DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu arada internet hızı çok düşüktür (devlet kontrolünde dolayı), çoğu site açılmaz. Aşkabat ve diğer 4-5 şehir hariç ülkenin çoğu yerinde internet çekmez ya da çok kötü çeker. Bir web sayfası kırsalda 5-10 dakikada açılabilir ya da açılmaz. Ama sizin işiniz Aşkabat'ta olacagı için çok bir problem olmaz ama yine de internet hızı 1 mbs gibidir.

• Vay be neymiş bu Türkmenistan böyle...

• ⭐⭐

@Beykentli Adamlar kendi ülkesinde düşük maaşla çalışmamak için İstanbul'a gelip garson ve hamal olarak çalışmakta.Geri dönüşte pasaportlarına el koyulmasına rağmen bu riske girmekteler. İstanbulda aşgabattan çok türkmen var. 🙂

• @selamibasaran merhaba. Ülkede aylık maaşlar (karaborsa kurundan) 30-100 USD mertebesinde. Geçinmek için herkes biryerlerden çıkar bekliyor. Benzin istasyonunda pompacıya bahşiş vermezseniz benzini eksik koyuyor, cünkü o da maaşından benzin istasyonu müdürüne pay veriyor, müdür de kendisini oraya koyana maaşından pay veriyor. Böyle bir saadet zinciri var orada. Trafik polislerine yolda bir kusur işleyipte Türk ehliyeti ile yakalanırsanız, hiç sormayın.

• @Önder-Bilgiç teşekkür ederiz.

• @Önder-Bilgiç öncelikle ellerinize sağlık, çok fazla Uzak Asya ülkesi göremedim listenizde, tercih mi etmediniz yoksa farklı bir sebebi mi var mesela Tayland hem vizesiz hem de vize istatistikleri iyi.

• Bugun itibariyle ben gibi vize bulteni sitesini linc edenler var mi aramizda

• @eray26 Ben her gün iki defa bakıyorum, acaba atladığım bir şey var mı diye? 🙂 🙂 🙂

• @eray26 coming soon'a geldik 🙂

• @dkagan55 ben 10 15 defa giriyorum siteye, belki sikinti vardir diye sayfayi yenileyip duruyorum.

• @ibrahimhalılll bu ayki bultende insallah 15k goruruz

• @Kerem-1 hocam merhaba
    Türkmenistanın ankara konsolosluğu ile görüştüm,migration office den onaylı davetiye olmadan turist vizesi vermiyorlarmış,geçmiş yıllarda durumunuza benzer arkadaşlar için turkmenistandaki Türkiye büyükelçiği bakanlığa yazı yazması lazım dedi aksi halde alamazsınız dedi,ben yinede şansımı deneyim dedim Elçiliğimize durumu açıklayan dökümanlarla mail attım ,ümitlenmeden belki B planı olarak uğraşırım.Ümidimiz alternatif bir ülke bulabilmek zaman içinde

• @ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@eray26 coming soon'a geldik 🙂

hadi bakalım hayırlısı mesele konsolosluğun bu ay kaç mülakat vereceği.

• ⭐⭐

@ozkan-akbulut Gecen sene turkmenistan vatandasi olup dosyasini ankara'dan oraya tasiyamayan talihliler olmustu. Bir diger turkmen vatandasi talihli biraz daha erken davranip DS260 gec submit ettigi ve ankaradan mulakat alamayacagina kanaat getirdigi icin vatandasi oldugu turkmenistana dosyasini tasidi fakat banka hesap dokumunu bir turlu kabul ettiremeyip AP kaldi ve yanlis hatirlamiyorsam 3 ay kadar bekledikten sonra kendi imkanlari ile tekrar konsoloslukla iletisime gecerek uzunca bir gorusme trafigi ve ek evraklar ile surecin sonlarina dogru vizelerine kavusabildiler. Turkmenistan konsoloslugunun da yogun konsolosluklar arasinda oldugunu unutmamanizi tavsiye ederim.

• @Önder-Bilgiç banada gonderebilirmisiniz birde mülakata nerde girdiniz

• @achillesoag , ve bilgisi olan herkese danışmak istiyorum. Mülakatımı Avusturyaya taşımayı planlıyorum. (Maili attım navigatora göre ama daha dönüş yapmadılar (3 gün oldu)). Yeşilpasaportum var. Mail içerisinde belirttim, eğer taşıma yaptıysanız, maili nereye nasıl attınız, maile kaç günde döndüler?, aydınlatırsanız sevinirim.
    Çok teşekkür ederim.

Dosya Numarasi: 2024EU34XX
    DS-260 Gonderimi: 28/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• @misha90 rica ederim

• @Gupse kolaylık sağlaması dileğiyle...

• @dkagan55 birkaç istisna hariç olabildiğince yakın ülkelere mail attım asya ülkelerine tercih etmediğimden başvuru yapmadım.

• @adaderyaela ankarada mülakata giren sondan bir önceki ekipteyim, ucu ucuna mülakat aldım 🙂 Linke tıklayarak tabloya bakabilirisiniz.

Benzer Başlıklar

• 2655
  • 9490
  • 1206
  • 40
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |