DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gazella sürecimi okudunuz biliyorsunuz. Sizinle mesajlaştık. bende 6. mail de başarabildim. İlgili bir personele denk gelmesi gerekiyor.

• @EzgiLera Cevabınız için teşekkür ederim. Gözden kaçırmışım.

• @sck merhaba, mulakat tarihinizden once evlenmeniz gerekiyor. Mulakat maili aldiktan sonra da elcilige mail atip, evlendiginizi ve esinizi de surecek dahil etmek istediginizi ileteceksiniz. Onlar formunuzu acacaklar, siz de kendi bilgilerinizi guncelleyip, esinizin formunu doldurup submit edeceksiniz.

• ⭐⭐⭐

@gazella, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, en son dosya taşıma isteğime (4oldu) şu şekilde yanıt aldım. Nedense benim dosyamı taşımıyorlar..!
    Thank you for your inquiry.

KCC has reviewed your request to change your interview location. Based on the circumstances of your case, KCC denies your request to be reassigned.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions

Ne yazıyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

@Easychamp, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar Napoli'den bu maili aldım. Öncelik olarak vatandaşlara ve oturma izni olanlara öncelik vereceğiz diyor fakat bakmayacağız demiyor yada ben mi yanlış anladım. Risk alıp taşımaya değer mi fikir almak istedim.

The US Consulate General in Naples is currently working with very limited staff .

Information concerning rescheduling a pending consular appointment is available at https://usvisa-info.com/

If your inquiry pertains to requests for transfer from other posts, please note that we have only capacity to process applications of Italian citizens or residents with valid Italian residence permit.

If you were informed by the National Visa center that your case is documentarily qualified and you are currently waiting for an interview, please note that we are unable to provide the exact waiting time for your interview.

The National Visa Center fills available appointments with cases in the order they become documentarily complete, on a first in, first out basis.

Ben öncelikten bahsettiklerini düşünmüyorum. Açık açık “ please note that we have only capacity to process applications of Italian citizens or residents with valid Italian residence permit. “ yazmışlar.

• @EzgiLera daha önce kabul gören bir arkadaşın aynı metnini yazdım.

• @VIRTUE merhaba , evet sürecinizi biliyorum ancak bu verilen cevap ilgisiz birinin yazdığı standart mesaj değil, dosyanız incelendi ve dosyanızdaki durumdan dolayı reddedildi diyor malasef.

• ⭐⭐⭐

@gazella, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera daha önce kabul gören bir arkadaşın aynı metnini yazdım.

Öyleyse mailleri okuyan birine denk gelene kadar tekrar yazmanız gerekiyor maalesef. Neyse ki hızlı dönüyorlar.

• Excel tablolarını incelediğimde yaşadığı şehir Türkiyeden olup Paris, Sofya, Tiflis ve Belgrad'tan mülakat alan arkadaşlar olduğunu gördüm. Acaba oturum, çalışma izni olmadan Viyana gibi mi dosyaları kabul gördü ? Keşke tecrübelerini paylaşsalar.

• @rezanclz Anladım teşekkürler

• Merhaba. DV25 talihlisi olarak dosya taşıma konusunda çok kararsızım. TR dışında oturumum veya vatandaşlığım yok. CN'm 84XX lerde. Bu aşamada oturum ve vatandaşlık olmadan dosya taşıyabileceğimiz en mantıklı yer sizce neresi? Ya da Ankara tek seçeneğimiz midir?

• @deebee anladım çok teşekkür ederim size

• Herkese merhaba öncelikle. DS-260 formunu doldurduktan sonra çıktısını aldığım kağıtları kontrol ederken gördüm de "Full Name In Native Language" kısmında sırasıyla soyisim-isim olarak yazmışım. Bu durumda bir sorun teşkil eder mi? "Name Provided" kısmında da sırasıyla soyisim-isim olarak geçiyor çünkü.

• @gazella Bence yine öylesine bir mesaj göndermişler. Birilerini taşıyıp, birilerini reddetmelerinde mantık kuramıyorum.

• Herkese merhabalar tekrardan. Bir süredir evlilik işlemleri ile ilgilendiğim için forumu takip edemedim ama bildirimlerden gördüğüm kadarıyla artık DV25 sürecinde oturum izni vb. durum olmaksızın dosya taşınabiliyormuş. Bu durumda benim bir iki sorum olacaktı siz değerli arkadaşlara.

1. Dosya taşıma işlemi için taşımak istediğimiz ülkenin dil bilgisine yada İngilizce bilgisine sahip olmalı mıyız? Yoksa yeminli tercüman ile yapabilir miyiz?
    2. Dosya taşıma için vizesiz ülkeleri denemek istiyorum(schengen randevusu almak zülüm) hangi ülkeleri deneyebiliriz yada rahat randevu alabileceğim ülkeler var mı?
    3. Örn: Dosya taşıma işlemi tamamlandıktan sonra mülakat maili geldiğin dosya açtırsam eşimi eklemek için sorun olur mu?

• @evrentnrkl Merhaba hayırlı olsun öncelikle;
    1- Normalde ya o ülkenin ana dili yada ingilizce olarak mülakata girebiliyorsunuz. Fakat bazı ülkeler önceden bildirilmesi şartıyla tercüman kabul ediyor diye biliyorum.
    2- Vizesiz ülkeleri kendiniz araştırabilirsiniz. Şu anda KCC sizin istediğiniz ülkeye dosyanızı taşıyor ama mülakat planlamasını elçilik yapıyor. Mülakat alıp almayacağınızı şu anda bilmeniz mümkün değil malesef.
    3. Sorunuzu bende bilmiyorum ama forumda aratırsanız mutlaka vardır.

• @gazella Ben dosyamı iki kez taşıttırdım. Kısa ve öz yazın mutlaka taşıyacaklardır.

• Arkadaşlar merhaba lütfen cevap yazarmısınız ds-260 formu doldururken resim yükleniyor mu

• Merhaba, Ds260 formunu doldurdum ve 14binlerde bir numaram var. Almanya'da çalışma vizesiyle bulunduğum için direk Frankfurt seçtim. 8 Mayıs tarihinde formu tamamladım ancak hiç bir mail vb almadım. Bu normal mi yapmam gereken bir şey var mı

• arkadaşlar merhabalar. forumu tekrar baştan okurken ds260 formunu doldururken bir hata yapmış olabileceğim aklıma geldi. 10 yıl önce ismim uzun olduğu için mahkeme kararıyla değiştirmiştim. ds260 formunda yanlış hatırlamiyorsam önceki isminiz diye bir bölüm vardı. ben o bölüme isim değiştirmeden önceki ismimi yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum. yazmamış olma ihtimalim yüksek diye düşünüyorum.

eğer yazmamış olsam bir sorun teşkil edermi? formu tekrardan açtırmam gerekirmi? veya ne zaman açtırmam gerekir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.8k

| | | |