DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asolanben
    Selamlar, benim okul dolayısıyla tecil sürem bitikten sonra tecil ettirmiştim, sizin gibi bakaya kalmamıştım. Şahsen siz Amerika’ya sorunsuzca girişinizi sağlayıp Green Card’ınızı aldıktan sonra, sizin askerlik statünüze bakmaksınız, 35 yaşınıza kadar erteleyeceklerini düşünüyorum. Ancak para cezası veya herhangi bir yaptırım olup olmadığı konusunda Dışişleri Bakanlığının ilgili mevzuatını okumanızı tavsiye ederim. Yanı sıra ilgili konsolosluğu arayarak net bir bilgi alabilirsiniz. Bol şanslar.

• @ugursway 28+10 şeklinde diye biliyordum internete bakınca durum 35 yaşına kadarmış 10 yıllık erteleme kuralı değişti sanırım

• @ugursway cevap için teşekkürler. Peki green cardı alıp ABD Türk konsolosluklarından birinde tecil ettirmeye kalksam askerliğimi pasaportumdaki vize ile iptal ettirebiliyor muyum yoksa green cardım kesin elimde mi olmak zorunda. Araştırdığıma göre ABD ye giriş yaptıktan 90 gün içinde elimize ulaşıyormuş

• @asolanben
    Fiziksel olarak Green Card ve fotokopisini ibraz etmeniz gerekiyor askerliğinizi tecil ettirmeniz için. GC’nız 90 gün içinde teslim edildiği yazıyor ancak çoğu eyalette ortalama 1 ay içinde size postalanıyor. Bazı durumlarda 90 güne de geçtiği olabiliyor. Lütfen bu başlığı kontrol ediniz, GC adresinize takip

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• Herkese merhaba 2024 talihlisiyiz benim oğlum ögrenci
    2031 yilına kadar tescilli. Amerikaya gitdiğimizde bir işlem yapmalımıyiz.

• Herkese selamlar. Persembe gunu (Haziran 13)New York konsolosluguna giderek tecil islemimi yaptirdim. Onceki iletilerde bir arkadasin bahsettigi gibi 2 fotograf, Green Card ve kimlik fotokopisi, pasaportun islem gormus tum sayfalarini goturdum. Gisedeki gorevli benden pay stub imi gostermemi istedi. Kendisine pay stub ile alakali bir durumun olmadigini Green Card'im benim yasal oturumum oldugu icin yeterli oldugunu soyledim. Ancak kendisi israrla pay stub olmadan tecil edemeyecegini soyledi. Sirketim yazin calisan bir sirket oldugu icin off-season dolayisiyla guncel pay stub gosteremeyecegimi henuz sirketimde calismaya baslamadigimi soyledim ozel sebeplerden dolayi ama yine de sirket ismi gormesi gerektigini soyledi. Konsoloslukta internet cekmedigi icin yaklasik 10 dakika ugrasmamiza ragmen(yeni baglattiklari wifi arizali ve sayfayi yuklemiyor bile bilginiz olsun) bir turlu sayfa yuklenmedi ve en sonunda kendisi tamam gerek yok diyip gecti. Eger bunun onemi yoksa neden bu kadar ugrastirdigi hakkinda bilgim yok. New York konsolosluguna gitmeyi dusunen arkadaslar varsa ne olur ne olmaz pay stub ciktisini alsinlar gitmeden. Daha once ayni konsolosluga giden arkadasa sorulmamis ancak beni ugrastirdilar bu konuda. Turkiyede 6 aydan fazla kalirsam tecilimin iptal edilecegini ve Green Card suresi boyunca (2033'e kadar) tecilli olacagimi soyledi. Henuz sisteme tecilim dusmedi ancak 1 ay icerisinde dusmezse konsoloslukla iletisime gecmemi istedi. Onlar da askerlik sube ile konusacaklarmis. Umarim gitmeyi dusunenlere faydasi olur. Iyi forumlar!

Benzer Başlıklar

• 23
  • 4
  • 38
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.1k

| | | |