DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cttl konsolosluk bu ay ne kadar mülakat verebileceğini KCCye iletir, konsolosluğun verdiği sayı doğrultusundada KCC sıradan mail gönderir

• @VIRTUE 7 kişi oldu ben excel listesini güncellemedim. Nasıl ulaşıyoruz excel listesine inceleyip değiştiricem.

• @yck06 Mesela sen 10 binlerdesin sana sıra gelmezse veya senden önceki CN lere demekki dosya taşıma yapanlara mülakat vermiyolar diye düşüneceğiz. Ama inşallah bu dediğim hiç olmaz.

• @Emre-Kurtulmuş zaten sorun yasayanlarin tamami current olduktan sonra konsoloslukla tasimaya calisanlar demedim hocam büyük bir cogunlugu oturumu olmadigi icin konsolosluklarla ugrasmak zorunda kaldigindan bahsetmistim, „ çoğu olayın zorluklarla geçme sebebi“ diye de belirtmisim zaten, yine de verdiginiz bilgiler icin tesekkür ederim. Ki asil takildigim konu bu degil diger arkadas sanki kendisi zorluk yasadi diye bizim de sürünmemizi ister gibi konusmus.

• @Emre-Kurtulmuş bu arada bir sey sormak istiyorum size, benim case numaram gecmis yillara göre iyi ama son yillardaki ankara performansinin vasatligindan dolayi direkt viyanaya tasidim. Sizce case numaram diger tasiyanlara nazaran düsük oldugu icin konsoloslugun belirleyecegi kotaya girer miyim? yoksa konsolosluk cn‘ye bakmaksizin önce kendi vatandaslarina mülakat dagitip sonra mi yabanci uyruklulara gecer? Net bir cevap verilmeyecek bir soruydu ama en azindan yorumunuzu ögrenmek isterim.

• @rezanclz Bana yazdıkları mailde önce kendi vatandaşlarına baktıklarını kalan zamanda kapasitelerine göre dosya kabul ettiklerini yazdılar. yani sizi sırası gelen 5XXX gibi düşünmeyeceklerini sanıyorum.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz her dönemin kendine göre zorlukları mevcut son 2-3 senedir her sene bir öncekinden daha da kötü durumda ilerliyor. Mesela dv23 döneminde 15Klarda bile olumsuz sonuçlananlar oldu diye hayıflanıyorduk ama bir bakıyoruz dv24 döneminde bunun yarısına bile gelemeyecekler gibi. Bu noktada bakınca dv25 dönemi için şu anda böyle bir kolaylıkla dosya taşıma şansının oluşması muhteşem bir şey. Size cevap veren arkadaşdımız sizde eziyet çekin olarak değil atılan 4-5 mailin henüz bir zorluk olmadığını söylüyor ki bu konuda katılabilirim kendisine çünkü dv23 döneminde sırf onun 2 katı maili KCCye dosyamın hangi aşamada olduğunu öğrenmek için attım dosya taşımak vs için benden kat be kat fazla mail atan arkadaşları saymıyorum bile. Şunuda ekleyelim evet şu an DV25 süreci için her şey olumlu gözüküyor böyle kolay dosya taşıma yapılabilmesi sayesinde ama sürecin bu şekilde kolay ilerleyip ilerlemeyeceğini mülakatlar verilmeye başladığı zaman göreceğiz bu taşıma yapan konsolosluklar taş koymazsa kişilerin önüne 4-5 yıl aradan sonra belki DV çekilişini kazanan talihli direk amerika hayali kurabilir tekrardan cn numarası, mülakat alma dertlerine girmeden

• ⭐⭐⭐

@rezanclz ne desem doğru olmaz bu konu için, kimseninde doğru bir şekilde cevap verebileceğini sanmıyorum. Çünkü ilk defa oluşan bir senaryo bu konsolosluklar buna ne şekilde tepki vericek göreceğiz. Bunu anlayabilmek içinde ama en az 3-4 mülakat dağıtımı görmemiz gerekecek diye düşünüyorum

• @Emre-Kurtulmuş umuyorum ki kcc nin direkt dosya tasimasindan dolayi konsolosluklarda büyük bir yigilma olmaz. Ki bu kadar kolay tasiniyorsa elbet bazi konsolosluklarda yigilma olacaktir. bu konuda artik cn ye güveniyorum cünkü tasiyanlarin bir cogunun cn si 10k ve üzeri, yüksek cnlerden önce current olup mülakat dagitimina denk gelmeyi ümit ediyorum. baktik olmuyor duruma göre ankaraya geri tasimayi planliyorum, bu yeni yasadan dolayi ankarada mülakata giren iranlilarin da diger ülkelere dagilmasiyla ankaranin üstündeki yük de hafifler diye ümit ediyorum. Dv2025 in ve sonraki süreclerin sorunsuz olma ümidiyle..

• @rezanclz
    Merhaba, ben yığılma olacağını düşünmüyorum çünkü ankara gibi kötüsü yok. İranlıların vize problemi olacağından yine ankarayı tercih edeceklerdir. Ankara kendi vatandaşı hariç herkesin işini görüyor bir şekilde. Belki ruslar dağılabilir bir nebze..

Yığılma olacaksa da viyana gibi bir iki konsolosluğa bizler tarafından olacağını sanıyorum. 2024te yanlış saymadıysam excelde 40 küsür dosya taşınmış gözüküyor viyanaya. 2025 için şimdilik 10 dosya falandır. O yüzden excele veri girişi ve takip önemli.
    Belki başka eu ülkeleri de denenebilir..

• @cttl excel e veri girişi nasıl yapılıyor.

• @cttl öncelikle umarim viyanada yigilma olmaz yorumunuzda siz hakli cikarsiniz, fakat dv2024 te kcc araciligi ile oturumsuz dosya tasinmiyordu ve konsolosluk sadece belirli araliklarda dosya tasima taleplerini olumlu karsilamisti yani cok az insan dosyasini viyanaya tasiyabildi. Ankaradan kötü konsolosluk olmamasi konusunda da size katiliyorum. Ben de viyananin schengen ülkesi oldugu icin zor vize alinmasindan dolayi sadece vize alabilecek düzeyde ya da yesil pasaport sahibi insanlarin tasiyacagini düsünüyorum. Dolayisiyla viyanada yigilma olma ihtimali diger konsolosluklara göre az ama imkansiz da degil sonucta sadece biz tasimiyoruz dosyasini simdiden tasitip ”bi ara vize aliriz“ diye düsünen insanlarda var.

• @fahriakc
    Excel dosyasına gidin, direkt veri girişi yapın. Korumalı değildi en son. Üye olmayanlar bile giriş yapabiliyordu.

• @rezanclz
    Aslında viyanada bizlerden dolayı yığılma olacak gibi demek istemiştim.. Çünkü açık ara en ılımlı konsolosluk sanırım eski excellere bakınca.

Yeşil pasaportlular eski excellere bakıp farklı konsolosluklara yönelebilir, benim şu an yeşil pasaport yok ama ben de eu bölgesinde sakin bir yere taşıtmayı düşünüyorum açıkçası viyana harici.

Sıralaması 4binlerde olup, taşıtan bir arkadaş vardı. Onunla tecrübe edeceğiz ilk olarak. Bakalım yaklaşımları nasıl olacak..

• @rezanclz 2023 de bekar erkeklerin çoğu Viana dan mülakat aldıkları halde vize alamadılar.

• Konsolosluk - region ilişkisini özelden soranlar oluyor. Seve seve cevap veririm fakat çoğunluğun faydalanması adına bir örnekle burda açıklamak istiyorum.

Örnek konsolosluğumuz: Abu Dabi olsun.
    Bu konsolosluk AS dosyalarına bakıyor. 2024 yılı kazanan sayısı 211.
    Yine 2024 yılında Birleşik Arap emirliklerinden oturum alıp nasıl olsa Ankara'dan bana mülakat gelmez diyerek KCC ile dosya taşıyan cn leri yüksek talihliler Abu Dabi konsolosluğu'nun mülakat dağıtmasını bekliyor. Konsolosluk ne yapmış bakalım EU dosyalarına Mart ayından bu yana mülakat maili (2nl) göndermemiş! Kendi dosyaları (AS) ile birlikte AF lere ağırlık vermiş. Bunu kendi insiyatifinde KCC den bağımsız belirli sebeplerle tercih ettiğini düşünüyorum.
    Yani iş konsolosluklarda bitiyor arkadaşlar.

Adsız.png

Konsoloslukların performanslarını görebileceğiniz bu siteyi kaydetmenizi öneririm. Burdan da ay ay hangi koslolosluğun hangi vize türünde kaç adet vize verdiğini görebilirsiniz.

Unutmayın her konsolosluğun bir kapasitesi var. Viyana 2 yıldır çok güzel işler başarıyor. Alize hanımın fanlarıyla dolu forum 🙂 Ben de taşımak istemiştim oraya ama olmadı. Nisan - Mayıs aylarında müsaitiz denmişti. O zaman da benim numaram current değildi. Alternatif yaratmak mantıklı olabilir. Mesela 2022 yılında dosya kabul etmiş Sarajevo. Hiç görmedim bu başlıkta bu konsolosluktan bahseden. Üstelik yakın,vizesiz ve EU regionundan.Yeşil pasaportu olmayan veya schengen sorunu olabilecek talihliler değerlendirmeli. Tabi mülakatta oturum isteyip istemeyeceğinin garantisini kimse veremez.
    Sonuç olarak çok bilinmeyenli bol sabır gerektiren bir süreç. 2025 yılı kazananları şuan için şanslı görünüyor. Önümüzdeki günler neler getirir bilinmez. Umarım bol mülakatlı bir mali yıl olur zira biz ve önceki TR kazananları ziyadesiyle yıprandık.

• Bende şöyle bir çalışma yaptım. Ocak ayından beri 93 post DV vizesi vermiş. Resimde aylık bazda 93 post içinde Ankara'nın aylık sıralamasını görebiliyoruz.
    image.png
    @zge Güzel bir noktaya dikkat çekerek Sarajevo dan bahsetmiş...Benim takibimde olan bir post, FY2024 de tüm vize performansını sizlerle paylaşmak isterim.
    9275933c-912d-451e-8c14-dfdee2d7f1c2-image.png

• ⭐⭐⭐

@marius, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar,
    Dosya numaramız nedeniyle Ankara'ya güvenmediğimizden KCC üzerinden Frankfurt'a taşıma yapmayı düşünüyoruz. Yeşil pasaportumuz olduğundan ülkeye girişte sorun yaşama ihtimalimiz düşük ancak konsolosluk mülakat için oturma izni sorarsa ne yaparız diye düşünmeden de edemiyorum.
    Taşıma yapan arkadaşların bu soruya karşı nasıl bir önlemi var veya Ankara'dan zaten sıra gelmeyecek bari böyle deneyelim en azından mülakatta derdimizi anlatırız diye mi düşünüyorlar 😀

Konsolosluğun sitesine bakın. Bazılarında öncelik vatandaşların ve oturumu olanların yazıyor, bazılarında sadece vatandaşlara ve oturum sahiplerine vize verildiği yazıyor.

Ayrıca o konsoloslukta daha önce mülakata girmiş kişilerin tecrübelerini okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Bunlara ek orada bir dil okuluna falan yazılıp neden orada bulunduğunuzu açıklayan bir gerekçe edinebilirsiniz.

• @fahriakc Bu konunun 1. İletisinde mevcut.

• @fahriakc Şimdiden başvurmayacağım ama öncesinde Avusturya'ya turistik amaçlı gitmeyi planlıyorum. Vize alıp alamayacağımı önceden test etmek sanırım iyi olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |