DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• teşekkür ediyorum. Formda yeniyim daha tam çözemedim. ilgili linki kaydettim sağ olun

• ⭐⭐⭐

@serserotek cutoff bültende açıklanan sayıdır şu andaki bültende cutoff mesela 27500. Current ise bütün sayıların aktif olması anlamına gelir

• @Emre-Kurtulmuş
    teşekkür ederim

• merhaba iyi akşamlar arkadaşlarım, daha yeni nikahlandık ve DS-260 formunu dolduruyorum ancak bir sorum olacak. Evliyim kutucuğunu işaretledikten sonra eşim için bir kaç bilgi soruluyor buraya kadar okey. Peki ben bu formu gönderdikten sonra eşim için yeni bir DS-260 formu doldurmam gerecek mi ? (eşime green card çıkmadı) Eşim için eğer yeni bir DS-260 formu doldurmamız gerekiyorsa Case Number ve Comfirmation Number olarak benim Numberlarımı mı yazmam gerekiyor. Bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim, teşekküler

• Herkese iyi akşamlar ,
    eşimin ds 260 formunu dolduruyorum şu anda. bir iki yerde takıldım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    sorularım dan biri askerlik bilgilerini doldurdum.

Branch of Service
    ARTILLERY
    Rank/Position
    SERGEANT
    Military Specialty
    NONE
    bunu bu şekilde yaptım geçmiş yıllardaki yorumlardan buldum .Doğru mudur emin olamadım.
    2. Ateşli silahlar, patlayıcılar, nükleer, biyolojik veya kimyasal deneyim gibi herhangi bir özel beceriniz veya eğitiminiz var mı?
    Böyle bir soruyla karşılaştım buna ne cevap vereceğimi bilemedim.
    Hayır dersem;
    Aldığı askerlik eğitimine rağmen hayır demiş diye kontrol ederler mi ? diye düşündüm.
    Evet dersem de ne gibi bir açıklama yazmalıyım bilemedim...
    Şimdiden teşekkür ederim.

• @asdads tebrikler. Peki yanımıza tercüman getirebilir miyiz ingilizce veya o ülkenin dilini bilmiyorsak problem mi teşekkürler.

• Herkes onaylanmış vize deneyimi paylaşmış, acaba vizesi red edilen yok mu sebebleri vs neler ?

• ⭐⭐⭐

@Berkay-Algül Sikinti cikar evet.

• ⭐⭐⭐

@istalin Tabii ki var, kimse sebeplerini paylasmak zorunda degil. Sebepler de belli, kurallara uymamak, yalan beyanlar.

• ⭐⭐⭐

@istalin Lutfen once arama yapin bakalim bu soru sorulmus mu? Tebrik ve deneyim disinda bu basliga ait olmayan ve defalarca sorulan sorulardan kacinin lutfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Mesut Hakyemez Mesut Hakyemez 
  • ⭐⭐

@iremmakayy, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Forma annemizin soyadını girerken sadece kızlık soyadını mı girmemiz gerekiyor yoksa kimlikte görüldüğü soyadını mı girmemiz gerekiyor?

Sadece kızlık soyadını yazmalısınız.

• ⭐⭐

@Berkay-Algül, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

iyi günler ds260 formunu şimdi dolduracağım ama abd deki adres kısmına abimin amazon yaptığı depoyu göstericez herhangi bir sıkıntı çıkarmı sizce ev gibi biyer değil ya sonuçta şimdiden teşekkürler

Burada önemli olan o adresi “göstermek” değil, gerçekten kullanmak.

Bahsettiğiniz depo, sizin adınıza mail geldiğinde, o mailin size gönderimini sağlıyor mu?
    Postayı açıp içindekinin fotoğrafını göndermelerinden bahsetmiyorum. Çünkü böyle bir şey varsa kesinlikle orayı yazmamanızı tavsiye ederim.

O adrese SSN ve greencard gönderilecek. Bu belgeler varsa Amerika’da varsınız, onlar yoksa siz de yoksunuz. Greencardı kaybedip yenisini talep ederseniz yıllar sürebiliyor yenisinin basılıp size ulaşması. SSN’i kolay bir şekilde tekrar alırsınız ama sizin SSN’ininize sahip olan biri sizin adınıza her şeyi yapabilir. Kredi kartı çıkartmak, kredi çekmek, şirket açmak, üstünüze hat alıp yasa dışı işlerde kullanmak bunlardan bazıları.

Yani siz söyleyin, deponun adresini “gösterebilir” misiniz, bir sıkıntı çıkar mı?

• ⭐⭐

@simlidinazor, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba iyi akşamlar arkadaşlarım, daha yeni nikahlandık ve DS-260 formunu dolduruyorum ancak bir sorum olacak. Evliyim kutucuğunu işaretledikten sonra eşim için bir kaç bilgi soruluyor buraya kadar okey. Peki ben bu formu gönderdikten sonra eşim için yeni bir DS-260 formu doldurmam gerecek mi ? (eşime green card çıkmadı) Eşim için eğer yeni bir DS-260 formu doldurmamız gerekiyorsa Case Number ve Comfirmation Number olarak benim Numberlarımı mı yazmam gerekiyor. Bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim, teşekküler

Add applicant yazan kısımdan eşiniz için de bir DS260 formu oluşturmalısınız.

Bu sayede aynı giriş bilgileriyle sisteme girdiğinizde 2 tane DS260 formu göreceksiniz.

• @EzgiLera cevabınızı şimdi gördüm. Biz formda evli seçeneğini işaretleyip o şekilde devam ettik ve formu gönderdik. Add applicant kısmında eşim için dolduracağım bilgisini bilmiyorduk. Şimdi bu durumu nasıl düzelteceğim bilginiz var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Iricss sizi verdiğim linklerdeki iletileri daha iyi okumanız için bir süre forumdan uzaklaştırıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevdemimi sorularınız sormadan önce forumun arama butonunu kullanmayı denemelisiniz.
    defalarca sorulmuş ve cevaplanmış soruları tekrar sormamaya gayret gösterin lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemA sorularınızz cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LUNAP merhaba.
    askerlik bilgileri doğru, diğer soruya da "HAYIR" demelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simlidinazor vize alacak bütün aile bireyleri için form doldurmalısınız, aksi takdirde vize alamaz.
    sisteme giriş yapın, eğer sistemde "add applicant" seçeneği çıkıyorsa oradan bir form daha doldurun.
    bu seçenek aktif değilse o zaman mülakat alınca yapacaksınız bu işlemi.
    telaş edecek bir durum yok, bu mülakat almanızı etkileyecek bir durum değil.

• @gucarslan ilk giriş yaptığımız sayfada benim kızlık soyadımı kabul ettiler, ve add applicant sayfasında da kızlık soyadım yazıyor. Ama formu doldurup gönderdikten sonra kontrol sayfalarında evlendikten sonra olan soyismimle bilgilerim bulunuyor. İlk başkta kızlık soyadımı kabul etmesi ve add aplicant sayfasında kızlık soyadımın olması normal mi ? sorun oluşur mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |