DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirhan1 Merhaba, mülakatınız için çok sevindim, hayırlı olsun. Peki Kanada vizesi için nasıl bir yol izlediniz? Tatil planı vs. için mi başvuru yaptınız? Teşekkürler.

• @OA-OA tekrar red alma durumu o kadar keskin değil hocam bence. benim iki tane arkadaşım yakın zamanda red alıp itiraz edip biri üç aylık diğeri de bir yıllık vize aldı. biri belçika diğeri almanya. yine sizin bileceğiniz iş tabi. dv2024 - dv 2025 karışıklığı iletisini diğer arkadaşa yazdım size değil. konular karıştı sanırım ama önemli değil 🙂 sürecinizde bol şans. umarım istediğiniz gibi olur.

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba, biz de mülakat maili aldık. (arkadaşımın adına) Yalnız çok acayip birşey oldu. Mülakat görüşmesi içi pakistan/islamabad verilmiş. arkadaşın casenumber 21***'lerde herhangi bir dosya taşıma işlemi yapmamıştı, hatta vazgeçmişti.

Fakat ds260 formunu doldururken görüşme yeri olarak istanbul'u seçmiş, bugün gelen mailde de islamabad'a randevu vermişler. Bu durum nasıl olabiliyor, bu görüşmenin yeri değiştirilebilir mi? Süreci devam ettirmesi durumunda "biz yanlışlık yaptık sizin süreci buradan yürütemeyiz" diyip ret verirler mi?

daha önce benzer bir durum yaşayan oldu mu acaba?

• Mülakat mailini alan arkadaşları tebrik ediyorum, umarım herkes en kısa sürede vizesine kavuşur. Bizler için bekleyiş bir süre daha devam edecek, umarım olumlu sonuçlanır.

• @serhatsah, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, biz de mülakat maili aldık. (arkadaşımın adına) Yalnız çok acayip birşey oldu. Mülakat görüşmesi içi pakistan/islamabad verilmiş. arkadaşın casenumber 21***'lerde herhangi bir dosya taşıma işlemi yapmamıştı, hatta vazgeçmişti.

Fakat ds260 formunu doldururken görüşme yeri olarak istanbul'u seçmiş, bugün gelen mailde de islamabad'a randevu vermişler. Bu durum nasıl olabiliyor, bu görüşmenin yeri değiştirilebilir mi? Süreci devam ettirmesi durumunda "biz yanlışlık yaptık sizin süreci buradan yürütemeyiz" diyip ret verirler mi?

daha önce benzer bir durum yaşayan oldu mu acaba?

İstanbul yerine yanlışlıkla kendisi İslamabad'ı seçmiş olabilir mi? Bu arada zaten mülakatlar Ankara'da yapılıyor. 21k ile bu sene o arkadaşa Ankara'da sıra gelmesi imkansıza yakındı. Onun için hayırlı olmuş denebilir, İslamabad'dan mülakat alabilmiş en azından.

• @OzzieOzzy8 hocam buradaki arkadaşlar konuya dahaa hakimler diye yazdım bilerek

• @gouryella Biz de öyle düşündük ds260'ı kontrol ediyoruz, tüm evrakları kontrol ediyoruz. Hiç öyle bir form girişimiz yok tamamen rastgele olarak bize orada mülakat vermiş görünüyor, anlamlandıramıyoruz.

• @Fatih-Kaymak teşekkür ediyorum, kanada turist vizesine kasım sonu başvurmuştum, yeni yıla kanada da girmek tatil yıllık izin vs gibi gerekçe göstermiştim ama vizem 4 ay sonra onaylandı, yani kanada vize başvurusunda gösterdiğim planın 3 ay sonrasında onay aldım, kanada vizesinin onaylanma süreleri biraz uzun ortalama 4 ay sürüyor. Kanada turist vizesi kategorisi altında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine takıldığınız bir konu olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

• İyi akşamlar arkadaşlar galiba 6000 gelmedi mülakat ? Dimi

• @Eneshan-Yesilyurt iyi akşamlar hocam sadece mail olarak öğreniriz ?

• @serhatsah merhaba,

Istanbulda gocmen vize mulakatlari yapilmiyor, istanbul secse bile ankarada mulakata girer. Arkadasiniz hangi bolge kazanani, imza olmadigi icin yorum yapamiyorum, mesela EU, AS?

Daha once KCC'nin boyle hatalari oldu ancak once hata KCC'nin mi yoksa arkadasinizin mi anlayabilmek icin, arkadasinizi hizlica foruma yonlendirmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@Caner-Urker Babaniz isik icinde olsun, size de sabirlar dilerim.
    Mailin gelmesine gerek yok merak etmeyin, siz bir hafta kala ben geliyorum diye randevunuzu onaylama maili atin kisaca, belgeler de belli zaten.
    Dogrudan yeni pasaportla gidebilirsiniz, adresi de orada mulakat sirasinda guncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Mulakat alan arkadaslari tebrik ederim, hic zaman kaybetmeden Unganlar Kliniginden randevu alin lutfen. Tabloyu da guncellerseniz seviniriz.
    Bol sanslar.

• ⭐⭐⭐

Yasal olmayan yol ve yontemleri sadece icinizden dusunmenizde fayada var. Lutfen forum alanina bunlari tasimayiniz...

• @ozkan-akbulut Benim de DS-260 formlarımızı doldurduktan çocuğum oldu. Mail formatını sorun etmeyin, maile de gerek yok. Immigrant Visa Navigator'de bunun için bir form var. https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/ Bu linke tıklayıp forma bilgileri girin.

Subject kısmında "I Want to Add a Family Member to My Case" işeretleyin,

Question kısmına "I filled out DS-260 form for myself and my family members on DD/MM/YYYY. I would like to request that the lock be unlocked to add our baby born on DD/MM/YYYY to our own forms and to fill out the DS-260 form for the baby." yazın. Ertesi gün size şöyle bir mail gelir.

Sayın başvuru sahibi,
    Lütfen yeni doğan bebeğinizin pasaport bilgilerini dosyanıza ekleyebilmemiz için bize bildirin. Henüz geçerli bir pasaportunuz yoksa lütfen adını ve doğum tarihini mümkün olan en kısa sürede bize gönderin. Daha sonra güncellemeleri yapabilmeniz için formlarınızı açacağız.
    Samimi olarak,
    Göçmen Vize Bölümü

Bebeğin doğum belgesi ve pasaportunu gönderdiğinizde yine şöyle bir mail alırsınız.

Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,
    Çocuğunuzu dosyanıza ekledik, artık onun için CEAC web sitesi üzerinden DS-260 formunu doldurabilirsiniz.
    Sizin ve eşinizin DS-260 formları da yeniden açıldı. Lütfen formları en kısa zamanda güncelleyin ve yeniden gönderin.
    Samimi olarak,
    Göçmen Vize Birimi
    ABD Büyükelçiliği, Ankara

Formda eksik veya hatalı başka birşey varsa onları da düzeltirsiniz.

Sürecinizde başarılar dilerim.

• @deebee Başka biyerde oturumu vatandaşlığı vs. yok başvuruyu istanbuldan yaptık. Case number 2024eu ile başlıyor.

• Mülakat alan tüm arkadaşların mülakatları hayırlı olsun.

• Arkadaşlar sohbet sayfasında yazdım ama burayada yazayım. Sonunda çok şükür ki mülakat mailimi aldım. 03 Temmuz hayırlısı ilede vizemizi sorunsuz alırız inşallah. Darısı diğer tüm arkadaşlarımın başına.

• @yusufalak yeni mülakat dağıtımında mülakat tarihi alan tüm arkadaşları tebrik ediyorum ancak Yusuf Bey sizin ve @salih-atilla mülakat tarihi almanıza kendim almış kadar sevindim. Hayırlı olsun, şimdiden bol şans...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |