DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Occupatıon kısmına öğrenci yazıpp 4 yıllık bölümümü yazdım, bu yıl sadece 1 dönem (ilk dönem) açıköğretim bölümüne katılmıştım çoğu derste başarısız olup 2. dönem için harç ücrreti yatırmadım onu da yazmam gerekir mi?

• merhaba benzer durumdayız. arabistandayım, çalışma izni ile kalıyorum ve çalışma iznim her üç ayda bir yenileniyor. forumdan bir arkadaş çok sağolsun aydınlattı, 1 ay sonra belgelerimle kcc'ye mail atmayı planlıyorum bakalım ne olacak. bu arada talihli eşim. onun mailinden ve onun ağzından yazacağım, işte eşim şurda yaşıyor, orda hep birlikte girmek istiyoruz mülakata diye. sonrasında işten ayrılırsam ve dönersem türkiyeye, dosya taşınsa bile problem olmaz diye düşünüyorum ama yanılıyor muyum acaba? sonuçta sürekli arabistanda yaşama taahhüdü vermedim gibi bir düşüncem var.

• @gucarslan

Bir sorum olacak müsaadenizle,
    2021 yılında boşanmıştım resmi olarak fakat;
    DV çekilişi için 2024 kasımda ilk doldurduğum formda medeni duruma single mı, divorced mı yazdım hatırlamıyorum.
    Ds260’a divorced yazıp gerekli belgeleri yükledim, (vukuatlı nüfus kayıt örneği)

Çekiliş için doldurduğum formda single yazmışsam, yanlış bilgiden elenmeme neden olur mu ?
    Ya da çekiliş için doldurduğumuz ilk formu herhangi bir yerden görebilme şansımız var mıdır ?

• Merhaba, formu doldururken böyle bir hata aldım. Fakat adreslerde bir sıkıntı göremiyorum. Ne yapmam lazım bu durumda?
    Teşekkür ederim.IMG_20240511_234335.jpg

• @crazycells çok teşekkür ederim. Yeni yeni düzenimizi oturttuk benim de aklımdaydi zaten burdan çok yardımlar aldım sonra sizleri unutmuş gibi olmak istemiyorum yani 🙂 ancak arkadaşımin durumu biraz acildi profil açıp soracaktı ben yine de erken davranıp sormak isterim biliyorsunuz çok önemli bu form erkenden de doldurmak lazım… o yüzden sormuştum eğer bir cevap verebilirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim deneyimlerim konusunu da detaylariyla ilgili başlıkta açıklayacağım

• @sdz burada başka bir soruya cevap verdim sizin durumunuz farklı. aos için hayır başlayamazsınız. bültende aktif olması gerekli numaranızın. aos için paylaştığım linke tıklayıp okursanız hemen ilk sayfada yazıyor zaten sorduğunuz her şey.

• @Selin-2 16 yaşından sonra kaldığınız adresleri yazarken 2 adres arasında 1 aydan fazla boşluk varmış. Yani sistem o boşlukta nerede kaldığınızı da belirtmenizi istiyor.

• @evr42 başvuru formunda yapılan bazı hatalar/girilen yanlış bilgiler elenmeye sebep olabiliyor. sizin söylediğiniz türden bir hata elenme sebebi olur mu bilmiyorum. sorduğunuz diğer soruyu cevaplamış olayım, o ilk formu görme şansımız yok maalesef.

• @talhclk87 bakarsınız seneye ankara kimseye vize vermez bakarsınız bültende cut off olan her talihliye vize verir. Bunu kimse bilemiyor maalesef. Ancak üstadın da dediği gibi Ankara’ya güvenmeyin.

• @talhclk87 orada istenen adres zaten greencardınız postalanacağı adres. Sizden orada yaşayacağınız adresi hemen vermenizi istemiyorlar. Orada vereceğiniz adreste yaşayacaksınız diye bir şey yok. Zaten orada kalan kişinin iletişim bilgilerini de vermeniz gerekiyor. Greencardınız teslim edildiğinde zarfın üstünde o adresteki kişinin ismini de göreceksiniz.

• @Hope-Breaker son olarak bir şey daha sormak istiyorum. ben henüz adres değişikliği yapmadım şu an e devlette yaşamadığım adres var (son adresi) diye yazıyor. Ama ben orda değilim. Formu doldurduktan sonra nüfustan halledeicem. Ordan ayrılma tarihim mayıs ayı o tarihi mi yazmam lazım? Teşekkür ederim

• @Selin-2 eğer resmi ikametgahınız değişmediyse hâlâ taşınmadınız demektir. Ds260ı submitledikten sonra insanların hayatları değişebilir, taşınabilirsiniz. Ben yurtdışına taşınmıştım ama ikametim hâlâ istanbuldu. Pek sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer mülakat aldıktan sonra BAŞKA bir sebeple dosyanızı açmanız gerekirse onu da düzeltirsiniz isterseniz. Ancak dediğim gibi, çok da önemli değil gibi. Yanlış bilgi varsa tecrübeli arkadaşlar beni düzeltecektir. Bol şans.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@rasitcenngiz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

açıktan önlisans okuyorum onu eklemelimimiyim?

eger bitirecekseniz ekleyin.

Hocam bu soru ile ilgili şu anki mevcut durum yazılmalı değil mi ? Ben 2 yıllık önlisans mezunuyum ve lisans mezuniyetim için 1 ders kaldı. Bu durumda 4 yıllık lisans seçebilir miyim ? Yoksa şu anki durumu mu seçmeliyim ? Teşekkürler

• @nvrgbck aradıkları şart lise mezunu olmanız zaten, halihazırda okuyorsanız ekleyin sorun değil, lise diploması da götürseniz kabul edecekler.

• Merhaba, DS 260 formumu doldururken eğitim konusunda lise bilgilerimi girmeyi unutarak sadece üniversite okul bilgilerimi girdim 😞 Sizce bir problem olur mu? Formu şimdi yeniden açtırmak gerekir mi? Yoksa mülakat tarihi belli olduktan sonra mı açtırılması gerekir? Ya da formu hiç açtırmadan mülakat esnasında eğitim bilgileri revize edilebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

• ![Screenshot_6.png Merhaba, bunun sebebi nedir ?

• ⭐⭐⭐

@sdz Bültende aktif olmadan gidebilirsiniz ama current olmadan işlem yapamazsınız.

• @asper sagolun

• ⭐⭐⭐

@Ardando Bir sorun olmaz, merak etmeyin.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐

@cagla3404 Oncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

43

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.5k

| | | |