaz başvurucaz. Üniversite haziranda orada olmasını istiyor, dersler başlıyor. Vize yetişemezse hakkımızda yanacak.

Bazı görüştüğüm kişiler yüksek lisans eğitimi olduğu için erkene çekilebiliyor, acil randevu kısmından başvurun açıklayın durumunuzu diyor ama sıkıntı çıkarıcaklar gibi anlıyorum. Sayın @crazycells sizin fikniz var mı bu konuda acaba?

Allah rahmet eylesin buarada🙏 Sizin sponsorluk kısmıyla ilgili bu durumda ne yaparlar bilemedim, bizim sponsorumuz yok çünkü, kendimiz karşılayacağız.

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba,

Boston Üniversitesi'nden hukuk yüksek lisansı için kabul aldım. I-20 belgesini alabilmek için yeterli param şu an yok, ama 2-3 hafta sonra olacak. Dolayısıyla onu bekliyorum. F-1 vizesi için konsolosluğun en erken 150-250 gün arasına randevu verdiğini okudum. Bu doğru mu? Yüksek lisans ve okulun yakında başlayacak olması acil durum kapsamında sayılıyor mu? Örneğin 15 Nisan gibi randevu almaya çalışsam ağustos sonunda başlayacak okula yetişemez miyim? Cidden bu kadar uğraştıktan sonra randevu bile alamadan yüksek lisans hayalimin patlaması çok can sıkıcı olur.

• Herkese merhaba, yakın zamanda vize randevum (f1) var. Mülakat tarihinin geç verilmesi sorunundan dolayı okul başlangıç tarihimi yeniledim. Yeni bir I-20 aldım ve Ds-160 formunu yeniden doldurdum. Finansal evraklarıma dokunmadım fakat dokümanların 15 günden eski olmaması gerektiğine dair bir duyum aldım. Finansal dokümanların süresi nasıl olmalı? (Dokümanlarım 4 ay öncesinden alındı ve yeniden almamak benim lehime bir durum, üşendiğim için değil.)

• @rurouni benimde yüksek lisans fakat şartlı kabul. Kasım ortasında başvurdum ve nisan ayında randevu verildi. Bu durumda acil vize randevu talebinde bulundum, reddedildi. Ama reddedilme nedeni şartlı kabul olması olabilir. Çünkü master için talepte bulunanların büyük çoğunluğu kabul edildi. Nisan ortasında başvurursanız ağustos ayına yetişirsiniz diye düşünüyorum. Şu anda kasım 2022ye randevu veriliyor ve sistem tarafından geri çekiliyor. İmkansız bir tarih değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

41.1k
Users

4.4k
Topics

427.2k

| | | |