DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@pnarr, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba,
    DV çekilişinde kullandığım mailim ds-260 doldururken hata verdi ve yeni bir mail adresi alıp ds260 a onu ekledim.Her iki mail de bana ait tabii umarım ds260 a yazdığım yeni maile mülakat mailim gelir🙏.Sorun şu ki ben formu doldurup gönderdim KCC bilgilendirmedim ,bilgilendirmeye gerek var mıydı?
    @ugursway bey sanırım sizin de mailinizi kabul etmiyordu sistem siz nasıl yaptınız ?

Teşekkürler

Formu gönderdiğinizden KCCnin haberi var 🙂

Mülakat haberinin yeni mailinize gelmemesi olası. Zaten nereye geldiği de çok önemli değil çünkü sistemden girip kontrol edeceksiniz.

• @EzgiLera Aa Öyle mi ? Ben her şey maile bağlı olduğunu biliyorum.Mülakata dair bilgilendirme gelicek maile ve o şekilde mülakat gününden haberimiz olucak diye biliyorum.Hatta mülakat mail çıktısını da almak gerekliymiş.Yanlış mı biliyorum?

Yeni mail aldığımı ve ds260 bunu kullandığıma dair bir bilgilendirme yapmadım.Eksik yazmişim

• @YasinKsk, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

-Merhaba değerli forum yetkilileri ve üyeleri, öncelikle bu kadar değerli bilgilerin olduğu bir forumda paylaşımda bulunarak, menfaatsiz yardımda bulunan ve birbirine destek olan herkese çok teşekkürler.
    -Asıl talihli eşim Azerbaycan vatandaşı, bense Türk vatandaşıyım. Türkiye'de ikamet ediyoruz ve 28 Mayısta KCC aracılığıyla dosyamızı Tiflis'e taşıdık. Herşey yolunda giderse mülakata Tiflis'te katılacağız.
    -Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlara birkaç sorum olacak.
    -Öncelikle eşimin ingilizcesi şuan mülakat için yeterli değil benim ingilizcem ise yeterli. Mülakat esnasında tercüman ile anlaşmamız gerekli mi yoksa mülakata beraber gireceğimiz için benim çevirmeme müsaade ederler mi?
    -Ankara dışında mülakata katılacaklarda e-devletten İngilizce çıktı alınan belgelerde sıkıntı olduğuna ve tanımadıklarına dair gönderiler okudum. Resmi sitede belgelerin İngilizce olması veya yeminli tercüman tarafından çevirilmiş olması yazıyor sadece. Bu belgelerin ıslak imzalı veya apostilli olması ap ye düşme ihtimalini azaltır mı?
    -Tiflis mülakat deneyimlerinde YouTube da dışardan gelenlerin mülakattan önce en az 2 hafta bulunmaları gerektiğini okudum bunu tecrübe eden var mı?
    -Son olarak ülke dışından geleceğimiz için mülakat olumlu sonuçlanırsa pasaportların teslim alınması için kurye bilgilerinde konsolosluktan teslim alma gibi bir seçenek mi var? Mülakat sonrası resmi tatil olmazsa 2 gün içinde pasaportların teslim alınacağını okudum fakat adres kaydı ile ilgili detayı bulamadım.
    -Şimdiden destek olan herkese teşekkürler. Süreç ilerlediğinde ve tecrübe kazandıkça bu platforma sizler gibi elimden gelen desteği vereceğim.

Arkadaşlar yeni kullanıcı olduğum için gönderim geride kaldı. Sorularımın cevabını bilenler yardımcı olursa çok sevinirim. Diğer ilgili arkadaşlar için de çok yardımcı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@pnarr, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Aa Öyle mi ? Ben her şey maile bağlı olduğunu biliyorum.Mülakata dair bilgilendirme gelicek maile ve o şekilde mülakat gününden haberimiz olucak diye biliyorum.Hatta mülakat mail çıktısını da almak gerekliymiş.Yanlış mı biliyorum?

Yeni mail aldığımı ve ds260 bunu kullandığıma dair bir bilgilendirme yapmadım.Eksik yazmişim

Mülakat maili yani mülakat postası 😅 e-mail değil. Tabi şu an sistem online olduğu için ekranda görünen yazının çıktısını alıyorsunuz ki aslında Ankara için gerek yok, sormuyorlar.

Size gelen mailde mülakat bilgileriniz yazmayacak. Sisteme girip kontrol edin diye haber veriyor siz de kazandığınızı öğrendiğiniz sayfaya girip mülakat bilgilerinizi öğreniyorsunuz. Yani forumu takip ettiğiniz sürece mail gelip gelmemesi önemli değil.

• Bu ileti silindi!

• Yıllara göre aylık DV onay adedi dv2024 dv2023
    ekim ankara 29 49
    kasım ankara 26 74
    aralık ankara 109 48
    ocak ankara 175 141
    şubat ankara 114 86
    mart ankara 114 127
    nisan ankara . 64
    mayıs ankara . 71
    haziran ankara . 72
    temmuz ankara . 239
    ağustos ankara . 268
    eylül ankara . 240
    .
    toplam 567 1081

• @ATS16 ve @EzgiLera teşekkürler sayin hocalarım

• arkadaşlar selam dosya numarası current olmadan mülakat alan oldu mu hiç daha önce sistemsel bi bugdan veya herhangi bir sebepten dolayı

• @ahmeterol1912
    Selamlar, evet çok acil durumlarda bültenden bağımsız konsoloslukların insiyatifiyle mülakat planlanan caseler olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam sayın @gucarslan bahsettiği İranlı bir yazarın dosyası da Ankara’dan mülakat almıştı.
    DV22’de Rusya/Ukrayna savaşı başladığında birkaç dosya bu şekilde mülakat almıştı.

• @pnarr
    Selamlar, farklı bir tarayıcadan, İngilizce klavye kullanarak tekrar deneyebilirsiniz. Eğer yine sistem kabul etmezse, içerisinde “-“ , “_” olmayan yeni bir mail adresi ile formunuzu doldurmaya devam edebilirsiniz. Ben ikinci söylediğim şekilde ilerlemiştim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Revolter Revolter 

• @ugursway anladığım kadarıyla amerika da yaşamasını istedikleri kişileri alıyorlar

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-ynd, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Yıllara göre aylık DV onay adedi dv2024 dv2023
    ekim ankara 29 49
    kasım ankara 26 74
    aralık ankara 109 48
    ocak ankara 175 141
    şubat ankara 114 86
    mart ankara 114 127
    nisan ankara . 64
    mayıs ankara . 71
    haziran ankara . 72
    temmuz ankara . 239
    ağustos ankara . 268
    eylül ankara . 240
    .
    toplam 567 1081

Bu vize sayıları EU mu yoksa AS dahil mi?

• ⭐⭐⭐

@ugursway, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahmeterol1912
    Selamlar, evet çok acil durumlarda bültenden bağımsız konsoloslukların insiyatifiyle mülakat planlanan caseler olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam sayın @gucarslan bahsettiği İranlı bir yazarın dosyası da Ankara’dan mülakat almıştı.
    DV22’de Rusya/Ukrayna savaşı başladığında birkaç dosya bu şekilde mülakat almıştı.

Bug olarak ise, henüz bülten açıklanmadan current olacak numaralara kendileri mülakat planladıkları olmuştu. Bülten açıklanmadan önce belli oluyor malum. Daha sonra gelen itirazlarla konsolosluk o mülakatları iptal etti. Bültende current olduklarında -birkaç gün sonra- yeniden mülakatlarını planladı. Tabi ki bahsi geçen konsolosluk Ankara değil ama hangisi olduğunu hatırlamıyorum şu an.

• @ahmeterol1912
    Ben bu şekilde yaptıklarını düşünmüyorum. Bahsettiğiniz durumlar çok uç örnekler, her ne kadar sorgulanamaz yetki alanları olsa da yasalar çerçevesinde bir dayanak olmadan yaptıklarını düşünmüyorum.
    Sonuç olarak her yıl 100k üstü kişi çekiliş ile seçilmekte, sadece 55k kişi vizesini alarak mali yılı bitirmektedir.

• @ugursway anladım çok teşekkürler son bir sorum daha vardı 🙂 vize onayı o an mülakat zamanın da mı belli oluyor yoksa öncesinden onay veya ret diye karar kılıp evrakları tamsa onaylıyorlar mı bunu ile ilgili bir fikriniz varmıydı

• @ahmeterol1912
    Bu durum tamamen iç yönetmelikleriyle ilgili olduğu için, halka açık yazılı bir dayanağı olmadığını biliyorum. Genel bilinen, dosyanızın işleme alınma, belgelerinizin doğrulunun kontrolü ve teyit edilme süreci göz önüne alındığında sizin mülakatınızdan önce kabaca dosyanız için ne karar verileceği hakkında bir fikir oluşuyor ve size bu karar mülakatınız sırasında bildiriliyor. Konsolos eğer şüpheye düşerse bu kararını değiştirebiliyor ya da idari işleme bırakabiliyor. Yanı sıra göçmen vizesi mülakatınızı yapan kişiler özel olarak eğitimlerden geçerek bu mesleği yapmaktadırlar. Her konsolos göçmen vizesi mülakatı yapmamaktadır.
    Bizim mülakatımızda deneyimlediğimiz ise genel bilinenin aksine o kararın o anda verildiği yönündeydi.

• Herkese merhaba;
    DV2025 kazanan tüm talihlilerin vizesini almasını dilerim. Bende kazananlardan biriyim sıra numaram 10XXX lerde. Bu seneye bakarak bize de sıra gelmesinin zor olduğunu sadece tahmin ediyorum. DS260 Formumu doldurdum. Buradan okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar dosya taşıma için mail atmaya başlamış ve oturum ve vize istenmeden kabul alanlar olmuş. Sorum şu henüz bizim mali yıla girmediğimiz için şimdiden taşıma yapılabiliyor mu, yoksa sadece kabul maili alıp ekim itibari ile mi taşınabiliyor.

• @ugursway Teşekkürler uğur bey, peki email değişikliği yaptığınıza dair KCC bilgilendirme maili atmiş miydiniz?

• @EzgiLera merhaba bunlar Ankara'dan verilen dv vizeleri. Ve sanırım Toplam rakamları içeriyor.

• Herkese selamlar arkadaşlar, Biliyorsunuz ki dv 2024 için mülakat süreçleri oldukça kötü ilerlemekte, DV-2024 ve DV-2025 excel dosyaları arasında bir karşılaştırma yapma gereği hissettim (Excel'deki veriler biz üyelerin girdiği veriler ile oluyor pek tabiki) Şöyle tespitlerim var ne kadar doğru bir analiz olur bilmiyorum ancak;
    DV-2024 için
    1-4999 aralığında 124 kişi
    5000-9999 aralığında 131 kişi
    10000-14.999 aralığında 124 kişi
    15.000-19.999 aralığında 102 kişi
    20.000- 24.999 aralığında 102 kişi
    25.000- 29.999 aralığında 13 kişi toplam 623 kişi veri girişi yapmış excel e

DV-2025 için
    1-4999 aralığında 66 kişi
    5000-9999 aralığında 58 kişi
    10000-14.999 aralığında 55 kişi
    15.000-19.999 aralığında 60 kişi
    20.000- 24.999 aralığında 72 kişi
    25.000- 29.999 aralığında 44 kişi toplam 355 kişi veri girişi yapmış excel e

Bu veriler bu bir buçuk yıllık süre içinde çok değişiyor mu ? Eğer ki bu veriler çok değişmez bu haliyle kalırsa geçen dv-2024'e göre mülakata giren kişi sayısı cn olarak bakacak olursak oldukça artmaz mı ?
    Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. saygılarımla

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |