DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Vildan-0 Yaptım

• @Irmak-Deli Aşılarınız sağlık muayenesi için yeterli. Hatırlatma dozunuzun 12 ay içerisinde olması muayene gününüze kapsıyorsa sorun olmayacaktır. Mülakatınızda şimdiden başarılar

• @Irmak-Deli
    Yeterlidir

• @yusufalak Teşekkürler

• Arkadaşlar5-14 haziranda mülakata girenlerden;

1- KKTC polis evrağı ile giren oldu mu? Girdiyse o evrağınızı nereden aldınız ve nasıl verdiniz?( konsolosluk yolu ile mi? Bizzat mı gidip aldınız?)

Birde mülakata girerken içi görünmeyen çantaları almadıları yönünde bişey duymuştum. Yani evrak çantası veya içinde laptop olmayan laptop çantası gibi. Böyle birşey duyan bilen gören var mı?

• @yusufalak Selamlar, mulakata girerken benim 2 tane poset dosyam disinda her seyi birakmistim. Gordugum canta vb seyleri iceri almiyorlar zaten. Birakin diyorlar bir yere, emanetci bekliyor arabayla en kotu kapida ( ne kadar guvenilir fikrim yok, kullanmamistim ben. )

• @fahriakc Mayıs sonu haziran gibi mail attım ilk kabul etmediler sonra kabul edildiniz diye mail geldi turist vizesi gerek yok dosya taşımak istiyorum dedim planlama yaptılar kabul oldu müsait olduklarında mülakat veriyor hong Kong iş yükü az iken

• Merhaba arkadaslar İslamabad konsolosluğuna mail atıp cevap alabilen oldu mu burası sürpriz yapabilir bence bilginiz olsun.

• Yazacagim saglik muayenesi Litvanya/Vilnius ile ilgilidir(fyi) 🙂

18 temmuzda konsolosluk gorusmesi olduğundan, 17 hazirana Dr.Rūta, Inmedica clinic den randevuyu planladik, fakat randevudan once yaklasik 1 aydir iletisim halimdeydik çünkü Litvanyada aşıları saglik muayenesinde mmalesef yapmiyorlar, kendimiz dışarda ozel polikinlikte ilk immunization test yaptirip onun sonucuna gore dr a danışıp gerekli aşıları yine disarida özel bir klinikte yaptirmaniz ve asıl muayeneye hazir gelmeniz isteniyor
    (immunization test + tdap+mmr+covid=230€ tuttu) bu belgeleri hazirladiktan sonra Vilniusta bulunan klinige sabaha karsi Klaipeda sehrinden yola cikarak 9 da olan randevuma 10dk once gittim, dr klinigin kapisinda karsilayarak hemen consent form gibi birkac imza gerektiren formu doldurmami soyledi.
    Ds260 confirmation page
    Interview letter
    4 adet 3x4cm arkasi imzali fotograf
    Immunization and vaccination records
    Evraklarimi tek dosya icine teslim ettim.

Ilk olarak kan ve sona idrar orneklerini aldi, boy kilo ölçümü yapildiktan sonra kendi odasinda gecmis hastaliklar ve aliskanliklar hakkonda sorular sordu, sorulardan sonra tansiyon ölçümü kalp ve ciger dinlemesi ve vucudumu kontrol etti, goz muayenesi ve duyma muayenesi yapti, hafif egzersiz otur kalk ayaklarina dokunmaya calis vs. Derken 9 da baslayan muayene 10.20 gibi bitti ve resepsiyoda 320€ daha odeme yaptim. Toplamda saglik icin 550€ ya ulasmis olduk.

Odemeden sonra chest xray icin arabayla yarim saat uzaklikta olan kardiolitis isimli baska bir klinige gitmek gerekiyor(bolt ile yaklasik 10€ tutuyor) , giris yaptiktan sonra bir alt kata inip rontgen kismindan kayit aliyorlar ve 5-10dk beklemenin ardindan xray çekiliyor, sonuclari ilk gittigimiz klinige yolluyorlar tekrar gitmememiz gerekmiyor, ama asıl sealed envelop ta verilen saglik raporu icin tekrar inmedica klinigine gitmemiz ve sonuclari teslim almamiz isteniyor, konsolosluga yollamiyorlarmis.

Suanda saglik raporunu beklemekteyim inşallah sıkıntısız bir sekilde hallederim arkadaşlar.

Bu surec icinde Türkiyeden banka dokumlerimin gelmesini bekliyorum ama 2 seferdir elime ulasmadi 20 gündür gümrükte halen bekliyorum, e devletten alacagim civil documents, ogrenci belgesi ve askerlik belgelerimi ingilizce ceviri yaltiracagim, litvanyada yeminli tercuman diye bir uygulama yokmus, sirketler kaşeli olarak onayliyorlarmis, ama 3 adet belgenin cevirisi icin 128€ istediler, Litvanya neden bukadar pahali anlamis değilim.

Update gelcektir 🙂 herkesin hayallerine kavusabilmesi dilegiyle...

• arkadaşlar ortalama haftalık kaç vize veriliyor bilgisi olan varmı

• @ONUR1ST Sorularınızı DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığında sorunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.6k

| | | |