Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

B-2 vizesinden F-1 vizesine statü değişikli yapılırken yaşadığım sorun

• Arkadaşlar B-2 vizesinden F-1 vizesine statü değişikliği başvurusunda bulundum ancak aynı anda turist vizem bitiyor olduğundan dolayı turist vizesi için uzatma başvurusunda bulunup aynı anda F-1 a olan değişiklik süresi için beklemeye geçtim. Ancak başvurum reddedildi. Gelen evrakta itiraz için I-290B formunu doldurup gönderebileceğim yazıyor. Avukatımın demesine göre kendisi tüm evrakları doğru göndermiş ancak bu evraklar bir taşeron firma gibi USCIS'ten önce bir yerde check edilip ardından postalar USCIS'e incelenmesi için gönderiliyormuş. Bu sırada benim turist vizesi uzatmamla ilgili evrak eksik olduğu ortaya çıktı ardından vizem uzatılamadığından dolayı statü bittiği için F-1 vizeme geçişim olmadı ve reddedildi. Doldurduğum formun mantığı yalnızca evrakları tekrar check edin demek olduğu söylendi. Avukatımın hatası yada gerçekten evrağın kaybolması sonucunda böyle bir mağduriyet yaşadım. Bu durumda yardımcı olabilecek birisi, fikri yada tanıdığı olan varsa çok memnun olurum. Bu forum sayesinde daha önce bir çok konuda gerçekten ulaşılması zor değerli bilgilere sahip oldum paylaştınız şimdiden çok teşekkür ediyorum hayırlı günler.

• @mehmetdoruk, içinde söyledi: B-2 vizesinden F-1 vizesine statü değişikli yapılırken yaşadığım sorun

Arkadaşlar B-2 vizesinden F-1 vizesine statü değişikliği başvurusunda bulundum ancak aynı anda turist vizem bitiyor olduğundan dolayı turist vizesi için uzatma başvurusunda bulunup aynı anda F-1 a olan değişiklik süresi için beklemeye geçtim. Ancak başvurum reddedildi. Gelen evrakta itiraz için I-290B formunu doldurup gönderebileceğim yazıyor. Avukatımın demesine göre kendisi tüm evrakları doğru göndermiş ancak bu evraklar bir taşeron firma gibi USCIS'ten önce bir yerde check edilip ardından postalar USCIS'e incelenmesi için gönderiliyormuş. Bu sırada benim turist vizesi uzatmamla ilgili evrak eksik olduğu ortaya çıktı ardından vizem uzatılamadığından dolayı statü bittiği için F-1 vizeme geçişim olmadı ve reddedildi. Doldurduğum formun mantığı yalnızca evrakları tekrar check edin demek olduğu söylendi. Avukatımın hatası yada gerçekten evrağın kaybolması sonucunda böyle bir mağduriyet yaşadım. Bu durumda yardımcı olabilecek birisi, fikri yada tanıdığı olan varsa çok memnun olurum. Bu forum sayesinde daha önce bir çok konuda gerçekten ulaşılması zor değerli bilgilere sahip oldum paylaştınız şimdiden çok teşekkür ediyorum hayırlı günler.

Benim bildigim statu degisikligine basvuru yaptiysaniz turist vizesini uzatmak icin basvuru yapmaniza gerek yoktu. Durumunuz karisik bir hal almis. Bence asagidaki linkten Muslu Hukuk Burosu’na detayli olarak durumunuzu anlatirsaniz (Giriş tarihiniz, kaç gündür Amerikadasınız vs.) kendileri yardimci olabilirler. Bu durumda avukatlardan bilgi almak daha mantıklı duruyor. En üst başlıktaki Admin bilgilendirmesini okuyup, ardından yeni bir konu başlığı açıp sorunuzu oradan sorabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetdoruk gecmis olsun. Maalesef avukatla calisinca, onun yapacagi her seyi kabul etmis oluyorsunuz, yani buradaki hata USCIS'ten degil, basvurudan kaynaklaniyor... Bunun da sorumlusu siz olmus oluyorsunuz maalesef, hatayi siz yapmasaniz da. Bu nedenden dolayi itiraz etmek, olumlu karsilanmayacaktir diye dusunuyorum ama tabii ki Muslu Hukuk Burosuna da danisabilirsiniz...

Isini bilen ve dogru yapan kisilerle calismaniz gerekiyor.

• Bir sey danisicaktim size . I20 imizi change of status icin aldik . Ama sonra turkiye den basvurmaya krr verdik ve yeni i20 talep ettik, bize zorla sevis i odetti yoksa olmaz diye okuldaki gorevli. Simdide f1 a turkiyeden basvurmak icin i20 cikaramayabiliriz diyo? Sacmaliyor umarim? Ne tavsiye edersiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: B-2 vizesinden F-1 vizesine statü değişikli yapılırken yaşadığım sorun

Bir sey danisicaktim size . I20 imizi change of status icin aldik . Ama sonra turkiye den basvurmaya krr verdik ve yeni i20 talep ettik, bize zorla sevis i odetti yoksa olmaz diye okuldaki gorevli. Simdide f1 a turkiyeden basvurmak icin i20 cikaramayabiliriz diyo? Sacmaliyor umarim? Ne tavsiye edersiniz

Cikaramama amaci neymis?

Sizden okul ucretini aldilar degil mi? Bir de SEVIS'i odediniz?

• @crazycells aynen öyle . Okul ücretini daha istemediler kendileri. Sevis i ödedik . Elimizde değil belki çıkarmazlar gibi bişiler saçmaladı . Aradım ı20 çıkaran departmanı, adını unuttum şimdi, saçmalamış dedi. İsterse bizi arasın dediler . Size de bi danısmak istedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: B-2 vizesinden F-1 vizesine statü değişikli yapılırken yaşadığım sorun

@crazycells aynen öyle . Okul ücretini daha istemediler kendileri. Sevis i ödedik . Elimizde değil belki çıkarmazlar gibi bişiler saçmaladı . Aradım ı20 çıkaran departmanı, adını unuttum şimdi, saçmalamış dedi. İsterse bizi arasın dediler . Size de bi danısmak istedim

Ben de neden oyle cevap verdigini anlayamadim. Bir sorun olmamasi lazim belgeyi cikartmakta...

Belki COVID-19 nedeniyle yasanan gecikmelerden bahsetmek istemistir...

Benzer Başlıklar

• 15
  • 4
  • 380
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |