Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Minnesota ya da Minesota, Amerika Birleşik Devletleri'ne katılan 32. eyâlet. Birliğe katılma tarihi 11 Mayıs 1858'dir. ABD'nin ortabatı bölümünün en büyük eyaletidir. 5 milyon nufusu ile ABD'deki en kalabalık 21. eyalettir. Eyalet nüfusunun yarıdan fazlası, bölgenin sanayi, endüstri ve ulaştırma merkezi olan Twin Cities olarak da anılan Minneapolis-St. Paul bölgesinde yaşar. Eyalette yaşayanların çoğu Kuzey Avrupa'dan göçen beyazlar olsa da, son yıllarda Afrika'dan (Özellikle Somali ve Sudan) gelen Afrika kökenli halkın nüfusu da hızla artmaktadır. Minnesota ABD'deki en iyi sağlık hizmetlerine sahip olan, eğitim ve okur yazarlık oranı en yüksek eyaletlerden biridir. Eyaletteki en büyük eğitim kurumları The University of Minnesota ve Minnesota State Colleges and Universities grubuna bağlı okullardır.

Minnesota sözcüğü Kuzey Dakota dilinde Mnisota denilen bir nehirden gelmektedir. "Mni" takısı ("Mini" ve "Minne" olarak da yazılabilir) "su" anlamına gelir. Mnisota, "Gök rengi su" ya da "Bulutlu su" anlamına gelmektedir.

alt text

Bayrağı :
    alt text

Kaynak: Wikipedia

• Bu eyalet hakkında bilgisi olan kimse var mıdır forumda orada yaşayan veya araştırma konusunda benim bilmediğim bilgisi olan biri? Araştırdığım kadarıyla maaşlar ortalama kiralar ucuz, soğuk bir eyalet. Her türlü bilgiye açığım

• @richmond bende araştırıyorum ama pek bir bilgi yok maalesef. Work&travel yapan çocuğun detroit deki videoları var istersen atabilirim...

• @bekircanari detroit Michigan da . Minnesota ile alakası nedir anlayamadım tam olarak

• Minnesota/ Minneapolis hakkında youtube'da şu arkadaşın paylaştığı videolar var , izlemiştim hepsini. Şehir güzel ancak biraz soğuk sanki 🙂

• @richmond hocam orada da detroitlake var hocam minnesota da

• @israfil aynen hocam öyle görünüyor üç ay burada yaz diyor ama hırkayla dolaşıyor çeken arkadaş 😂😂😂

Diğer eyaletlere göre kiralar biraz daha uygunmuş galiba ve saatteki ücretlerde daha yüksek olduğu söyleniyor

• 2012-2013 yillarinda Camp Lincoln’de camp staff olarak calismistim. Minneapolis cok kucuk sevimli bir sehir. Benim calistigim kamp Nisswa kasabasina cok yakin bi yerdeydi. Ben haziranda gitmeme ragmen cok soguktu. Temmuz ayi sicak geciyordu. Agustos’ta bile tekrar sogudugunu hatirliyorum. Albetville diye outlet magazasindan cok iyi alisveris yapmistim ah ah o gunleri cok ozluyorum. Camp’ta cok guzel arkadasliklar kurmustum 🙂

• Merhaba. Wisconsin ile Minnesota'yı kıyaslayabilir misiniz ? Bir seçim şansınız, bu ikisi arasında hangi eyaleti seçerdiniz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

62

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |