DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emirhankarakoc @selun @yusufalak

İlgili madde aşağıdaki linkte mevcut ancak Türkiye’den çıkarken pasaport kontrol polisi fiziksel olarak basılmış green card’ı görmek istiyor her ne kadar siz pasaportunuzdaki göçmen vizenin green card yerine geçtiğini beyan etseniz bile.

Ben green card basıldıktan ve ulaştıktan sonra fiziksel GC kartı ibraz ederek ABD harici de yaptığım diğer iş seyahatlerimde yurtdışı çıkış harcı ödemiyorum artık

• @ATS16 teşekkür ederim. yukarıdaki sorumu da cevaplar mısınız eğer biliyorsanız lütfen

• @emirhankarakoc deneyim sahibi olan forum kullanıcıları ve admin’ler daha doğru yönlendirecektir ama benim aklıma gelen Bakü’deki Türkiye Cumhuriyeti büyükelçilikten bilgi edinebilir ve/veya e-devlet şifreniz var ise bu hizmetin içeriği dahil ise e-apostil hizmetinden yararlanabilirsiniz

• Arkadaşlar şuan Hong Kong’da olup ta mail atmış olan var mı? Ben geldim şimdi attım maili 5 gün içinde döneriz diye klasik cevap geldi inşallah istediğimiz gibi bir cevap gelir.

• @furkansn aynı cevap geldi arkadaşlar taşımıyorlar. Ben bu saatten sonra taşıyacaklarını da sanmıyorum.

• @furkansn ben de dün HK’daydım aynı cvbı aldım. Şu anda TR’ye döndüm. Canını sıkma sonuçta elinden geleni yaptın. Acını paylaşıyorum.

• @Fatih-Kaymak yanıyorum da giden paraya yanıyorum yapacak bir şey yok abd hakkında artık bu saatten sonra

• Herkese tavsiyem de gelmeyin Hong Kong’a boşa gelmiş olursunuz, zaten herkesin durumu belli bir ümit uğruna geliyoruz dünyanın masrafını yapıyoruz ama elimiz boş yine…

• gelen cevapta şuan mülakat veremiyoruz ancak yer açılırda haber vereceğiz şeklinde bir ifade var mı? yoksa direk olumsuz cevap mı verdiler acaba hong kong için

• Bu ileti silindi!

• @emirhankarakoc
    Merhaba
    Turkiye den alinacak evraklarda genel olarak apostille i kaymakamliklarda yaptiriyorsunuz .Adli sicil kaydini apostilli isterseniz adliyeye gidip basvuruyorsunuz e-devletten alinan belgeye apostille yapmiyorlar,

Turkce olan evrak varsa ceviri yaptirip noter tasdiki sonrasinda kaymakamliktan apostille yaptirabiliyorsunuz.

Diploma Turkce ise ceviri>noter tasdiki>apostille

Askerlik subesinden alinan askerlik durumunu belirten Turkce evrak> ceviri>noter tasdiki> apostille

Benim bildigim kadariyla Turkce olup ceviri yaptirilan evrakta noter tasdiki varsa kaymakamliktan apostille yapiyorlar.

• @furkansn başka ülke deneseniz

• eşim salı günü hong kongdaydı mail atmıştı, bugün olumsuz dönüş aldık bizde.

• Herkese merhaba,
    Randevu tarihim 26.08 fakat dosyamda güncelleme yapmak ve eşimi ekletmek için kimseye ulaşamıyorum. KCC Ankara ile görüşmem gerektiğini iletti. İletişim
    için bir yol var mıdır? Resmi sitelerinden talep ilettim fakat kaç gündür dönüş olmuyor. Teşekkürler

• @Mervc mülakata Ankara’da girecekseniz visa navigator’dan iletişime geçtiniz mi?

• @ATS16, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mervc mülakata Ankara’da girecekseniz visa navigator’dan iletişime geçtiniz mi?

Evet bir kaç kere detaylı olarak buradan ilettim fakat dönüş olmadı dosya güncellenmesi ile ilgili halen. Tedirgin oldum bende ne yapmamız gerekli diye.

• @Mervc [email protected] bu email adresinden iletişime geçmeyi denediniz mi? Konsolosluk da 19.06.24 Çarşamba dahil resmi tatil nedeniyle kapalıydı

• Bence ümidimizi kaybetmeyelim hk daha önce direk dosya transferi kabul etmiyoruz diye cevap veriyodu sonra fiziken burda olabilirseniz kesin olmamakla birlikte taşıyabiliriz tarzında bende dahil birkaç kişiye mail attı ve bazı arkadaşlarımız hk dan mülakat aldı umudumuzu kaybetmemek lazım belki daha sonra olumsuz döndüklerine eylül için bir tarih verir belli olmaz ara ara mail üzerinden kontrol etmekte fayda var

• @Mervc Türkiye ABD Büyükelçiliği iletişim bölümünden (şuradan) subject kısmından "I want to add a family member" seçeneğini seçerek, kısa net açıklayın ve eke gerekli değişiklik için belgeleri (nikah cüzdanı ve pasaportlarınızın ilk sayfalarını) ekleyin.

• Merhaba, 2015/2017 tarihlerinde olmak üzere iki adet mahkeme kaydım var. Bir tanesi trafik cezası itiraz , bir tanesi sigara oyun makinesinin kumar makinesi olduğunu bilmemenden kaynaklı , sanık olduğum. İki davada kapalı görünüyor. Adli sicil kaydı temiz. Bu mahkeme kayıtlarını beyan etmem gerekir mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.9k

| | | |