Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Maalesef beklediğim gibi olmuyor ve hiç randevu slotu açılmıyor (açılıyorsa da ben kaçırıyorum). Üniversite hazırlık başlangıç tarihimi Mart ayına erteleme hakkım var. Bu ertelemeyi yaptığım zaman neler olacak? I-20 belge numaram değişecek mi? Tekrar Ds-160 formu doldurmam gerekecek mi? Teşekkürler.

• Arkadaslar benim arkadas sahte uni diplomasi ile basvuru yapti kabul ettiler bu nasil oluyor allah askina adam lise mezunu ama yuksek lisans diplomasi ile basvuru yapiyor ve kocaman konsolosluk bunu anlamiyor yada benimi yedi anlamadim vize de almis

• ⭐⭐

@mydream, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@ramazancoskun77 Ne yazik ki master programlariyla ilgili net bir bilgim yok. Ama tahminim sizen oncelikle TOEFL puani isteyeceklerdir. Bununla birlikte yeterli miktarda para... Gerci her sey okuldan okula degismekte. Ciddi okullarda isler daha gercekci seyler uzerinden yururken, kismen gayri ciddi diyebilecegimiz okullarda dil yeterliligi vs daha farkli, esnek olabilmekte.

Her üniversite toelf şartı aramıyor arkadaş önce Master yapacağı üniversiteyi kararlaştırıp üniversitenin TOEFL şartı varmı diye bakması lazım ve bazı dil okullarının anlaşmalı üniversiteleri oluyor dil okulu bitince üniversiteye TOEFL şartı aranmaksızın kayıt yaptırılabiliyor süreci iyi takip etmesi lazım ve dil okulu seçerken dikkatli olmalı bizim ülkede çok değişik acenteler var para kaptırmasınlar

• @ramazan Dedigim gibi master programlari hakkinda bir bilgiye sahip degilim. Ama universite ya da college icin sizin de soylediginiz gibi bazi secenekler mevcut. Kesin bir ornek vermek gerekirse, Virginia da ki NOVA da soyle bir senecek mevcut:
    Normal kredisiz ESL derlerini almaya basliyorsunuz 4. kurdan itibaren ( biraz daha asagi seviyeden de baslayabilir tam hatirlamiyorum) bridge sinavina girebiliyorsunuz. Bu sinavda sizden essay yazmaniz isteniyor. Bununla birlikte matematik seviyenizi olcen bir testede tabi tutuluyorsunuz. Bunlardan gecerseniz basari puaniniza bagli olarak kredili ingilizce ve matematik dersi almaya basliyorsunuz. Bu bridge sinavindaki basari durumunuza gore bir donem de olabilir daha fazla da. Tabi kredili ingilizce dersinin ucreti normal ESL den pahali. Bu kredili ingilizce kismini da basariyla gecerseniz college derslerini almaya basliyorsunuz. 2 yillik egitiminin ardindan eger 4 yila tamamlamak isterseniz NOVA'nin anlasmali oldugu universitelere TOEFL vs gibi sinavlar olmadan kabul ediliyorsunuz.

• Herkese merhabalar,
    18 yaşına gireli daha yeni oluyor ve freelance olarak yazılım ile uğraşıyorum. İşlerim biraz büyüdüğü için ve vergilerimi daha rahat ödemek için şahıs şirketi açmayı düşünüyorum. İşleri de biraz uluslararası pazara kaydırmak için dile ihtiyaç duyuyorum ve 3-4 aylık Amerika veya Kanada olabilir bir dil okuluna başvurmayı düşünüyorum.(Burada bir adet dil okuluna gittim fakat speaking kısmında pratik yapamadığımdan sıkıntı çekiyorum.) Bunun için Amerika'da bir okul buldum ve kayıtımı yaptırdım, önümüzde ki haftalarda I-20 belgem elime ulaşacak. Ülkeye bağlayıcı etkenler olarak mal varlıklarım, yazılım sertifikalarım ve ülkeme dönünce alacağım akademik eğitimden bahsetmeyi düşünüyorum. Sizce şirketi bir etken olarak göstermeli miyim yoksa sertifikalarla bu iş üzerinde yürüyebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

• Selam arkadaşlar,
    Bilgisi olan ve bu konuda tecrübeli arkadaşlara sormak istediklerim var, umarım cevaplayabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim. 28 yaşındayım Fizik Mezunuyum aslen amacım okulu bitirip THY nin havacılık akademisine gidip Pilotaj eğitimi alıp pilot olmaktı ve bu amaç halen geçerli fakat. Okulu sadece bu amaçla okuduğumdan biraz sıkıntılar çektim ve sıkıntılarımın başında 2015 de WAT ile Amerika'ya gidip ekim ortalarına doğru dönmemle bazı sınavları kaçırmam ile başladı. Zaten hevessizken derslerden kalında uzadı da uzadı. 2018 sonunda mezun oldum ama yaz okulu falan filanla anca kurtarabildiğim için o sene THY ye başvuramadım. 2019 yazı planlıyordum oda başvurular alınmasına rağmen istediğimiz gibi gitmedi malum PANDEMİ sebebiyle. CIEE ve girdiğim diğer ufak tefek testlerde genelde C1 seviyesi Upper-Int seviyesi çıkıyorum. Konuşma da daha iyi olduğumu söyleyebilirim WAT tecrübesinin büyük etkisi var Lunapark ortamında insanlarla sürekli iletişimde olabileceğim bi işte çalıştım Virginia Beach'te... Zaman geçti de geçti.. Ve bu yaz da açılacak gibi gözükmüyor bu eğitimlerin. O yüzden ben hem diğer fırsatları görmek hemde ingilizceyi olabilecek en iyi şekle getirmek adına zamanımı çalışamayarak harcamak yerine amerikada dil eğitimi ile geçirmeye karar verdim. Sponsorum var maddi olarak da zaten karşılayacak birikimim var. Fakat Türkiye'de sadece 2020 sonbaharında 3-4 aylık bir sigorta girişim var o da dedemin şirketinde.. Gelirlerim hep freelance kodlama, tasarım veya crypto yatırımlarım sayesinde oldu. Bunları göstermem mümkün değil. THY için başvuru mailleşmelerim duruyor. Daha önce gidip zamanında döndüm. Okul mezunuyum ve gerçekten dil okumaya gideceğim. Ama bi ihtimal orda havacılık eğitimi alabileceğim güzel bir yer bulursam orada eğitimi almaya kalabilirim. Ben bunu vize görevlisine anlatsam bunu belirtmeli miyim? Yoksa Pilot olmak istiyorum başvurdum ama pandemi sebebiyle bi türlü başlayamadım. Diyerek mi anlatmalıyım? İki türlü de alacağım meçhul zaten ama şansım var mıdır? Red yeme ihtimalim size göre daha mı fazla daha mı az? WAT Mülakatımda 4. sorusu gelecek planın ne dediğinde, "Pilot olmak için THY Aviation academy'e başvuracağım en büyük hayalim bu" dediğimde. Tebrikle bunu uçağa binerken yanına almayı unutma, iyi eğlenceler deyip göndermişti.. 😕 Çok muallaktayım. Başvuru maliyeti bile nereden baksanız 10 bin tl civarı tutuyor vizesi ve kayıt ücretleriyle. Az para değil ama yakmak da dokunur insana..

• @aoral94 Merhaba, şimdi Miami'de pilotaj programları var hani 40K USD falan tutuyor bunlara aslında bütçeniz uygunsa tamamen odaklanıp yatırımı oraya yapmanızı tavsiye ederim. Şu sıralar dil okulu redleri inanılmaz boyutta çünkü her "kaçmak" isteyen öne çekmesi kolay olduğu için F1 vizesine başvuruyor gerek USAdeki okula para yatıran veya yatırmayan... He diyeceğim ki her şeyinizi dürüstçe motivasyon, niyet mektubunuzda açıklayın ama onlar okunmuyor bile... Ben de 2017de WAT deneyimi yaşamama rağmen şimdi 10K para verip turist vizesini almaya denemeye çekiniyorum. Önce dil okuluyla dilimi geliştirip sonra da Miami'deki pilotaj okullarını araştırıp o eğitimi almak istiyorum diye dürüst ve net bir plan sunmanız her zaman daha olumlu... Çünkü inanın son 1 yıldır F1'lerin %75i. "merhaba ben dil öğrenmeye gelecem..." minvalinde gelip red yiyor çıkıyor ..

• @ege-yildirim Aslında başlangıçta direk amerikada pilotaj ile başladım fikirlere fakat.. Biraz alengirli bir iş orda pilotaj eğitimi aldıktan sonra FAA den EASA geçişi ve Türkiye'de tekrar (eğer Türkiye de yaşamaya ve çalışmaya karar verirsem) sınavlara girmesi ve uğraşları beni geri adım attırdı. Ayrıca ne kadar "iyi" de desem amerika da avrupaya(TR'de dahil) daha pratiksel oluyor pilotaj eğitimi ve sürekli söylenenleri o heyecanla beraber noksansız anlamam gerekiyor bu yüzden hem burdan yazı tura atar gibi okul seçmemek hemde ingilizce konusunda en azından daha eğitim sürecinde hiç sıkıntı çekmeyecek kadar iyi olmak için dil okuluna daha sıcak bakıyorum. Ve bu dil okulu sürecinde ve sonrasında alcağım IELTS yada TOEFL sayesinde avrupada bi şirketin kendi eğitimlerine girme şansım da ortaya çıkabilir. Kim bilir belki THY akademiyi tekrar faal duruma getirir.. O yüzden 40k$ harcayıp eğitimin ortalarında Türkiye'de aynı eğitimi uğraşsız bedavaya alabileceğim bi durumla karşılaşırsam aileme anlatmak güç olacaktır 😃

• @aoral94 Mantıklı gerçekten meselenin derinliklerini bildiğiniz için bu muhakemeyi yapmak önemli. Ne kadar "okumazlar" diye düşünsek de bu amaçla Amerika'da dil eğitimi almak istediğinizi hem yazılı hem de birebir konsolosluk görüşmesine açıklarsanız binlerce "boş" adamdan ziyade size vize vereceklerinden daha umutluyum.

• Bende beni dinlerlerse alacağımı düşünüyorum. Çünkü amaçları kaçak yada yasaların etrafından dolanarak Amerikada yaşamak amacıyla gitmeyeceğim. Ama korkum bizim insanımızın o görevlileri bıktırmış olması ve gerçekten içten okuyup/dinleyip objektif olamayabilecekleri düşüncesi... Ama içime su serptin teşekkür ederim. Deneyeceğiz yapacak bir şey yok bu saatten sonra 🙂

• @ege-yildirim Cevaplarınız için teşekkür ederim. Şuan elektronik alanında yüksek lisans yaptığımı mesajımda belirtmemişim. Acaba yüksek lisansı bırakıp Amerika'da community college okumaya gitmek bir vize görevlisi açısından kötü mü karşılanır.
    Yüksek lisansta istediğimi bulamadım ve kariyer değiştirmek istiyorum. Pratik bir eğitim istediğim için, ayrıca master science of IT benim lisans derecesinden farklı bir master derecesi olacağı için pek kolay olmayacak, bu sebeblerden ötürü community college ı daha iyi bir seçenek olarak görüyorum.

• @bayanonim Şimdi onların gözünde sizin maddi durumunuzu vesaire düşünmeden CC'yi ne yapacaksın gel Amerikada master aynı bölümde oku tamam, CC olmaz diyebilirler... Baya uzun zamandır herkes belgelerime bile bakmadı diyor hem turistte hem F1 vizesinde...o yuzden bu denemenizde şansınıza ve İngilizcenize güvenip kendinizi açıklamanız iyi olur. Ama benim tecrübeme dayanarak vizenin olumluluk oranı MASTER, Sertifika Programı, Community College, Dil Okulu sırasında olumludan, sıkıntıya doğru ilerliyor...

• ⭐⭐

........

• Banned

Ben bir konuyu merak ediyorum.
    Gözümden kaçmış olabilirim eğer başlıkta bununla ilgili bir paylaşım varsa.

Dil okulu için F1 vizesine başvurdum ve aldım diyelim. Bildiğim kadarı ile 5 yıllık veriyorlar.
    1-2-3 aylık bir dil eğitiminin ardından Türkiye’ ye geri döndüm varsayalım. 1 yıl sonra bir community college veya degree için okul kabulu alırsam eğer; Yeniden vizeye mi başvurmam gerekir yoksa süresi bitmemiş olan F1 vizem ve okul kabul evrakları ile ülkeye tekrar giriş yapabilir miyim?

• Banned

@ping-pong, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Ben bir konuyu merak ediyorum.
    Gözümden kaçmış olabilirim eğer başlıkta bununla ilgili bir paylaşım varsa.

Dil okulu için F1 vizesine başvurdum ve aldım diyelim. Bildiğim kadarı ile 5 yıllık veriyorlar.
    1-2-3 aylık bir dil eğitiminin ardından Türkiye’ ye geri döndüm varsayalım. 1 yıl sonra bir community college veya degree için okul kabulu alırsam eğer; Yeniden vizeye mi başvurmam gerekir yoksa süresi bitmemiş olan F1 vizem ve okul kabul evrakları ile ülkeye tekrar giriş yapabilir miyim?

@crazycells Merhaba, 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bayanonim, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhaba,
    Yüksek lisans için Amerika'ya gitmek istiyorum, vize alma ihtimalimi ve varsa tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

25 yaşındayım.
    Şuan işsizim.
    2020 yılında Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldum ve Computer Science alanında master yapmak istiyorum.
    Abim Amerikan vatandaşı, bana sponsor olacak, yanında kalacağım. Ayrıca hesabımda okulun ilk yıl için istediği miktar olacak.
    Daha önce "work and travel" ve hala aktif olan B2 turist vizesi ile Amerika'ya sorunsuz giriş çıkışlarım oldu. İşe yarar mı bilmiyorum ama Schengen vizesi almıştım öğrenciyken.
    Dil sınavına daha girmedim ama yeterli puanı alabileceğimi düşünüyorum. İstediğim bölüm covid yüzünden GRE'den muaf.
    Merak ettiğim konu abim orda olduğu için geri dönme niyeti yok diyebilirler mi? Geri dönmeye niyetini sağlamlaştırmak için iyi bir kariyer planı sunmanın gerektiğini okudum.

B2 turist vizenizin suresi nedir acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bayanonim, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Cevabınız için teşekkür ederim. Acaba Community College için başvursam yazılım alanında vize alma şansım azalır mı?

Ne kadar ciddi ve basarili kurumlardan master teklifi alirsaniz vize alma sansiniz o kadar yukselir. Turist vizesinden ogrenci vizesine gecis fikrini dusundunuz mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ramazancoskun77, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Arkadaşlar dil okulum nisanda bitecek kalabilmek içim eylül ayında başlayacak bir kursa kayıt olsam orda problem olur mu 5 ay gibi bir süre boşlluk olunca problem çıkar mı

Dil okulu bitmeden hemen once I-20 belgenizi baska bir okula tasiyabilirsiniz. Gecerli bir I-20 belgeniz oldugu surece statunuzu kaybetmezsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ramazancoskun77, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

@mydream çok saol peki master gibi programlarla ilgili bilgin var mı mesala benim iyi bir ingilizce sonrası hedefim master yapmaktı ama 3 aylık kurs yetmez gibi geliyo bana ingilizce seviyem düşük

evet, bu dediginiz durumda ben de 3 ay yeterli olmaz diye dusunuyorum... Daha uzun sureli bir okula gecis yapabilirsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meryem, içinde söyledi: (F/M) Öğrenci Vizeleri

Merhabalar. Maalesef beklediğim gibi olmuyor ve hiç randevu slotu açılmıyor (açılıyorsa da ben kaçırıyorum). Üniversite hazırlık başlangıç tarihimi Mart ayına erteleme hakkım var. Bu ertelemeyi yaptığım zaman neler olacak? I-20 belge numaram değişecek mi? Tekrar Ds-160 formu doldurmam gerekecek mi? Teşekkürler.

Acil randevu talebinde bulundunuz mu?

Bu durumda okul size yeni bir I-20 belgesi gonderecek ama sadece tarihten dolayi DS-160 formunu guncellemenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |