DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar green kart çekilişini kazandım ds260 formunu doldururken okul bilgilerimi doldururkan yardıma ihtiyacım var.Şimdi ben liseyi 3 farklı okulda okudum bunları yazmam gerekiyor mu eğer yazmam gerekiyor ise course of study kısmına ve degree kısmına ne yazmam gerekiyor,ayrıca üniversite ingilizce hazırlık okudum onuda bildirmem gerekiyor mu?
    Yardım eden arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jeyhun-Ramazanov öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    en son hangi okuldan mezun olduysanız onu yazmalısınız.

• Yasaklı

@kadircan_54 Yani bana kalırsa o kadar pahalı ülkelerde şansımızı denemek çok riskli olmazmı.

• @gucarslan peki yine de eklesem olur mu? Çünkü iki tane ülke görünüyor. Ben 7 ülkeye gitmiştim? Bu arada teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selin-2 çok fazla ülkeye gidip gelmiş olmanız vize alman şansınızı arttırmaz.
    yine de karar sizin yazabilirsiniz elbette.

• Merhabalar iyi günler! bir konuda yardıma ihtiyacım var eğer bir bilginiz var ise yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben dv 2025 green card talihlisiyim ama green card açıklanmadan önce j-1 1 yıllık amerika staj programı için ikinci defa daha önce gittiğim şirketle tekrardan başvurdum. İşimizi aldık job offerin gelmesini bekliyorduk haziran gibi vize görüşmesine girebilirsiniz hazır olun dediler. Ama hali hazırda green card çıktığı için vakit kaybetmeden ds-260 formunu doldurdum. Bunu doldurmuş olmam j-1 vize görüşmesinde red yeme olasılığını arttırır mı? Vaktiniz için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erimcanlafci öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    buna görüşmenizi yapan konsolosluk memuru karar verecektir. görüşmenizi yaparken net olmanızı ve iyi anlatmanızı tavsiye ederim.
    bol şans..

• @rasitcenngiz Riskleri alıp almamak size kalmış,önümüzde uzun bir süreç var bol bol araştırmak formu iyi kullanmak en iyi olası alternatifleri tespit etmek her türlü şansı riski değerlendirmek gerekiyor bence.

• @gucarslan şöyle detaylandırayım 8 ci sınıfa kadar başka bi ülkede okudum lise 1-2 istanbulda bir lisede,lise 3 antalyada,lise 4 kütahyada okudum.Bunları yazmam daha doğru olmaz mı yalan söylememek için.Ekstradan üniversitede hazırlık okudum onu yazmam gerekiyor mu?

• Yasaklı

@kadircan_54 çok teşekkürler çok güzel ozetlediniz nasıl bir durumda olduğumuzu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jeyhun-Ramazanov öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sordunuz cevapladım. isterseniz anaokulunuzu da yazabilrisiniz.
    onların görmek istediği diplomanız olması, okuduğunuz okullardan ziyade..

• Merhaba arkadaşlar, Greencard 2025 talihlilerindenim. Normalde seneye evlilik düşündüğümüz erkek arkadaşımla greencard çıkınca süreci biraz hızlandırmaya karar verdik. Bu yaz evleneceğiz fakat ben dv-260 formunu doldurdum. Bu formu doldurduktan sonra evlendiğimde, vize görüşmesine gitmeden eşimi ekleyebiliyor muyum? Nasıl ekleyebiliyorum? ceac.state.gov'dan add spouse yaparak mı? Konsolosluğa nasıl bilgi vereceğim? KCC'ye de mail attım ama çok detaylı bir bilgi alamadım. Vize danışmanlık merkezine danıştığımda ise bu saatten sonra olmayacağını ancak ben gittikten sonra alabileceğini söyledi. Herkes farklı bir şey söylüyor. Acaba bir yolu yok mudur birlikte gitmemizin? Burada da benzer konu olduğunu gördüm fakat yine emin olmak istedim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pelin-Antep öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    resmi evliliğiniz sonrası eşinize sistemden "add applicant" yaparak form doldurun.
    mülakat aldığınızda konsolosluğa bilgi verip kendi formunuzda eşinizi ekleyin.
    mülakata birlikte gidin ve vizenizi alın.

Vize danışmanlık merkezine danıştığımda ise bu saatten sonra olmayacağını ancak ben gittikten sonra alabileceğini söyledi

bu cümlenizi de danışmanlık şirketlerinin insanların hayatını nasıl mavhettiğini görmeleri için buraya bir kez daha bırakıyorum.

bol şans.

• Açık öğretim lisesinden mezun oldum alan yok.DS260 formunda Degree,diploma or certificate received kısmına Diploma nomu Course of study kısmına None yazsam olur değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fsdfsfd yazabilirsiniz, sorun olmaz.

• @gucarslan Çok çok teşekkür ederim 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@Pelin-Antep yazık ya danışmanlık şirketi adı altında insanlarda binlerce lira alıp sıfır bilgileriyle kendi ceplerini doldurdukları yetmez gibi yalan yanlış bilgilerle insanların hayatlarıylada oynuyorlar resmen.

Forumdaki evlilik yokunda greencard başlığında aradığınız bütün bilgileri bulabilirsiniz hemde doğru bir şekilde

• Yasaklı

arkadaşlar afrikadaki dil okullarına başvurmak sizce nasıl olur yani ücret olarak değilde yani geri dönüs manasında.

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkür ederim 🙏🏻

• DS260 formunu doldururken, iki Turk pasaportum var. Hangisini yazmaliyim bunu ayrica belirtmem gerekiyor mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |