DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Flight101 bir süre sonra dosyam nerede diye sorgulamanız iyi ve doğru olacaktır. KCC'den yine bir efsane cevap olmuş sizinki 🙂

• @ATS16 Okuyup ilgilendiğiniz için teşekkürler..1-2 gün boşluk bırakıp sorgulama yapacağım..Bu efsane cevap karşısında Kibar Feyzo filmindeki replik akıllara geliyor.."Ağam eyleniir benimle"..😂

• merhaba dosya transferi için mail attığınız KCC mail adresi nedir ?

• @Dada7 yeni yönetmelik ile oturumsuz istediginiz yere tasiyabiliyorsunuz. Oturum isteyip istemeyeceklerini bilmiyorum ben de önceden dosyasini tasiyanlara göre ögrenip ona göre hareket edecegim fakat oturum soracaklarini pek sanmiyorum oturum sart olsaydi kcc ye mail attigimda oturum ya da kimlik karti sorulurdu. Eger mülakatta sorulursa kcc ile mail görüsmemin ciktisini alip mülakatta göstermeyi düsünüyorum sonucta kcc benim viyanada mülakata girmemde sorun görmeyip tasidi.

• ⭐⭐⭐

@10urdmn, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera hayır başka ülkede oturumum veya vatandaşlığım yok, hatta Türkiye dışına hiç çıkmadım. CN'm 8700 lerde, ben dv25 başlayınca Ankara'yı bekleyim mi dosya taşıyım mı ikilemde kaldım. Çünkü gördüğümüz üzere dv24 lülerde şu an CN 5500 lerde. Süreç böyle ilerlerse diye arkadaşlar tahminde bulundu ve bana Ankara dan sıra gelmeyeceğini söylediler

Ankara’yı beklemek her zaman hata oluyor. Son birkaç yıldır bu durum böyle maalesef.

Çok beklerseniz kcc ile dosya taşıma şansınızı kaybedeceksiniz. Oturumunuz ve vatandaşlığınız da olmadığı için sonrasında dosya taşımanız epey zor olacak. Bunu da göz önünde bulundurun.

• ⭐⭐⭐

@lesnarhomie, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Konsoloslukların sitesinde, o konsolosluğa dosya taşıyabilmek için oturum vesaire gerekip gerekmediğini tam olarak nereden görebiliyoruz? Naples, İtalya konsolosluğunun sitesinde hiçbir şey göremedim?

Immigrant Visas başlığı altında. Her konsolosluk için aynı şey geçerli.

The U.S. Consulate General in Naples is the sole immigrant, fiancé(e), and diversity visa-issuing post in Italy. We are also responsible for processing immigrant, fiancé(e), and diversity visa applications for residents of Italy, San Marino, the Vatican, and Malta.

• ⭐⭐⭐

@Flight101, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar...Dosya transferi için KCC ye attığım maile cevaben altta paylaştığım cevabı aldım...Otomatik cevap gibi görünüyor. Ancak "from XXX to XXX" ibaresi çok değişik geldi bana...Bu cevabı daha önce alan oldu mu buna karşılık nasıl bir yol izlemeliyim..Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

"Thank you for your inquiry.

Based on the information you have provided, your interview location has been changed from XXX to XXX. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/"

Dosyanızı taşımışlar ama mail taslağındaki XXX kısmını değiştirmeyi unutmuşlar. Daha önce de bu şekilde mail alanlar oldu. KCC gözünüzde büyüttüğünüz kadar iyi çalışan ciddi bir kurum değil diyoruz ya hep işte 🙂

Emin olmak için dosyanızın nerede olduğunu sorgulayan mail atın.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Dada7 yeni yönetmelik ile oturumsuz istediginiz yere tasiyabiliyorsunuz. Oturum isteyip istemeyeceklerini bilmiyorum ben de önceden dosyasini tasiyanlara göre ögrenip ona göre hareket edecegim fakat oturum soracaklarini pek sanmiyorum oturum sart olsaydi kcc ye mail attigimda oturum ya da kimlik karti sorulurdu. Eger mülakatta sorulursa kcc ile mail görüsmemin ciktisini alip mülakatta göstermeyi düsünüyorum sonucta kcc benim viyanada mülakata girmemde sorun görmeyip tasidi.

Oturum istendiğinde KCC ile görüşmenizin bir etkisi olacağını sanmıyorum. Çünkü KCC konsolosluklardan bağımsız bu işlemi yapıyor. Şu an kapalı olan bir konsolosluğa da dosyanızı taşıtmak istersiniz ve kcc taşır. Siz onlara gidip ama kcc taşıdı, hadi konsolosluğu açıp bana mülakat verin, alın bunlar da mailler mi diyeceksiniz?

Konsolosluğun sizden her zaman oturum isteme hakkı var.

• @EzgiLera Okuyup cevap verdiğiniz için teşekkürler...Sorgulama için yönlendirebileceğiniz örnek bir format var mı yoksa kendi cümlelerimizle bir metin mi yazalım?

• @Flight101 çok ilginç bir cevap maili olmuş

• @redsat2000, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@VIRTUE USCIS officer işleme başlaması için bilgilerinizi sisteme girmesi gerekiyor. Bir bilgisayar gibi mecburi giriş dataları var. ABD de kaldiginız dönemlerde dahil olmak üzere yapılan tüm başvurularda klasik başvuru formatını kullanmanız gerekiyor. Önce standart gerekli on bilgileri akabinde metni yazmaniz lazım.

Email Subject Full name- Case No/Uscis No- Kisa başvuru sebebi

Full name :
    DOB (MMDDYYYY) :
    Case No / USCIS No

Subject : Dilekce sebebi

Tarih
    Dear Sir/Madam,

Metin

Tam Adi
    Case No
    Tel no - Email adresi

Diğer üyeler için bir yol haritası olması açısından paylaşıyorum,

@redsat2000 bu şablonu paylaştığınız için teşekkürler, transfer işlemi için bu formatı kullanarak mailimi attım.

Sadece şuraya taşınması için desteğinizi talep ediyorum şeklinde tek bir rica cümlesi yazdım. Ankara'dan bahsetmedim.

Avusturya oturum iznim ve hali hazırda schengen vizem yok, pasaportum da bordo..

• merhaba, en son dosya taşıma isteğime (4oldu) şu şekilde yanıt aldım. Nedense benim dosyamı taşımıyorlar..!
    Thank you for your inquiry.

KCC has reviewed your request to change your interview location. Based on the circumstances of your case, KCC denies your request to be reassigned.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions

• ⭐⭐⭐

@Flight101, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Okuyup cevap verdiğiniz için teşekkürler...Sorgulama için yönlendirebileceğiniz örnek bir format var mı yoksa kendi cümlelerimizle bir metin mi yazalım?

Kendi cümlelerinizle yazabilirsiniz. Kısa ve öz tutun. Cn dob ad soyad eklemeyi unutmayın.

• @EzgiLera benim demek istedigim yeni yönetmelikle oturumsuz tasindigi icin mülakatta oturumsuz nasil tasidiniz dendiginde mailleri gösterip yeni yasadan bahsedilirse sorun yasanacagini sanmiyorum cünkü viyana zaten gecmis yillarda da oturumu olmayanlara mülakat verdi. Ki kesin konusmuyorum oturum sorgulama haklari elbet var.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera benim demek istedigim yeni yönetmelikle oturumsuz tasindigi icin mülakatta oturumsuz nasil tasidiniz dendiginde mailleri gösterip yeni yasadan bahsedilirse sorun yasanacagini sanmiyorum cünkü viyana zaten gecmis yillarda da oturumu olmayanlara mülakat verdi. Ki kesin konusmuyorum oturum sorgulama haklari elbet var.

Zaten şu an Viyana’nın tercih edilme sebebi bu. Oturumu olmayanlara da mülakat veriyor ve oturumu zorunlu tutmuyor.

Size dosyanızı nasıl taşıdınız diye soracaklarını sanmıyorum. Yönetmeliği siz de biliyorsunuz, onlar da biliyor.

• @EzgiLera evet ben de viyana özelinde konusmustum bence su an da kcc ile tasima yapanlarin gecmis yillarda oturum hakkina bakmayan konsolosluklara tasimasi daha saglikli olur sonra mülakatta süprizlerle karsilasilmamasi adina

• @10urdmn
    Merhabalar, başlamamış ve elimizde hiçbir veri olmayan bir süreç için size Ankara’yı bekleyin ya da dosyanızı şimdiden başka bir ülkeye transfer edin demek doğru olmayacaktır.
    Bu zamana kadar biriken tecrübeler her ne kadar yol gösterici olsa da, DV25 kendi içerisinde oluşan/oluşacak dinamiklere farklılık gösterecektir.
    Umarım bu konuda yanılırım ama Ankara’nın performansının DV24’ten daha iyi olacağını düşünmüyorum.
    Peki bu aşamada dosya transferi yapmalı mısınız? Bir mail ile dosya transferi yapmak daha önceki senelerde görülmemiş harika bir fırsat ama bunun DV25 yılında başarı sağlayıp/sağlamayacağını, konsoloslukların bu şekilde gerçekleştirilen transferler için nasıl bir yol izleyeceğini sizlerin paylaşacağı deneyimlere göre öğreneceğiz.
    Zamanla göreceksiniz ki, Greencard’ınızı basılmış bir şekilde elinize alana kadar bu sürecin hiçbir aşamasında hiçbir şeyin garantisi/kesinliği yok ve sizin kontrol edemeyeceğiniz sebeplerden dolayı etkilenebilen, beklentiler ve belirsizlikler ile dolu sizi aylarca hatta yıllarca etkileyebilecek bir süreç bu.
    Bu sebeple transfer yoluna gireceksiniz eğer hangi konsolosluğa ne zaman transfer edeceğinizi çok iyi analiz etmeli, olası olumsuz senaryolara karşı elinizi güçlendirmelisiniz. Bol şanslar dilerim.

• Selamlar Napoli'den bu maili aldım. Öncelik olarak vatandaşlara ve oturma izni olanlara öncelik vereceğiz diyor fakat bakmayacağız demiyor yada ben mi yanlış anladım. Risk alıp taşımaya değer mi fikir almak istedim.

The US Consulate General in Naples is currently working with very limited staff .

Information concerning rescheduling a pending consular appointment is available at https://usvisa-info.com/

If your inquiry pertains to requests for transfer from other posts, please note that we have only capacity to process applications of Italian citizens or residents with valid Italian residence permit.

If you were informed by the National Visa center that your case is documentarily qualified and you are currently waiting for an interview, please note that we are unable to provide the exact waiting time for your interview.

The National Visa Center fills available appointments with cases in the order they become documentarily complete, on a first in, first out basis.

• Arkadaşlar Kazakistandaki konsolosluk hakkında bilgisi olan var mı ? Forumda pek bununlar ilgili bilgiler göremedim. Çalışma ile oturum aldıktan sonra dosyamı taşımayı düşünüyorum. Bu şekil bir taşımada bir sorun olabilir mi. Türk vatandaşlarına olan tavırları nedir ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

43.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.7k

| | | |