Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba,
    Miami konsoloslugunda haftaya askerlik islemlerimi yapacagim.Konsolosluk web sitesinde Doktor muayenesi saglik raporu tarzinda birseyden bahsetmisler.Konsolosluga durum ile ilgili bu saglik raporunu amerikada nereden alabilecegime dair mail attim.Gelen cevabi paylasiyorum

"ABD’de MD (Medical Doctor) a gidip ekteki son yoklama formunu doldurtmalı ve imza ile mühür almalısınız.Raporu alabileceğiniz herhangi bir kurum ismi ya da doktor ismi kurallar gereği paylaşamamaktayız. Bu konuda ilgili araştırmayı şahıslar kendileri yapmalıdırlar. Eğer başvuruyu şahsen yapmayı planlıyorsanız www.miami.bk.mfa.gov.tr adresinden randevu almalısınız. Eğer evraklarınızı posta ile gönderecekseniz $65 posta parasını Money order şeklinde hazırlatmalı ve Başkonsolosluğumuza tüm evraklarınızla birlikte göndermelisiniz."\

Kimdir bu medical doktor ? Bu raporu kimden nereden hangi hastanenin hangi bolumunden almam gerekiyor ?
    Herkese simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci S:Amerikada Askerlik Muayenesi ? içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Miami konsoloslugunda haftaya askerlik islemlerimi yapacagim.Konsolosluk web sitesinde Doktor muayenesi saglik raporu tarzinda birseyden bahsetmisler.Konsolosluga durum ile ilgili bu saglik raporunu amerikada nereden alabilecegime dair mail attim.Gelen cevabi paylasiyorum

"ABD’de MD (Medical Doctor) a gidip ekteki son yoklama formunu doldurtmalı ve imza ile mühür almalısınız.Raporu alabileceğiniz herhangi bir kurum ismi ya da doktor ismi kurallar gereği paylaşamamaktayız. Bu konuda ilgili araştırmayı şahıslar kendileri yapmalıdırlar. Eğer başvuruyu şahsen yapmayı planlıyorsanız www.miami.bk.mfa.gov.tr adresinden randevu almalısınız. Eğer evraklarınızı posta ile gönderecekseniz $65 posta parasını Money order şeklinde hazırlatmalı ve Başkonsolosluğumuza tüm evraklarınızla birlikte göndermelisiniz."\

Kimdir bu medical doktor ? Bu raporu kimden nereden hangi hastanenin hangi bolumunden almam gerekiyor ?
    Herkese simdiden tesekkurler

sanirim "Askerliğe Karar Aldırma Başvurusu" formunu dolduruyorsunuz, degil mi?

Benim anladigim kadariyla turkce bilen herhangi bir doktor bu muayeneyi yapabilir, zaten kendi bilgilerini de forma yazacak.

• Aynen askerlige krar aldirma formu.Formda turkce yaziyor ama altinda ingilizcede Gidicem de hngi doktor hangi bolum e gidicem.Daha amerikada hastaneye gitmedim ben :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci S:Amerikada Askerlik Muayenesi ? içinde söyledi:

Aynen askerlige krar aldirma formu.Formda turkce yaziyor ama altinda ingilizcede Gidicem de hngi doktor hangi bolum e gidicem.Daha amerikada hastaneye gitmedim ben :))

ben de net bilemiyorum, isterseniz ABD'deki diger TC. konsolosluklarina email gonderin, belki birinden daha cok bilgi gelir. Ozellikle NY konsoloslugu'ndaki Cihan Bey'e ulasmaya calisin, kendisi bu bolgedeki tum askerlik islemlerini halleden kisi, daha once de -sagolsun- foruma cok bilgi gondermisti.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 5
  • 5
  • 272
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |