DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efe3535 merhaba, bütün bunların cevabı mülakat deneyimleri başlığında yazıldı. kısaca tekrar bilgi vermek gerekirse; mülakata girdiğiniz konsolosluğun belirlediği sağlık kuruluşunda muayene oluyorsunuz, istenen evrakları da asıllarını ve yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılmış ingilizce kopyalarını götürüyorsunuz.

• Merhaba ds 260 formu doldurulduktan ne kadar zaman sonra mail geliyor?

• @Seda-Taşdan Şubat ayından beri uğraşıyorum. Dosya numaram 14 k olduğu için bekledim. 20 k filan olsa hiç beklemezdim. Dosya numaranız kaç olursa olsun Ankara'ya güvenmeyin.

• @Seyma-Bilgin Sponsorluk için forumu inceleyin. Uymanız gereken ayrı bir süreç var fakat görevli sponsor istemeyebilir. Bu tamamen onların inisiyatifinde.

• @efe3535 Turist vizeniz onaylanırsa AOS sürecine de başlayabilirsiniz. Forumdaki AOS başlığını incelemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐

@efe3535 türkçe veya türkiye ile alakası olmayan bir kuruma türkçe evrak götürmek pek doğru olmayacaktır 😄

• @ozanurgun arkadaşın CN 2XXX ve 20.05.23 tarihi submit. Neden AOS’u incelemesini tavsiye ediyorsunuz, bizim gözümüzden kaçan bir şey mi var veya sadece “Ankara’ya güven olmaz mı” diyorsunuz veya arkadaşın CN’sine dikkat etmediniz mi? Aklıma takıldı, sorgulamıyorum ve bilgi amaçlı soruyorum. Teşekkürler

• ⭐⭐

2 binli bir sira numarasi icin AOS biraz gereksiz gibi. Muhtemelen Ankarada yilbasindan once vizesini alir. Zaten bu senede boyle sorunlar olacaksa bu acikca basvurmayin demek oluyor. Zannimca bu Meksika sinirinda duvardan atlayip ABD ye gidenler de etkili olabilir. Kendilerince kota koyuyor olabilirler.

• @ATS16 her senenin dinamiği farklı, ama her yıl değişmeyen tek bir şey var o da Ankaraya güvenilmemesi gerektiği. Numarası 2000lerde olup da hala mülakat bekleyenler var exceli incelerseniz eğer. Belki de hayatta sadece bir kere gelecek bu şansı Ankaranın insafına bırakmamak gerektiğini düşünüyorum

• @Seyma-Bilgin genelde bunu kanıtlamanız için belge talep etmiyorlar fakat nolur nolmaz diye yanınızda götürebilirsiniz. mülakatta gereken en önemli şey hesabınızdaki para miktarı olacaktır.

• @senamd Excel'de sıra numarası düşük olanların mülakat sırası beklediğinden emin misiniz? 2xxx - 3xxx hatta 8xxx de giriş yapmayanların tabloyu güncellemediğini düşünüyordum. Sizin konuşup teyit aldığınız hala sırası gelmeyen biri var mı yoksa güncellenmeme ihtimalini mi gözden kaçırdınız?

• Bu ileti silindi!

• @ATS16 Arkadaşın CN sine dikkat ettim. Sayılara bakarsanız her sene DV sürecinin Türkiye için kötü ilerlediğini görebilirsiniz. AOS imkanım olsa CN numaram iki haneli olsa dahi işimi garantiye alırım. Bunu 4 ay dosya taşımak için binlerce mail atmış biri olarak söylüyorum.

• Herkese merhabalar ve şimdiden iyi bayramlar. Sitede insanlara yardımcı olan herkese de çok çok teşekkür ederim. Ben de bilgisi olanların bir konudaki fikrini merak ediyorum.

Sorum mülakatta göstetilecek malvarlıkları ile ilgili. Banka hesabımdaki paraya ek olarak bir arabam var ama araba benim değil annemin adına kayıtlı. Yaştan dolayı sigorta primi çok daha düşük çıkıyor diye arabayı onun adına almıştık. Benim sorum da bu araba ile ilgili.

Benim bu arabayı da mülakatta “araba aslında benim ama annemin adına kayıtlı, vizem onaylanırsa satıp parasını ben alacağım” demem mümkün mü acaba? Bu arada annemin bana verdiği araç satış vekaletnamesi de mevcut. Böyle bir uygulama daha önce duyan bilen var mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@asper soylemeniz cok dogru olmayabilir. Zira yaptiginiz aslinda dogru olmayan bir uygulama. Bunu gorevlinin anlamasinI beklemeyin.

• @asper böyle bir beyan doğru olmayabilir, kendi adınıza kayıtlı ruhsat veya tapu olması gerekir.

• @Pamuk-0 bayagi bir mulakat deneyimi okudum bu sitede, ögrendigim Turkiyede mulakata gireceginiz icin ve Turkiyeden kazanan oldugunuz icin Turkceleri yeterli, ama siz tabiki bol bol okuyun kendiniz de goreceksiniz. Bol şans.

• @tolga-a biz Ankara’da mülakat gireriz büyük ihtimal. Ama bazı sorduğum kişilerde çeviri flan yapmanıza gerek yok dedi zaten e devlet çıktıları barkodlu oluyor. Banka dökümanları da ıslak imzalı. Belki mesleki belgeler olabilir diye düşünüyorum 🙏

• ⭐⭐

@Pamuk-0 mulakata Ankara da girecekseniz Turkiyeden aldiginiz hic bir belgeyi tercume ettrmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@asper sizin üstünüze kayıtlı olmayan varlıkları beyan edemezsiniz maalesef

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |