DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Iv başvurusu tamamlanmıştır yaziyodu

• Merhabalar... Forumda yazılanları okuduğumda mülakat tarihi ile aşırı karamsarlık görüyorum. Bu yıl çok kötü performans sergilenmesine rağmen 20 k civarında olanlar mülakat alacak gibi görünüyor. Önceki yıllarda current çoğunluklu. Tabloda 9xxx sıralarında olan arkadaşımız ''umarım sıra gelir'' gibi bir yazı yazmış. 15xxx lerde olan arkadaşlarımız mülakat adresi değiştirmeyi düşünüyorlar. Biraz karamsar bir yaklaşım mı yoksa ben bir şey mi kaçırıyorum? Bülten yayınlanmadan net bir şey söylenemez biliyorum fakat, durum bu kadar kritik mi sizce?

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Merhaba,dv 260 formuna kontrol amaçlı nerden girebilirim?

• @Hanhun ben bu sene 20k sıralamalara geleceğini düşünmüyorum ama umarım kimsenin hakkı yanmaz. 10k’lara haziran temmuz vermişler 20klar ne olur allah bilir.

Ankara konsolosluğu taşındı ondan yavaş diyorlardı. bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa çok güzel olur. gelecek sene için çok endişeliyim.

bir de de facebookta göçmenlik bürosu taşındı ondan gecikti yazan da var. nedir bu işin aslı :’)

• merhaba ds260 formunu açtırmadım fakat dvprogram . sayfasında kazandığım numarayı kontrol etmek için bir kaç kez baktım bu ds 260 açmış mı oluyorum ... bilgilendirirseniz sevinirim

• ⭐⭐

@islambjk DS260 formunuzu bir kere submit ettikten sonra tekrar açılabilmesi için KCC veya bültende aktif olduktan sonra konsolosluğa istekte bulunmanız gerekli ancak bu iki mercii açabilir formunuzu. Kazanma sayfanız , DS260 formunuzu tekrar kontrol etmeniz bir şey değiştirmez.

• ⭐⭐

@fyrnaa Konsolosluk DV22 döneminin sonlarında taşındı hatta mülakatı olanlara yeni konsolosluğun adresleri yollandı mail yolu ile hatırlatma yapıldı. DV23 süreci tamamen yeni konsoloslukta başladı aslında ilk başlar fena değildi giderek verilen mülakat sayısının artması bekleniyordu fakat tam tersi oldu. Diğer konsolosluklar güzel performans sergilerken ankara konsolosluğunun böylesi berbat bir performans ile gitmesini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur...

• ⭐⭐

@gacal Sayfanın ilk iletisini kontrol etmiş miydiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Summer-0 eğer yasal oturumunu varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız kcc'ye mail atıp mülakat yerinizi şimdi değiştirin.

ikamet belgelerinizi ekleyin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hanhun siz baya bir şey kaçırıyorsunuz bence 🙂
    DS submit kuralı bir yana, ankara'nın performansı içler acısı. DV2023 mart - nisan istatiklerini dün paylaştım detaylıca. önceki aylar da bundan iyi değil. mayıs, haziran daha da içler acısı. kalan sürede verebileceği mülakatlardın sayısı ve bunun EU / AS dağılımı ne kadar olur muamma.

insanların karamsarlıktan ziyade şimdiden önlem almaya çalışması kadar doğal bir şey yok.
    teşbihte hata olmaz.. tavsiyem siz de sağlam bir kazık arayın, eşeğinizi bağlamak için.

her sene söylerim, yine söylüyorum;

ankara'ya güvenmeyin!

• Merhaba arkadaslar, Oncelikle burda yardimci olan herkese cok tesekkurler. Ben ve esim 2024 icin basvurduk ve esime cikti. Size 2 sorum var lutfen yardimci olabilirseniz sevinirim

1.) Esimin DS260 formunu 6 mayista doldurduk ve hemen yolladik ardindan ona mail geldi , fakat 1 ay sonra check atmek icin tekrar girdik fark ettikki add applicant bolumunde benim ismim gozukuyor ve start now diyor -formu esim doldurdugu icin benim doldurmama gerek yok sandik , 2 gun once 5 haziranda benimkini doldurduk ve yolladik, sizce bir sikinti olur mu ?

2.) ikimizde mulakat yerini Istanbul yazdik,ilk defa basvurdugumuz icin bunu bilmiyorduk ve istanbulda oturdugumuz icin ve seceneklerde oldugu icin Istanbulu sectik, degistirmeli
    Miyiz ? Yoksa otrup beklemeli miyiz ? Lutfen yardimlarinizi rica ediyorum

• @gucarslan teşekkürler hocam çok saolun

• @misha90 merhaba erişim iznim kalkmış excele bilgilerimi giremiyorum ne yapmam lazım

• Geçen sene enson Ankara kac bine kadar mulakat vermiş merak ettim 13bin olanlar mulakat alabilmismi

• Yada 12binin üzerindekiler alabildimi kazanıyorsun seviniyorum sonra mulakat alamaya biliyorsun çok üzücü hevesimiz kursağımızda kaliyo ben şimdiden kara kara düşünmeye başladım

• @achillesoag bu sayfadan mulakat tarihimizede bakıyoruz heralde dün ben öyle anladım ben hiç açmadım korkudan ama açılıyormuş

• Merhabalar, gittikten sonraki ilk süreçte ssn olmadan ev kiralanamayacağı bilgisini edindik. Hatta ssn geldikten sonra bile iş bulup işle ilgili belge veya kredi puanı gereksinimi de olduğunu öğrendik. Bu sürece kadar ki kısım için airbnb önerileri yapıldı ancak airbnb için bile bazı şartlar gerekebiliyormuş sanırım.(ssn vb.)

Bu süreç ile alakalı nasıl önerilerde bulunabilirsiniz? Fazla maliyet olmadan nasıl bir ikamet planı oluşturmalıyız sizce? Şimdiden önerileriniz için çok teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐

@adaderyaela Excel tablosundan bakabilirsiniz bu tip verilere. Dunya olceginde verilere de, buradan erisebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

31

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |