DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba yine ben 🙂
    KCC den dosyamızın Maskata taşındığının onayını aldıktan sonra vizemizin 1 yıl aktif olması için hızlıca organize olup ben, eşim ve 11 yaşında ki kızım 2 haziranda Maskata gittik ve 4 Haziran da dönüş yaptık. Buradan tanıştığımız 3 kıymetli arkadaşımızla tesadüfen aynı gidiş-dönüş uçağından bilet almışız ve neredeyse 2 gün Maskatta birlikteydik. Daha önceden hiç tanımadığımız kişilerle ortak hayallerle yola çıkma duygusu çok keyif vericiydi. Çok kısa ama çok heyecanlı ve keyifli seyahat oldu 🙂 Umarım hepimiz en kısa mülakat alırız ve vizelerimize kavuşuruz.

• ⭐⭐

@burcugulsn Çok hoş bir tesadüf olmuş 🙂 İlk dağıtımda, muhtemelen bülten sonrası mülakat günleri verilir ve inşallah çabalarınızın sonucunu alırsınız🙏

• @Serap-2 umarım en kısa zaman da hepimiz hedefimize ulaşırız 🙂

• Herkese selam. Ara bilgilendirme için bu iletiyi yazmayı gerekli buldum. Belki birilerinin işine yarar . 12 mayıs tarihinde current olduktan bir gün sonra mülakat mailimi aldım. Sürecin başından beri adminlerin tavsiyesini takip ettim ve şubat ayında hali hazırda çifte vatandaşlığım olan Sırbistan/Belgrad konsolosluğuna dosyamı taşımaya çalıştım. Kcc’ye 8-10 mail sonrası derdimi anlatabildim ve Mart ayında dosyam Belgrad’a taşındı🥳 Şuan TR’de yaşadığım için evraklar çeviriler vs hepsi büyük soru işaretiydi. Ankara sadece e-devlet çıktılarını yeterli görürken özellikle Avrupa ülkelerinde evraklar ıslak imzalı ve apostille yapılmış olarak isteniyormuş . Tüm evrakları gerekli kurumlardan temin ettim. Fotokopilerini aldım. Sağlık muayenesi için General Medicine Clinic Belgrad’tan telefon ile 5 Temmuz günü 9:15’e kendim eşim ve kızım için randevumu oluşturdum. Eşimin ve benim aşı kartımız yada kayıtlarımız olmadığını söyleyince antikor testlerinizi yapıp gelin, hiç bir aşı olmayın, buraya geldiğinizde biz gerekenleri yapacağız cevabını aldım. Kızımın kayıtları olduğu için ondan antikor testleri istenmedi. Ben ve eşim için özel bir hastanenin laboratuar bölümüne gidip 15 farklı hastalık için antikor yaptırmak istiyoruz dedik. İstediğimiz testler;

Hepatit A
    Hepatit B
    Grip aşısı X
    Kızamık
    Menenjit X
    Kabakulak
    Zatürre/pnömokok X
    Boğmaca X
    Çocuk felci X
    RotavirüsX
    Kızamıkçık
    Tetanoz X
    Difteri X
    Su çiçeği
    VDRL (Frengi(

Fakat yanlarında X olanlar antikoru bakılamayan hastalıklar olduğundan 7 adet test yaptırıp sonuçlarını tercüme ettirdik. Bu 7 test için kişi başı 1400₺ civarı bir tutar ödedik. Eğitim ve araştırma hastanelerinde ücretsiz yapılabiliyormuş ama hem randevu bulamamk hemde geç sonuçlanma riski olduğundan ücretli olanı tercih ettik.

Biraz dağınık anlatıyorum ama bizim sürecimiz böyle gelişti ☺

4 temmuz kalkışlı- 15 temmuz dönüşlü uçak biletlerimizi aldık. Booking üzerinden konaklamamızı ayarladık. Tüm evrakları Sırpça’ya yeminli tercüme ettirdik. AIS kayıtlarımızı yaptık.
    Şuan her birimiz için hem konsolosluk hem de sağlık mülakatı için gerekecek 2’şer dosya hazırladım ve bekliyoruz 😅 her gün yeni birşey akla gelebiliyor bu yüzden erkenden birçoğunu halledip aklıma geldikçe ekleme düzeltme yaparak ilerliyorum. Benim önemli gördüklerim şunlar;
    1)Ben Lise mezunuyum fakat 3 kez üni kaydı yapıp bitiremedim. Hali hazırda bir üni de ön lisan öğrencisi göründüğüm için diploma hariç tüm üni kayıtlarımı e devletten transcript olarak yedek olsun diye aldım.
    2) Daha önceden evlilik yapıp boşandığım için Gerekçeli kararı ilgili mahkemenin arşiv bölümüne gidip ıslak imzalı yeniden çıkarttım ve tercüme yaptım
    3) Vukuatlı nüfüs kayıt örneklerini normalde sadece Kişi olarak almıştım, sonradan Aile kayıt olarak alıp güncelledim. Böylece kayıtlarda kızımın ve eşimin birbirimizle olan bağlantılarımız evrakta görünür oldu. Bu hatırlatma için @cerkezkizi09 ‘a çok teşekkürler.

1. Finansal kaynak için babamdan aldığım ödünç parayı 20K olarak 27 Mayıs tarihinde kendi bankamdan ingilizce ve imza sirküleriyle aldım. Biraz erken halletmek zorunda kaldım fakat bunu mülakattaa sorarlaraa ona göre izah edeceğim.
      Ayrıca Endeksa üzerinden üzerime kayıtlı 2 taşınmaz için değerleme raporları aldım ingilizce olarak; belki destekleyici olabilir.

PS: Önemli Not
    Ayrıca mülakat aldıktan sonra Belgrad konsolosluğuna mail attım adres için DS-260 açtırmam gerekir mi diye. Fakat baya sorgulandım. Buraya dosya taşımak için dayanağınız nedir? Sizi kabul etmeme hakkımkz var mülakat verilmesi dosyanızı göreceğimizin garantisi değildir şeklinde birkaç mailden sonra benden yasal oturumum olduğuna dair kanıt göstermemi istediler. Bende Sırbistan pasaportumun biometrik sayfa resmini çekip gönderince; teşekkür edip özür dilediler ve DS-260 açtırmaya gerek olmadığını söyleyip 11 Temmuz’da görüşmek üzere dediler 🙈 benim gözlemlediğim dosya taşıma konusunda Balkan ülkeleri oldukça katı bu sene, ve çok zorluyorlar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar; yeni gelişmeler hakkında tekrar bilgilendireceğim. Şans bizimle olsun 🙏🏻🪬

• @gucarslan merhabalar. DV2023 talihli Kayıt formunu doldurdum. DV2023 Telegram grubuna dahil olmak için nasıl bir yol takip etmem gerekir. Telegram ismim Yakup Legolas

• ⭐⭐

@yakupcrs Bey, bu sabah 00:22'de doldurdugunuzu goruyorum, DV2024 icin Telegram grubu yoktur, siz tam olarak hangi yilin talihlisisniz? Imzanizi duzeltin kayittaki belgeye gore isterseniz.

• @Begum 1 er hafta arayla durumunuzu anlatan ve Ankara'nın backlogundan dolayı şansınızın kaybolacağını biraz acındırarak yazacağınız maillerle her yere yollayın.

• @Mr-Yavuz Çok teşekkür ederim değerli bilgilendirmeniz için. Mutlaka göndereceğiz.

• @lumos çok çok teşekkürler, çok sağolun bilgilendirme için.

• mülakata girene kadar annemi de sürece dahil edip ona da greencard alabilir miyim 1. derece yakınım olduğu için?

• ⭐⭐

@Summer-0 Maalesef esiniz ve bekar 21 yas alti cocuklariniz disinda kimse faydalanamaz.

Siz vatandasliga gecerken kardesinize ya da yetiskin cocuk/anne/babaniza kart icin sponsor olma sansizin olabilir, bu baska bir konu.

Bu arada sizi DV2024 ile ilgili basliga yonlendirmek isterim, burasi DV2023 ile ilgili baslik zira.

• @Mr-Yavuz Mülakat tarihleri sadece case number'ımıza göre sıralanıyor diye düşünüyorduk. Çok teşekkürler bilgi için.

• @ozlcy Bu konuda son güncel bilgiyi paylaşmak istedim. Evet Budapeşteyi dosyamı 10 gün boyunca hem kcc ye hem Budapeşteye sık sık mail atarak, elimdeki iş ve kira sözleşmesi ile ikna etmeyi başardım. Ancak hangisi yaptı bilmiyorum gerçekten. Çünkü iki kurum da sürekli birbirine topu attı.
    Tam dosyam kabul edildi, başka bir dertle panikledim. Ustraveldocs u kullanan arkadaşlar tam sistemi öğrensin bence. Ben tam çözememişim ya da konsolosluk yanlış anladı.
    Budapeşteden net cevap gelene kadar emin olmadığım için Avrupa'da üç beş ülkeye dosya taşıma ile ilgili talep yazdım. Bir iki tanesi cevapla döndü. Diğerlerinden ses yoktu. Telegram grubunda yazıldı diye hatırlıyordum; Budapeşte dosyamı kabul edince rastgele dosya çekilmesin diye Slovakyaya talebimden vazgeçtiğimi, önceden onlara gönderdiğim talep mailimi de ekleyerek, yazdım. Aklımı alan şu oldu. İki gün önce dosyamı kabul eden Macaristan bana cevaben dosya taşıma işleminden vazgeçtiğinizi anlıyoruz, talebinizi visa bölümüne iletiyoruz diye cevap yazdı. Neye uğradığımı şaşırdım. Ustraveldocs nasıl bir platform halen anlamış değilim. Support-Slovakia uzantılı maili nasıl Macaristan görüyor ve neden böyle bir cevap yazıyor anlamadım.
    Ülkeler arası, özellikle bir çok ülkeye talep yapmış arkadaşların buna dikkate almasını isterim, zira benim kabul edilen dosyam az daha Ankara'ya iade ediliyordu.

• Dear Sir/Madam,
    Thank you for your email.
    Unfortunately, we are unable to accept your case to process in Cambodia.
    Best regards,

Arkadaşlar Kamboçya'dan gelen cevap. Maalesef olumsuz.

• Yeni bülten (Temmuz bülteni) yayınlandı arkadaşlar. EU (Avrupa) Bölgesi Ağustos ayında da 32.000'de kaldı. Bugünlerde Ankara'daki konsolosluk (tabi isterse) yeni mülakat tarihlerini dağıtabilir.

• Bu ileti silindi!

• @lumos, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Summer-0 Maalesef esiniz ve bekar 21 yas alti cocuklariniz disinda kimse faydalanamaz.

Siz vatandasliga gecerken kardesinize ya da yetiskin cocuk/anne/babaniza kart icin sponsor olma sansizin olabilir, bu baska bir konu.

Bu arada sizi DV2024 ile ilgili basliga yonlendirmek isterim, burasi DV2023 ile ilgili baslik zira.

Sanırım kopyala yapıştır yaparken oradaki yıl bilgileri 2024 yılına ait olduğu için böyle bir sıkıntı oluyor. Aynı durumu bende yaşadım. Daha sonra 2023 olarak değiştirdim.

• ⭐⭐

@yakupcrs Tamamdir, tesekkurler.

• Merhabalar @crazycells @gucarslan public inquiry form da 3 harf 10 rakamlı NVC case number numarami nasil öğrenebilirim nvc iletişimi için yada Nvc ye mail yolu ile mi ulaşabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil832 ne amaçla NVC'ye ulaşmaya çalışıyorsunuz?
    NVC, DV süreçleri ile alaklı bir işlem yapmaz çünkü

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |