DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asper cok tesekkur ederim, simdi inceliyorum. EU - 12 jan ilk ve son case numalari sanki bizim excelden 😊. bu 52 kisi Ankaradan olabilir mi? Soylediginiz gibi AS ler de iran ise totalde 120 kusur numara vermisler. Tabi tahmin ama gorunume uyuyor.

• herkese selamlar. 6 Mart 2024 tarihine randevu aldım.

randevu alan arkadaşlara bol şans dilerim.

umarım sabır ve umutla bekleyen herkes bir an önce istediğine kavuşur.

• @asper yatırım tavsiyesi değildir:)

• @asper sanki böyle böyle birkaç yıl içinde çeşitlilik vizesinden Türkiye kaldırılacak gibi hissediyorum

• @jtcarlos Rica ederim. Ben de o EU 52 kişi Ankara'dan diye fikir yürüttüm. Ocak ayında 3000'lere dün mülakat dağıtan başka konsolosluk yoktur heralde. AS'ler de sadece iranlıları değil afganları da kapsıyor sanırım. Dediğiniz gibi toplamda 120 küsür mülakat ediyor. Geçen sene de ocak ayında 123 mülakat maili atmışlar.

Gelecek bültende AS cut-off fazla yükselmezse bizlere daha çok slot ayrılabilir. Hatta bülten 1-2 ay hiç ilerlemese bizim için en iyisi olacak sanki 🙂

• @asper şimdi mülakat dagitimlarinda bir art niyet olduğunu düşünüyorum, benimle hemfikirmisiniz.Eger ki böyle bir düşünceleri varsa diğer konsolosluklara Turkiyeden dosya taşıması yapmayın demiş olabilirler mi?

• @asper sizin söylediğiniz yöntemle baktığımızda galiba dün Ankara' dan onaylanan 2200lerdeki vizeden sonra gene dün dağıtılan mülakat tarihlerine baktığımızda en son 3900 lerdeki Ankara' nın kabul ettiği EU ile başlayan 70 vize dosyası bulunuyor. doğru mudur?

• @hsn-kartal Bilinçli bir kötü niyet olduğunu düşünmek için yeterince veri yok bence elimizde. Özellikle mülakata gidenlerin orada çalışan herkesin güler yüzlü ve yardımsever olduğunu söylemeleri de beni böyle düşünmekten alıkoyuyor. Türklerin dosyasını taşımayın şeklinde bir yaklaşımın da olduğunu zannetmiyorum, öyle düşünmek istemiyorum. Tabii içeride neler dönüyor, işleyiş nasıldır hiç bilemem. Tamamen varsayım bunlar. Konsoloslukların ellerindeki DV yoğunluğu azaldığında ilerleyen aylarda dosyasını taşıyan daha çok arkadaşımız olacaktır diye diliyorum.

• @ibrahimumut dün 3200'ler ile 3900'ler aralığına mülakat dağıtımı yapıldı ve ben bu aralıkta tam 50 dosya saydım(ayrıca 700'lerde ve 1200'lerde birer dosya olmak üzere toplamda 52 tane). 3200'den öncesi için bu yöntemi uygulayamayız zaten onlar 1 Ocak'tan önce mülakat maili aldılar. Onların sayısını tam olarak anlayabilmek için "ANK" yazarak aratmak ve çıkan sonuçlardan EU olanlara bakmak gerekir. Ama bunu da yapmaya gerek yok zaten bu veri siteye işlenmiş, 1 Ocak'a kadar 214 AS, 213 EU mülakat maili gönderilmiş. Bununla ilgili detaylar şu başlıkta konuşuluyor orayı da incelemenizi tavsiye ederim: https://yesilkartforum.com/forum/topic/6398/sayılarla-dv2024

• @Meho35 sonunda, hadi hayırlı olsun, görüşmende de umarım herşey sorunsuz ilerler.

• @asper çalışanların güler yüzlü olması farklı bisey ,diplomatik dil her zaman nezakettir,umarım dediğiniz gibi olur Madagaskara bile mail atan biri olarak söylüyorum.Surec başladığında zaten Ankaradan mülakat almayacagimi biliyordum ama bu kadarını da beklemiyordum

• @asper yani aslında kötü niyet değil de ,aynı noktaya geliyoruz meksika sınırı bla bla bla ,bizi çok kötü etkiledi.Her yıl ortalama 50k Turk vatandaşı giriş yapınca Amerika oldu Almanya,yasal olmayan yöntem bizler gibi yasal olanların kaderini etkiledi..

• Herkese Merhaba,

Eşime greencard çıktı, numarası 10 binlerde. Greencard çıktıktan sonra evlendik, add applicant yapıp benim adıma ds-260 ı dolduracağız. Ancak benim geçerli a2 vizem var ve görevli olarak önümüzdeki aylarda Amerika’ya gitmem gerekebilir. Ds-260 ı doldurmuş olmam Amerika’ya girişimde problem yaratır mı? Göçmen formunu doldurduğum için vizem olsa dahi engelleme durumları olur mu? Problem yaratırsa formu gidip geldikten sonra mı doldurmamı önerirsiniz?

• Bu ileti silindi!

• @asper dogru tespit, bultenin ilerlememesi icin dua edecegiz artik 😊

• Bu ileti silindi!

• @hsn-kartal enteresan olan bir durum yok. ds 260 a add applicant yoluyla evlendikten sonra kendini ekleyebilir mülakat alınca da medeni durumunu düzeltebilir. Ya da henüz eklememişse bile mülakat mailinden sonra dosya açtırıp eklemeyi yapabilir, tıpkı benim de yapacağım gibi...

• @Tolga-Ozkan 6 ay olmuş

• @Tolga-Ozkan ve ds 260 doldurunca abd ye giriş yapabilirmiyim diye sormuş enteresan olan kısım bu

• ⭐⭐⭐

@asper dediğiniz noktada haklı olabilirsiniz ama 12sinde mail atan başka konsolosluk yoktur noktasını pek o şekilde düşünmeyin geçen sene kendi sürecimizi takip ederken neredeyse her gün birden fazla konsolosluktan mülakat mail dağıtımı yapılıyordu ve bunların içinde CNsi çok düşük olup Ankarayla bağlantısı olmayan dosyalarda vardı yani bütün konsolosluklar bültene yakındır küçük numaralar kesin Ankaradır olarak düşünmeyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |